ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

ניצול כלכלי בבדסמ- בואו נדבר על זה

Bluecollar​(שולטת)
לפני חודש • 27 ביולי 2024
Bluecollar​(שולטת) • 27 ביולי 2024
Gold Fish כתב/ה:
כמאמר הפתגם ״על ראש הגנב בוער הכובע״ - רק ע״פ קריאה מהתגובות כאן ניתן להבחין דיי בקלות מי עוסקת בפרקטיקה הזו הלכה למעשה.

מעבר לזה, ואני לא מוצאת את התגובה, מישהו אמר שיש סוג של הלל סביב הניצול המיני הקר של הגוך של הנשלטות על ידי שולטים שבאים ומספקים את עצמם מינית דרך נשלטות, איך הם מנתקים אתם עצמם רגשית וכו'... שזוכה לשבחים.
בעוד שכשנשים מנצלות את הארנק של גברים בצורה קרה מבלי להציע מין מגונות.

אני לא אבחר בפרקטיקה של ניצול כספי או רכישת מתנות. ועדיין הדיון הזה מעלה שאלות ומחשבה
כחש​(נשלטת)
כחש​(נשלטת) • 27 ביולי 2024
אני חושבת שמה שחסר כאן זה המכלול, האם השימוש הוא השלם או חלק מסך חלקים שיוצרים שלם.
אם השימוש/ניצול כספי הוא חלק ממערכת יחסים וזה מהווה חלק ממכלול של קשר, זה משהו אחר (ואז פה יש מקום באמת לדון על מה והאם לגיטימי). אבל לרוב, זה לא מה שאנחנו רואים,
ולרוב, אנחנו רואים את הדרישה הזאת משולטות, למה זה?

למה (בעיקר) בקרב השולטות נראה את תופעת ה: נדרש נשלט ניקיון, נשלט הסעות, נשלט זובי, נשלט בוא תקלע לי צמה כי אין מי שיעשה את זה בשבילי.
(התשובה נמצאת בגוף השאלה)

סבבה שזה גורם להנאה לשולטת, כן, זה כיף להרגיש שעושים בשבילך אבל כן נשאלת השאלה האם זו שליטה? מה מבדיל בין שימוש לגיטימי לבין שימוש שהוא בגדר ניצול?

זו גם לדעתי הסיבה שרוב הנשלטים שמציעים שירות לא מציעים כי זה הקינק אלא כי זו הברירה היחידה (שנראה להם) שיש להם. הם מחפשים סיפוק מיני, הם מונעים מתוך רעב שגורם להם להציע מה שנראה להם שיוביל לסיפוק המיוחל.
כן, לכל כלל יש יוצא מן הכלל אבל בגדול… כמו שאמרו כאן לפניי, אם יציעו לנשלטים שולטת שתסשן אותם בלי הצורך להוציא כסף או לבצע מטלה כזו או אחרת, הרוב יקפצו בלי לחשוב פעמיים.

חייבת גם להוסיף שאני פחות מצליחה לראות את ההפרדה שכביכול עושים בין גוף לכסף (ומתוך זה הפרדה לא ברורה ולא נכונה בין ניצול גברי לניצול נשי). בעיניי זה נבלה וזה טרפה.
האם ניצול של הגוף לגיטימי למישהו ? ברור שלא, גם תחת כותרת שליטה, גבר שישתמש בגוף של אישה לסיפוקו נטו וישאיר אותה נזקקת עם תחושה של עליבות הוא גועל של בנאדם.
אישה שתחת כותרת של שליטה תשתמש בכסף של גבר (שלרוב) לא כזה מרוויח טוב ומשתמש באמצעי הזה כי זה רק מה שיצליח לו ובסוף נשאר מנוצל עם מינוס בבנק היא גועל של בנאדם.
סטאר​(מתחלף)

Re: ניצול כלכלי בבדסמ- בואו נדבר על זה

סטאר​(מתחלף) • 27 ביולי 2024
bananabrain כתב/ה:

היכן עובר הגבול בין משחק תפקידים לגיטימי לבין ניצול אמיתי?

ומה אם ניצול אמיתי זה הפטיש?
אליפסה​(שולטת)
אליפסה​(שולטת) • 27 ביולי 2024
טוטאלוס כתב/ה:
בדיוק. מה שקיטי אומרת.
הסכמה זה לא הכל.
גם סמים קשים ומסוכנים, הימורים, והתאבדות, כולן נעשות בהסכמה של הנפגע. זה עדיין לא הופך את זה לליגיטימי.

הקינק שלך זה לתת קצת כסף לשולטת? לנשלטת? זה המשחק? זה מרגש אותך? מדהים. אפס ביקורת.

זה הופך להיות המטרה של הצד השולט?
זה חלק ממהות הקשר? לא. זה לא בסדר.

סליחה, אבל בדיוק כאן מופיעה הצביעות, לדעתי.
הסתכלת בפרופיל שלך? אתה אוהב להכאיב ונהנה מאנקות כאב, בכי ודמעות. באיזה עולם יחס כזה לנשים הוא לגיטימי? רק כי מצאת מישהי שמסכימה לזה הקינק שלך נעשה לגיטימי?

כשזה הקינק שלך די בהסכמה כדי לבטל כל ביקורת. אבל כשזה קינק של אחרים הסכמה כבר אינה חזות הכל? אחרת, מה בדיוק ההבדל בין "ניצול פיסי" לבין "ניצול כלכלי"?

לא רק שיש פה צביעות לדעתי, יש פה אפילו היפוך נורמות. כמעט בכל מקום פגיעה פיסית נחשבת חמורה מפגיעה כלכלית. וכמו שפרלין אמרה כאן יש היפוך. מיצרים לגיטימציה סביב ניצול של הגוף, וזועקים על ניצול כספי.
Bluecollar​(שולטת)
Bluecollar​(שולטת) • 27 ביולי 2024
פרלין כתב/ה:
אליפסה כתב/ה:
כשאנשים פועלים מתוך תשוקה, אכפתיות ומחוייבות, הסוגיה הזו פשוט לא רלוונטית. אם אני אוהבת מישהו ובוחרת לחיות איתו אז כל הסאדיזם, ההשפלות וצורות הניצול האפשריות לא עושות רע בבטן.

מתי זה עושה רע בבטן ומרגיש מפוקפק? כשאין אכפתיות בסיסיות. כשיש מערכות יחסים בלתי מחייבות על טהרת הניצול וההשפלה.

ובנקודה זו מתעוררת הפמיניסטית שבי. יש כאן נטייה להכשיר ניצול גברי וחוסר מחוייבות גבריים כמשהו סקסי. כלומר, סקס מנוכר, חד צדדי דמוי אונס, אם הוא רק נעשה בהסכמה, הוא בדס"מ. לעומת זה, לעומת זאת ניצול בלתי-מיני שמדבר אל חלק מהשולטות, כמו שרותיות וכסף, הוא מפוקפק.

זה נכון כל כך.
אגיד בזהירות שיש פה תפיסה מאוד קפיטליסטית שכולנו מתיישרים לפיה: כסף יותר חשוב מהכל, בעוד גוף, הוא מצרך שאפשר לבזבז.

מחזקת ושומרת לי לעתיד
אליפסה​(שולטת)
אליפסה​(שולטת) • 27 ביולי 2024
Kitty frank כתב/ה:

יש לי על הפטיש הזה בדיוק אותה ביקורת שיש לי על הימורים. לכאורה לחלוטין בהסכמה, כיף לא מזיק. בפועל מאוד ממכר וכמו כל התמכרות האנדרופינים שלו מתעלים על הצרכים הבסיסיים של אנשים.

כן, אבל הבעיה היא ההתמכרות, ההרס העצמי וההזנחה של החיים. לא הפטיש.

אפשר להתמכר להרבה מאוד דברים. יש הרבה מאוד אנשים שמכורים לדינמיקה בדס"מית, ומכלים על זה זמן ואנרגיות לא סבירים. אבל הבעיה היא בנטייה להתמכרות לא במשיכה לבדס"מ.

אני נמצאת בקשר FLR, שבו אני מקבלת ההחלטות בחלק מהעניינים הכלכליים. נניח לעובדה שבפועל זה תמיד מורכב יותר מאשר בפנטזיה. אבל זה מאוד מחרמן ומרגש עבורי. לא חושבת שזה קשור לאיזושהי התמכרות או הרס עצמי.

אני חושבת שלאנשים יש נטיה לדמיין את הקינק של האחרים בצורה מאוד פלקטית, שחסרה את הניואנסים של בעלי הקינק.
תחת כנפיך
תחת כנפיך • 27 ביולי 2024
ממה שקראתי, נראה שכולם מסכימים
שהגבול אמור להיות שאדם אחד לא יזיק לשני, בהשפעה ארוכת טווח
והמינון הוא מה שנתון למחלוקת
Cagebunny​(מתחלפת)
Cagebunny​(מתחלפת) • 27 ביולי 2024
תחת כנפיך כתב/ה:
הקטע בכל סוג של מיניות שזה לא אמור להפריע לחיים.
ברגע שזה מפריע לחיים האמיתיים זה כבר בעיה ששווה לטפל בה.

העלית נקודה טובה ליחס!- תודהicon_smile.gif מעולם לא חשבתי על זה ככה
teacher​(שולט)
teacher​(שולט) • 27 ביולי 2024
אנחנו מדברים במילים, אז כדאי להתייחס למשמעותן. פטיש והתמכרות הן מילים שונות.

כולם מסכימים פה שהתמכרות במשמעותה הבסיסית והלא פיוטית היא רעה. היא רעה כי היא מייצגת אבדן שליטה של אדם על עצמו.

פטיש הוא משמעות מינית לאביזר, חפץ, פעולה שאינם מיניים במהותם.

לגבי השימוש במילה ״צביעות״, הייתי שם במקומה את המילים ״מוסר כפול״.
וכפי שהצביעו כאן בכישרון רב, רובנו לוקים בכך.
אולי מבלי משים.

מאז ומתמיד היתה פה נטיה לשיפוטיות יתר ופוריטניות. סוג של פרדוקס שאולי הסוציולוגים שבקרבנו יוכלו להסביר. משום מה אין לנו בעיה עם השריטות שלנו, אבל נראה לנו הזוי, לא מוסרי, כשמדובר בשריטות של אחרים. דברים שאולי אנחנו לא מבינים מפחידים אותנו? זה אפילו מצחיק קצת
bananabrain
bananabrain • 27 ביולי 2024
אני שומעת יותר מידי פעמים את המושג ״הסכמה״ חוזר כאן בפורום כהצדקה להרבה פעולות שונות שנעשות לאחר ואני די מזועזעת מהמקום שבו ״הסכמה״ יושבת בדעתם של חלק מהאנשים.

הסכמה היא לא דגל ירוק לעשות הכל.
הסכמה זה הבסיס. בלי הסכמה אין שאלה בכלל. זה לא שמחכים להסכמה ואז כשיש לנו אותה אפשר לעשות הכל.

הסכמה זו ההתחלה להכל. ואז מתחילים להפעיל שיקול דעת. ומוסר. וחושבים על האם לבצע פעולה כלשהי

הסכמה של אחר שאני אעשה לו משהו היא לא העברה של האחראיות, ההשלכות וההתמודדות עליו. הסכמה היא פשוט דבר בסיסי שבלעדיו אין כלום.

כשיש הסכמה, נכנס המקום שלנו כבני אדם לבדוק מה מתיישב עם המוסר שלנו ומה לא. הסכמה זה לא דגל ירוק שאומר שהכל מוסרי.

אנשים כאן מנופפים במילה ״הסכמה״ כאילו זה לא ברור מאליו שהכל צריך תמיד להיעשות בהסכמה. זו לא השאלה בכלל והלוואי וזה לא היה כיוון חשיבה הגיוני בכלל. העובדה ששום דבר בחיים לא אמור לקרות בלי הסכמה, לא אומר שכל דבר שנעשה בהסכמה הוא בסדר.