לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

איה רפאל?

Lanya Colson
לפני 16 שנים • 14 באוק׳ 2007

למרות מה שדן חושב - זה לא גנון

Lanya Colson • 14 באוק׳ 2007
נוע'לה, אסור לנו לוותר, וזו התנשאות איומה כלפי אוכלוסיה שלמה, להגיד "אתם לא יודעים לדבר יפה, ולכן על זה ועל זה לא תדברו בכלל"
ואולי את מפספסת משהו - מכל הנושאים שנמנו - למה דווקא הכיבוש מוציא את החיה הרעה בכל אחד מאיתנו - מה יש בו בדבר הזה? והאם לא הגיע הזמן שנתעמת איתו, במקום להדחיק, ולהעמיד פנים שבית ג'אלה זה בבנגאלה דש?
שלומציון

אין פה ענייני ויתור

שלומציון • 14 באוק׳ 2007
אני בטוחה שכלובי לא מרגיש נוח עם תפקיד השוטר בחיפושיו אחרי פורעי חוקי הכלוב .
ואני באמת לא מבינה מה רע בפתיחת פורום שעוסק בנושאים מעוררי מחלוקת .
מצידי אפשר לקרוא לו " הפורום לבעלי עצבי הברזל " , לשים אותו בפינה אפלה ושלא יופיע בדף הראשי ורק מי שיקח את הסיכון על עצמו יוכל להיכנס ולראות אם היו עדכונים .

כשהילד מתחיל לצייר על הקירות בבית , אולי במקום להעניש יש להקצות לו פינה להבעה עצמית .
זאלופון​(שולט)

Re: למרות מה שדן חושב - זה לא גנון

זאלופון​(שולט) • 14 באוק׳ 2007
Lanya Colson כתב/ה:
נוע'לה, אסור לנו לוותר, וזו התנשאות איומה כלפי אוכלוסיה שלמה, להגיד "אתם לא יודעים לדבר יפה, ולכן על זה ועל זה לא תדברו בכלל"
ואולי את מפספסת משהו - מכל הנושאים שנמנו - למה דווקא הכיבוש מוציא את החיה הרעה בכל אחד מאיתנו - מה יש בו בדבר הזה? והאם לא הגיע הזמן שנתעמת איתו, במקום להדחיק, ולהעמיד פנים שבית ג'אלה זה בבנגאלה דש?

אבל החיה הרעה יוצאת בדיוק בגלל שאנחנו מתעמתים עם הנושא הזה, יום יום שעה שעה. גם אם תעשי כמיטב יכולתך בכדי לשהות בכלוב 24 שעות ביממה, יהיה לך קשה להמלט. הרדיו של השכנים יודיע לך על עוד קסאם בשדרות, הקלקה לא זהירה תביא אותך לאיזו "פסגת שלום" ב-ynet, ואם כבר תצאי מהבית ותקחי מונית לאנשהו או תלכי להסתפר, מאד יכול להיות שהנהג והספר יסבירו לך בתמציתיות את דעתם על הערבים.

ככה זה. אנשים רוצים לברוח מפוליטיקה פשוט כי זה כל כך נוכח כל הזמן, ושומעים על זה כל כך הרבה, ומתווכחים על זה הרבה, ולכל אחד יש דיעה אמוציונלית בנושא, דיעה שהחשיפה המתמדת רק מקצינה ומחדדת אותה. וקשה מאד לנהל עליה ויכוח בגלל הדברים האלה, ובגלל שכולם מודעים מאד לכך שבית ג'אלה זה כאן ושאלת הכיבוש-כן-או-לא היא לא סוגיה תיאורטית במכניקת קוואנטים, אלא קצה עצב חשוף שנוגע במי אנחנו ומה אנחנו והאם נוכל להמשיך לחיות פה את חיינו כמו שאנחנו רוצים ואוהבים.

אם יהיו פה ויכוחים פוליטיים, ניתן לחזות בדיוק כיצד הם ייראו. יהיו שם ערבים רוצחים עם מנטליות מפגרת, ויודו-נאצים שכובשים ומדכאים להנאתם, ושלל "פתרונות" שנוסו ונכשלו עד האחרון שבהם, וקללות. כך זה היה ונראה לי תמים לחשוב שיהיה אחרת. זה לא יעיב על חווית הגלישה שלי באתר, אבל גם לא יעשיר אותה במאום. שום דבר שטוקבקים מזדמנים לא יכולים להעניק לי.
Lanya Colson

שאני אבין, זאלופון

Lanya Colson • 14 באוק׳ 2007

רפאל הורחק כי הוא לא העשיר את חווית הגלישה שלך, או כי הוא הפריע לך להימלט ממציאות הכיבוש?
זאלופון​(שולט)

Re: שאני אבין, זאלופון

זאלופון​(שולט) • 14 באוק׳ 2007
Lanya Colson כתב/ה:

רפאל הורחק כי הוא לא העשיר את חווית הגלישה שלך, או כי הוא הפריע לך להימלט ממציאות הכיבוש?

שכחת את מסיח ג': אף תשובה אינה נכונה. רפאל הורחק כי כלובי החליט להרחיק אותו, ואני מצר על כך. אני מצר גם על הטרמינולוגיה בה את משתמשת ("מציאות כיבוש") אבל כמובן שלא נפתח את ההצרה הזו כאן...

נעשה סדר:
1. אני לא תומך בצנזורה או באיסור לדון בנושא כלשהו, כולל פוליטיקה.
2. עם זאת, אני חושב שכשמדברים על סתימת פיות, יש לבדוק לא רק אם היא קיימת באופן כללי, אלא גם באיזו מידה היא קיימת, מבחינה כמותית ואיכותית. כמותית, המציאות היא שבכלוב יש נושא אחד בלבד שאסור לדון בו. איכותית, מדובר לדעתי הצנועה בנושא שהדיונים בו בלאו הכי עקרים ומלבד התלהמות בריאה לא תורמים דבר. כך שלמרות שעקרונית (ראי סעיף 1) אני חושב שצריך להתאפשר לדון בכל דבר ועניין, אני סבור גם שלא צריך לצאת מפרופורציות ולהפוך את הנושא האחד שבו כלובי דורש לא לדון לסתימת פיות גורפת ומהותית שמרוקנת את האתר מתוכן.
Queeny​(מתחלפת){being}

הערת שוליים:

Queeny​(מתחלפת){being} • 14 באוק׳ 2007
סטרלינג כתב/ה:

אני מקווה שמישהו ירים את הכפפה ויפתח קומונה בנושא כי אחרי שכתבתם שיש לכם מה לומר על הכיבוש מעניין אותי מה רציתם לומר. (לא היתה הענות להזמנה שלי).

סטרליניג, הפרופיל שלך ריק. גם הפרופיל שלך בתפוז - ריק.
קשה קצת לשתף פעולה כשאין מושג מי עומד מולך... אפילו אם המושג הזה וירטואלי בלבד.
אולי זו אחת הסיבות לחוסר ההענות להזמנתך?

icon_smile.gif
Tobias​(אחר)
Tobias​(אחר) • 14 באוק׳ 2007
איזה יופי שאנשים מכניסים בהודעות שלהם דעות פוליטיות.......

למרות שהם יודעים שזה לא בסדר
שהם יודעים שזה נגד הכללים פה
פשוט דווקא...

או אולי מתוך חוסר יכולת איפוק?

לפחות טוב לראות שהשאר כן הראו איפוק
ולא בחרו לענות את הדעה הפוליטית שלהם על הדעה שהובעה וכן הלאה וכן הלאה שוב ושוב...

השרשור הזה עסק באיפה רפאל....
עסק בלמה הוא הורחק...
עסק בלמה דיונים והודעות פוליטיות אסורות בכלוב.

אז בתוך כל זה...
אנשים בכוח מכניסים הודעות בעלי תוכן פוליטי...

זה ממש מגעיל לדעתי.

לנהל דיון בתוך האתר....על הכללים של האתר....אוקיי...בסדר...

להפר את הכללים של האתר בזמן שמדברים על לשנות את הכללים...ובתוך אותו שירשור...
ממש ממש לא בסדר.

אז אם הפגנת איפוק שכזאת......שבה אתם לא יכולים לעבור שירשור אחד בלי לעבור על הכללים...
איך אתם יכולים לבקש שיכבדו אותכם ויסמכו עליכם בנושא...
aka BODYGUARD
aka BODYGUARD • 14 באוק׳ 2007
tebayes כתב/ה:

פשוט דווקא...

ולא בחרו לענות את הדעה הפוליטית שלהם על הדעה שהובעה וכן הלאה וכן הלאה שוב ושוב...

עסק בלמה הוא הורחק...

אז בתוך כל זה...

זה ממש מגעיל לדעתי.

ממש ממש לא בסדר.

אז אם הפגנת איפוק שכזאת......שבה אתם לא יכולים לעבור שירשור אחד בלי לעבור על הכללים...

צודק לחלוטין.

מה שנשאר לראות הוא עד כמה זה ימשך....
icon_evil.gif
המלט
המלט • 14 באוק׳ 2007
tebayes כתב/ה:

פשוט דווקא...

עסק בלמה הוא הורחק...

אז בתוך כל זה...

זה ממש מגעיל לדעתי.

ממש ממש לא בסדר.

אתה לא מתבייש לדבר על פוליטיקה? גועל נפש!