ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

כל הכבוד לצה"ל ?

מלכתא
לפני 11 שנים • 19 ביוני 2013
מלכתא • 19 ביוני 2013
Black Lotus כתב/ה:

העולם התקדם וממשיך להתקדם בזכות אנשים שמטילים ספק ובוחנים גבולות, טבואים והנחות יסוד. הם גם אלו שלא רואים "מראה מכוערת" ולא עושים ביג דיל מחבורת צעירים שמבטאים את המיניות שלהם עם הנשק או סמלי היחידה שלהם. מסתבר שאלו שמחזיקים בדעה השמרנית רואים מראות מכוערות בכל מקום, למעט במקרים בהם דמותם היא זו שמשתקפת.

אנשים שהופכים את עצמם לאובייקט, מוכרים את הגוף שלהם, מוכרים את הערכים של המסגרת שבה הם נמצאים, וכאלו שהולכים כמו צאן אחרי נורמות שליליות שמכתיבים אנשים פגועים-
הם לא אנשים שבוחנים גבולות , הם לא חדשניים והם לא גיבורי העת החדשה, כפי שאת מנסה להכתיר אותם.

להצטלם עם סמלי יחידה ונשק זה לא חבורת צעירים שמבטאים את המיניות שלהם.
זה חבורת צעירים שאיבדו את הצפון, שאיבדו כל כבוד כלפי גופם שלהם.
מלכתא
מלכתא • 19 ביוני 2013
זאלופון כתב/ה:

לגבי הקביעה שכוווווווולם סובלים בדיעבד מתמונות כאלה - אני באמת לא מבין מהיכן היומרנות לקבוע זאת, אבל מכיוון שממילא לא התייחסתי בדבריי לסבל שבדיעבד, הרי שהטענה אינה רלוונטית לדיון בינינו ואין טעם להתייחס אליה גם עתה.

מרוב נסיון לסלף את דבריי,כנראה פיספת את החלק שבו כתבתי על כך שאני מדברת מנסיון.
אני מכירה מקרוב מקרים כאלו של ניצול, ואני הייתי בצד שמטפל בהם.
אחרי שהחיילים הללו נתפסים, הם נשפטים במשפט צבאי. אבל החרטות שלהם הם לא מהמשפט, אלא מהעובדה שהתמונות מסתובבות ברשת, שהבחורות נפסות כ"נותנות". הדמעות שלהן לא נתונות לפרשנות.
וזה לא יומרנות, זה עובדות החיים העצובות.
בכוח המוח​(שולטת)
בכוח המוח​(שולטת) • 19 ביוני 2013
מעניין כמה שונות היתה בדעות של כל אחד כאן לו היה מדובר בתמונות מהמעונות בקמפוס, ממדינה אחרת בה אין חובת גיוס. השמרנות והמוסריות כאן מדיפות ריח של נפתלין של דודות.
הנוער חוגג את עצמו, את הגיל, ההורמונים, הצחוקים המטורפים והמעשים חסרי המחשבה שיהפכו לסיפורי אלף לילה ולילה כשהם יהפכו מיושבים יותר. כולנו היינו שם בדרך כזו או אחרת.
אישית אני מעדיפה את התקופה הנוכחית בה רכוש צה״ל חושף את עצמו, על פני התקופה בה מפקדים היו מזיינים את רכוש צה״ל עוד לפני שהתחיל לזמזם את המילה פז״ם, כעניין שבשגרה.
אני אומרת - כל הכבוד לצה״ל. כוסיות!!
גוף זה לא משהו מביש, בעיקר כשהוא כזה יפה וכלום לא מעשה בכפיה, חס וחלילה.
מלכתא

Re: מה ההבדל אם כך

מלכתא • 19 ביוני 2013
Brave Dwarf כתב/ה:

אני אגיד לך משהו שזאלו כתב למלכתא. את מתייחסת למסגרת צבאית באופן מאוד יוצא מן הכלל כי העולם הפנימי שלך מבוסס על ערכים שהביאו הביתה הוריך ממקום העבודה שלהם. שניהם קצינים, אמרת. ואני מבין טוב מאוד למה את מזועזעת כל כך ולמה לך הכל נראה ברור באותה מידה בה ברור שצריך לצחצח מגפיים. הבן שלי מכנה את להבונת "דודה חייל", האחרים אצלו סתם חיילים כי כך הוא גדל ואני מאמין שכאשר יגיע לגילך יהיה מזועזע באותה מידה בה את מזועזעת כרגע (לא, אני לא מאמין שעד אז לא תהיינה מלחמות, אני נביא זעם). אבל ברוכים מטוסי הקרב שבשמיים, על כי לא כולם התחנכו כך. לא אלה שמרשתים בצה"ל וגם לא אלה הצופים בתמונות הערום שלהם. ואם תשאלי את דעתי האישית, אז אגיד לך שהם הנורמליים כאן ולא את וברור שלא אני. (-:

אליפל, זה לא קשור לערכים של הצבא. אני הייתי בצבא וחוויתי את המערכת היטב- המון מקומות, המון תפקידים, ולכן אני לא חיה על אשליות שמישהו סיפר לי שהצבא הוא מקום טהור שיש להסתכל עליו ביראת כבוד.
יחד עם זאת, הבעיה שלי עם התמונות בהקשר הצבאי, הוא בכך שהצבא מאפשר לתופעות כאלו לקרות. כנראה שהצבא לא סידר להם את המוח, כמו שהוא צריך. וזאת טעות של הצבא.

מעבר להקשר הצבאי, יש כאן זילות בגוף האדם וביטחון עצמי ירוד של כל המעורבים. ייתכן שגם היגררות אחרי העדר.
מלכתא
מלכתא • 19 ביוני 2013
בכוח המוח כתב/ה:
מעניין כמה שונות היתה בדעות של כל אחד כאן לו היה מדובר בתמונות מהמעונות בקמפוס, ממדינה אחרת בה אין חובת גיוס. השמרנות והמוסריות כאן מדיפות ריח של נפתלין של דודות.
הנוער חוגג את עצמו, את הגיל, ההורמונים, הצחוקים המטורפים והמעשים חסרי המחשבה שיהפכו לסיפורי אלף לילה ולילה כשהם יהפכו מיושבים יותר. כולנו היינו שם בדרך כזו או אחרת.
אישית אני מעדיפה את התקופה הנוכחית בה רכוש צה״ל חושף את עצמו, על פני התקופה בה מפקדים היו מזיינים את רכוש צה״ל עוד לפני שהתחיל לזמזם את המילה פז״ם, כעניין שבשגרה.

ייתכן ואת צודקת, אולי התשובות היו כאן שונות.
אבל לדעתי האישית, תמונות כאלו מקמפוס הן לא פחות גרועות מאשר תמונות כאלו בצבא.
ובוודאי שגוף אינו דבר מביש, אבל בצורה שבה זה נעשה בדוגמא המובאת בשרשור הזה- זה מביש, זה מבזה וזה ממש לא יפה.
יש אחלה ספרי צילום אירוטיים שאני יכולה להמליץ עליהם, למי שכן רוצה לראות עירום יפה.
Black Lotus​(מתחלפת){זאלופון}
מלכתא כתב/ה:
Black Lotus כתב/ה:

העולם התקדם וממשיך להתקדם בזכות אנשים שמטילים ספק ובוחנים גבולות, טבואים והנחות יסוד. הם גם אלו שלא רואים "מראה מכוערת" ולא עושים ביג דיל מחבורת צעירים שמבטאים את המיניות שלהם עם הנשק או סמלי היחידה שלהם. מסתבר שאלו שמחזיקים בדעה השמרנית רואים מראות מכוערות בכל מקום, למעט במקרים בהם דמותם היא זו שמשתקפת.

אנשים שהופכים את עצמם לאובייקט, מוכרים את הגוף שלהם, מוכרים את הערכים של המסגרת שבה הם נמצאים, וכאלו שהולכים כמו צאן אחרי נורמות שליליות שמכתיבים אנשים פגועים-
הם לא אנשים שבוחנים גבולות , הם לא חדשניים והם לא גיבורי העת החדשה, כפי שאת מנסה להכתיר אותם.

נאמרו פה אמירות על איבוד כבוד לגוף, למדים לצבא וכו' שפשוט מזכירות לי משטרים חשוכים ממש. מדים, סמלי יחידה ודגלים הם פיסת בד (או פלסטיק) שהלובש אותם יכול לתת להם משמעות או לא. עירום יכול להיות ביטוי להשלמה עם הגוף ולחגיגה של מיניות, ורק בעלי השקפה פוריטנית עושים שיימינג ונוהגים בשיפוטיות כלפי מי שמעז לחשוף כך את גופו. אני לא מתפלאת שחיילים בכו לידך, וזה לא כי הם עשו משהו רע באמת אלא מכיוון שגרמת להם לתחושות אשמה ובושה שלא מגיעות להם.

מבחינתך הם הופכים את עצמם לאובייקט, מבחינתי הם מביעים את המיניות שלהם, מבחינת סיגורני בלתי ניתן לסמוך עליהם עם מידע פנימי של הארגון, ומבחינת מישהו אחר הם אנשים שמביעים הזדהות מוחלטת עם הארגון שבמסגרתו הם פועלים. פה זו באמת שאלה של השקפה, וזו שלך בוחרת לקחת מהם את היכולת לקבל החלטות עבור עצמם ולשאת בתוצאות שלהם. שלי אומרת שהם בוחרים במודע לעשות דברים.

כמו שכבר כתבתי קודם לכן, אם זו היתה הנורמה, היו אלפי תמונות כאלו ברשת ואף אחד כבר לא היה מזדעזע מהן. הם בוחני גבולות, אבל לא גיבורי העת החדשה. אני יכולה להבטיח לך שגם בדור הפילם היו אנשים שהצטלמו ככה.
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 19 ביוני 2013
מלכתא כתב/ה:

וחבורה של בני 30-50 שמצטלמים בערום עם זין עומד/שוכב/כלוא בכלוב מפלסטיק; עם שדיים מכוסים בפסי הרזיה או הריון; עם חלציים עליהם רשום: שייכת למאסטר XYZ; עם בהונות משוחות בלק מתקלף? או כאלה שכותבים בבלוגים שלהם על איך תפח לה ואיך נזל לה ואיך נזל לו ואיפה הם דחפו ואיזה גודל?

הם מה? או שלהם מותר ולאחרים לא. הם אחראים לעצמם ואלה מה פתאום. הם חזקים בנפשם והללו חלושי בינה. הם בוגרים (ברור! כווווולם) ואלה "ילדים בסך הכל"?

איך החלוקה הזאת עובדת בדיוק ולפי מה היא נקבעת? בן/בת 20 בבסיס הוא/היא מפגר/ת פגיע/ה וילדותי/ת שאיבד/ה את הצפון ואת הכבוד כלפי הגוף שלו/ה, אבל בן/בת 21 וחצי בכלוב הוא/היא אדם בוגר שבודק את המיניות שלו?
Brave Dwarf

Re: מה ההבדל אם כך

Brave Dwarf • 19 ביוני 2013
מלכתא כתב/ה:

יחד עם זאת, הבעיה שלי עם התמונות בהקשר הצבאי, הוא בכך שהצבא מאפשר לתופעות כאלו לקרות. כנראה שהצבא לא סידר להם את המוח, כמו שהוא צריך. וזאת טעות של הצבא.

מסכים לכן כתבתי את זה:
Brave Dwarf כתב/ה:
אם כבר אז הייתי אומר שהצבא הקדוש הזה על כל ערכיו כנראה לא מודע לבעייתיות ולא משקיע מספיק משאבים כדי להסביר להם מה מותר ומה אסור. אבל הם, הם דווקא בסדר גמור.
בלוסום​(לא בעסק)
בלוסום​(לא בעסק) • 19 ביוני 2013
בכוח המוח כתב/ה:

אין לי בעיה עם הגוף שלהם/שלהן.. יש לי בעיה עם מה שהם לבושים והציורים שהם עטו על הגוף שלהם.
ואשמח אם תסבירי לי למה צבא עם חובת גיוס וצבא בלי הם שונים. ע"ע יו אס איי מארינס. אף אחד לא מכריח אותם להתגיס, ותראי איך היחידה הזו נראית - לתפארת ארצות הברית. הלוואי והחילים הנ"ל היו לומדים מהם קצת משהו...
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 19 ביוני 2013
מלכתא כתב/ה:
זאלופון כתב/ה:

לגבי הקביעה שכוווווווולם סובלים בדיעבד מתמונות כאלה - אני באמת לא מבין מהיכן היומרנות לקבוע זאת, אבל מכיוון שממילא לא התייחסתי בדבריי לסבל שבדיעבד, הרי שהטענה אינה רלוונטית לדיון בינינו ואין טעם להתייחס אליה גם עתה.

מרוב נסיון לסלף את דבריי,כנראה פיספת את החלק שבו כתבתי על כך שאני מדברת מנסיון.
אני מכירה מקרוב מקרים כאלו של ניצול, ואני הייתי בצד שמטפל בהם.
אחרי שהחיילים הללו נתפסים, הם נשפטים במשפט צבאי. אבל החרטות שלהם הם לא מהמשפט, אלא מהעובדה שהתמונות מסתובבות ברשת, שהבחורות נפסות כ"נותנות". הדמעות שלהן לא נתונות לפרשנות.
וזה לא יומרנות, זה עובדות החיים העצובות.

לא יפה לטעון שסילפתי את דברייך כאשר מה שלמעשה עשיתי - באופן הברור ביותר - הוא לתקן את הסילופים שלך את דבריי שלי (ובאופן מוזר, גם את דברייך שלך). אבל נניח לזה.

אני חושש ששוב לא הבנת את הביקורת שלי על דברייך. לו היית כותבת שעל סמך ניסיונך, ישנם חיילים שמתחרטים על פרסום תמונות כאלה וסובלים מכך בדיעבד, לא היה לי מה לומר בנדון. אני לא יודע איזה ניסיון באמת יש לך ולא יכול להתייחס אליו, ואני בהחלט מאמין שישנם מקרים שבהם מתקיימת חרטה על פרסומן של תמונות מעין אלו, ושיתכן כי נתקלת במקרים כאלה.

אבל את לא טענת שיש מקרים כאלה. את טענת שכל המקרים הם כאלה. כל המקרים כוווווווולם. זו טענה שקשה יותר לקבל. לא נתקלת בכוווווווול המקרים. לא נתקלת במקרים הספציפיים שבמוקד הדיון הזה. לשם השוואה, אני נתקלתי במקרים שבהם אנשים שפרסמו תמונות עירום כאן בכלוב התחרטו על כך מאוד, אבל פגשתי גם מקרים הפוכים בתכלית. נתקלתי בסאביות שמקללות את הרגע בו הסכימו שיצלמו אותן בסשן, וכן גם בסאביות ששומרות את התמונות הללו בגאווה. עצם המחשבה שבגלל כמה מקרים ספציפיים שכן או לא יצא לך לפגוש את יכולה לחרוץ משפט חד משמעי אודות אנשים שלא פגשת בכלל היא פשוט... יומרנית.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך רביעי יונ' 19, 2013 9:56 pm, סך-הכל נערך פעם אחת