אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

חרדי בחוף ים מעורב

מאדאם קירי​(שולטת){אהובי המתו}
לפני 14 שנים • 30 במאי 2010
גמד, יא שמן שלא יודע לבחור חולצות! monkeedance2.gif (לא מצאתי אייקון מתאים, אז שמתי קוף. סתם כי זה חמוד.)
אני לא חושבת שאי פעם נפתח כאן שרשור מבלי שהתקבלו תגובות גועליות כלשהן. אחרי הכל, קל הרבה יותר להעביר ביקוחרת מאשר לנסות, חלילה, להבין את מה שעובר על הבנאדם, או אפילו, לא עלינו, לתת עיצה טובה. אבל בגדול, הייתי אומרת שהשרשור הזה הרבה יותר מפרגן מאשר קוטל.

יאלללה,
למען האמת, גם אני מתקשה להבין מה הקטע בחוף ים מעורב או למה זה כל כך חשוב לך. אבל זה לא ממש משנה, מה שמשנה זה שמבחינתך מדובר במשוכה שאתה רוצה לעבור. וכולנו (או לפחות כל אלה שנחשבים icon_razz.gif ) מאחלים לך בהצלחה עם זה. וכמובן, אל תשכח לעדכן אותנו איך היה!
Here And There​(נשלטת)
Here And There​(נשלטת) • 30 במאי 2010
RIR כתב/ה:
גמד, יא שמן שלא יודע לבחור חולצות! monkeedance2.gif (לא מצאתי אייקון מתאים, אז שמתי קוף. סתם כי זה חמוד.)
אני לא חושבת שאי פעם נפתח כאן שרשור מבלי שהתקבלו תגובות גועליות כלשהן. אחרי הכל, קל הרבה יותר להעביר ביקוחרת מאשר לנסות, חלילה, להבין את מה שעובר על הבנאדם, או אפילו, לא עלינו, לתת עיצה טובה.!

[ואללה, זכרון קצר יש לך:

ציטוט: כותבים לך שהחרדים צבועים, ומה החילונים...יראי שמיים?
לא, אבל זו בדיוק הנקודה: החילונים לא מתיימרים להיות כאלה:
אני יכולה להגיד לך: "אני לא מאמינה באלוהים!" ולחלל שבת - כי מבחינתי, אין בזה שום דבר לא מוסרי. אם מישהו אומר לך: "אני מאמין בכל מה שהדת אומרת ומקיים את כל המצוות", ומחלל שבת בסתר - הוא צבוע.[/quote]

כי זה שיא הפירגון, נכון?
או שזה רק ל"המחשה"?
כי לי זה נשמע קצת יותר מידי משכנע בשביל שזה יהיה המחשה.
Here And There​(נשלטת)

מצד שני כשאני חושבת על זה

Here And There​(נשלטת) • 30 במאי 2010
ברור שזו המחשה.

כי תמיד יותר קל להגיד דברים ואז לרוץ ולהצדק מאשר לעמוד מאחוריהם.
להזכירך:
RIR כתב/ה:
מישהו כתב משהו על צביעות, אתה שאלת למה זו צביעות, אני המחשתי.
Dago
Dago • 30 במאי 2010
ציטוט: כותבים לך שהחרדים צבועים, ומה החילונים...יראי שמיים?

ציטוט: לא, אבל זו בדיוק הנקודה: החילונים לא מתיימרים להיות כאלה:
אני יכולה להגיד לך: "אני לא מאמינה באלוהים!" ולחלל שבת - כי מבחינתי, אין בזה שום דבר לא מוסרי. אם מישהו אומר לך: "אני מאמין בכל מה שהדת אומרת ומקיים את כל המצוות", ומחלל שבת בסתר - הוא צבוע.

למה, פשוט למה...?
למרות שחזרתי בשאלה יש בי אמונה, לא יודע להסביר, לפעמים אני מוצא בזה נחמה..להאמין במשהו, ושוב...למרות חזרתי בשאלה, אני עדיין מאמין שיש בכל אחד מאיתנו קיים משהו אלוהי, ויש מצוות והלכות שאני עדיין מקיים, וזה בגלל עצם היותי יהודי! וגם כי אחותי שמקרצצת ליicon_smile.gif ואני מחלל את השבת, ובטח שלא בסתר.
עברתי שטיפת מוח בילדותי שהחלטתי שנמאס לי מסרטי אימה, אני רוצה לחיות בדרך שלי!
בהחלט זכותך לא להאמין, אבל תעני לי בכנות, לא עולים לך שאלות?
לא מסקרן אותך עצם הבריאה?
אותי זה מעניין, ובלי שום קשר לדת, אני מחפש תשובות. icon_rolleyes.gif
Dago
Dago • 30 במאי 2010
RIR כתב/ה:
ברור שעולות בי שאלות ללא הרף, לכן הלכתי ללמוד פיזיקה.

בהצלחה ריר!, בהחלט מקצוע לא קל.
לא מזמן קראתי ספר על אלברט איינשטיין ותורת היחסות, לא ידעתי שאיינשטיין חווה בעצמו אנטישמיות.

Re: מצד שני כשאני חושבת על זה

pet כתב/ה:
ברור שזו המחשה.

כי תמיד יותר קל להגיד דברים ואז לרוץ ולהטצדק מאשר לעמוד מאחוריהם.
מה הבעיה במה שכתבתי?
מישהו אמר: "החילונים טוענים שהדתיים צבועים, אבל גם הם (החילונים) הם לא בדיוק יראי שמיים".
אני הגבתי: "נכון, אבל חילונים לא מתיימרים להיות יראי שמיים".
מה בדיוק הבעיה כאן?
אני מאוד מבקשת לא להיעלב בכח. לפני שאת מתעקשת להעלב, אנא קראי את המשל שכתבתי לגמד. לפעמים זו פשוט החולצה.

דאגו יקירי,
אני מבינה שאתה יותר רגיש לעניין הזה כי זה נוגע לך אישית. אבל אנא, שים לב: אתה לא עושה את זה בסתר, אפילו הדגשת את זה. אני מדברת על אלה שאומרים משהו אחד ופועלים בדרך אחרת. למיטב ידיעתי, ואנא תקנו אותי אם אני טועה, זה נכנס לקטגוריה של צביעוּת.
Dago כתב/ה:
RIR כתב/ה:
ברור שעולות בי שאלות ללא הרף, לכן הלכתי ללמוד פיזיקה.

בהצלחה ריר!, בהחלט מקצוע לא קל.
לא מזמן קראתי ספר על אלברט איינשטיין ותורת היחסות, לא ידעתי שאיינשטיין חווה בעצמו אנטישמיות.
תודה תודה! אולי לא קל, אבל בהחלט מתגמל.
וכן, אלברט אינשטיין בהחלט סבל מאנטישמיות. כמו מדענים דגולים רבים אחרים בתקופה זו, חלקם יהודים וחלקם תומכי יהודים (או סתם לא גזענים). כולל כאלה שקראו, בתמימות, לא לערב בין מדע ובין פוליטיקה. icon_confused.gif