לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

ספין אוף קטן

newoldone
לפני 14 שנים • 23 בינו׳ 2010
newoldone • 23 בינו׳ 2010
רפאל כתב/ה:
newoldone כתב/ה:
השאלה עכשיו היא האם הכוונה לגרום כאב זהה לכוונה לפגוע?

זו התפלפלות שאם להיות כנה אני לא מבין את התכלית שלה. ברור שהיצרים שפועלים בבדס"מ אינם מכוונים רק לכאב כי אם גם לפגיעה. כמעט אף אחד לא מתעסק בבדס"מ בכאב כתחושה ניטרלית, שלא משנה מאין היא הופיע. לרוב (גם אם לא תמיד) הכאב מופיע כאשר אחד גורם אותו לאחר. כלומר, הוא מתקיים בתוך קונטקסט של שליטה, כוח, הכנעה, ובסופו של דבר גם של - פגיעה. וזה מה שמושך ומעניין אנשים.

אני גם לא מתייחסת לכאב כתחושה נייטראלית. אני לא במיוחד אוהבת כאב (פיזי או נפשי) אני אוהבת את ההרגשה שמישהו - מסוים, כחלק מהקשר בינינו - מכאיב לי. המישהו הזה הוא סאדיסט. כשהוא מכאיב לי הוא עושה את זה כי הוא שואב הנאה מלראות את הפנים המתעוותות שלי ולשמוע אותי נאנקת. אילו הוא היה רוצה לראות על הפנים שלי חיוך שמיימי הוא היה עושה לי נעים בגב. וכשאני מסתכלת עליו תוך כדי אני רואה על הפנים שלו הבעה של חיית טרף, ומרגישה שאני הטרף. וכל זה הוא חלק מהריגוש. אבל כשהוא מרגיש שהוא פוגע בי הוא עוצר. לא כי המצפון שלו עוצר אותו, אלא כי זה לא הדבר שהוא רוצה. זה ההסבר המאד לא מדויק אבל הכי טוב שאני יכולה כרגע לתת להבחנה בין כוונה להכאיב לכוונה לפגוע.

רפאל כתב/ה:
בקשר לדברים שאמרת על אינטגרציה ומהות. אני כמובן מסכים שקשר טוב בין אנשים מכיל יותר מאשר מקום למימושם של יצרים אלימים, והוא אינטגרציה של הרבה דברים. אבל אני לא מסכים למטאפורת הצבעים, שאומרת שבתוך האינטגרציה הנכונה יצרים אלימים משנים את צבעם ונעשים משהו-בלתי-אלים במהותו (אם לזה התכוונת). יצרים אלימים הם יצרים אלימים, והם תמיד נשארים שם.

לא היצרים נהיים בלתי אלימים, היצרים הם אותם יצרים. היצרים מניעים התנהגות, וכשהם באינטגרציה עם מניעים אחרים, התוצר ההתנהגותי שלהם יכול להיות משהו שאיננו אלימות.

בסיבוב הקודם שלנו בדיון הזה כתבתי שאני לא בטוחה אם הוויכוח בינינו הוא סמנטי או מהותי. השאלה הזו נשארה עדיין פתוחה אצלי.
הדורבנים​(נשלט)
הדורבנים​(נשלט) • 23 בינו׳ 2010
הערה: זה שהתנהגות אנושית כלשהי נובעת ישירות מדחפים ויצרים אלימים, לא הופך אותה להתנהגות אלימה. לשבת בחושך על הספה ולראות סרט ישן של ון-דאם, נובע ישירות מייצרים אלימים. וזו לא התנהגות אלימה כלל.

הבדס"ם נובע כמעט ישירות מדחפים אלימים. יותר נכון, הוא נובע מחיבור לא נורמלי בין היצר המיני ליצרים האלימים, או ליצרים של הרס העצמי. זה לא אומר שמהותו אלימות או הרס עצמי. מסכים עם מה שניואולדוון אמרה.
מצד שני, לדעתי רפאל צודק בזה שצריך לקחת החלק הזה בבדס"ם בחשבון, ולהתייחס אליו, בניגוד למה שToothfairy חושבת.
Here And There​(נשלטת)
Here And There​(נשלטת) • 23 בינו׳ 2010
סמכימה עם קטסטרופה ורפאל.
קטסטרופה העלה 2 נק' חשובות בעיניי שנוגעות לדיון (ורפאל הרחיב בהמשך):

1. הסכמה. ("גם אלימות ב"הסכמה" זו אלימות לכל דבר").
2. ועניין המניע לעסוק בתחום (" אדם לא יסכים לאלימות אלא אם הוא מונע מצרכים נפשיים").

דיברו כאן על ההבדל בין התעללות לבין בדס"מ ועל כך שכיוון שזה בעצם בהסכמה זה לא יכול להיות אלימות, אני לא חושבת שזה קשור, אלימות זה ביטוי של אגרסיות וכעסים, זה שזה בהסכמה, בעיניי לא משנה את ההגדרה, אלא פשוט הופך את זה לבדיוק זה- בסהכמה (כמובן שניתן גם להתכווח על ההגדרה של הסכמה, אבל זה כבר ויכוח אחר לגמרי).

בנוגע למניע, רפאל הגדיר את זה בצורה מאוד יפה כשאמר שבסופו של דבר מה שמביא אותנו לכאן זה האגרסיות והנטיות האלימות שלנו (במילים אחרות).
ואני מסכימה, רוב אנשים לא עוסקים בבדס"מ, ומי שכן מתחבר לזה לא מתחבר לזה במקרה (כל אחד וסיבותיו, לרוב קשור לחויות ילדות), אבל כפי שרפאל אמר, כדי שנוכל לבקר את האלימות הזו, ואני מוסיפה, שגם ע"מ שנוכל להכיר את עצמנו יותר, ללמוד ולהתפתח מזה (בכל תחום) צריך להיות מודעים למניעים הללו ולהכיר בהם.
הוא​(שולט)

רפאל

הוא​(שולט) • 23 בינו׳ 2010
מה זה מובן פשוט ומה זה דקדקני? נשמע כמו חידון התנ"ך של לול

מה זה מסביב, האם על סמך מסיבות או רכילויות

אולי זה מסביר מדוע אנשים רבים שנרשמו לכאן ב2004-3 אינם פעילים כאן יותר
מי נהנה מלשמע את האג'נדות הוניליות האלה.

יש לך אולי קשר לבדסמ אבל הבנת המהות מעט מוגבלת לדעתי

מה זה דברים שונים מאד?

אין לך כלים ויכולת לכמת אף סוג

נשאר חלוקים ואני מאחל לך לראות להבין וחוות בדסמ באופן אחר
מקבי​(מתחלף)
לפני 14 שנים • 24 בינו׳ 2010
מקבי​(מתחלף) • 24 בינו׳ 2010
ציטוט: 1. כן כן, סאדיזם...
אבל עם כל הכבוד למרקיז דה סאד שלא האמין שאדם יכול להנות מכאב..

היום, זה כבר לא יעבוד
כי ברגע שתהיה עם מישהו שלא נהנה מכאב ותממש איתו את ה"סטיות" שלך

זה יחשב לפשע..ולא לסטייה.

2. מרמור הרבה יותר מסוכן מטומטם, אגב..

3. וכן, אותם אנשים שיש להם אותם "סטיות דפוקות" הם במקרה הקהילה... ואם אני לא טועה, גם אתה נמצא כאן, לא?!

(1מה פתאום פשע? היא נהנית מזה וזה בהסכמה. כלומר, זה סוג של אוקסימורון - היא נהנית מזה שהסאדיסט לא נהנה (בהכרח) מזה שהיא נהנית מזה. כמובן, לסאדיסט לא אכפת אם הצד השני נהנה או לא, הוא בעיקר רוצה לגרום כאב.

2) מרמור אחו-שילינג מסוכן, אבל רק בשילוב עם כעס, נקמנות ויוזמה. ככה, באופן רגיל, טמטום הורס עולמות.

3) איפה אני, באתר 'הכלוב'? כן, אני נכנס לפה מדי-פעם. מה זה אומר? צריך קוד מיוחד, בודקים שאני באמת סוטה ולא סתם ווניל-פצפוצים? האתר הזה לא פתוח בפני כולם?

אין קהילה. יש קבוצות של אנשים שרוצים קהילה, שהקימו קליקות, שמתאגדים ביחד... אבל אין באמת קהילה. גם לא צריכה להיות. אני לא מרגיש חלק משום קהילה, ולא רוצה להיות 'בקהילה' עם קבוצת האנשים שכל המשותף לי איתם הוא שכולנו אוהבים לכפכף ו\או להיות מכופכפים - ואפילו על איך, כמה, למה ואיפה אנחנו לא מצליחים להסכים.
Morticia
Morticia • 24 בינו׳ 2010
איך אפשר להסכים עם אדם שאומר שבדס"מ בלי אלימות זה כמו הומו בלי תחת?
icon_eek.gif

אני מוכנה להסכים שאחותה התאומה של האלימות היא הבורות...
גזענות, גאווה ודעות קדומות הן בנות הדודות

כאילו שאי אפשר לשלוט בנעימים ובחיוך
כאילו שאי אפשר להשיג ככה כלום

למה באלימות לעזעזל???

לדעתי זה רלוונטי רק מנקודת מבט מזוכיסטית

בהקשר הזה כלומר

אבוי לנו אם נקח בחשבון סדיסט אלים כיוון שמעבר לסבירות הגבוהה שהוא מזוכיסט הארד-קור עמוק בפנים, הוא גם האחרון שיתעניין בהסכמה
תבוא היא מה-RACK, תבוא היא מה-SSC...
Here And There​(נשלטת)
Here And There​(נשלטת) • 24 בינו׳ 2010
Morticia כתב/ה:
icon_eek.gif
למה באלימות לעזעזל???
בהקשר הזה כלומר
אבוי לנו אם נקח בחשבון סדיסט אלים כיוון שמעבר לסבירות הגבוהה שהוא מזוכיסט הארד-קור עמוק בפנים, הוא גם האחרון שיתעניין בהסכמה

אם הצורך לעסוק בבדס"מ לא בא מצורך לבטא אגרסיות, אז מאיפה זה בא?
איך את מסבירה את זה?

לא אמרתי ששליטה לא יכולה להתבצע מתוך אמפתיה ודאגה, להפך, לרוב זה קיים, (גם כי המוסריות החברתית מחייבת אותנו לזה במקום מסויים) אבל זה לא סותר את העובדה שאלו רק חלק ממגון רגשות שאנו מרגשים וכי קיים עוד רגש מאוד חזק, שקיים בכלל האוכלוסיה ושאצל מי שעוסק בתחום קיים אולי בצורה יותר חזקה, והיא היא הסיבה למשיכה לתחום.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
fairy כתב/ה:
Morticia כתב/ה:
icon_eek.gif
למה באלימות לעזעזל???
בהקשר הזה כלומר

איך את מסבירה את זה?

לא אמרתי ששליטה לא יכולה להתבצע מתוך אמפתיה ודאגה, להפך, לרוב זה קיים, (גם כי המוסריות החברתית מחייבת אותנו לזה במקום מסויים) אבל זה לא סותר את העובדה שאלו רק חלק ממגון רגשות שאנו מרגשים וכי קיים עוד רגש מאוד חזק, שקיים בכלל האוכלוסיה ושאצל מי שעוסק בתחום קיים אולי בצורה יותר חזקה, והיא היא הסיבה למשיכה לתחום.

קצת קשה להסביר את זה. אבל נראה לי שאת מדברת על ה- SM. אבל יש גם DS. כניעה לא חייבת לכלול סבל. שליטה לא חייבת להיות אלימה. היא לא חייבת בכלל לכלול סאדומזוכיזם. זה יותר רחב מזה. לפעמים יש דחפים אלימים, אבל לא בכל מי שעוסק ב- DS מדובר בביטוי לדחפים כאלה.

וכבר קרה לי שהייתי שפחה למופת מבלי שקיבלתי אפילו מכה אחת קטנה. ולא, גם מניפולציות רגשיות לא היו. פשוט, כניעה מצידי, הובלה מצידו. ורק כשהגעתי לכלוב פתאום כולם חושבים שחייבים להכאיב לאנשים.

אפשר גם זה, כמובן, אם זה מה שעושה לך את זה, אבל זה בוודאי שלא הכרחי ובוודאי שלא חלק אינהרנטי מיחסי שליטה וכניעה.
AngelFire​(שולט)
AngelFire​(שולט) • 24 בינו׳ 2010
יולי Yuli כתב/ה:
fairy כתב/ה:
Morticia כתב/ה:
icon_eek.gif
למה באלימות לעזעזל???
בהקשר הזה כלומר

איך את מסבירהמסכים עם כל מילה!!!

קצת קשה להסביר את זה. אבל נראה לי שאת מדברת על ה- SM. אבל יש גם DS. כניעה לא חייבת לכלול סבל. שליטה לא חייבת להיות אלימה. היא לא חייבת בכלל לכלול סאדומזוכיזם. זה יותר רחב מזה. לפעמים יש דחפים אלימים, אבל לא בכל מי שעוסק ב- DS מדובר בביטוי לדחפים כאלה.

וכבר קרה לי שהייתי שפחה למופת מבלי שקיבלתי אפילו מכה אחת קטנה. ולא, גם מניפולציות רגשיות לא היו. פשוט, כניעה מצידי, הובלה מצידו. ורק כשהגעתי לכלוב פתאום כולם חושבים שחייבים להכאיב לאנשים.

אפשר גם זה, כמובן, אם זה מה שעושה לך את זה, אבל זה בוודאי שלא הכרחי ובוודאי שלא חלק אינהרנטי מיחסי שליטה וכניעה.
Here And There​(נשלטת)
Here And There​(נשלטת) • 24 בינו׳ 2010
ציטוט: קצת קשה להסביר את זה. אבל נראה לי שאת מדברת על ה- SM. אבל יש גם DS. כניעה לא חייבת לכלול סבל. שליטה לא חייבת להיות אלימה. היא לא חייבת בכלל לכלול סאדומזוכיזם. זה יותר רחב מזה. לפעמים יש דחפים אלימים, אבל לא בכל מי שעוסק ב- DS מדובר בביטוי לדחפים כאלה.

יולי, אגרסיביות יכולה להתבטא בהרבה מאוד צורות, לאו דווקא הצפלות או מכות.
זה יכול להתבטא במבטים, במילים, בצורך לקשור אדם ולתת לו להרגיש חוסר אונים, ההגדרה הרחבה יותר של אגרסיביות זה בעצם כל ביטוי של תוקפנות/צורך "לדרוס" אדם אחר.

אגב יולי, אני גם לא אוהבת שמכאיבים לי.
אני נמשכת בעיקר למנטלי.