לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

מסיבה בחינם? אבל מה המחיר?

Tobias​(אחר)
לפני 14 שנים • 3 בפבר׳ 2010
Tobias​(אחר) • 3 בפבר׳ 2010
למה דמגוגיה?
למה זולה?
ולגבי תחושה אישית טובה, אם העלת פעם משהו בכלוב בפוסט ציבורי, אתה יכול לדעת שתחושה אישית טובה לא יוצאת מזה.

אני רואה שאנשים התמקדו פה בדברים היותר חלולים של הדיון, וחבל שכך, מאחר ולא מדובר במועדון של המסיבות הקהילתיות, ולא בכל מועדון ספציפי אחר, אלא בתופעה הזו, שהכניסה במועדונים היא רק אחת ההתבטאויות שלה, ואחת מיני רבות.

אז יודע מה, אני אומר לך את האמת, אדם לא יודע "להרים אצבע" ולומר, זה לא נכון על דבר שהוא לא מודע לו או לא נתן עליו את הדעת.

לדוגמא, מה שנילי אמרה לגבי המספרה, זה דבר שלא חשבתי או הייתי מודע לו לפני.

כנ"ל זה לא לגבי גובה התשלום, אלא העיקרון שעומד מאחוריהם.

אנשים מדברים על "סדרי עולם" ודברים שקיימים מקדמת דנא וכו...
אבל זה לגמרי לא נכון,
השינוי שנעשה מאז שלנשים לא היה מותר להצביע אפילו הוא ענק, והוא תמיד נתקל באותו משפט של אל תנסו לשנות סדרי עולם, ככה זה היה וזה הכי טבעי.

ועובדה, שינוי התרחש, דברים שתפסו כמובן מאליו כיום תופסים כטאבו, ודברים שתפסו כטאבו כיום תופסים כמובן מאליו.

אני יודע שאחותאופל פתחה את השרשור, אבל הנושא הספציפי הזה הועלה דווקא על ידי, ואני רחוק מלהיות פימיניסט.
ועם זאת, מהדיון בנושא שנינו יצאנו מאוד מורווחים, וגילינו שתכלס, המטרות שלנו די זהות למרות שאנחנו באים מצדדים שונים של המגדר, והם שוויון, רק שאנחנו רגילים להסתכל רק על הצד שמציק ומתסכל אותנו, ובזה יוצרים לנו מעין בועה של "אנחנו והם" שגורמת לנו רק להעמיק בצרות ההשקפה שלנו.

משהו לחלק מהכותבים בדיון הזה,
יש הבדל גדול מבין להביע אי הסכמה כלפי דברים של אדם או אפילו להתרעם עליהם לבין להפגין בוז כלפיהם וכלפי הדובר.
פסיכו לוג​(שולט)
פסיכו לוג​(שולט) • 3 בפבר׳ 2010
טביאס, תופתע אם אומר שאני מסכים גם עם כל מילה שלך? כן גם עם הביקורת.
הביקורת שאני הבעתי נובעת אגב מהעבודה שאני מאמין גדול בדטרמיניזם ולכן פחות מתייחס לטקסט בדיונים אלא למה שעשוי היה לגרום לו להיכתב.
תרשה לי לשאול מפלאטו שרון? כשאדם בא ומתלונן על משהו, אני רוצה קודם לשאול אותו סליחה, אבל "מה אתה עשית בשביל מדינה?" תחבר את זה לתגובה הראשונה שלי בעמוד הראשון בשרשור.
Tobias​(אחר)
Tobias​(אחר) • 3 בפבר׳ 2010
אז יש לי תשובה לך(והלוואי שתקבל פטריות ברגליים על זה שיומיים עכשיו הקול של פלאטו יהיה לי תקוע בראש)

פתיחת השרשור הזה היא בדיוק "מה עשית אתה בשביל מדינה"
זה לקחת משהו צעד אחד קדימה, משיחה בין אנשים שיש בינהם הסכמה והקשבה, לבין להחליט לקחת צעד אחד אקטיבי יותר קדימה ולהביא את לפורום גדול יותר למרות שאתה תכלס יודע שרוב התשובות שתקבל יהיו מאוד ציניות או שתצא מתחסד וכו...

אז מה שגרם לשרשור להכתב, היה בפשטות, הדרך שלנו לא להשאר על הגדר, אלא לעשות מעשה, גם אם קטן.
פסיכו לוג​(שולט)
לא ראיתי מעשה טביאס. ראיתי רק הטפה לרבים בפוסט הפותח.
אני אוהב לקבל הטפות מאנשים שהוכיחו שנטלו קורה מבין עיניהם. כך מסננים את הצבועים. ולא אני לא רומז לצביעות של אף אחד, מכיוון שאינני מכיר אף אחד אישית.
Morticia
Morticia • 3 בפבר׳ 2010
אם באמת יש רצון לשינוי אז צריך פשוט לשנות

הווה אומר לבוא ולשלם

מה? יאמרו למישהי לא?

שתקרא לזה "מטרות צדקה"

ברור הרי שאי שוויון ההזדמנויות לא מתחיל ונגמר בתשלום כניסה למסיבות

ובואו לא נהפוך אג'נדה פמיניסטית לרומסת כל אג'נדה למען חופש הפרט וזכות הבחירה החופשית...
פסיכו לוג​(שולט)
the winner takes it all כתב/ה:
משעמם לכם לגמרי?

מיצית את "הכלוב"
זהו אנשים. אפשר להתפזר לבתים, ולחזור לגלוש בוואלה ולעשות סקס רגיל לגמרי
Case closed
Winner​(מתחלפת)
Winner​(מתחלפת) • 3 בפבר׳ 2010
פסיכולוג בספת עור כתב/ה:
the winner takes it all כתב/ה:
משעמם לכם לגמרי?

מיצית את "הכלוב"
זהו אנשים. אפשר להתפזר לבתים, ולחזור לגלוש בוואלה ולעשות סקס רגיל לגמרי
Case closed

הכלוב זה לא משו שממצים .
אחותופל
אחותופל • 3 בפבר׳ 2010
פסיכולוג בספת עור כתב/ה:
הביקורת שאני הבעתי נובעת אגב מהעבודה שאני מאמין גדול בדטרמיניזם ולכן פחות מתייחס לטקסט בדיונים אלא למה שעשוי היה לגרום לו להיכתב.
.

המשפט הזה מתחרה בהצלחה על המקום הראשון בתחרות "המשפט הפתטי ביותר שנכתב אי פעם"

יופי לך "פסיכולוג" שאתה מתיימר לדעת מה גרם לי לפתוח את השרשור! לצורך כך אתה פשוט מתעלם ממה שהגדרתי כסיבה שפתחתי את השרשור (כתבתי, אבל אתה הרי לא מתייחס לתוכן...) ומתמקד במה שעשוי היה לגרום לו להיכתב וכל זאת כאשר אתה לא מכיר אותי כלל.

אני לא צריכה להוכיח לך משהו על מה שעשיתי או לא. אני כן אוכל להתחיל ב"דמגוגיה זולה" עליך לאמור: אתה רק כועס עליי כי כבר עזרתי להוציא אותך טיפש (אתה עשית לבד את רוב העבודה..)
בשני שרשורים אחרים וכנראה שיש לך משהו נגדי ועל כן אתה מציג זאת כך כאילו שיש לי מניעים אחרים לפתוח בשרשור השונים מהרצון להוגנות ולשוויון אותם כבר הצגתי.
ואם כבר מדברות על זה זכור לי היטב אותו "טקסט לרווקה" מטופש שכתבת בזמנו ל"לאשה" ושכנראה גם לשם לא התקבל, אז שוויון זכויות הוא כנראה משהו שמאוד רחוק ממך, ביחד עם מושגים כמו אינטליגנציה וטעם טוב.

ובלאדי - צורם או לא, זה שזה מפעיל אותך כל כך (למה באמת?) אומר משהו. אני לא אומרת שאתה רוצה ל"דכא אותי ואת אחיותיי" אבל אתה בתור גבר נלחם קצת יותר מדי ובצורה חשודה משהו על זכותך להיות מופלה לרעה בתשלום. זה פשוט מוזר לי, זה הכל. גורם לי לחשוב שמא תאוותך לראות כמה שנשים במסיבה קצת העבירה אותך על דעתך.

ואל תתיימרו לדעת מה אני עושה או לא עושה למען מעמד האשה או לא בזמני הפנוי, בחייכם, זה מגוחך...
פסיכו לוג​(שולט)
סליחה האחות תרזה
רואה טביאס, לזה התכוונתי כשדיברתי על ליטול קורה. כמו שכאן היא טוענת שנכנסתי להשמיץ, בשזמן שהיא שוכחת שהפעם הראשונה שבכלל נתקלתי בניק שלה היה כשהגיעה להשמיץ אותי בעצמה. אני כבר לא מופתע שהיא לא מגיבה עניינית למה שאני אומר.
וכן, טקסטים שלי הופיעו בעיתונים ובמספר במות, אך אכן לא בלאשה. טוב השרשור הזה כבר איבד את הטעם אחרי ההשתלחות הזו אז ניפרד.