שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

המזווג

בכוח המוח​(שולטת)
לפני 13 שנים • 24 ביולי 2011
בכוח המוח​(שולטת) • 24 ביולי 2011
יולי Yuli כתב/ה:
טוב, אני חושבת שהבנתי מאיפה באתה תחושת ה"זה לא פמדום".
אני לגמרי רואה פה גבר נשלט. זה בהחלט, בהחלט לא מיילדום.
אבל אני לא רואה פה אשה שולטת. אני רואה פה עולם של נשלטים.

אני חושבת שלפעמים נשלט מחפש להתגרות משליטה של אשה. אחרי ההודעה של פוג קלטתי את זה: באמת אין את זה כאן. באמת אין פה את הדמות הזאת של אשה דומיננטית. אם זה מה שמגרה אותך בפמדום, אז זה אכן לא עונה על זה.
אבל יש עוד דברים בפמדום: גברים שנשלטים. גברים שהם כלי. גברים שמצומצמים לשימוש שניתן לעשות בהם. גברים שהזכות שלהם לדור המשך לא קיימת: או שהם עקרים, או שהתרבות היא העבודה שלהם. אף גבר לא חווה את ההתרגשות של יצירת ילד עם האשה שלו.

אני קוראת את הטקסט הזה ורואה: לנשים, בעולם הזה, יש ריגוש. יש התרגשות. יש עונג. יש הנאה. יש לגיטימציה להנות. מה יש לגברים? לזיין את מי שאמרו לך לזיין, בלי מרדף ובלי בחירה. או עיקור.
עולם של גברים מעוקרים ושל משרתים. מה יותר פמדום מזה?

הנה, קחו רגע את הקליפ הזה: http://www.youtube.com/watch?v=U0cyxVMSxCs
זה לא פמדום? אין פה שליטה של נשים. רק שליטה *ב*גברים.

אתה, הפמדומיסט: מה מדליק אותך? אינטרקציה עם שולטת? להיות כלי שרת? השילוב ביניהם?
אתה, חובב החדירה האנאלית: התחושה הנעימה-נעימה הזאת בגוף, או ההשפלה שמתפשטת בבטן - ישימו לך כיסוי עיניים, זה משנה עם מי שמחדיר הוא גבר או אשה? ואם זו אשה - אם היא מושכת או לא? אם אתה שילמת לה או היא לך? אם היא רוצה או לא? כמה זה משנה כשאתה עוצם עיניים ושוקע אל תוך הרגע הזה?

התגובות גרמו לי לחשוב על זה. כשאני קוראת פמדום אני לא מחפשת להתגרות דווקא מאשה שולטת. למשל כאן, אין שום שולטת אבל יש שליטה במיניות של גבר. זה מושך מאד.
הבנתי שזה לא מגרה אותך, הפמדומיסט, כי אין שולטת. אבל אמרת גם שהגבר הזה לא נשלט בעיניך. למה? כי אין לו שולטת? או כי התיאור שלו לא נשמע לך נשלט? אבל זה כבר עניין של פרספקטיבה, לא?

בכח, מאד אהבתי את הקטע הזה. אהבתי את איך שהצבת את זה, כלומר, יחד עם הפרשנות. את איך שהוספת לזה את הפרשנות. הרי בפנטזיה של מישהו אחר הגבר הזה הוא באמת שולט-על.
אני אוהבת את הדואליות: מצד אחד את אומרת לו שהוא צריך להיות "מזווג" ואת אומרת את זה מתוך האדרה, מתוך הערצה, מתוך "וואו אתה כל כך טוב". ומצד שני את מציבה אותו בסיטואציה הכל כך נשלטת הזו. מצד אחד אפשר להעריץ ולהאדיר נשלט. מצד שני נראה כאילו הרעיון לא נובע דווקא מסיטואציה כזו. יכולת באותה המידה להגיד את זה לשולט ומשם לצאת אל ההנמכה.

תגידי, איך זה שהתחלת בלדבר על עולם מתוקן והגעת לעולם בו כל הגברים בעולם עצובים, והאשה הכי ברת מזל בעולם עצובה גם היא?

זה מזכיר לי את ימי הפוליגמיה. כל השיטה של גבר אחד עם כמה נשים נשענת על הרעיון שאשה תבחר את הגבר הכי מצליח, שיתן לה הכי הרבה בטחון כלכלי והכי הרבה אמצעים לטפח ולהגן על הילדים שלה. שגברים ונשים לא מסתדרים בזוגות, אלא במערכות שבנויות על גבר מאד מוצלח שלא צריך להתבזבז על אשה אחת, ונשים שמזדווגות עם מי שהכי טוב ולא עם זה שפנוי.
נורא שימושי, אבל איכשהו זה הלך ביחד עם תפיסת עולם פטריאכלית. הממ.

ועוד לא דיברנו על כך שבעולם הלא מתוקן שלנו, לאשה לא כל כך קל, מבחינה רגשית, להנות הנאה שלמה מגבר ששוכב איתה פעם אחת, או מהאפשרות להשוות את בעלה לגבר "איכותי" יותר. אולי בעולם שלך המוסכמות גרמו לכל העולם הרגשי של נשים להתעצב אחרת, אבל זה לא כל כך הגיוני - הרי יש נישואים, ויש את העצב של הגברים המעוקרים והעצב של אשת המזווג, וכל זה נשען על מה שאנחנו יודעים על עולם רגשי של גברים ושל נשים בעולם הלא מתוקן שלנו.
אז כנראה שמשהו מזה נשמר גם בעולם ה"מתוקן". ואם רוב הנשים שם נשארות כמו רוב הנשים פה, לא בטוח שהן כולן כל כך מתות על השיטה הזו...

מאוד מעניין וחכם מה שכתבת יולי. (גם לעניין התחושות והפגמים במבנה, אם כי יש לנו כאן כמה פרמטרים חסרים, אני חושבת.) אבל גם זה מחר (:

}{
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
לפני 13 שנים • 24 ביולי 2011
אתנה כתב/ה:
בכוח המוח כתב/ה:
שלגי כתב/ה:
מיילדום במיטבו, עם נגיעות פמדום.

ככה זה נראה מפה icon_smile.gif

את יודעת, כשכתבתי את זה רציתי לסגור עוד מעגל, זה של אשת המזווג, והכאב שלה. זה היה יכול להסגר באחד משניים: כפי שזה נרמז: היא בולעת את הכאב והקנאה, ובמובן הזה הוא נשאר רק "שולט".
לחילופין - היא שולטת בו, נוהגת בו מנהג בעלים על מנת לשייך אותו אליה שוב, ולהראות כי מעמדה שונה מכל שאר הנקבות שלו.

העדפתי בסופו של דבר לא לגעת שם. אבל זה יכול היה להיות מעניין ככה, נכון?

אני דווקא דימיינתי את אשת המזווג כשולטת.
היא נמצאת במרכז של החדר כאשר ה"לקוחה" מגיעה.
הוא אמנם זה שפותח את הדלת, אבל לאחר שכולם בחדר הוא פונה אליה (לאשתו)
מסיר את תחתוניו, והיא שולפת את התליון של השרשרת העדינה ופותחת לו את הכלובון.

מעולה icon_smile.gif
Morticia
לפני 13 שנים • 25 ביולי 2011
Morticia • 25 ביולי 2011
אני לא אתיימר לספר לכם שקראתי עכשיו שמונה עמודים.

קראתי רק את העמוד הזה למען האמת.

אבל עלתה בי מחשבה.

גם אם פנטזיה מסויימת של אישה לא דומה למה שאנחנו אוהבים לקרוא פאמדום

האם אין תפקידו של נשלט להתמסר אליה

אפילו אם זו לא כוס התה שלו?

אפילו אם הוא סובל ממנה?
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
אני לא חושבת שזה תפקידו... לא חושבת שזה תפקיד של אף אחד לסבול
לכל היותר, זה התפקיד של הנשלט *שלה* להתמסר אליה icon_smile.gif

מה שכן, באמת תמוה בעיני להגיד על משהו שלא מגרה אותך ספציפית שזה לא פמדום. קצת מצחיק אפילו. הרי פמדום זה לא רק פנטזיה מסויימת של נשלט מסויים. אם אשה מציבה פה משהו נראה לי שקצת מגוחך לבטל את זה.
אבל אני מבינה מאיפה זה בא, וגם זו דעה, ואת ההבנה שלי הרי ראית בעמוד הקודם icon_smile.gif
אגב נתת לי עכשיו רעיון לסיפור, אז תודה icon_smile.gif
Morticia
Morticia • 25 ביולי 2011
יולי Yuli כתב/ה:
אני לא חושבת שזה תפקידו... לא חושבת שזה תפקיד של אף אחד לסבול
לכל היותר, זה התפקיד של הנשלט *שלה* להתמסר אליה icon_smile.gif

מה שכן, באמת תמוה בעיני להגיד על משהו שלא מגרה אותך ספציפית שזה לא פמדום. קצת מצחיק אפילו. הרי פמדום זה לא רק פנטזיה מסויימת של נשלט מסויים. אם אשה מציבה פה משהו נראה לי שקצת מגוחך לבטל את זה.
אבל אני מבינה מאיפה זה בא, וגם זו דעה, ואת ההבנה שלי הרי ראית בעמוד הקודם icon_smile.gif
אגב נתת לי עכשיו רעיון לסיפור, אז תודה icon_smile.gif

בכיף מותק שלי

וברור שהנשלט שלה

אלא של מי?

שלי?

icon_wink.gif

בכל אופן, המהירות בה מבטלים פה רצון של אישה רק כי זה לא מתיישב עם הצרכים הנשלטים של הגבר
זה בדיוק הדבר אליו כיוונתי...

זה מה שהיא רוצה?
מי שנשלט עושה מה שהשולטת שלו רוצה
נקודה.
ניק דרייק
לפני 13 שנים • 26 ביולי 2011

אפשר לקרוא לזה גבול בסיסי

ניק דרייק • 26 ביולי 2011
אם אני בעסקי הפמדום בגלל המחשבות שלי על נשים שולטות ובאה אישה שולטת ומכניסה מאחור גבר שולט, בדיוק ברגע שעיני מכוסות ואני קשור, והוא בא ומפליא בי את מכותיו. אז מאד יפה שהאישה השולטת מתחרמנת מהאינטראקציה הזו של לראות גבר משפיל גבר. אבל זה לא אומר שהיא נשארה בהגדרות של הנשלט שולטת (הטרוסקסואלים).
כי לא רק שיש באלמנט הזה עולם חדש שקרוי הומוסקסואליות, אלא גם נכנס גבר לתמונה. פשוטו כמשמעו.
אז אפשר להיות פה עיוור לחלוטין ולומר, כל מה שהשולטת נהנית ממנו, גם הנשלט נהנה. טוטאליות דה לה שמטע. הרצל אמר להביא כסף. מביאים כסף. הרצל אמר להכנס לבנק ולשדוד אותו, אז שודדים. הרצל אמר לזיין עז, אז מזיינים עז.
כן, הכל שליטה נשית. כי בסופם של הציווים ישבה אישה עם נרגילה ביד וציוותה על הכל. ומה על הנשלט להתלונן, הוא הרי בחר והוא מגורה מעולם בו נשים שולטות. ואז מה אם בדרך הוא קיבל מכות מאיזה גבר ותינה אהבים עם עז. הוא נשלט. מגיע לו.

בלי הציניות, העניין הוא שזה אמור להיות גבול בסיסי. כל המהות של שליטה נשית היא שהיא שליטה נשית. קרה ונכנס גבר למשוואה, ויהיה זה רצונה של הדוכסית ירום הודה, הסיטואציה חדלה להיות שליטה נשית ועברה למחוזות של שליטה גברית. הכותרת השתנתה והנשלט כבר אינו נשלט, אלא בחור שנקלע לסיטואציה לא נעימה עם בחורה שאינה שולטת.
Morticia
Morticia • 26 ביולי 2011
בהחלט יתכן ואתה צודק מר ניק דרייק.

אני מניחה שהכל מאוד תלוי סיטואציה ותלוי משתתפים.

בהקשר הנוכחי, אני לא מביעה אהדה אישית לערבוב גברים ועיזים עם שליטה נשית

אבל אני כן מביעת את מורת רוחי החוזרת ונשנית על האופן בו המון גברים כאן

בשם הטוטאליות דה לה שמעטה

פשוט כל הזמן שמים גבולות לנשים

וקובעים עבורן איך ומה הם רוצים.

גם זה לא ממש דומה לשליטה נשית...

אה ואיפה כל החסודים שיזעקו שזו בכלל רק פנטזיה?

(אני חושבת אגב ששום ביטוי של נקמה במין השני כמין אינו קשור בשליטה)
Mary Jane
Mary Jane • 26 ביולי 2011
Morticia כתב/ה:

בהמשך לדבריו של 'ניק דרייק'-
במה דברייך קשורים לדיון הנ"ל? נבצר ממני.
לגיטימי להביע מורת רוח, אבל עשי זאת בהקשר הנכון, אחרת- אם זה לא קרה כבר- טענותייך מאבדות כל פרופורציה הגיונית ונותרות בגדר פריקת תסכולים משולחת רסן, ותו לא.
Morticia
Morticia • 26 ביולי 2011
Mary Jane כתב/ה:
Morticia כתב/ה:

בהמשך לדבריו של 'ניק דרייק'-
במה דברייך קשורים לדיון הנ"ל? נבצר ממני.
לגיטימי להביע מורת רוח, אבל עשי זאת בהקשר הנכון, אחרת- אם זה לא קרה כבר- טענותייך מאבדות כל פרופורציה הגיונית ונותרות בגדר פריקת תסכולים משולחת רסן, ותו לא.

וזוהי מארי ג'יין כמובן רק טענתך בנושא.
לא חדש שתגובותייך אליי חסרות פרופורציה או הגיון ולרוב משולחות רסן...

ואם לך מותר, אז למה לי בעצם אסור לדעתך?
Mary Jane
Mary Jane • 26 ביולי 2011
מורטישה,
זה לא עניין אישי כלל. התגובה שלי אלייך עניינית בלבד, ומתייחסת לתוכן דברייך.

הערותייך בדבר גברים נשלטים שמנסים לשלוט ברצון הנשים אינן רלוונטיות כאן. אני מסכימה עם עצם המחאה, אך אומרת שיש להציבה במקום ובזמן המתאימים, ולא כנגד הסיפור הזה (שבמהותו מיילדומי לחלוטין, לטעמי) או מול התגובות אליו.