שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

קצת מידע על הפרעת קשב וריכוז

titan
לפני 14 שנים • 22 בדצמ׳ 2009

קראתי את הכתוב אך מה עושים בגיל קטן?

titan • 22 בדצמ׳ 2009
לי יש מקרה של ילד בן 4 הוא נמצא בגן "רגיל" וליכולת הריכוז שלו יש פתיל קצר, ברגע שהוא לא מעוניין במשו הוא עומד על כך ומגיע לרמות של אלימות כלפי ילדי הגן.
תצפתתי עליו זה כמה ימים וגיליתי שמצד אחד הגגנות נבהלות מאוד ברגע שהוא טיפה מתחיל לגלות סימנים של "שונה" ומעדיפות להסיר את האחריות ממנו ומצד שני שמתי לב שהפעילויות ה"נורמליות" בגן פשוט לא מגרות אותו כלל וכשהוא איתי הוא הכי מאושר בעולם.
השאלה היא, האם כדאי לתת עוד ניסיונות לכך שהוא ישתלב בגן או שמא עדיף לנסות לחפש מסגרת אחרת ואיזו שתממש את כל הפוטנציאל הגלום בו?
מיתוסית​(שולטת)
מיתוסית​(שולטת) • 22 בדצמ׳ 2009
קודם כל הכי חשוב שיעבור איבחון, כדי לראות מה הבעיה.
אפשרות שיש לפני שמוציאים אוו מהגן זה ריפוי בעיסוק שיכו לעזור לו ולתת לו גירוי חושי וכלים, והרבה פעמים הם יכולים לעבוד עם הגננות כדי לומר להן איך להתנהג במקרים מסויימים ואיזה פעילויות לתת לו, אם הוא לא מסופק מסיבה כלשהי (וצריך לדעת למה) מהפעילויות בגן
titan

תודה רבה

titan • 22 בדצמ׳ 2009
icon_smile.gif
שוסי

חסרה קצת אינפורמציה

שוסי • 22 בדצמ׳ 2009
לגבי רמת המשכל שלו למשל(אולי הוא מחונן ולכן כ"כ משעמם לו מפעיליות שמתאימות לבני גילו?,נסי להציב לו אתגרים דורשי חשיבה ולעמוד על כך)
אולי מדובר בסף תסכול נמוך?(האם קשה לו במיוחד לדחות סיפוקים?,האם גם כאשר הוא איתך לפעמים הוא קצת חסר סבלנות,למרות האושר שאת מסבה לו?)
אולי הוא דורש טיפול פרטני משום שהוא פשוט מתקשה להביע את הצרכים שלו בסביבה מרובת אנשים וגירוים חיצוניים לו?(איך הוא נוהג להביע את צרכיו לפנייך?)
איך הכישורים החברתיים שלו באים לידי ביטוי(יש לו חברים? האם הוא אלים כלפי הגננות גם?)
מיתוסית​(שולטת)
מיתוסית​(שולטת) • 22 בדצמ׳ 2009
אחלה תגובה, זונת סושי!
יכול להיות שגם מדובר בהבעת מצוקה בגן, או בכלל בחיים שלו. נסי לדובב אותו או לחשוב אם זו התנהגות מהתקופה האחרונה, או מאז ומתמיד.
דיקטטור

עליתם לי כולכם על העצבים

דיקטטור • 22 בדצמ׳ 2009
נראה לכם שאני יכול לקרוא את השרשור הזה ב2300 כאשר את הקונצרטה לקחתי ב8 בבוקר???
מה פתאום פתחתם לי את השרשור הזה באתר הסטיה שלי

ולאדון הנכבד שמחפש את המאפיין הניורולוגי / גני
חפש בבקשה גן בשם DRD4 (כמה שאני זוכר זה המספור שלו )
הוא גם נקרא גן ההרפתקנות
הוא גם גן שמופיע בשכיחות גבוהה מאוד אצל בעלי / חסרי המזל שנהנים מADHD כמוני
זו גם חלק מהסיבה להתמכרויות אצלנו
אבל נראה לי שאתה מאוד מאוד עסוק בלהקשיב רק לעצמך ולמר רון ל. האבארד עם המכשור שלו להעלאת הטונים הרגשיים..............

אז מצא לך את סולם הטונים הרגשיים ורד מהעץ
פעם פרח​(נשלטת)
לפני 14 שנים • 23 בדצמ׳ 2009

Re: קראתי את הכתוב אך מה עושים בגיל קטן?

פעם פרח​(נשלטת) • 23 בדצמ׳ 2009
titan כתב/ה:
לי יש מקרה של ילד בן 4 הוא נמצא בגן "רגיל" וליכולת הריכוז שלו יש פתיל קצר, ברגע שהוא לא מעוניין במשו הוא עומד על כך ומגיע לרמות של אלימות כלפי ילדי הגן.
תצפתתי עליו זה כמה ימים וגיליתי שמצד אחד הגגנות נבהלות מאוד ברגע שהוא טיפה מתחיל לגלות סימנים של "שונה" ומעדיפות להסיר את האחריות ממנו ומצד שני שמתי לב שהפעילויות ה"נורמליות" בגן פשוט לא מגרות אותו כלל וכשהוא איתי הוא הכי מאושר בעולם.
השאלה היא, האם כדאי לתת עוד ניסיונות לכך שהוא ישתלב בגן או שמא עדיף לנסות לחפש מסגרת אחרת ואיזו שתממש את כל הפוטנציאל הגלום בו?

וכשהוא איתך, איך יכולת הריכוז שלו ?
האם הוא יכול להתרכז בדברים שמעניינים אותו ?

בעיניי, גננות שנבהלות ומסירות מעצמן אחריות, זה סימן טוב למסגרת שאינה מתאימה לילד,
ואני לא נכנסת אפילו לשאלה של איכות הגננות.

האם מדובר בגן פרטי או עירוני / מועצה ?
כמה ילדים וכמה אנשי צוות יש בגן ?
האם יש תמיכה מקצועית בגננות - למשל פסיכולוג שעובד עם הגן ויכול להגיע לתצפית ?
titan

היי

titan • 23 בדצמ׳ 2009
מדובר בגנים של ויצו וביקשו שאני אהיה הסייעת האישית שלו כתנאי להחזרתו לגן.
במהלך זמן זה שמתי לב בעיקר שהוא מתחיל להתפרע לקראת השעה 13.00 ובשבוע הראשון הוא באמת הרביץ לילדים וכשהגננות ניסו להרגיעו הוא תקף גם אותן לעיתים גם אותי והיו מקרים שנאלצנו ללכת הבייתה, כששאלתי אותו מה גרם להתפרצות הוא אמר האוכל של הגן אבל מבחינתי זה לא תירוץ, ובמקרים שהוא אפילו לא התחיל להתפרץ אלא רק צעק או לא הקשיב לגננות שם הן לא היו מספיק אסרטיביות כי הוא ילד שיודע מה הוא רוצה ומה הוא לר רוצה ומתעקש על כך, הן פשוט מפחדות להתמודד מולו, השבוע למשל כל ההתפרצויות שלו היו ניתנות להרגעה מיידית
Zaraonly

Re: היי

Zaraonly • 23 בדצמ׳ 2009
titan כתב/ה:
מדובר בגנים של ויצו וביקשו שאני אהיה הסייעת האישית שלו כתנאי להחזרתו לגן.
במהלך זמן זה שמתי לב בעיקר שהוא מתחיל להתפרע לקראת השעה 13.00 ובשבוע הראשון הוא באמת הרביץ לילדים וכשהגננות ניסו להרגיעו הוא תקף גם אותן לעיתים גם אותי והיו מקרים שנאלצנו ללכת הבייתה, כששאלתי אותו מה גרם להתפרצות הוא אמר האוכל של הגן אבל מבחינתי זה לא תירוץ, ובמקרים שהוא אפילו לא התחיל להתפרץ אלא רק צעק או לא הקשיב לגננות שם הן לא היו מספיק אסרטיביות כי הוא ילד שיודע מה הוא רוצה ומה הוא לר רוצה ומתעקש על כך, הן פשוט מפחדות להתמודד מולו, השבוע למשל כל ההתפרצויות שלו היו ניתנות להרגעה מיידית

כמה שידוע לי במעונות וויצו, גננת - זה מקרה נדיר. גננת קיימת ורק בכיתה של בוגרים. לרוב בוויצו הילדים מטופלים לידי מטפלות מוסמכות או לא מוסמכות. יכול להיות שלאותן מטפלות אין שום כלים להתמודד עם התנהגות של ילד כזה או אחר, כיון שלא קיבלו שום הכשרה בנושא .