בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

אשכנזי בלבד

crazy_toast​(שולט){אליס}
לפני 19 שנים • 4 באוג׳ 2004

Re: שיעור בלוגיקה למתחילים (מוקדש לדמי)

crazy_toast​(שולט){אליס} • 4 באוג׳ 2004
חתלתול זבל כתב/ה:
אם נפעיל על המשפט הזה "רק" ושלילה כפולה (מה שיצור משפט שקול) נקבל:

לא אשכנזי הוא לא אינטילגנט או לא שנון או לא מבריק או לא רחב אופקים או לא מוכשר.

ושוב, סליחה מכל מי שההודעה ארוכה מדי בשבילו

חחח שעשעת אותי עכשיו.. העלתי זכרונות מהפסיכומטרי.
Demi
Demi • 4 באוג׳ 2004
חתלתול, זה הולך ככה:
רק אשכנזי הוא אינטיליגנט, שנון, מבריק, רחב אופקים ומוכשר.
לא אשכנזי יכול להיות אינטיליגנט, שנון, מבריק, רחב אופקים, מוכשר ו... חכם.

אסביר לך את זה אחרת
רק X הוא 1,2,3,4.
Y יכול להיות 1,2,3,4,5.
למה? בגלל ש- 1,2,3,4,5, זה לא 1,2,3,4.

אם זאת גזענות אני לא יודע, אני יכול רק לנחש אבל יתכן שהאופן בו היא הגדירה את רצונה איננו מביע את רצונה כפי שהוא באמת, את זה צריכים לשאול אותה.
מעבר לזה גם אם זאת גזענות, זכותה של מישהי לבחור את בן זוגה לפעילות אינטימית בהתאם לתפיסת עולמה.
לי אין בעיה עם זה שאנשים בוחרים את שותפיהם לסקס בהתאם להשקפת עולמם גם אם אותה השקפת עולם לדעתי מעוותת לחלוטין, הרי אותו הדבר מישהו אחר יכול להגיד עלי.
סאב למרותך​(לא בעסק)
לדמי:
יכול להיות שהאופן שבו היא הגדירה את רצונה אינו מביעה את רצונה באמת, אבל מכיוון שאנחנו לא יודעים את זה (אלא אם כן היא תגיד שהיא לא הביעה את עצמה נכון), אז ההנחה היא שאנשים מתכוונים למה שהם כותבים.
זכותה לעשות מה שהיא רוצה, נכון ,אבל זה עדיין לא אומר שלא צריך לגנות את זה. אני אף פעם לא אמרתי לסקול אותה או להכריח אותה לצאת עם מי שהיא לא רוצה...
ובקשר להסבר שלך בתחום הלוגיקה, אל תתעצבן, אבל אתה פשוט טועה (ושוב סליחה מכל אלה שמצטמררים מהקטעים האלה, במיוחד שזה כבר ממש גלישה מהנושא של הפורום):

רק X יכול להיות גם 1 וגם 2 וגם 3 וגם 4

אם Y הוא גם 1 וגם 2 וגם 3 וגם 4 וגם 5, אז הוא בהכרח גם 1 וגם 2 וגם 3 וגם 4 (אפילו שהוא גם 5, הוא עדין 1 ו 2 ו 3 ו 4), ולכן זה לא יכול להיות (כי רק X יכול). אם היה כתוב
רק X הוא רק 1 ו 2 ו 3 ו 4 אז מה שכתבת היה נכון, כי Y שהוא גם 1 וגם 2 וגם 3 וגם 4 וגם 5 הוא לא רק 1 ו 2 ו 3 ו 4 אלא הוא גם 5.

ואם אתה לא מאמין לי, אתה מוזמן לבדוק את זה בכל ספר לוגיקה או עם כל מדריך פסיכומטרי
Demi
Demi • 4 באוג׳ 2004
אני מאמין לך אבל אתה טועה. אנחנו לא מדברים על מספרים אלא על תכונות אופי.
תכונות אופי מטבען יוצרות מערכת, ובמערכת שכזאת כשנוספת תכונה היא משנה את כל המערכת באופן שאינו יכול להיות דומה למערכת אחרת שבה יש חוסר כי אז מטבעה היא שונה.
כלומר, אם יש לנו 2 צבעים בייחד אז נוצר צבע חדש. אבל, אם נקח 3 צבעים (ש-2 מהם הם הצבעים שכבר היו בשימוש) אז נקבל דבר שונה לחלוטין.
סאב למרותך​(לא בעסק)
או קיי, על זה אין לנו כל ויכוח. לוגיקה פרופר לא הכי מתאימה כאן. מה שכן, אתה חייב להסכים שאנחנו סתם גולשים כאן לסמנטיקה והתחמקויות. ברור שהכוונה שלה לא היתה שהיא רוצה אשכנזי, כי מזרחי הוא כל התכונות שהיא ציינה, ובנוסף לזה גם חכם ומקסים, ולכן היא לא רוצה אותו...
אז לפחות בוא נסכם שאנחנו מסכימים על זה שמהניסוח הנוכחי עולה ריח גזעני, ושיכול להיות שזאת לא היתה הכוונה של המלכה, אבל עד שהיא לא תאמר אחרת אין לנו ברירה אלא להסתמך על מה שהיא כתבה. אם אני לא טועה, שנינו גם מסכימים שבסופו של דבר כל אחד יכול לחשוב מה שהוא רוצה ואי אפשר לכפות שום דבר על אף אחד.
אנחנו גם מסכימים שלשפוט אנשים כל בסיס מוצא ולפסול אנשים על סמך זה, גם לקשר אישי, זה דבר פסול ומגונה, או שזאת נשארה המחלוקת היחידה ביננו?
SEAMASTER​(שולט)

לי-גי-טי-מי

SEAMASTER​(שולט) • 4 באוג׳ 2004
ליגיטימי .. שהרי בכל מקרה יותר IN בימנו אנו להיות ספרדי ..
Demi
Demi • 4 באוג׳ 2004
מה שאני רוצה להגיד זה שכל החלטה שהיא גזענית מבוססת על ניחוש, ואני לא רוצה לנחש, אם יצא לי לדבר איתה אז אשאל אותי אם יתחשק לי.
וגם אם היא גזענית, זאת זכותה כל זמן שהיא לא פוגעת באחרים או לא עוברת על החוק.
מחפשת עבד אשכנזי? חופשי, יש כאן כמה. אם זה מה שעושה לה את זה אז זאת זכותה.
זה שאני מחפש שפחות אוזבקיסטניות ורצוי כאלו שסובלות מפיגור שכלי... זאת זכותי וזה לא מה שיהפוך אותי לגזען.
סאב למרותך​(לא בעסק)
אז רק עוד שאלה אחת, כדי שאני אבין לגמרי: אתה אומר שמותר לסנן על פי עדה בגלל שמדובר במשיכה מינית, וכל אחד ימשך למה שהוא רוצה, ואין מה לעשות נגד זה, או שאתה אומר שמותר לסנן על פי עדה כי מדובר ביחסים פרטיים וזכותו של כל אחד לעשות מה שהוא רוצה בחייו הפרטיים (ואז גם זכותו של כל אחד להחליט עם מי הוא מדבר ועם מי הוא מתיידד על בסיס אבחנה עדתית או כל אבחנה אחרת שתהיה)?
שוקולית​(שולטת)
שוקולית​(שולטת) • 4 באוג׳ 2004
כבוד המלכה,לבטח את קוראת כאן אולי תסכימי לבוא,לומר את דברייך?
כל דיעה מתקבלת.
תודה.