צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

הכלוב- דו''ח מצב.

פנטין
לפני 16 שנים • 20 בינו׳ 2008
פנטין • 20 בינו׳ 2008
לג'וזי ולשליטה- ממש לא הבנתן אותי נכון.

אני לא אומרת לא לתת להומלס או לנכה!!!

אולי הדוגמאות לא היו טובות מספיק...

אם אתן בצוות של מד"א, היה פיגוע ואתן מגיעות לטפל בפצועים, ויש איזה פצוע שאין מצב שהוא יוצא מזה, הוא פצוע כ"כ קשה שאין תקווה, אתן תתעכבו עליו או תמשיכו לאלה שעוד יש סיכוי להציל אותם?
אני הייתי ממשיכה לאלה שיש סיכוי להציל אותם מכיוון שלאותו פצוע אנוש אין תקווה ואם אתעכב עליו אלה שכרגע יש להם תקווה עלולים להיהפך למחוסרי תקווה בזמן שאשקיע בו.

זה דוגמה קשה ואני מודה שהיא לא קשורה למצב שעליו מדברים אבל לזאת הייתה הכוונה שלי בלתעל את מה שיש.

אני מסכימה שזה אכזרי ולא אנושי, אבל אם רוצים שמישהו ישרוד, חייבים לטפל בזה שיש לו איזשהם סיכויים...

מצד שני, כשמדובר בדברים כמו אוכל, שמיכות, בגדים וכד' אני מסכימה איתך ג'וזי שמי שבסכנת מוות קודם...

עקב כך את 5 השמיכות שהיו לי בבויידם חילקתי להומלסים בת"א ולא לפליטים מדרפור...

בנוסף אני רוצה לומר ששתיכן תוקפות שלא לצורך וזה קצת אירוני, לאור השרשור עליו אתן מגיבות.
אני לא אמרתי עליך, ג'וזי שום דבר רע, ודיברתי אליך בכבוד, והנימה שעולה מהדברים שלך היא לכל הפחות, לא נעימה.
אז המעט שאת יכולה לעשות כשפונים אליך בכבוד, ומתדיינים בכבוד זה להשיב באותו המטבע.
מקבי​(מתחלף)
מקבי​(מתחלף) • 20 בינו׳ 2008
ציטוט: אני מסכימה שזה אכזרי ולא אנושי, אבל אם רוצים שמישהו ישרוד, חייבים לטפל בזה שיש לו איזשהם סיכויים...

זה לא אכזרי ולא בלתי-אנושי. זה תהליך קבלת החלטות בריא ונורמלי, וחבל שלא יותר אנשים עושים אותו.

דרך-אגב, סתם מחשבה... מישהו פה תרם כליה, או איבר אחר? שלו\ה, של אחרים (קרובי משפחה שנפטרו וכו')? סתם מעניין אותי לדעת..
השולט אור​(שולט)
השולט אור​(שולט) • 20 בינו׳ 2008
[quote="מקבי"]
ציטוט: דרך-אגב, סתם מחשבה... מישהו פה תרם כליה, או איבר אחר? שלו\ה, של אחרים (קרובי משפחה שנפטרו וכו')? סתם מעניין אותי לדעת..

זו אחת השאלות היותר מטופשות שניתקלתי בהן.

נדמה לך שכל יום צריך לתרום כליה לבן משפחה?

צריך התאמה, זה לא כל כך פשוט.
וכן, אם אהובתי, אחי, אחותי, הוריי או החבר של אמי היו זקוקים לכליה - הייתי תורמת בשמחה. אתה יודע מה, אפילו לבעלה של אהובתי הייתי תורמת. זה מספיק טוב לך?
huan
huan • 20 בינו׳ 2008
אני לא מה איתך אבל הסיפורי על האסקימוסים הוא קצת שונה, ואיננו משרת את האגנדה שלך.

כאשר לא היה אוכל והשבט היה צריך לנדוד למקום חדש, הזקנים האסקימוסים היו נשארים במקום הישן וקופאים למוות מפני שעם לא היו עושים זאת לא רק שהם היו מתים בעקבות הקור והרעב אלה היו מתים רבים נוספים מלבדם - הם הבינו את מה שאת לא מבינה, ולא בגללל שלא היה להם צלם אנוש אלה מפני שהם הצליחו לחשוב קצת מעבר לחמלה פשוטה לגבי העתיד וההשפעות של מעשיהם בהווה עליו.
כשיש עם מה צריך לעזור לכולם, כשאין בה צריך לעזור למי שיכול להשתמש בזה.
פנטין
פנטין • 20 בינו׳ 2008
כשאמרתי שזה אכזרי ובילתי אנושי התכוונתי לרצון אצל כל אדם לעזור גם לחלשים.
עצם העניין שצריך לבחור זה נורא.
בעיני זה נורא.

אבל כל אחד מאיתנו עושה את הבחירות האלה.
אני בטוחה שגם אלה פה שנותנים גם ללא יפים לא נותנים לכולם.
אין אפשרות לתת לכולם.
חייבים לבחור.
וכל אחד תורם למה שקרוב אליו ולחייו.
ג'וזי
ג'וזי • 20 בינו׳ 2008
הקריטריון של הרופאים הוא שכל עוד אפשר להציל חיים נגשים לפצוע שחייו בסכנה, גם כשהוא יהיה בסוף נכה של 100% ולא ישתקם לגמרי, ואח"כ נגשים לפצועים יותר קל, שישתקמו לגמרי אחרי הטיפול. ראיתי איך רופאים משאירים את הפצועים יותר קל ואיך הם נגשו לאנשים שנראו לנו שלא היו להם סיכויים.

הפצועים יותר קל הבינו את ההחלטה אבל אנחנו מדברים על השעות בשבוע והכסף שאנשים רוצים לתת.

נועלה, אני שמחה שתרמת להומלסים את השמיכות שהיו אצלכם בבית.

מכבי, לא תרמתי כליה. למה? אתה תרמת או שאתה רוצה להחליט עבורנו למי לתרום את הכליה שלנו?

חואן, ביהדות ובנצרות אומרים שכל מה שיש לך מתחלק בין כולם ולא עוזבים את החלשים מאחור.

הבט איך התפתחה החברה האסקימוסית ואיך הם שונים היום, אחרי שפגשו את התרבות המערבית, ואיך נראות חברות שזרקו את הקשישים, הנכים, פצועי התאונות, והחולים.

אני חושבת שחברה שעוזרת רק לאנשים בעלי יכולת שיקום היא חברה חולה בצורה סופנית. בחברה הזאת קשישים, נכים, חולים קשה, פצועים קשה, וכל חסרי אפשרויות השיקום, חיים בלי כסף, כשצלם האנוש שלהם נפגע.

כמו שהשליטה אמרה, אנחנו לא גאידמק ולא שירותי הרווחה ואנחנו לא נשנה את כל העולם. כל אחד מאיתנו תורם למה שהוא יכול. התרומה שלי הולכת לאלה שמווסתי העל חושבים שהם פחות אקטרקטיביים כי הם לא יוכלו להצטלם טוב אחרי התרומה.
הומלסים לא נראים טוב אבל נשאר בהם צלם אנוש והם מרגישים קור כמונו.

קשה לנו להבין את ההשקפה השניה כי אני מתחילה לחשוב שיש שתי אפשרויות: יש חמלה ורואים את כל חסרי יכולת השיקום כבעלי צלם אנוש או שלא.
מי שמרגיש את החמלה לא יכול להבין את מי שלא מרגיש אותה ומי שרואה הכל בצורה קרה לא יכול להבין את מי שמרגיש חמלה.
אני לא יכולה לראות אדם סובל ולדרוש מאנשים אחרים לא לעזור לו.
פנטין
פנטין • 20 בינו׳ 2008
ג'וזי את קוראת את מה שאת כותבת?

יש במה שאת אומרת כזאת נימה של התנשאות!

"מווסתי העל"

מה עשית מאיתנו
כל אחד תורם למה שמתאים לו.
למה אם אני תורמת לילדים שסובלים מקור אז אני לא בסדר?!

למה אם אנשים מעדיפים לתרום למטרות שונות משלך אז הם לא בסדר?!

וואי, את קולטת שאת מתנשאת ופוגענית בשרשור שמדבר על פוגענות בשרשורים בכלוב?!
על אווירה לא נעימה?

כל מה שאת אומרת אפשר להגיד יפה, זה לא קשה במיוחד.

יפה מאוד שאת תורמת לחולים חלשים ומסכנים אבל מה עם אנשים רגילים?
הם לא ראויים ליחס כבוד מינימלי?

"מווסתי העל"
היחס שלך לאנשים שלא זקוקים לזמנך או לכספך פשוט לא יפה, בוודאי לא היית מתייחסת ככה להומלס. אבל לאנשים שאיתם את מדברת את מרשה לעצמך להתייחס בזילזול.

אם כבר מדברים על צביעות...

ממש מעצבן
מקבי​(מתחלף)
מקבי​(מתחלף) • 20 בינו׳ 2008
ציטוט: זו אחת השאלות היותר מטופשות שניתקלתי בהן.

מטופשת? למה מטופשת? כי זה לא קשור לשמיכות? O_o

ציטוט:
נדמה לך שכל יום צריך לתרום כליה לבן משפחה?

אם היה לי מספר בלתי-מוגבל של כליות, בוודאי. לצערי, יש לי רק שתיים לתת.

ציטוט: צריך התאמה, זה לא כל כך פשוט.

אני אמרתי שזה פשוט? גם לתת שמיכה זה לא פשוט. מה אם ההומלס לא אוהב את הדוגמה? icon_lol.gif

ציטוט: וכן, אם אהובתי, אחי, אחותי, הוריי או החבר של אמי היו זקוקים לכליה - הייתי תורמת בשמחה. אתה יודע מה, אפילו לבעלה של אהובתי הייתי תורמת. זה מספיק טוב לך?

מספיק טוב לי? אני, בניגוד אלייך ואל אחרים, לא שופט בעניינים כאלה. את לא צריכה לנסות לרצות אותי, רק את עצמך.

עובדה היא, שיש לנו קריטריונים. אני בטוח (או לפחות מקווה) שלא היית תורמת כליה להומלס, אפילו אם היה זקוק לה ומת בלעדיה. היית אומרת "יש לי רק שתי כליות, אני צריכה אותן" או "אני מעדיפה לתרום למי שאני אוהבת" או אפילו "מה הוא יעשה עם הכליה שלי? ימות תוך חודשיים מהרעלת אלכוהול. חבל על הכליה.". והכל יהיה נכון. מתחיל להישמע לך הגיוני, כשמדובר בכליות ולא בשמיכות?

ציטוט: מכבי, לא תרמתי כליה. למה? אתה תרמת או שאתה רוצה להחליט עבורנו למי לתרום את הכליה שלנו?

קודם כל, זה מקבי, ולא צריך לחשוב הרבה - השם שלי רשום ממש פה *מצביע ימינה*. שנית כל, מה נסגר עם המגננתיות? אני מתחתי ביקורת? מה קרה שאתם כולכם כל-כך מצטדקים ומנסים לתרץ את זה שלא תרמתם כליה? מישהו ביקש מכם? אני אמרתי שאני אגיד לך למי לתרום את הכליות שלך (את שתיהן!) ? ואם כן, האם היית נותנת כליה או שתיים להומלס ו\או נרקומן?
פנטין
פנטין • 20 בינו׳ 2008
מקבי טוב שאתה קיים!

מצחיק כל כך!!!!!

באמת לא טוב להתייחס בצורה כ"כ רצינית להכל...

ולשאלתך, כל הכליות שלי עדיין איתי.

לא הייתי תורמת כליה שלי למישהו שאני לא מכירה בעודי בחיים.
אבל חתמתי על כרטיס אדי.

אני בהחלט אתרום כליה למשפחה הקרובה ולחבר אחד קרוב מאוד..