בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

עתידו של המגזין

כלובי
לפני 14 שנים • 20 בנוב׳ 2009
כלובי • 20 בנוב׳ 2009
אני בדרך כלל לא מתערב אבל נחוץ שאומר את זה:

גריי גרין הוא עורך מדהים, כשרוני ביותר, אני מאד שמח שהוא הציע לקחת על עצמו את התפקיד הזה שלעיתים נדמה ככפוי טובה.

בכל מקרה אני סומך על החלטותיו ועל שיקול דעתו בצורה מלאה. ושמח שעל אף שהוא עורך המגזין הקטעים הנהדרים שהוא כותב למגזין מזה זמן רב ממשיכים להתפרסם. הוא לא דופק חשבון ואין אצלו "לא נעים לי לשים שלי מה יגידו" ובדיוק בשל כך הוא עורך מעולה שידע לפרסם בצורה מקצועית ללא שיקולים חברתיים והתחשבות בלחצים האישיים את החומרים הטובים ביותר שמגיעים למגזין.

קטסטרופה הכותב המהולל - כמה פרסומים שלחת למגזין? אות לא כתבת. אבל אתה יוצא מגדרך (כרגיל) בהעלבות אישיות מכוערות ובהתפארות בדבר שאין לך עבורו אף קבלה. אתה רוצה להראות שאתה כותב טוב - שלח משהו למגזין, נראה אותך. אם זה באמת יהיה טוב אין לי שום ספק שגריי יפרסם את זה.

עצתי לגרין - להתעלם מהביקורת הרדודה וצרת העין ולהמשיך בתפקידו בדיוק כפי שביצע אותו עד עכשיו - עבור רבים מאד שנהנים מהמגזין שחלקם טורח להביע את דעתו החיובית כאן או ב"אדומות" וחלקו פשוט קורה ונהנה לעצמו.

ולבסוף מצטער על הרצינות התהומית וחוסר שילוב מטבעות לשון ושלל תחכומים מקסימים כמו שנהוג על ידי רוב כותבי הפורום שגם להם את הכשרון המיוחד שלהם.

תנו לגרין גריי לנצח. (סטיקרים יחולקו בקבלה)

בוקר טוב.
בלוסום​(לא בעסק)
בלוסום​(לא בעסק) • 20 בנוב׳ 2009
כלובי כתב/ה:
בכל מקרה אני סומך על החלטותיו ועל שיקול דעתו בצורה מלאה. ושמח שעל אף שהוא עורך המגזין הקטעים הנהדרים שהוא כותב למגזין מזה זמן רב ממשיכים להתפרסם. הוא לא דופק חשבון ואין אצלו "לא נעים לי לשים שלי מה יגידו" ובדיוק בשל כך הוא עורך מעולה שידע לפרסם בצורה מקצועית ללא שיקולים חברתיים והתחשבות בלחצים האישיים את החומרים הטובים ביותר שמגיעים למגזין.

עלינא? גם אתה לא מצליח לראות מה הולך פה? הלכה אביגיל, שהקפיאה לגמרי את המגזין, כמעט לנקודה של ה"אל חזור", והגיע ירוקאפור, שאמנם מעלה יצירות חדשות למגזין - אבל לרוב את שלו!
שנים - שנים (!!) אנחנו שולחות ושולחים את יצירותינו למייל המגזין - וכמעט שום דבר לא ראה אור, ואתה אומר לי שאף אחד חוץ ממנו איננו מוכשר ולכן אף אחת מהיצירות שהצטברו שם איננה ראויה דיה? בגלל זה יש פתאום חוסר ביצירות למגזין?
דבר שני שצורם פה לעין: אני מבינה שאתה תצדיק את הבחירה שלך בג"ג, זה מובן לי, אבל מפה ועד להצדיק ואפילו לשבח (!) את ההתנהגות המפוקפקת שלו כעורך הדרך ארוכה. כלובי, החזקתי ממך יותר.
לשבת על סיר הבשר של המגזין ולהשתמש בו כבמה פרטית ואישית שלו להעלאת כל יצירותיו מהאוב - לא מקובל. הסתכל על השרשור הזה ותראה שיש פה עוד כמה אנשים שמסכימים ואנשות שמסכימות איתי בנושא הזה.
נכון, ג"ג הוא אכן יוצר מוכשר למדי. אבל הוא לא לבד בכך, וכעורך המגזין התנהגותו ראויה לשיפור עדיין.
המלט
המלט • 20 בנוב׳ 2009
יש דבר שנקרא מראית עין. נראה שלא כלובי ולא ירוקאפור מבינים את מלוא המשמעות שלו.
יכול להיות, באמת יכול להיות, שירוקאפור הוא הכותב המוכשר ביותר שליהטט על המקלדת מאז
שארנסט המינגווי נקש על מכונת כתיבה מתפרקת על גבעת טרשים במלחמת האזרחים בספרד. יכול
להיות, באמת יכול להיות, שערימות הסיפורים שמצטברים אצלו, בתפקידו כעורך המגזין, באמת אינם
ראויים לפירסום ויכול להיות, באמת יכול להיות - שירוקאפור ניחן בכישורי עריכה וטביעת עין מעולים.
וכעת מגיע ה'א ב ל' - אבל אפילו אם כל זה נכון -- כאשר העורך מציף את המגזין בסיפורים מפרי עטו
באופן בולט וניכר כל כך כמו שירוקאפור עושה -- המאזניים העדינים של מראית העין נוטים בכבדות
לצד אחד ויש בכך פסול. במקרה כזה רצוי לקבוע מכסה מסויימת לכמות שהעורך מתיר לעצמו לפרסם.
הרי ברור לכל אחד שאילו ירוקאפור לא היה העורך של המגזין -- לא היה מצב שכל הסיפורים האלה
שלו היו מתפרסמים שם. המסקנה היא שיש אפליה ברורה לטובתו, וכאשר האפליה הזו נוצרת על ידו
-- מתעוררת ביקורת מוצדקת מאד על ידי הכותבים האחרים. התשובה "אז תכתבו גם אתם" -- שבה
נוקט כלובי אינה התשובה הנכונה. הרי כולם כותבים, ורק ירוקאפור מתפרסם, לכאורה. התשובה היא
לפרסם גם דברים אחרים, אפילו אם כבוד העורך לא מוצא אותם משתווים לפרי עטו שלו.
cai
cai
cai • 20 בנוב׳ 2009
המלט, אתה מה-זה מגזים.

מאז שהוא נהיה העורך של המגזין התפרסמו, מה? 10 סיפורים? מתוכם שניים מהם שלו?

אז אחד מהם התפרסם ביחד עם ה"שתי אגורות שחוקות" הזה, שהיה בדף הראשי איזה 8 חודשים לפני כן, כי אף אחד לא טרח לשנות את התכנים שהיו שם במשך כל הזמן הזה.

אז שני סיפורים של עורך המגזין מתפרסמים בו זמנית בדף הראשי, כשאחד מהם שוכב שם כבר כמה חודשים טובים. על זה הצעקה? על זה קריאות השחיתות? על זה הפסילות? על 2 מתוך 10 סיפורים חדשים? זאת ההצפה המדוברת, שכל כך פוגעת ביחסים הנעימים שיש בין באי הכלוב ובטוהר המידות?

בחייך.

עד כמה שאני מצליחה להבין, ולדעתי אתה מסכים איתי בעניין הזה, "מראית עין" זאת לא סיבה טובה מספיק לפרסם סיפורים רעים. גם "יאללה, תפרסם איזה משהו ושהם כולם יסתמו כבר את הפה" זאת לא סיבה.
הדורבנים​(נשלט)
הדורבנים​(נשלט) • 20 בנוב׳ 2009
אוף קאיה, את מקדימה אותי כל פעם.

גם אני הסתכלתי בעמוד הראשי לראות מה הצעקה, ראיתי סיפור אחד מחמש של ירוקאפור, ואמרתי לעצמי "מהסיפור הזה הם כלכך נפגעו?"

יותר מזה. נראה לי לגיטימי בהחלט, ואף רצוי, שתמיד אחד מחמשת הסיפורים יהיה של העורך. מה הבעייה בזה? זה כמו "דבר העורך" בראש כל עיתון.
המלט
המלט • 20 בנוב׳ 2009
cai ו fog

לא בדקתי כמה סיפורים הוא פירסם -- הבנתי מכמה וכמה תגובות כאן שהשתמשו בביטויים כמו "במה פרטית" שהוא פירסם סדרתית סיפורים שלו. כמו כן התרשמתי מאיזושהי תגובה שלו עצמו שאין לו בעיה להעדיף את עצמו וזה גם סוג של דבר שעורך צריך לשמור לעצמו. אם אכן היחס הוא אכן 1 ל 5 אז אני לוקח את כל דבריי בחזרה ברגע זה.
המלט
המלט • 20 בנוב׳ 2009
cai כתב/ה:
המלט, אתה מה-זה מגזים.

מאז שהוא נהיה העורך של המגזין התפרסמו, מה? 10 סיפורים? מתוכם שניים מהם שלו?

אז אחד מהם התפרסם ביחד עם ה"שתי אגורות שחוקות" הזה, שהיה בדף הראשי איזה 8 חודשים לפני כן, כי אף אחד לא טרח לשנות את התכנים שהיו שם במשך כל הזמן הזה.

אז שני סיפורים של עורך המגזין מתפרסמים בו זמנית בדף הראשי, כשאחד מהם שוכב שם כבר כמה חודשים טובים. על זה הצעקה? על זה קריאות השחיתות? על זה הפסילות? על 2 מתוך 10 סיפורים חדשים? זאת ההצפה המדוברת, שכל כך פוגעת ביחסים הנעימים שיש בין באי הכלוב ובטוהר המידות?

בחייך.

עד כמה שאני מצליחה להבין, ולדעתי אתה מסכים איתי בעניין הזה, "מראית עין" זאת לא סיבה טובה מספיק לפרסם סיפורים רעים. גם "יאללה, תפרסם איזה משהו ושהם כולם יסתמו כבר את הפה" זאת לא סיבה.

אוקיי. אז סוף סוף עשיתי את עבודתי העיתונאית ובדקתי את העובדות. מתוך 10 סיפורים -- שלושה הם של ירוק אפור. שניים בניק הרגיל ואחד בניק הכפול. (ג'וני מערה). 3 מ 10 זה נראה סביר? תלוי את מי שואלים. תלוי כמה סיפורים נשלחו. לעניות דעתי המרודה, 3 סיפורים מ 10 של העורך זה יותר מדי. זו חשיפה שמנצלת את המעמד. אני כמובן מסכים שלא צריך לפרסם סיפורים רעים כדי לסתום פיות. אבל גם לא צריך להשתמש באופן לא מידתי בתפקיד שלך כדי לקדם את הסיפורים שלך על חשבון אחרים. מה, אין סיפור אחד אחר ראוי?
קטסטרופה{Adonai}
קטסטרופה{Adonai} • 20 בנוב׳ 2009
כלובי כתב/ה:
אני בדרך כלל לא מתערב אבל נחוץ שאומר את זה:

גריי גרין הוא עורך מדהים, כשרוני ביותר, אני מאד שמח שהוא הציע לקחת על עצמו את התפקיד הזה שלעיתים נדמה ככפוי טובה.

קטסטרופה הכותב המהולל - כמה פרסומים שלחת למגזין? אות לא כתבת. אבל אתה יוצא מגדרך (כרגיל) בהעלבות אישיות מכוערות ובהתפארות בדבר שאין לך עבורו אף קבלה. אתה רוצה להראות שאתה כותב טוב - שלח משהו למגזין, נראה אותך. אם זה באמת יהיה טוב אין לי שום ספק שגריי יפרסם את זה.

עצתי לגרין - להתעלם מהביקורת הרדודה וצרת העין ולהמשיך בתפקידו בדיוק כפי שביצע אותו עד עכשיו - עבור רבים מאד שנהנים מהמגזין שחלקם טורח להביע את דעתו החיובית כאן או ב"אדומות" וחלקו פשוט קורה ונהנה לעצמו.

ולבסוף מצטער על הרצינות התהומית וחוסר שילוב מטבעות לשון ושלל תחכומים מקסימים כמו שנהוג על ידי רוב כותבי הפורום שגם להם את הכשרון המיוחד שלהם.

תנו לגרין גריי לנצח. (סטיקרים יחולקו בקבלה)

בוקר טוב.

מאתגר אותי כאילו?
בוא אגלה לך משהו.
בזמנו, ישבה אצלי אביגיל עם בן זוגה, היינו מאוד מיודדים, שאלה אותי לפתע "תגיד, למה את לא כותב למגזין"?
אמרתי לה "תגידי, נראה לך שאני אתן לאחת כמוך לערוך חומרים שלי?"

לא שאני ממעיט בערכה כעורכת, לדעתי היא מעולה אבל עוד לא נולד/ה העורך/ת שבכלל יבין את מה שאני כותב.
לא כל שכן לערוך.
יש לי בלוג ואם ארצה ואחשוב שראוי אז אכתוב שם.

לעניין עצמו:
אין לי בכלל בעיה עם אי פרסומם של חומרים רדודים ומקריאת בלוגים ומעט מהמגזין אני מבין שיש בעית רדידות קשה של רוב הכותבים כאן.

מה שכן יש לי בעיה זה שימוש גס של עורך כזה או אחר בבמה הזו כבמה פרטית שלו.
שלא לדבר על שימוש בכינויים כפולים כדי לדחוף עוד ועוד.

עצה שלי, יש להקים ועדה שתפקח על העורך הנ"ל ושתוודא שכל מה שהוא עושה עינייני וללא משוא פני.
ולא, אני לא מוכן להיות חבר בועדה הזו.

שבת שלום.
Grey / Green
Grey / Green • 20 בנוב׳ 2009
חברים, קצת הגזמתם.