בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

"דום מסוכן"

רפאל
לפני 14 שנים • 27 באפר׳ 2010

Re: חבל שהדיון בנושא שכזה התדרדר ככה

רפאל • 27 באפר׳ 2010
raw diamond כתב/ה:

אך הדיון אינו סביב עניין הקומונה, בסופו של עניין. כי בעד או נגד - הקומונה קיימת, פעילה, והמידע
[...]
לצערי נראה כאילו הרוב מנסה להסיח את הדיון לענייני רכילות, אולי ממניעים אישיים. לא יודעת.
זה גם לא ענייני.

הדיון בקומונה אינו הסחת דעת. הוא קשור ישירות במושג הרטורי של "דום מסוכן". אין כזה דבר דום מסוכן. זה מושג ריק ממשמעות אבל מלא במטען שלילי. ואפשר להסב את המושג הזה כמעט על מי שרוצים. מספיק להציץ בהגדרה שלך: "מי שמשתמש לרעה בכח שניתן לו, ופועל לרעת הצד השני, גם לאחר שהחליטו להפריד דרכיהם, מסוכן." זו הגדרה ערטילאית כל כך , עד שכל אישה יכולה להסב אותה על האדון שלה בשעת רצון.

כאשר נמצא בשימוש מושג ריק מתוכן, אבל עם מטענים שליליים כל כך, הדרך הטובה ביותר להבין אותו היא לשאול: מי משתמש בו, ולאיזו תכלית?

הפורום הסגור של הסאביות משתמש במושג הזה שוב ושוב כאשר הוא מנסה להכשיר מעשי הרכילות והאווטינג שמתרחשים בו.
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 27 באפר׳ 2010
1. בירורי פרטים והשלכה בלתי מבוקרת של שמועות בפורום סאביות - נראה לי כשר, בגלל כל הסיבות שוסטרי ציינה, אבל גם מסריח, בגלל כל מה שציינו רפאל ובכוח המוח. נכון, מבחינות מסוימות זה כמו רכילות בהתכנסות חברים, נכון, פורומים סגורים זו לא המצאה בדסמית, אבל גם נכון, זו מין "פרצה בחוק" שמאפשרת לעשות שם את מה שאסור, בצדק, לעשות כאן.

2. דן קאפ, האיש והקו - לא ברור לי מדוע היותו של דן שולט גאה לשלוש סאביות (או כמה שזה לא יהיה) פוסלת אותו מלהעמיד את שירותיו לרשות הציבור בקו החם.
קודם כל, ותקנו אותי אם אני טועה - הקו החם בכלל לא מיועד ספציפית לנשים. מכאן שאם לדן אסור להיות שם כי הוא גבר ונשים עשויות להתקשר אליו, הרי שגם לנשים אסור להיות שם מפני שגברים עשויים להסתייע בהן. ובכלל, מדוע שאדם ממין מסוים לא יוכל להעניק סיוע ותמיכה נפשית לאדם מהמין הנגדי? האם פסיכולוג גבר אינו יכול שבין לקוחותיו יכללו נשים?
ואולי היותו של דן שולט היא המפריעה? אך הרי ברור שכל הרעיון הוא שנותן העזרה יהיה מישהו מהתחום, ואם מישהו הוא מהתחום - תמיד עלולים להסתייע בו אנשים שהינם בדיוק מהסיווג הבדסמי שאותו הוא מחפש לעצמו.
האם ריבוי הנשלטות הוא הבעייתי? אין לי טיעון נגד, כי אני לא מבין מה זה משנה אם לדן יש אחת, שתיים או עשר נשלטות.
לדעתי, מה שחשוב הוא לא מיהו דן ומה גודל הרמונו, אלא מה קורה שם, בקו החם. אם הקו משמש לניצול אישי ציני (ואיני מאמין שזה כך) - הרי שהדבר פסול. אם הוא מסייע לאלו שבצרה - הרי שהדבר מבורך.

3. ועל "דומים מסוכנים" באופן כללי - אני סולד מהמונח הזה, משתי סיבות: ראשית, מפני שכפי שכתב רפאל, "דום מסוכן" אינה הגדרה תקינה יותר מאשר "הומוסקסואל מסוכן", כלומר המילה "דום" בעייתית שם. שנית, מפני שגם המילה "מסוכן" בעייתית, והיא מתייגת יותר משהיא מספרת. אם כבר מוכרחים לנסות להציל את התמימה מציפורני הנבל (ולפעמים אולי באמת מוכרחים) - להגיד "הוא דום מסוכן" זה הרבה יותר שפל מאשר פשוט לספר את הסיפור (כולל את מקורו, האם הוא מיד ראשונה או שניה וכדומה) ולאפשר לשומעת לתייק את מושאו בקטגוריה המתאימה לפי ראות עיניה.
the rain song
the rain song • 27 באפר׳ 2010
רפאל, אני מסכימה איתך במה שקשור לדום מסוכן או דומית או סאב או סאבית. התגובה הראשונה שלך היתה לגמרי לטעמי. וגם של בכוח המוח.
התגובות הראשונות שלי בשרשור אמרו את זה די ברור אני חושבת.
אבל אף אחד לא יכול להחליט בשביל אחרים על מה הם מדברים עם החברים שלהם.
לא כולנו אנשים מוסריים.
אני באופן אישי לא מבררת אצל אף אחד על אף אחד. כפי שלא יעלה על דעתי לברר על מישהו וונילי שפגשתי בפייסבוק או וואט אבר. אני גם לא אכבד בתשובה מישהו שינסה לברר אצלי על אדם שאני מכירה ובטח שלא על האקס שלי.
אם מישהו מוצא חן בעיני אני מדברת איתו
הרבה עוולות מתרחשות כאן ובכל מקום אחר
אותי לא מעניין מה חבורת נשים או גברים מקשקשת להנאתה
ואם תבררו עלי בפורום הסגור - תעשו חיים icon_smile.gif
יהלום נא

Re: חבל שהדיון בנושא שכזה התדרדר ככה

יהלום נא • 27 באפר׳ 2010
רפאל כתב/ה:
raw diamond כתב/ה:

אך הדיון אינו סביב עניין הקומונה, בסופו של עניין. כי בעד או נגד - הקומונה קיימת, פעילה, והמידע
[...]
לצערי נראה כאילו הרוב מנסה להסיח את הדיון לענייני רכילות, אולי ממניעים אישיים. לא יודעת.
זה גם לא ענייני.

הדיון בקומונה אינו הסחת דעת. הוא קשור ישירות במושג הרטורי של "דום מסוכן". אין כזה דבר דום מסוכן. זה מושג ריק ממשמעות אבל מלא במטען שלילי. ואפשר להסב את המושג הזה כמעט על מי שרוצים. מספיק להציץ בהגדרה שלך: "מי שמשתמש לרעה בכח שניתן לו, ופועל לרעת הצד השני, גם לאחר שהחליטו להפריד דרכיהם, מסוכן." זו הגדרה ערטילאית כל כך , עד שכל אישה יכולה להסב אותה על האדון שלה בשעת רצון.

כאשר נמצא בשימוש מושג ריק מתוכן, אבל עם מטענים שליליים כל כך, הדרך הטובה ביותר להבין אותו היא לשאול: מי משתמש בו, ולאיזו תכלית?

הפורום הסגור של הסאביות משתמש במושג הזה שוב ושוב כאשר הוא מנסה להכשיר מעשי הרכילות והאווטינג שמתרחשים בו.

אני מסכימה עמך שההגדרה ערטילאית. ציינתי במקור (בחלק שבחרת שלא לצטט) שהדבר מתייחס לשני הצדדים. ז"א שנשלטת שפועלת לרעת האדון-לשעבר שלה תוך שימוש במידע שנמסר לה כחלק ממערכת היחסים בינם רק על מנת לפגוע באותו אדם, גם היא מסוכנת בעיני.

אני מאוד אשמח אם נתן יהיה לגבש הגדרה פחות ערטילאית. כזו שתהווה קונצנזוס. ואז השימוש במונח מסוכן לא יהיה ריק ממשמעות, ויוכל לעמוד למבחן.

ושוב, מה שקורה בקומונה הסגורה הוא עניין לחברותיה.
הייתי שמחה יותר לו היית נותן לנו את הקרדיט ומניח שאנו יודעות להבדיל בין רכילות מרושעת לבין מקרים אמיתיים.
זה שאישה מגדירה עצמה נשלטת, לא אומר שהיא גם טיפשה. בהרבה מקרים זה בדיוק להפך...
להבה חשופה
להבה חשופה • 27 באפר׳ 2010
"פורום הסאביות הסגור" רחוק מלרחוץ בנקיון כפיים.

לפני כמה שנים, היה כאן מקרה שדובר בו רבות.

{סאבית הותקפה וכתבה על כך פוסט} אותה סאבית שכבר מזמן לא באתר, רצתה ל"התקבל" ל"פורום הסאביות הסגור".

מסיבות שונות ומשונות, אותה סאבית, לא התקבלה לאותו פורום.

בעקבות פנייתה אלי ולאחר ששמעתי את ש"חוותה" במהלך נסיונה להתקבל, ל"פורום הסאביות הסגור". כתבתי {אז} את הפוסט הזה:

http://www.thecage.co.il/blog/userblog.php?postid=133624&blog_id=13979

התגובות לאותו פוסט. אומרות דרשני.

עברו שנים מאז אותו מקרה.

מקווה, שדברים השתנו "בפורום הסאביות הסגור".

להבה חשופה.!@!
קובלט

להבה

קובלט • 27 באפר׳ 2010
"אותי קיבלו והעיפו"...
נדמה לי, להבה, שהציטוט שלך שהבאתי (בתגובות בפוסט אליו את מפנה) מסכם את כל הכעס והתסכול שלך מול הפורום הסגור.
פורום הסאביות הסגור חייב להגן על עצמו ועל הבנות ששופכות את ליבן בו מפני חשיפה.
ואני תוהה: רוצה לספר לנו, להבה, למה העיפו אותך מהפורום?
להבה חשופה

Re: להבה

להבה חשופה • 27 באפר׳ 2010
קובלט כתב/ה:
"אותי קיבלו והעיפו"...
נדמה לי, להבה, שהציטוט שלך שהבאתי (בתגובות בפוסט אליו את מפנה) מסכם את כל הכעס והתסכול שלך מול הפורום הסגור.
פורום הסאביות הסגור חייב להגן על עצמו ועל הבנות ששופכות את ליבן בו מפני חשיפה.
ואני תוהה: רוצה לספר לנו, להבה, למה העיפו אותך מהפורום?

קובלט .

אם היית טורחת לקרוא את התגובות לאותו פוסט שכתבתי {בזמנו} היית {אולי} מבינה שאני לא הנושא כלל.

כן נכון לפני שנים, ניסיתי להתקבל לאותו " פורום סאביות סגור".
לא הסכימו לקבל אותי, מאחר שסירבתי לתת פרטים אישיים {אאוטינג} שעלולים לגרום למישהו, להקרא "דום מסוכן".

המונח, "דום מסוכן" מבחינתי נתון לאינטרפטציות רבות, ולא נכונות - סירבתי ולכן לא התקבלתי.

שוב , אני לא הנושא, זו לא מטרת הפוסט שכתבתי, ו / או תגובותיי כאן.

להבה חשופה.!@!
IvoryDom

אין כמו רכילות טובה

IvoryDom • 27 באפר׳ 2010
ומאחר ואני מסכים עם דברי רפאל, אף מבין את הצורך קומונת דומים סגורה
בה יוכלו הדומים להחליף מידע רלוונטי וחשוב בנוגע לסאביות מסוכנות

הרי אני מציע להקים את פורום הדומים הסגור הראשון

הכותרת הראשונה

האם השדיים של פרלין מסוכנים.
נילי ונילי

Re: אין כמו רכילות טובה

נילי ונילי • 27 באפר׳ 2010
IvoryDom כתב/ה:
ומאחר ואני מסכים עם דברי רפאל, אף מבין את הצורך קומונת דומים סגורה
בה יוכלו הדומים להחליף מידע רלוונטי וחשוב בנוגע לסאביות מסוכנות

הרי אני מציע להקים את פורום הדומים הסגור הראשון

הכותרת הראשונה

האם השדיים של פרלין מסוכנים.

אתה אדיוט וולגארי.
בכוח המוח{Aion}

טוב

בכוח המוח{Aion} • 27 באפר׳ 2010
אני אבהיר - אין לי שום עניין עם הפורום הסגור, איש הישר בעיניו יעשה.
כנ"ל עם הקו הפתוח.

אני יצאתי חוצץ נגד הטענות המופרכות כאילו זו הדרך לטפל ב"דומים מסוכנים", וכי מדובר ב"מלאכת קודש" ואל לו למישהו לומר מילה בעניין.

עוד הסברתי, מה לדעתי היא הדרך החלופית, והיכן נמצאות הבעיות.

אם ישנם כאלה שאינם רואים בעיה בכך שישנם פורומים (ויהיו אלה בהודעות פרטיות, בטלפון, בפורומים סגורים וכו') אשר שופכים את דמם של אנשים ומתירים אותו מבלי שתהיה ל"דום המסוכן" במה לשטוח את הסיפור מנקודת מבטו (שלא לדבר על כך שמי בכלל אמר שהוא צריך לשטוח בפנינו? נהיינו שופטים? חבר מושבים? עדר מוסתים? מה?),

אם ישנם כאלה שלא מבינים שלכל "זכות" יש איזון נדרש, הרי שקצרה ידי מלהושיע כאן בהסברים רבי מלל.

ועוד דבר, אני כן יודעת איך מתנהלים דברים בפורום הסגור.
אני יודעת שכולם חשבו באמת שאני ידעונית הרואה בכוכבים, אך לא כך הם פני הדברים.

עכשיו אפשר לקבל תשובות לגופו של עניין, איך מייצרים איזונים בעניין הזה, כמו גם בעניין הקו החם?
מערכת מוסרית היא משהו שקשה "להלביש" על מי שחסר אותה.