אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

תואר של כבוד

The Gondola Man
לפני 12 שנים • 5 בפבר׳ 2012

Re: די לציטוטים

The Gondola Man • 5 בפבר׳ 2012
Mary Jane כתב/ה:
The Gondola Man כתב/ה:
לפני מספר ימים העלתה בכוח המוח סיפור פרי עטה לאחד הפורומים, וניסתה לפתח דיון סביב המקרה אשר עלה בסיפור.
היה והיתה מפרסמת זאת בבלוגה ולא בפורום, ואני כקורא הייתי מעוניין להעלות דיון בנושא, זה היה לא לגיטימי שאקשר לסיפור ואשאל את אותה שאלה בדיוק שהיא שאלה?

פרלין, מצאתי הרבה טעם בדבריך, על אף שאיני רואה את הדברים כמוך.
אני בהחלט חושב שראוי לכבד בקשתו של אדם לשמור על "חלקת אלוהים הקטנה שלו", ולכל הפחות הייתי נוהג כך, אף אם איני רואה זאת כחובה פוזיטיבית.

עם זאת, אני לא חושב שזו צריכה להיות ברירת המחדל.
אני לא חושב שלכותב הפוסט במקרה הזה הפריע פרסום הקטע מבלוגו.
אני יודע שלי זה לא היה מפריע, ואיני בטוח שאני במיעוט בנושא הזה.

בכל מקרה, אם הכללים נבנים, הביקורת הקשה על חתול בכל מקרה מוזרה לי. אני אישית שמח על הפרסום הן מפאת המעט שלמדתי בנוגע להפרעות האכילה, והן בשל הדיון החשוב שהוא עורר.
אך אני חושב שיש חשיבות לדיון בנושא ולא לתקיפה של חתול - כי המסקנות אינן ברורות מאליהן לדעתי.

אולי לך לא היה מפריע אם היו דנים בנושאים מן הבלוג שלך, אך לא כולם כאלו. בכל הכבוד, אינך דן בבלוג בנושאים שנויים במחלוקת, או בכאלה שעלולים לעורר דיונים על גבי הפורום האם אתה חולה נפש, פסיכופט וכיו"ב. לרוב, כאשר מובא קישור לבלוגו של אדם, המטרה היא להוקיע את דרכו. כך יוצא, שאדם שטח את הגיגי לבו, לעתים במאמץ, במבוכה, בהתרגשות, והנה להפתעתו הוא עומד למשפט שדה בפורום, וכל ארחי פרחי יכול לטעון : כן, ג'יין היא חולת רוח, אין ספק, ראו כך וכך. ואחר יאמר: צריך להעיף את ג'יין מהאתר לאלתר! ושלישי: אף פעם לא אהבתי את ג'יין. וזה בדיוק מה שעשו כאן, בשרשור הזה, לאותו אדם. קישור לבלוג גורר עמו דיונים לגופו של אדם. דבר זה אינו נאות, אינו הוגן, והוא בפירוש מלבין את פני בעל הבלוג, בין אם סובייקטיבית או אובייקטיבית.

לכך מתווספות הסיבות אשר פורטו יפה בדברי פרלין והגמד, בדבר 'מרחב מוגן'. אילולא תהיה הסכמה על מרחב כזה, אנשים לא יכתבו באופן חופשי, ותכלית הבלוגים תרוקן ממתוכן.

לפיכך, ברירת המחדל בהחלט צריכה להיות אי-קישור לבלוגו של מאן דהוא. החריג הוא כאשר יתקבל אישור מידי בעל הבלוג לקישור, או כאשר רוצים להחמיא לו. זה אמנם אינו כלל כתוב עלי ספר, אך דומני שיש על כך הסכמה רחבה, כי הדבר אלמנטרי ומתבקש, וכן כי כך נהוג.

לבסוף ברצוני לציין, כי אם מישהו היה עושה דבר דומה עם קישור לבלוג שלי, והיה מתפתח פה דיון ציבורי בדבר הגינותי, שפיותי וכו', זה היה מכעיס אותי מאוד.
אם דחוף לאדם לדון במשהו שעלה בבלוג על גבי הפורום, שיעלה את הסוגיה התיאורטית, ויחסוך מאיתנו קישור, שהבעייתיות בו פורטה לעיל (שוב, בכפוף לכך שלא מדובר במעשיה חריגה מאוד, סכנת נפשות וכו', אשר ראוי להביאה לדיון ציבורי).

אני מסכים בכל פה עם הבעיתיות במקרה שהצגת, איך יש לנו מחלוקת לגבי דרך הפיתרון.
אני לא חושב שאסור להביא קישורים לבלוגים, אלא שאין לעלוב באדם על פני הפורום. אך אני חושב שזה נכון בכל מקרה, ללא קשר לבלוגים.
על כן אני לא מסכים כי זו צריכה להיות ברירת המחדל, וחושב כי זה נושא הראוי לדיון.

אגב, גם אם נלך אל סייג החריגים שהצגת, איני בטוח שלא הייתי בוחר במקרה זה לפרסם.
אני חושב שהמודעות לנושא חשובה מספיק, ובהחלט לא רחוקה מסכנת נפשות.
לכל הפחות מדובר בשיקול דעת.
אפשר לתקוף את ההחלטה, אפשר גם לתקוף את דרך ההצגה (ביקורת שאני שותף לה).
אך תקיפת הלגיטימיות שלה חורה לי.
philia
philia • 5 בפבר׳ 2012
Sparafucile כתב/ה:
הו. עוד מעריץ. נגעתי בעצב רגיש?

קראתי.
הרבה זמן לא הייתי עדינה ורגישה וחמודה כמו ברגע הזה ממש.
אבל חומד.
אתה לא רק יהיר.
צעיר.
וטיפש.

אתה גם יותר מ-קצת אדיוט.

[ ןאם זה יעלה לי בשבועיים מחוץ לשרשורים. זה שווה את זה. ]
nomorenomore

Re: חתחתול

nomorenomore • 5 בפבר׳ 2012
Allias כתב/ה:
עם כמה שהפשוש שכתב את הפוסט חיי בעולם שכולו פנטזיות (מותר לו, נו, לא שופטים.)
אני באמת לא חושבת שזה פייר לעשות עליהום בפורום על פוסט שנכתב בבלוג פרטי.

חיה ותן לחיות.

למדתי לספר מהטובים והטובות ביותר icon_smile.gif (את מוזמנת להתייחס לזה כאל מחמאה).
nomorenomore
נילי ונילי כתב/ה:
אם. ג'יי:

אני מעריכה, מכבדת ומוקירה את מדיניות ההגינות שאת נוקטת בה בתגובותייך, ונהנית ממנה שנים. תקני אותי אם אני טועה, אבל תמיד חשתי שיש לך אהדה ל"ילד החלש של הכיתה", זה שכולם מכפכפים אותו. תמיד היה נחמד לראות אותך נחלצת לעזרת האומלל התורן. (למען הסר ספק- לא נאמר בציניות אלא בהערכה גדולה)

עם זאת, אני חושבת שאת מגינה על הבנאדם הלא נכון כאן.

[color=yellow]לא אכנס לפרטי חלופת הודעות אדומות ביני ובין דיינה
כיוון שאני מאמינה שחלופת הודעות פרטית נועדה להישאר פרטית. מבלי לפרט יותר מדי אגיד רק שלפני שכתבתי בפורום הודעתי לדיינה שאני מתכוונת להגיב, ושזה יהיה פה. זה היה כמה שעות טובות טרום לפרסום והיתה לו ההזדמנות להגיב ולהגיד שזה לא נעים לו ושהוא מבקש להמנע מתגובה פומבית.

לא רק שהוא לא ביקש להמנע, ולא רק שהוא לא הביע מורת רוח, הוא אף הביע באופן אקטיבי את אי התנגדותו לכך. אני מסכימה עם הפרשנות של עלומה בנקודה הזו: הפרסום מענג את שניהם. הניחי לנושא, כי לא על שיה תמימה את מגינה. יותר בכיוון של זאב צמא פרסום.

(רגע של אירוניה עצמית: הבאתי אותה בביסטי-מטאפורה מורכבת, אני עפה על עצמי)
[/color]

איפה זה בדיוק לא לפרסם את תוכן ההודעות של דיינה ?

זה היה ה-תוכן, לא כך ?
nomorenomore
ואם נכנס שנייה לרוח שטות ורוח החוכא והאיתלולא, לא היה דיבור על תואר כבוד ? משהו ? תואר שלישי ללא בגרות ?
נולי
נולי • 5 בפבר׳ 2012
את התואר תקבל אחרי פרסום סיפור נוסף. הפעם על העבד הגיי שהצלת מגורל אכזר וחד מיני, כשכפתת אותו לעץ ביער ושפחתך אנסה אותו.
ולא רגע אחד קודם!
nomorenomore
נולי כתב/ה:
את התואר תקבל אחרי פרסום סיפור נוסף. הפעם על העבד הגיי שהצלת מגורל אכזר וחד מיני, כשכפתת אותו לעץ ביער ושפחתך אנסה אותו.
ולא רגע אחד קודם!

אהבתי icon_biggrin.gif
FOR GOOD
לפני 12 שנים • 6 בפבר׳ 2012
FOR GOOD • 6 בפבר׳ 2012
"החייל" האמיץ שוויק (=הגמד ) -

בתור מי שכותב בפרופיל שלו שהוא "קנאי לפרטיותו" - אבל זורק זין על הפרטיות של אחרים בפורום, מחטט להם בפרופיל או בחיים הפרטיים, כדי לנסות לתפוס אותם ב"שקרים" שהם רק בראש שלו, ומתנהג בפורום כמו אחרון הילדים השטינקרים עלי אדמות, יש לך חתיכת חוצפה לכתוב את מה שאתה כותב, אתה יודע ?

אבל למה ציפיתי ? כנות ויושר הם הרי לא הצדדים החזקים שלך(:
Mephisto​(שולט)
Mephisto​(שולט) • 6 בפבר׳ 2012
למרות שזה מפתיע שזה אמור להפתיע מישהו, מרגע שפרסמתם משהו באינטרנט, מה שיקרה ל"משהו" הזה - כבר לא בידיכם.
אין שום דרך שבה תמנעו מאנשים לפרסם לינק למשהו הזה או ממנועי חיפוש למצוא את המשהו הזה ובתורם להוסיף לינקים שמפנים למשהו הזה.
אתם יכולים לשמור דברים במגירה, אתם יכולים לשלוח עותקים לחברים נבחרים ואתם יכולים לפרסם אותם באתרים שהם אין גישה לכולם. רק אז, אולי, תהיה לכם שליטה לגבי מי ידון בתוכן שפרסמתם, וגם זה מוטל בספק.
מצחיק אותי שאנשים חוששים שאנשים אחרים ידוגו עליהם דברים מביכים מעברם אשר הם בעצמם פרסמו בבלוגים שלהם.
מישהו הכריח אתכם לפרסם דברים מביכים על עצמכם? הגראפומניה גברה על ההגיון?
ככה האינטרנט עובד וטוב שכך.
לא בא לכם שידונו במה שאתם מפרסמים? אל תפרסמו.
FOR GOOD
FOR GOOD • 6 בפבר׳ 2012
Mephisto כתב/ה:
למרות שזה מפתיע שזה אמור להפתיע מישהו, מרגע שפרסמתם משהו באינטרנט, מה שיקרה ל"משהו" הזה - כבר לא בידיכם.
אין שום דרך שבה תמנעו מאנשים לפרסם לינק למשהו הזה או ממנועי חיפוש למצוא את המשהו הזה ובתורם להוסיף לינקים שמפנים למשהו הזה.
אתם יכולים לשמור דברים במגירה, אתם יכולים לשלוח עותקים לחברים נבחרים ואתם יכולים לפרסם אותם באתרים שהם אין גישה לכולם. רק אז, אולי, תהיה לכם שליטה לגבי מי ידון בתוכן שפרסמתם, וגם זה מוטל בספק.
מצחיק אותי שאנשים חוששים שאנשים אחרים ידוגו עליהם דברים מביכים מעברם אשר הם בעצמם פרסמו בבלוגים שלהם.
מישהו הכריח אתכם לפרסם דברים מביכים על עצמכם? הגראפומניה גברה על ההגיון?
ככה האינטרנט עובד וטוב שכך.
לא בא לכם שידונו במה שאתם מפרסמים? אל תפרסמו.

מותק - אתה רוצה לחיות בעולם בלי גבולות בכלל? אז בוא תכשיר כבר את הקרקע לאאוטינג. נו למה לא ? אם כבר - אז כבר. לך למסיבה אחת, תגיד את הניק שלך בכניסה, או תספר אותו לכמה אנשים, והנה כבר יודעים מי אתה. אז מה הבעייה ? אאוטינג זה הכי, אחי
יאללה באלאגן