שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

ההפגנה נגד יוקר המחיה

חתול צללים​(לא בעסק){Cypris}
לפני 13 שנים • 2 בספט׳ 2011

Re: מחאה חברתית ספונטנית? הצחקתם את גולדסטון

fog כתב/ה:

כן, אבל מה אכפת לנו בעצם? אולי בוא נקח את כספי הפיגולים של הקרן החדשה וננצל אותם ללחוץ על הממשלה לעזור קצת למעמד הביניים? הרי אחרת אותו הכסף יגיע לחמאס, והרי בבחירות ממילא לא נצביע חד"ש...

(מצד שני, נראה לי קצת מפחיד - מן הסתם בגלל מחשבות כאלו של בוחרים בגרמניה הנאצים עלו לשלטון...)
בקיצור. התלבטות

קודם כל יעזור שמעמד הביניים יבין מי האוייבים האמיתיים שלו (רמז: זה לא בעלי ההון), ויחליט האם הבסיס לתמורה צריך להיגזר מהתפוקה או מהצורך.
אח"כ הוא יוכל להתקדם לשלב הבא ולעלות דרישות לשינוי.
סוליסט
סוליסט • 2 בספט׳ 2011
גם אני בדעה שבעלי ההון הם לא האוייב, אבל בוא נעזוב את זה רגע.
אותי דווקא מטרידה העובדה שהדרישות ל"צדק חברתי" לא עולות בקנה אחד עם הדרישה הלגיטימית לשיפור מעמדו של מעמד הביניים. לדוגמא :
הדרישה להוריד את המיסים העקיפים ולהעלות את הישירים.
יש שתי אוכלוסיות במדינה, ערבים ועשירים שהמדינה לא מצליחה לראות מהם שקל במיסים ישירים כגון מס הכנסה, ביטוח לאומי וכו'. להיפך- עוד משלמים להם קצבאות.
אבל מה, הם עדיין ממשיכים לעשן, לשתות, ולצרוך דלק. המיסים על מוצרים אלו זו הדרך היחידה של המדינה לראות מהם שקל.
אז לי, בתור מעמד ביניים, דווקא חשוב שיעלו את המיסים העקיפים ויורידו את המיסים הישירים.
אבל זה לא סקסי לבקש להוריד את המיסים הישירים, זה נתפס כליקוק לעשירים.
אז הנה, יעשו מה שיעשו ואנחנו פשוט נשלם יותר.
זה בגלל שאין כל קשר בין אותו "צדק חברתי" במשמעות המסולפת שהשתרשה לה לבין שיפור מעמדו של מעמד הביניים.
אותם אלו המדברים על צדק חברתי יונקים בד"כ את תפיסת עולמם מהסוציאליזם הרדיקלי שגורס שהבסיס לזכאות הוא צורך, ולכן ככך שאתה יותר נטול כישורים, לא מוצלח ומהווה נטל באופן כללי, כך מגיע לך לקבל יותר מהמדינה, ואם עשית 10 ילדים - אז בכלל. מעמד הביניים שהולך פה כמו סומא אחר ההבטחה לחיים טובים יותר היה רוצה להאמין שמהות הצדק החברתי היא לקיחה מהעשירים וחלוקה למעמד הביניים, אולם כאן בדיוק טמון שומר מפלתו של מעמד הביניים שבאמונה זו מכשיר את הקרקע לקולות הקוראים לקחת ממנו במטרה לתת לשלל החלכאים והנדכאים.
אם מעמד הביניים היה שואף באמת לשפר את מצבו הוא צריך קודם כל לפני הכל להבין שהבסיס האמיתי למדידת התמורה שמגיע לאדם לקבל זו התפוקה שהוא מייצר כאזרח יצרני.
הדורבנים​(נשלט)
הדורבנים​(נשלט) • 2 בספט׳ 2011
אני מסכים בעיקרון, וגם כתבתי דברים דומים. רק שאני לא סבור שמעמד הביניים הולך כסומא. מי שעובד קשה ולא גומר את החודש, יודע די טוב, על בשרו ועל בסיס חודשי, מה ישפר לו את המצב ומה ירע לו את המצב (רמז - העלאת מס הכנסה לטובת טיפול באמהות חד הוריות...). קשה במצב כזה לעבוד על אנשים בססמאות, כשזה נוגע למשפחה שלך ולכיס שלך ישירות
A v​(שולט)

מחייך..

A v​(שולט) • 2 בספט׳ 2011
fog כתב/ה:
אני מסכים בעיקרון, וגם כתבתי דברים דומים. רק שאני לא סבור שמעמד הביניים הולך כסומא. מי שעובד קשה ולא גומר את החודש, יודע די טוב, על בשרו ועל בסיס חודשי, מה ישפר לו את המצב ומה ירע לו את המצב (רמז - העלאת מס הכנסה לטובת טיפול באמהות חד הוריות...). קשה במצב כזה לעבוד על אנשים בססמאות, כשזה נוגע למשפחה שלך ולכיס שלך ישירות

אימהות חד הוריות? בדיוק פה המדינה הזו דפוקה. לאימהות חד הוריות לא שווה לצאת לעבוד.

ויש עוד מגזרים שזה כך,ההבדל בין לצאת לעבודה או להישאר בבית. הוא כמה מאות שקלים בודדים.

ובחישוב יותר עמוק,עדיף להם להישאר בבית.

אבל מעניין אותי משהו אחר,אם מישהו משלם 5000 ש"ח הוא מעמד ביניים?

איפה המחאה האמיתית? המחאה בה אנשים שמשלמים סכומי עתק על דירות שראויות בקושי לחולדות

ממשיכים לשלם? איפה פה המחאה? ביבי הוא זה שקבע את מחירי השכירות?

פתחתי עיתונים אתרי אינטרנט ויש לא מעט דירות להשכרה .ואנשים נלחמים מי ישכיר.

אם כולם היו ביום אחד מפרים הסכם יוצאים מהדירות ומציבים גבול שלא עוברים אותו בשכר דירה.

(הגיוני כמובן} בואו נראה אם בעלי הדירות האלה לא יירדו אחרי שיבינו שהם יהיו בהפסדים.

אני כנראה מעמד ביניים, וחי ממשכורת נחמדה וחי ממנה טוב.

לראייה שלי אדם ולא משנה כמה הוא מרוויח,צריך וחייב לבדוק מה מרויח מה מוציא וסדר עדיפויות.

אבל אנשים לא יוותרו על,כבלים,מכונית,אייפון,מסעדות,בילויים. ועוד..

אני מסתובב המון,בתי קפה מסעדות מרכזי קניות פשוט מלאים,מכוניות חדשות בכבישים,רואה בנייה

בתחום שלי אנחנו כל הזמן מרחיבים בגלל דרישת השוק.

מדינה ענייה עם הרבה אנשים עשירים. וכן יש פה הרבה עוולות במדינה,וש הרבה שזקוקים לעזרה.

ויש הרבה אוכלי חינם שרוצים עוד....ובחינם.

Av
לפני 13 שנים • 3 בספט׳ 2011
שום התאגדות כנגד בעלי דירות לא תעזור פה, שכן מחיר השכירות נגזר באופן ישיר ממחיר הדירה, ומחיר הדירה נגזר מהעובדה שיותר מ-50% מעלות דירה הולכות על מיסים ישירים ועקיפים שונים.
המדינה יכולה בקלות להוריד את נטל המס על קניית דירה, אולם בהנחה ואנחנו לא רוצים מדינה שממשכנת את העתיד ונכנסת לחובות, הרי שההורדה בנטל המס צריכה לבוא לידי ביטוי בהורדה זהה בהוצאות המדינה, דבר שניתן להשיג על ידי:
1. הפרטה של מפעלים ציבוריים כושלים
2. התייעלות במגזר הציבורי וביטול מושג הקביעות
3. קיצוץ עמוק בקצבאות הסעד בדגש על קצבאות שמגיעות לאנשים שלא עובדים
אולם בדיוק כנגז זה יוצאים כל האבירים שמתיימרים לייצג את מעמד הביניים וקוראים לצדק חברתי.
walking dead
לפני 13 שנים • 4 בספט׳ 2011
walking dead • 4 בספט׳ 2011
חתול צללים כתב/ה:
שום התאגדות כנגד בעלי דירות לא תעזור פה, שכן מחיר השכירות נגזר באופן ישיר ממחיר הדירה, ומחיר הדירה נגזר מהעובדה שיותר מ-50% מעלות דירה הולכות על מיסים ישירים ועקיפים שונים.
המדינה יכולה בקלות להוריד את נטל המס על קניית דירה, אולם בהנחה ואנחנו לא רוצים מדינה שממשכנת את העתיד ונכנסת לחובות, הרי שההורדה בנטל המס צריכה לבוא לידי ביטוי בהורדה זהה בהוצאות המדינה, דבר שניתן להשיג על ידי:
1. הפרטה של מפעלים ציבוריים כושלים
2. התייעלות במגזר הציבורי וביטול מושג הקביעות
3. קיצוץ עמוק בקצבאות הסעד בדגש על קצבאות שמגיעות לאנשים שלא עובדים
אולם בדיוק כנגז זה יוצאים כל האבירים שמתיימרים לייצג את מעמד הביניים וקוראים לצדק חברתי.

איזה מניפסט-רני-רהב מרשים. תגיד, הקיצוץ העמוק בקצבאות ללא עובדים לדעתך צריך לכלול גם קשישים ונכים או שהם יצליחו לחמוק מהרדאר התאצ'ריסטי הפעם?

http://www.youtube.com/watch?v=V8MV5nzOtS0