ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

ישראל מתעוררת?

kasandra​(מתחלפת){jegularis}
לפני 13 שנים • 29 באוג׳ 2011

הרצאה מהפרופסור ירון זליכה

kasandra​(מתחלפת){jegularis} • 29 באוג׳ 2011
http://www.youtube.com/watch?v=QoGQP7VphMo&feature=feedf

הוא חשב כללי באוצר לשעבר.
האיש מסביר בצורה מצוינת מדויקת ועניינית ביותר בדיוק איפה המדינה שלנו נמצאת ולמה (במיוחד מהדקה ה20 והלאה).
שווה כול רגע גם אם זה קצת ארוך.
תספרו לי מה דעתכם על התוכן.
סוליסט
סוליסט • 29 באוג׳ 2011
ירון זליכה מונה לחשב הכללי באוצר ע"י מינוי אישי של מי שהיה בזמנו שר האוצר בנימין נתניהו ב 2003 . בשנה זו ננקטו צעדים חברתיים קשים מאוד, על מנת לצאת מהמשבר הכלכלי.
הוא איש חכם, וכנראה גם צודק, אבל זה מצחיק אותי לראות מישהו שמתלונן על כך שהממסד שודד אותנו, אותו ממסד בו הוא עבד והיה חלק ממנו, אותו ממסד שהחלטותיו תרמו כך או אחרת לעיוותים שנוצרו.
סוליסט כתב/ה:
ירון זליכה מונה לחשב הכללי באוצר ע"י מינוי אישי של מי שהיה בזמנו שר האוצר בנימין נתניהו ב 2003 . בשנה זו ננקטו צעדים חברתיים קשים מאוד, על מנת לצאת מהמשבר הכלכלי.
הוא איש חכם, וכנראה גם צודק, אבל זה מצחיק אותי לראות מישהו שמתלונן על כך שהממסד שודד אותנו, אותו ממסד בו הוא עבד והיה חלק ממנו, אותו ממסד שהחלטותיו תרמו כך או אחרת לעיוותים שנוצרו.

לא בהכרח ובצורה כזאת חד משמעית.
כן אני יודעת שבמדינתינו הקטנטונת נהוג לחשוב שכול הממשלה חרא ומושחתת רק שעד היום החשיבה הזאת לא ממש קידמה אותנו.
עובדה שהוא כבר לא שם ראשית,ושנית אולי גם כשהייה ניסה לתקן את מה שיכל, גם הוא להזכירך לא אלוהים ולא יכול לעורר רפורמות יזומות לבד.

בינינו גם אם הוא לא צדיק יותר ,הוא בהחלט לא עושה רושם של מושחת יותר, בדבריו יש הרבה צדק והרבה הסבר אמיתי של איש מבין .

בינינו ולו אם ניקח מדד קטן אחד שכולנו מכירים אותו שוק ההיטק.
כולנו אוהבים להגיד שיש שם משכורות גבוהות יותר מהממוצע וזה לרוב נכון.
העניין הוא ששוק ההיטק יכול להרשות לעצמו לשלם אותן ולא פחות מהן בגלל שזה שוק ברובו פרטי ומאוד תחרותי, והוא יודע מצוין שיש מספיק מי שישלם יותר ולכן לא מעז להוריד את הרף אם הוא לא באמת במשבר גדול.
לעומת זאת נראה אותך בטור בנקאי ממוצע או עובד מדינה מתווכח עמוקות עם המעסיק שלך בענייני שכר ,מקסימום תזכה לבונוס של 200 שקל, כי כולם לרוב נותנים את אותם התנאים.
סוליסט
סוליסט • 29 באוג׳ 2011
לא טענתי שהוא מושחת וגם כתבתי שהוא איש חכם וגם כנראה צודק.
פשוט למחאה יש הרבה טרמפיסטים, שבאים עכשיו ומאירים את עיננו על המצב, לאחר שבמשך זמן מה בתקופת חייהם תרמו לו. הוא אחד מהם.
אבל את צודקת - אכן הרצאה מרתקת.
סוליסט כתב/ה:
לא טענתי שהוא מושחת וגם כתבתי שהוא איש חכם וגם כנראה צודק.
פשוט למחאה יש הרבה טרמפיסטים, שבאים עכשיו ומאירים את עיננו על המצב, לאחר שבמשך זמן מה בתקופת חייהם תרמו לו. הוא אחד מהם.
אבל את צודקת - אכן הרצאה מרתקת.

זה תמיד נכון ,שום פוליטיקאי לא יפספס הזדמנות לעשות לעצמו קצת יחסי ציבור על הדרך.
בטי בום​(שולטת)
לפני 13 שנים • 30 באוג׳ 2011

קום התנערה עם עבדים מזי רעב

בטי בום​(שולטת) • 30 באוג׳ 2011
http://www.youtube.com/watch?v=6O2xE68k-XE&feature=player_embedded#!