שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

קצת מידע על הפרעת קשב וריכוז

titan
לפני 14 שנים • 24 בדצמ׳ 2009

בעיקרון

titan • 24 בדצמ׳ 2009
הפיתרון היחידי שאני חושבת עליו זה פשוט לתת לגננות על הראש, או שאני אגיד להן לתפוס עליו שליטה ברגע שהוא טיפה מתרגז על משו או שאבקש מהאם לדווח למישו קצת יותר מגבוה עליהן כי בכלליות הוא ילד טוב קצת עקשן והוא גם מתחיל להיקשר אליי ולהקשיב רק לי וזה לא מציב תקין כדי שהוא יחזור לפעילות מלאה בגן.
מיתוסית​(שולטת)
מיתוסית​(שולטת) • 24 בדצמ׳ 2009
אם הוא מגיע למצב של אלימות, זה בכלל לא מצב תקין ורצוי לטפל במצב בדחיפות, כי לא מדובר בסתם מצב של הפרעה בגן ושיעמום
titan

כל השבוע

titan • 24 בדצמ׳ 2009
הוא לא הרביץ לאף אחד
אחותופל
לפני 14 שנים • 29 בדצמ׳ 2009
אחותופל • 29 בדצמ׳ 2009
רפאל כתב/ה:
אחותופל כתב/ה:
האטיולוגיה לADD ו ADHD עדיין אינה ידועה!

יותר מזה. אין לנו כל הבטחה שישנה אטיולוגיה, ולכן אין כל הצדקה לסיווג של ADD ו-ADHD כמחלות, ולא כנורמות התנהגותיות של חברה נתונה.

הרי גם האטיולוגה של השקר אינו ידועה לנו עוד, ולא האטיולוגיה של שודדי בנקים, ולא האטיולוגיה של השעמום, ולא האטיולוגיה של התנהגות מעצבנת, ולא את האטיולוגיה של הצפיה ב"האח הגדול".

צודק.
פסיכו לוג​(שולט)
פסיכו לוג​(שולט) • 29 בדצמ׳ 2009
אחותופל כתב/ה:
רפאל כתב/ה:
אחותופל כתב/ה:
האטיולוגיה לADD ו ADHD עדיין אינה ידועה!

יותר מזה. אין לנו כל הבטחה שישנה אטיולוגיה, ולכן אין כל הצדקה לסיווג של ADD ו-ADHD כמחלות, ולא כנורמות התנהגותיות של חברה נתונה.

הרי גם האטיולוגה של השקר אינו ידועה לנו עוד, ולא האטיולוגיה של שודדי בנקים, ולא האטיולוגיה של השעמום, ולא האטיולוגיה של התנהגות מעצבנת, ולא את האטיולוגיה של הצפיה ב"האח הגדול".

צודק.

ממש גאונים. תמחקו את ההגדרות. ותמנעו עזרה ממליוני אנשים. הצעד הבא שלכם יהיה לבעוט לזקנים בקביים.
icon_smile.gif

כשאתם מביאים את דעותיכם, אנא לוו אותן בקורות חיים מקצועיים? לקוראים חשוב לדעת אם המחקר שלכם מבוסס על בן דוד אחד שאתם מכירים. סליחה על הלשון הבוטה, אך קשה להישאר מנומס כשאנשים זורקים דעות קדומות ולא מבינים שהם הורסים חיים של אנשים בכך שמפחידים אותם ומונעים מהם לגשת לייעוץ מקצועי.

בכל אופן, אני שמח שהפוסט השיג את מטרתו. תודה לכל הפונים באופן פרטי ועל הפידבק. חבל שאני לא יכול לפרסם כאן את כל מה שכתבתם לי. אני חושב שזה היה חוסך הרבה שטויות מאנשים פה שמתיימרים לדבר בשימכם.
פייה{O}
פייה{O} • 29 בדצמ׳ 2009
פסיכולוג בספת עור כתב/ה:
כשאתם מביאים את דעותיכם, אנא לוו אותן בקורות חיים מקצועיים? לקוראים חשוב לדעת אם המחקר שלכם מבוסס על בן דוד אחד שאתם מכירים. סליחה על הלשון הבוטה, אך קשה להישאר מנומס כשאנשים זורקים דעות קדומות ולא מבינים שהם הורסים חיים של אנשים בכך שמפחידים אותם ומונעים מהם לגשת לייעוץ מקצועי.

אם כבר העלת את זה -
לא זכור לי שצרפת את קורות החיים המקצועיים של עצמך, חוץ מלציין שאתה עושה משהו שקשור באבחון.
אז יכול להיות שאתה פסיכולוג / נוירולוג מורשה (ככל הידוע לי רק הם רשאים לאבחן ADD/ADHD) או שאתה סטודנט שעושה משהו שקשור או כל דבר אחר.

מין הסתם גם העמדות שאתה מציג באופן כה מוצק והחלטי דורשות איזשהו גיבוי.
walking dead
walking dead • 29 בדצמ׳ 2009
פסיכולוג בספת עור כתב/ה:
]
קרא שוב את דבריי
אתה באמת מאמין שמישהו עם ADHD יצליח לקרוא את כל מה שכתבתי? ואתה עוד רוצה שאוסיף עוד? שלא לדבר על סקירת ספרות מחקרית... icon_smile.gif

למה שמישהו עם ADHD לא יצליח לקרוא את כל מה שכתבת? לא מדובר בסוג של אנאלפביתיות או פיגור שכלי למיטב ידיעתי.

אם ככה אתה מתייחס ללוקים ב- ADHD ומזלזל ביכולות שלהם כבר עדיף באמת שתלך לבעוט לזקנים בקביים. ככה תגרום פחות נזק.
פסיכו לוג​(שולט)
פסיכו לוג​(שולט) • 29 בדצמ׳ 2009
תגיבו בבקשה לשרשור רק לאחר שתקראו אותו icon_smile.gif
אין לי כח לחזור על אותם דברים שאמרתי כבר. אם ראית בזה נימת זלזול סימן שדילגת על הכל. זה ממש לא נכון.
א-דום​(שולט)

וואו המון מלל קשה להתרכז ככה.

א-דום​(שולט) • 29 בדצמ׳ 2009
מרבית הדברים שכתב הפסיכולוג שאינו פסיכולוג נכונים.
הסתייגות קלה הפרעות קשב בד"כ לא קשורות לקריאה (פרט לסוג מאוד ספציפי).
כמו"כ אי-אפשר לדעת בדיוק היכן ממוקמת הבעיה במוח. בכל מקרה זה קשור לרמת הערנות של המוח אדם עם הפרעת קשב מוחו נמצא בנמנום מסויים. התרופות לפיכך הן הרבה פעמים תרופות מרץ (בני דודים של קופאין).
לגבי הקונצרטה, זה בדיוק אותו חומר שיש בריטלין רק שהוא בנוי כך שהוא משתחרר לאט.
לגבי "תרופות טבעיות" א. אם זה משפיע וידוע כמשפיע יאסרו את זה מייד לשימוש. מדוע? כי חומר "טבעי" שמשפיע על תפקוד המוח לא יכול להמכר ללא פיקוח ובקרה רפואית. גם אופיום למשל משפיע על תפקוד המוח זה לא אומר שאפשר למכור אותו ככה חופשי חופשי.
מה משתמע מזה? שרמה הקרובה ל- 100% "תרופות "טבעיות" לא יועילו.
ב. זה שמשהו טבעי לא אומר שהוא טוב יותר או פחות מחומר "מלאכותי" בטבע יש רעלים. אם כבר ההיפך, חומר שעובר ניסויים בדיקות ומחקר ומינונו ידוע עדיף על פטריה שרק אלוהים יודע כמה חומר פעיל יש בה וכמה חומרים לא רצויים נלווים אליה.
ג. כדאי לדעת, ריטלין היא תרופה מאוד ותיקה ולכן גם מוכרת כבטוחה יחסית. מדוע מתנגדים אליה? לא בגלל סיבות מהותיות. יש כתבות ב"סיינטיפיק לאשה" או פרסומים של פרופ' "אומרים שה" או פרופ' אודטה שסוברים שזה מזיק.
אני איכשהו מציע לסמוך על דברים טיפה יותר מבוססים.
מי מתנגד? 3 קבוצות.
א. מרפאים טבעיים מסיבות ערכיות (ערך הכסף וצדקת הממון).
ב. סיינטולוגים-מסיבות סיינטולוגיות.
ג. כאלה שמושפעים משני הקודמים הנ"ל.

לגבי מורטישיה והחושבים כמוה.
הפרעות קשב אינן מחלה, הן שונות מסויימת שבעולם המודרני בעיקר המערבי מקשה מאוד את החיים.כן, זה בהחלט גורם לחלק מהסובלים מהתסמונת להתדרדר לפשע וסמים.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שלישי דצמ' 29, 2009 8:10 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
מקבי​(מתחלף)
מקבי​(מתחלף) • 29 בדצמ׳ 2009
אני כבר שנים טוען שאין לי בעיות של קשב וריכוז, אלא העולם פשוט מתקדם לאט מדי.