שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

ספרים ששינו לך את החיים

קלייר​(נשלטת)
לפני 19 שנים • 12 במאי 2005
קלייר​(נשלטת) • 12 במאי 2005
אני חייבת לספר על עוד ספר שסיימתי ממש כרגע, יונים בטרפלגר של סמי מיכאל.

אני לא יכולה להגיד שזה מהספרים שהשפיעו על חיי, אבל ללא ספק הוא ריגש אותי מאוד.

הספר מביא את סיפורו של זאב, גבר שבנה שהפך למיליונר בזכות עבודה קשה. כתינוק ננטש זאב במהלך הפגזה על ידי הוריו הפלסטינים, ואומץ על ידי זוג היהודים שמצא אותו, אמו המאמצת ניצולת שואה שנאנסה על ידי הנאצים ועוקרה על ידם, ואביו שבהמשך הסיפור נהרג בקרב.

זאב מגלה את זהותו בגיל התיכון, וזמן קצר לאחר מכן מוצאים אותו הוריו הביולוגים ומגיעים למפגש איתו, מפגש שלא צולח.

הספר מספר את סיפור הקשר המיוחד שנרקם עם השנים בין זאב לאמו הערביה, ואחר כך עם אחיו ואחיותיו. הוא מביא את הקרע הישראלי פלסטיני מצד אחד ואת הניסיונות להדברות ברמה האנושית ביותר. הוא מביא את ההבדלים התרבותיים שבין שני העמים, ואת הצורך הנואש של זאב להסתיר מהעולם את זהותו. זהות בה הוא נקרע. האם הוא בנם של ניצולי השואה? גבר יהודי שנשוי לאישה יהודיה, גבר ישראלי ששירת בצבא? או האם הוא ערבי פלסטיני כאמו וכאחיו?

ספר חזק, עדין מאוד, סמי מיכאל הצליח תמיד להעביר את העוצמות בעדינות שחודרת את כל חומות הקורא.

אני ממליצה מאוד.
Tame
לפני 19 שנים • 12 במאי 2005
Tame • 12 במאי 2005
האמת שזו נקודת מבט מאוד מקורית וחזקה שדרכה אפשר להתייחס לכל המצב. הדמות נמצאת במצב מאוד מיוחד שמאפשר לקרוא להתחבר לשני הצדדים בו זמנית..

אני אשתדל לקרוא.
למרות שעכשיו אני בדיוק מתחיל את "פחד ותיעוב בלאס וגאס" icon_smile.gif
אליס בארץ הפלאות​(לא בעסק)
לפני 19 שנים • 14 במאי 2005

מדהים ונוגע ללב:)

סיימתי עכשיו את הספר
"המקרה המוזר של הכלב בשעת לילה" שכתב מארק האדון
פשוט ספר שנוגע עמוק עמוק,
בלי שתחשוב שזה יכול לקרותicon_smile.gif
קשה לעשות הפסקות בקריאה שלו.

פשוט חובההההההההההההה!!!
Tame
Tame • 14 במאי 2005
על מה מדובר בספר אליס?

נ.ב
המתרגם שתירגם את הספר "פחד ותיעוב" ממש מעאפן. אני לא מבין איך האנשים האלה מוצאים עבודה בתור מתורגמנים כשהם לא מבינים את השפה... פשוט ביזיון.
הספר עצמו מעולהicon_smile.gif
אליס בארץ הפלאות​(לא בעסק)

ספר שכתוב מנקודת מבטו ש ילד בן 15

שיש לו איזושהי הפרעה {אני לא יודעת את שמה}
מצד אחד הוא כמו ילד קטן
ומצד שני הוא גאון במספרים ופיסיקהicon_smile.gif
אני אצטט מהכריכה:
"כריסטופר בון בן ה-15 יודע את שמות כל המדינות בעולם ואת ערי הבירה שלהן ואת כל המספרים הראשוניים עד 7507.
הוא מתבונן בעולם בעיני הגיבור שלו, שרלוק הולמס, כשהוא זוכר כל פרט, מבחין בכל תנועה.
אך למרות שהוא פותר בקלות בעיות סבוכות במתמטיקה, הוא מתקשה להבין גם את הרגשות הפשוטים ביותר של בני האדם.
בדיחות לא מצחיקות אותו,מטאפורה היא שקר בעיניו והבעות פניו של העומד מולו לא אומרות לו דבר.
כשאבא שלו שואל, "אתה מבין שאני אוהב אותך?" הוא עונה,"כן,כי לאהוב מישהו זה לעזור לו כשהוא מסתבך בצרות ולדאוג לא ולומר את האמת".
אבל אמיתות חיוו של כריסטופר מתמפצות לילה אחד כשהכלב של השכנים נרצח.
חיפוש תמים אחר הרוצח מוביל אותו לגילויים כואבים עליו ועל משפחתו, וכל עולמו קורס באחת.
לראשונה בחייו הוא עוזב את הבית ונפגש פנים אל פנים עם העולם הגדול.

לא מאמינה שכתבתי את כל זהicon_smile.gif
Tame
Tame • 14 במאי 2005
וואו נשמע מאוד מעניין!
ילדה יפה
לפני 19 שנים • 15 במאי 2005

הספר שהשפיע עליי...

ילדה יפה • 15 במאי 2005
זיכרונותיה של גיישה

מאוד אהבתי
ספר עם משמעויות עמוקות מאוד התחברתי ונגע ללבי מאוד
זיקית

המקרה של הכלב..

זיקית • 15 במאי 2005
ההפרעה שעליה כתוב בספר היא אספרגר asparger וכמי שמכירה מקרוב - זה כל כך עצוב, וכואב לקרוא - כי זה באמת ככה.
אפשר לתייג חלק מההתנהגויות שמתוארות בספר גם תחת A.D.D. .
אם זה מעניין מישהו/י ניתן לפנות אלי בפרטי.
icon_cry.gif
קלייר​(נשלטת)
קלייר​(נשלטת) • 15 במאי 2005
אליס, תיאור מקסים כתבת. בעקבותיו אקרא את הספר icon_smile.gif

תודה
גוליבר​(שולט)
לפני 19 שנים • 31 במאי 2005

ספרים שהשפיעו עליי

גוליבר​(שולט) • 31 במאי 2005
הספר שמעון מגבעתיים, עשה לי כזה בלגן על הראש שחודש לא יכולתי לצאת מן הבית. ועוד איך השפיע עליי, הבן זונה.