ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

הרזיה!

מייקל ג'קסון​(לא בעסק)
לפני 16 שנים • 3 ביוני 2008
אוקי איך מאזנים ?

חוץ מיזה אני עושה ספורט וכנראה הירידה במשקל היא נטו מהספורט.

את יכולה לתת לי דוגמה של איזה סוגי מזון אפשר להחליף בכמה ארוחות?
הבוסית​(שולטת)

המ...

הבוסית​(שולטת) • 3 ביוני 2008
אני לא יודעת כמה ספורט אתה בדיוק עושה ואיזה. אני גם לא יודעת מה היה לפני כן. גם אם נניח שלא עשית שום פעילות ספורטיבית לפני שהתחלת בתהליך ההרזיה ולא שינית הרבה באוכל שלך ואז ככל הנראה הירידה היא באמת מהפעילות הספורטיבית. השאלה מה הורדת שם בדיוק. יתכן שלצד השומן המיותר הורדת בטעות גם שריר. זה בהחלט יכול לקרות כשעושים את זה בצורה לא מבוקרת. במקום למדוד ירידה כללית במשקל שהיא מדד לא רע, אך זה לא מדד שאומר לך מה באמת הורדת, עליך לבדוק אחוזי שומן לצד הירידה במשקל. כך תוכל לדעת, פחות או יותר מה הורדת - שומן או שריר (בהנחה ששאר הדברים לא ניתן להוריד או לעלות בקלות רבה כל כך, במיוחד בגילך).

אחרי שסידרת את הנושא המעקב והפעילות צריך לדאוג לתזונה. אם התפריט שרמשת פה מאפיין את התפריט הרגיל שלך, אז הוא לא טוב. הוא מבוסס בעיקר על פחממות. פחממות הן דברים טובים ואין להתנזר מהן אבל ככל הנראה אתה לא אוכל מספיק חלבונים. חלבונים נמצאים במזון מן החי (בשר ודג) ומוצרי חלב. יש מעט מאוד חלבון גם במזון צמחי. יש חלבון שמקורו בצומח והוא לא רע וזה מוצרי סויה על סוגיהם. יש להבדיל בין שני סוגי חלבון. חלבון מן החי וחלבון מן הצומח. החלבון מורכב מחומצות אמינו ומה שאתה צריך, זה לא את החלבון עצמו, אלא את החומצות האמינו שבו. מהחומצות האלה הגוף יבנה את חלבוניו. החלבון הטוב יותר עבורך הוא חלבון מן החי. יש בו יותר חומצות אמינו.

כמו כן ראיתי שאתה מקפיד מאוד על ספירת קלוריות. רשמת כמה קלוריות יש בכל מעדן שאכלת וגם ידוע לך כמה פרוסות לחם אכלת וכו'. כמו שאמרה נויה זה לא מי יודע מה טוב. אם זה עושה לך את זה - אז סבבה. פשוט אין לזה משמעות. הערכים האלה בלאו הכי מקורבים מאוד וממוצעים. מדדו פעם באיזו מעבדה כמות מסוימת של קורנפלקס ומזה מסיקים את הערכים שאתה רואה על האריזה. אין כל ערובה שהמעדן שאכלת ושכתוב בו שיש בו נניח 50 קלוריות, יש בו אכן 50. יתכן שיש בו 50 ויתכן שיש בו כמות אחרת של קלוריות.

אתה יכול לקרוא ברשת מאמרים רבים העוסקים בתזונה ושם תוכל לראות כמה גרם אתה צריך מכל דבר. אין צורך להצמד לתפריט כלשהו, אלא לבנות תפריט שיהיה בו כיוון מסוים.

מומלץ מאוד לדבר עם בעלי מקצוע אם אין לך השכלה בתחום. קשה להסביר על רגל אחת על גבי פורום באינטרנט את כל הדברים האלה וזה גם לא אפשרי בלי לדבר איתך ולהכיר אותך ואת בעיתיך ואת מטרותיך. מה שכתבתי פה זה רק כיוון כללי.
AIR​(נשלט)

Re: המ...

AIR​(נשלט) • 3 ביוני 2008
הבוסית כתב/ה:
אני לא יודעת כמה ספורט אתה בדיוק עושה ואיזה. אני גם לא יודעת מה היה לפני כן. גם אם נניח שלא עשית שום פעילות ספורטיבית לפני שהתחלת בתהליך ההרזיה ולא שינית הרבה באוכל שלך ואז ככל הנראה הירידה היא באמת מהפעילות הספורטיבית. השאלה מה הורדת שם בדיוק. יתכן שלצד השומן המיותר הורדת בטעות גם שריר. זה בהחלט יכול לקרות כשעושים את זה בצורה לא מבוקרת. במקום למדוד ירידה כללית במשקל שהיא מדד לא רע, אך זה לא מדד שאומר לך מה באמת הורדת, עליך לבדוק אחוזי שומן לצד הירידה במשקל. כך תוכל לדעת, פחות או יותר מה הורדת - שומן או שריר (בהנחה ששאר הדברים לא ניתן להוריד או לעלות בקלות רבה כל כך, במיוחד בגילך).

אחרי שסידרת את הנושא המעקב והפעילות צריך לדאוג לתזונה. אם התפריט שרמשת פה מאפיין את התפריט הרגיל שלך, אז הוא לא טוב. הוא מבוסס בעיקר על פחממות. פחממות הן דברים טובים ואין להתנזר מהן אבל ככל הנראה אתה לא אוכל מספיק חלבונים. חלבונים נמצאים במזון מן החי (בשר ודג) ומוצרי חלב. יש מעט מאוד חלבון גם במזון צמחי. יש חלבון שמקורו בצומח והוא לא רע וזה מוצרי סויה על סוגיהם. יש להבדיל בין שני סוגי חלבון. חלבון מן החי וחלבון מן הצומח. החלבון מורכב מחומצות אמינו ומה שאתה צריך, זה לא את החלבון עצמו, אלא את החומצות האמינו שבו. מהחומצות האלה הגוף יבנה את חלבוניו. החלבון הטוב יותר עבורך הוא חלבון מן החי. יש בו יותר חומצות אמינו.

כמו כן ראיתי שאתה מקפיד מאוד על ספירת קלוריות. רשמת כמה קלוריות יש בכל מעדן שאכלת וגם ידוע לך כמה פרוסות לחם אכלת וכו'. כמו שאמרה נויה זה לא מי יודע מה טוב. אם זה עושה לך את זה - אז סבבה. פשוט אין לזה משמעות. הערכים האלה בלאו הכי מקורבים מאוד וממוצעים. מדדו פעם באיזו מעבדה כמות מסוימת של קורנפלקס ומזה מסיקים את הערכים שאתה רואה על האריזה. אין כל ערובה שהמעדן שאכלת ושכתוב בו שיש בו נניח 50 קלוריות, יש בו אכן 50. יתכן שיש בו 50 ויתכן שיש בו כמות אחרת של קלוריות.

אתה יכול לקרוא ברשת מאמרים רבים העוסקים בתזונה ושם תוכל לראות כמה גרם אתה צריך מכל דבר. אין צורך להצמד לתפריט כלשהו, אלא לבנות תפריט שיהיה בו כיוון מסוים.

מומלץ מאוד לדבר עם בעלי מקצוע אם אין לך השכלה בתחום. קשה להסביר על רגל אחת על גבי פורום באינטרנט את כל הדברים האלה וזה גם לא אפשרי בלי לדבר איתך ולהכיר אותך ואת בעיתיך ואת מטרותיך. מה שכתבתי פה זה רק כיוון כללי.

ואיך משמינים ? אני מת להשמין ולא מצליח
דני בוי

Re: הרזיה!

דני בוי • 3 ביוני 2008
אמוץ כתב/ה:
התחלתי בהרזיה שמבוססת על הליכה של 11 ק''מ יום יום חלק מיזה אני משלב בריצה קלה.
זה קשה להרזות בחיים לא חשבתי שכל כל קשה
שבועיים שאני עושה הליכות ובקושי ירדתי קילו.
ממישקל.5 68 אני עכשיו שוקל 67.5 .
החלום שלי הוא לחזור למשקל הטיבעי שלי 58 שזה היה עד שהפסקתי לעשן מלפני 5 שנים .
מאז עליתי ועכשיו אני מבין את הקושי בהרזיה.
הייתי מידה 38 במיכנסיים וכל זה על 1.7 מטר גובה.

תגידו יש לכם הצעות לגבי יעילות בתרגילי כושר כדי להרזות כמה שיותר מהר?

לגבי תזונה אני לא אוכל ג'אנק פוד כמעט בכלל.

יש לכם הצעות לתזונה נכונה?

לגבי תזונה הייתי ממליץ לך להקפיד על כל סוגי המזון ומרכיביו, כמובן לא להגזים עם החלבונים , הפחמימות והשומנים, גם החלבונים והפחמימות עודף מהם ייאגר בתאי השומן וייהפך לשומן.
תזונה מבוקרת ביותר, לצמצם עם המתוקים (שוקולדים, עוגות וכו'), לבסס את הפחמימות יותר על אכילת פירות וירקות (לא להגזים עם הפירות גם), מבחינת חלבונים שהם מצויים בבשרים להקפיד יותר על בשר רזה (קרי עופות), דגים ומוצרי חלב דלי שומן.
משקאות - אין כמו מים רגילים להרזייה, פחות משקאות תוססים או מיצים עם חומרים למיניהם וגם אלכוהול לא תורם להרזייה.
מבחינת שומנים - מזון דל שומן ואם כבר שומן רצוי ממקור צמחי אך גם במינון הנכון.

פעילות ספורטיבית - לא די רק בהליכות וריצות ואני ממליץ עד חמישה ימים בשבוע ולא יותר, כדי לא לגרום לך לנזקים ועומס במפרקים, בגידים ובשרירים.
ממליץ לך לשלב גם במקביל עבודה על חיזוק כל שרירי הגוף אם בחדר כושר או פעילות כזו או אחרת, עומס על שרירי הגוף כולל פלג הגוף העליון יגרום לצורך מוגבר יותר שלהם במזון כדי להתאושש "ולהשתקם" מהמאמצים שהופעלו עליהם ועל פי כן קצב שריפת הקלוריות בגופך יתגבר כל זאת במידה וגם תקפיד על התזונה במקביל עם תפריט תזונה מסודר שמתאים לאדם העוסק בספורט חובבני.
קצב הפעילות האירובית שלך אינה חייבת להיות בעומסים גבוהים, גם חלבונים ופחמימות נשרפים לצד שומנים, קלוריות לא מכילות הרי רק שומנים וזו טעות של רבים, שריפת קלוריות אינה שוות ערך לשריפת שומנים בלבד.
הפעילות צריכה להיות מתונה בדופק סביר (אפשר לחשב) תוך מגמת שיפור וסיגול הגוף למאמצים גבוהים יותר במשך הזמן ככל שהכושר הגופני שלך עולה.

ובמקרה ששום דבר לא עוזר, תגיש בקשה לתוכנית "לרדת בגדול " icon_smile.gif
מייקל ג'קסון​(לא בעסק)
תודה לעוזרים.אני אוכל גבינות קוטג' וכו' לא נראה לי שיש לי חוסר בחלבונים הורדתי את הבטן בעיקר .סך הכל הורדתי 5 קילו. .
מייקל ג'קסון​(לא בעסק)
לא נראה לי שהורדתי שרירים אלא שומן.
עובדה שאני מצליח להרים את חברה שלי באוויר .
חוץ מיזה שהיא הרבה יותר מסופקת בשבועות האחרונים היה רצוי לעלות אותה פה לשידור שתעיד מה מתחש שם.
מייקל ג'קסון​(לא בעסק)
לפני 16 שנים • 4 ביוני 2008
יש לי הפעם הצעה לאלו שהזהירו אותי מפני יאוש:

אכן ללכת בדיאטה שמבוססת על דיוק באוכל בצורה כפייתית היא שגויה לדעתי.

עדיף להתבסס על כושר גופני .ההורדה קלה ומהנה.

הורדתי 5 ק''ג ואפשר להגיד שאני יכול רק לשמור אני מתעקש להוריד עוד
כי אני נהנה מהמאבק הזה.

לא במכה בהתחלה 5 ק''מ הליכה ואז לאט לאט לעלות את הק''מ.

כל יום .לא מעניין אותי מה אומרים כל יום.אני מרגיש אדם חדש רענן וחזק.

גם המראה החיצוני משתפר.אתם שואלים איך? מה הקשר בין ריצות לבן פנים יותר יפות.

קשר עצום שאדם ערני המבט שלו חד ורענן וזה נראה ברור.

שהייתי ישנוני מעל העיניים היתה לי נפיחות של עיפות ונראתי מבוגר בערך בעשר שנים.

גם הקול שלי ערני .

הכל זורם הלימודים הנגינה בגיטרה הכל השתנה .

הורדתי את החמש קילו כל כך בקלות .כולה שעתיים ביום הקדשה לספורט.

בהביט הפסיכולוגי אני לא נשען יותר על אוכל.

עשיתי שינוי מהיום שבא לי יותר מידי אוכל אני חושב איך לנגן יותר טוב וזה מניע

אותי להמשיך.

אני חושב שאחת מהסיבות היא גם לראות שאנשים הם כישלון בזה שהם לא מצליחים להוריד
והמחשבה הזו מחזקת אותי .

שאני אכשל? בשום אופן .אני יכול היום לרוץ 5 ק''מ ויותר ואני אמשיך עד ההגעה ליעד שצריך
עוד 3 ק''ג .

את הכושר אני אמשיך לאחר מיכן גם.

מה שכן כדי לא להרזות מידי אני אאפשר לעצמי להתחיל להכניס יותר קלוריות בהדרגה.

שמישקלי יהיה בסביבות 59 שאני לא רוצה מתחת לזה.

אם אני אראה שאני ממשיך להוריד כל יום אני אוסיף איזה חטיף עם 200 קלוריות ואם עדיין אני ארזה אני אמשיך להוסיף.

אני באמת רוצה להודות בעיקר לנטלי על הסבלנות ועל ההצעה הגאונה של ארוחות קטנות שכנראה זו אחת הסיבות שירדתי בקלות.

אני אוכל הכל כולל אפילו בשר שמן לפעמים רק במידה כמובן.

אני לא סובל בא לי להמשיך ולהנות וכמובן הכישלון של האחרים מרים אותי יותר ויותר.

אוכל זה לא הכל בחיים זו הגישה שצריך לאמץ.אהבה מוסיקה ובריאות זה יותר חשוב.

לפי דעתי אם אתם מוותרים לעצמכם ונשארתם שמנים בעיברית פשוטה אתם פרירים.

אתם נותנים לרצונות שליליים לשלוט בכם.האופי שלכם חלש.
מייקל ג'קסון​(לא בעסק)
לפני 16 שנים • 6 ביוני 2008
יש לי שאלה חשובה.

מה קורה אילו אחרי ארוחה חשתי קצת מוטש ושכבתי על הגב בלי להרדם ככה חצי שעה?
האם זה עלול להיות כמו שינה אחרי אוכל?
או שאני חייב לעשות פעילות מינמלית אחרי הארוחה ?(הליכה קלה ביותר בתוך המקום שאני נמצא
או קצת עמידה).
אותי מה שמדאיג שאולי חוסר תנועה לאחר האוכל עלולה לעלות לי בהשמנה .
הרבה פעמים אחרי אוכל אני מיד לומד.זה גם חוסר תנועה.
מייקל ג'קסון​(לא בעסק)
לפני 16 שנים • 16 ביוני 2008
אני מודה לכל העוזרים פה ובמיוחד לנטלי מה אני אגיד השיטה שאמרת לי גאונית .
אני במשקל 62 ק''ג .התחלתי ב-68.5 ק''ג.
ממש מרחק קטן מסיום הדיאטה.הדיאטה הזו קלה ואני ממש לא מרגיש אותה .
אני חושב שהספורט בחלט משחק את התפקיד.מתוך ה-11 ק''מ 5 ק''מ זה בריצה.
כמובן שאני רכשתי נעליים אורטופדיות.אני חושב שריצה זה הכי טוב בקטע של הורדה .

שוב תודה נטלי את מותק!
מייקל ג'קסון​(לא בעסק)
לפני 15 שנים • 10 ביולי 2008
הבוסית את טועה!
אמרת שאכילה מרובה של פחממות זה משמין.מישקלי עכשיו 61 ק''ג על גובה 1.7 מטר.
תשמעי אני אוכל הרבה פחממות ואנמי גם מרגיש צריך .
היה שבוע שלא היה לי כל כך תאבון וירדתי בכמות הפחממות ופשוט עצרתי באמצע הריצה.
הרגשתי את הגוף חלש .לא היה לי קושי לנשום בריצה או כאב שריר.
פשוט הגוף היה מרוקן מאנרגיה .
הרגשתי כמו סוללה שהולכת להגמר.
חזרתי אותו ערב אכלתי פחממות וחלבונים ולמחררת עדיין קמתי בבוקר חלש.אכלתי כל היום פחממות
ופלא בערב נשברה החולשה וחזר הכוח המלא.
אולי להוריד עוד זה בעייתי עכשיו למרות שאני רזה .
אני רוצה להגיע ל-56 ק''ג שזה היום שבו השלכתי את הסגריות מלפני 5 שנים.באלבום התמונות שלי ניתן לראות 56 ק''ג שנחשב אולי לתת משקל לי זה נראה טוב.יושב עלי בול.