צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

אולי תהיו, ליום אחד, קצת חכמים?

Tame
לפני 15 שנים • 10 בפבר׳ 2009
Tame • 10 בפבר׳ 2009
תראה אני איפשהו מסכים איתך וגם אני הייתי רוצה שהם יהיו מפלגת שמאל ליברלית, אבל בסך הכל מדובר באג'נדה חברתית ולא פוליטית ואני באמת חושב שזה לא נכון שהם יקחו צד במשחק הביטחוניסטי. זה הרי ברור שהם לא המענה לצורך הזה.
הם מענה לצורך אחר ובזה הם צריכים להתמקד. בסך הכל יש מלא ביטחוניסטים בכנסת בין כה ובין כה ואף אחד לא מדמיין שקופטש יקבל את תיק הביטחון או החינוך או תיק גדול וחשוב אחר. אני לא חושב שצריכה להיות להם השפעה מדינית, רק חברתית-תרבותית.
אז כן לי אישית זה גם חורה כי אני אישית מעדיף שמאל ליבראלי על ימין שמרני
אבל בסופו של דבר כמו שאמרתי בכל הפוסטים האחרים - זה לא שבאמת יהיה הבדל כלשהו בהתנהלות המדינה. אני לא מוכן שיכתיבו לי ככה את סדר היום. לא יחליטו בשבילי שהמצב הביטחוניסטי חשוב יותר מהמצב החברתי, או המצב התרבותי, או המצב הכלכלי וכו' אני לא מוכן להאמין כמו שהמפלגות הותיקות רוצות - שהמצב הביטחוני הוא הגורם העיקרי והמשפיע ביותר וגם לא מאמין שהצבעה לאי אלו מהמפלגות (גם עלה ירוק) ישנו משהו בו.

אבל זה בגלל שאני לומד ממש את הדברים האלה, ואיך עושים אותם, כך שאני יכול לראות דרכם דיי בקלות ואני יכול להבין כמה זה פטתי (וכן גם עלי כל התחבולות האלו היו משפיעות פעם, זה לא תלוי באינטיליגנציה של אדם - כולם חשופים, הדרך היחידה להתגונן מפני השיטות הפסיכולוגיות הללו היא פשוט להכיר אותן ולהבין את דרך פעולתן).
נמאס לי באופן אישי שהמצב הבטחוני דופק לנו את המדינה בצורה חברתית, נמאס לי שאנשים מצביעים או בעד ערבים או נגד ערבים. עם כל הכבוד לערבים (שגם הם "חמודים") אני לא אבחר את האנשים שינהלו את המדינה שלי על פי היחס שלהם לערבים. זה תחום מאוד מצומצם וזה כבר נעשה בנאלי.
אני מצביע באופן הפשוט ביותר - למפלגה שלפי דעתי תעשה לי הכי הרבה נחת בכנסת. אני לא מפחד מביבי ולא מטיבי ולא מליברמן ולא מש"ס. אני עושה מה שבא לי smoking21.gif
huan
huan • 10 בפבר׳ 2009
גם הצבעה בעד עקרונות כדי שתעשה בחוכמה, לא דווקא החוכמה של אחוז החסימה אלה החוכמה של לא לעצום עין אל מול המציאות של חלק מאותן מפלגות קטנות ולראות לא רק את יתרונותיה אלה גם את מגרותיהם כפי שעשית גם בנוגע למפלגות הגדולות - נאה דורש ונאה מקיים.

אני אישית הצבעתי הצבעת בעד, ולא נגד ונתתי את קולי למימד (אל אף שעד הרגע האחרון התלבטתי בינם ובין הישראלים).
Tame
Tame • 10 בפבר׳ 2009
שמע,
ביקרתי באתר, קראתי את המצע ובחנתי אותו. הוא נראה לי טוב ומספק, יש בו אפילו הומור.
שלא תבין לא נכון, אני לא מצביע עלה ירוק וחושב שמחר יהיה גן עדן.
אני מצביע עלה ירוק כי הם מפלגה טובה עם אנשים טובים, כי אני רוצה לתת להם הזדמנות להוכיח את עצמם וכי ברוב הנושאים אני רואה איתם עין בעין.

אם הייתי רוצה מפלגה שתתאים ב100% לעקרונותי הייתי צריך להקים אחת ואני חושב שזה נכון גם לגבי כל בנאדם.
אגב מבחינתי עצם החיבור של קופטש ללימודי קבלה עם הרב לייטמן של מרכז בני ברוך זה עניין חשוב - אני יודע שהרבה אחרים בכלל לא מתעניינים בזה, או אפילו מעדיפים שלא הייתה לו את הכיפה הגדולה הזו על הראש. לי אישית זה עושה טוב כי תחושותי החילוניות לגבי היהדות משתקפות בתחושותיו שלו (רק שלי אין כיפה כזאת גדולה) ואני מביא את זה כסתם עוד דוגמה קטנה בשביל להראות לך שאכן חקרתי ואכן התעניינתי ואני אפילו יודע דברים לגבי המפלגה שבוחרים אחרים לא יודעים. אולי לא הכל אבל מבחינה יחסית אני יודע הרבה יותר על עלה ירוק מאשר מה שרוב הבוחרים יודעים על המפלגה שהם מצביעים בשבילה - ולראיה אם נשאל את החבר'ה כמה מהם אשכרה קראו את המצע השנה של של המפלגה שהם מצביעים בשבילה נקבל את התמונה העגומה.

ואגב, עלה ירוק טובים גם בתור הצבעת מחאה. כי מה שזה אומר זה "שמנו סטלנים בכנסת וזה עדיין נראה לנו יותר שפוי יותר מלשים את שאר המפלגות המושחתות והמסואבות והלא מוצלחות".
ואני בהחלט מתחבר אליהם גם מהכיוון הזה. (כי הרי פתק לבן לא נספר, אבל עלה ירוק בכנסת זאת וואחד הצהרת אי אמון בשלטון המושחת שיכולה להכות גלים בתקשורת).
רפאל

Re: סליחה, כאן השירשור להדבקת לינקים ליוטיוב?

רפאל • 10 בפבר׳ 2009
Mephisto כתב/ה:

רפאל כתב/ה:
1. אל תצביאו מתוך שיקולים קואליציונים. הצביאו למפלגה שמייצגת את הערכים שבהם אתם מאמינים יותר מכל. אין אלו בחירות ישירות, אלא בחירות מפלגתיות. קדימה בראשות ליבני אינה יכולה להוות אלטרנטיבה לגוש של ביבי-ליברמן כשהיא לבדה. ללא תמיכה משמאל אין סיכוי לגוש חוסם לימין. מה שכן - כאשר אתם מצביעים לקדימה אינכם יודעים באיזו קואליציה המפלגה הזו עוד עתידה לשבת. ואתם מצביעים למפלגה שהובילה את מלחמת לבנון השניה ואת מלחמת עזה הראשונה. אם אתם מצביעים לחד"ש אתם מצביעים לאופוזיציה לוחמת. למפלגה שאינה מגמגמת. למפלגה שבאופון היסטורי הוכיחה שהיא דבקה, ללא פשרות, בערכים שלה. מובטח לכם שהקול שלכם לא יוביל לתמיכה מגומגמת במלחמת עזה השניה (אם כזו תבוא).

2. חד"ש היא אולי המפלגה היחידה שאינה רק מדברת על שוויון בין ערבים ליהודים, אלא גם מממשת את השוויון מבפנים. זו הפלגה היחידה כיום שיש בה נסיון אמיתי לשותפות יהודית-ערבית.

3. למה חד"ש ולא מר"צ? - מפלגה שחרתה על דגלה את סמל השלום, אינה יכולה להיכשל באופן עקבי במבחן המעשה, ולתמוך במעשי תוקפנות בלתי מוסריים. הקדנציה האחרונה של מר"צ היא פשיטת רגל ערכית. היא "מפלגת שלום" שנתנה אור ירוק לשתי מלחמות, ושיתפה פעולה עם השיח הימני-ביטחוניסטי שהציג את שתי המלחמות, באופן מגמתי ונטול הקשר, כסוג של מלחמת קיום צודקת. חד"ש הוכיחה את עצמה במבחן המעשה. היא מפלגה שאינה מגמגמת.

4. חד"ש, למרות שהיא מפלגת אופוזיציה, היא מפלגה עם רקוד של עשיה חברתית וסביבתית. זו מפלגה שאינה רק עוסקת בנושאים מדיניים, אלא המפלגה הפורה ביותר בכל הקשור לחקיקה סביבתית, חקיקה של זכויות אדם, וחקיקה של זוכויות עובדים.

1. בוודאי שצריך להצביע לפי שיקולים קואליציוניים. כשהיו שני פתקים ניתן היה להצביע בעד מפלגה שקרובה יותר לאידאל ובעד ראש הממשלה שהוא הפשרה הגרועה פחות. הצבעה ללא שיקולים פוליטיים היא הצבעה אוטופית שלא לוקחת בחשבון את המציאות. אם יש סיכוי כלשהו שליבני תקים ממשלה, אני משער (מקווה) שמרצ תהיה חלק ממנה. בניגוד למפלגות הערביות. הצבעה למרצ מחזקת את גוש השמאל באותה מידה כמו הצבעה לחד"ש מכיוןן ששתי המפלגות לא ישבו עם ביבי/ליברמן בכל מקרה.

2. פינת הדמגוגיה (מצידי). אם אתה מצביע למפלגה בגלל הזהות האתנית של חבריה אתה לא שונה מאחרים שעושים את זה. אם אתה מצביע למפלגה רק כי יש בה ערבים אתה לא שונה מאחרים שלא יצביעו למפלגה רק כי יש בה ערבים. גזענות עובדת לשני הכיוונים והיא עצם ההסתכלות על הגזע (או השיוך האתני) של בן האדם ולא עליו כאדם.

3. למה מרצ ולא חד"ש? מעבר לשיקולים הקואליצנים מסעיף1. מפלגה שלא מסוגלת לקבל את זה שלפעמים אין ברירה ואדם נאלץ להחזיק נשק ולהגן על עצמו היא מפלגה מנותקת מהמציאות או צבועה. כל זכויות האזרח משניות בחשיבותן מול עצם הזכות לחיים. תשאל מה עם הזכות לחיים של האנשים בצד השני?
קודם כל אני רוצה לקוות שנעשו מאמצים על מנת שיפגעו כמה שפחות בלתי מעורבים. בכל מלחמה יפגעו גם כאלו שלא אמורים להפגע. הלוואי שלא היו כאלה אבל זו המציאות. על אופן ניהול המלחמה יש גם לי הסתיגויות אבל לא על עצם הצורך במלחמה. בנוסף יש את העיניין של מעגלי הזדהות. אם אני אראה אותך מכה את אחי אני קודם כל אפסיק אותך, גם במחיר של לשלוח אותך למיון, ורק לאחר מכן אברר מה ניתן לעשות על מנת שתשלימו. אני מניח שאין הבדלים בינינו בראיה של הפתרון ארוך הטווח אבל השאלה היא מה בינתיים. בינתיים כל עוד יורים עלי אני אעשה מה שצריך לעשות בשביל שיפסיקו לירות. גם במחיר של פגיעה אפשרית בחפים מפשע.
לא מלחמת קיום, לא מלחמה קיומית ולא נעליים. המשך הירי על אזרחים ישראלים מהווה סיבה מוצדקת לתגובה, מבחינתי.

4. נכון.

1. נכון. גם הצבעה למר"צ מחזקת את גוש השמאל. אבל כבר ראינו שמר"צ מתפשרת בעניינים שמהותיים לתפיסת העולם של השמאל. בניגוד לכך חד"ש היא עוגן של שמאל בלתי מתפשר. (כמו כן, אני מעדיף מפלגה שיושבת באופוזיציה, ועושה את המאבק הנדרש, מאשר מפלגה שנכנסת לממשלה ומתגמשת בעניינים עקרוניים).

2. אנחנו חיים בחברה גזענית ובלתי-שוויונית. בתוך חברה כזו יש חשיבות בלתי רגילה לשותפות יהודית ערבית למעשה. לא עוד שמאל שמדבר על שוויון להלכה, אבל למעשה אומר "אני משער (מקווה) שמרצ תהיה חלק ממנה [הממשלה]. בניגוד למפלגות הערביות", כלומר שמאל שלמעשה מבצע הכללות ודה-לגיטימציה של הציבור הערבי, אלא שמאל שאומר וגם עושה. הנקודה אינה שיש ערבים בחד"ש, אלא שישנו ניסיון אמיתי לשותפות יהודית ערבית בחד"ש.

זו דמגוגיה? זה אלף-בית של "לעשות ולא רק לדבר". כמה נשים היו מצביעות למר"צ אם זו היתה מפלגת גברים שתומכת בפמיניזם להלכה בלבד? בש"ס אין נשים. זה מקרי? זה מקרי שבמר"צ אין נציגים אמיתיים של הציבור הערבי בישראל?

3. אני לא אכנס לדיון על חוסר המוסריות של המלחמה האחרונה. אני רק אגיד שאת הדברים שאמרת בסעיף 3 "השמאל החדש" מבין כגימגום וככישלון הערכי של "השמאל הישן". מי שמקבל את הדברים שלך וחושב שהמלחמה האחרונה היתה מוצדקת - חד"ש היא לא המפלגה שלו. בחד"ש ישנה התנגדות חד משמעית למלחמה הזו. שם לא מקבלים את ההרג ההמוני שבוצע בעזה לצד הרטוריקה המצטדקת של "קודם כל אני רוצה לקוות שנעשו מאמצים על מנת שיפגעו כמה שפחות בלתי מעורבים." בעיני, ובעיני רבים, מפלגה שנותנת אור ירוק למדיניות "בעל הבית השתגע" ואינה יוצאת נגד מדיניות כזו בצורה פשוטה וברורה, אינה מפלגת שמאל של ממש.
newoldone
newoldone • 10 בפבר׳ 2009
רפאל כתב/ה:
newoldone כתב/ה:
מישהו מתומכי חד"ש יכול להסביר לי למה אתם מתכוונים בסיסמה "שתי מדינות לשני עמים"?

מדינה אחת לעם הפלסטיני, ואחת לעם היהודי?
מדינה אחת לעם הפלסטיני ואחת לכל אזרחיה הישראלים ללא סממני לאום?
מדינה אחת לכל אזרחיה הפלסטינים ללא סממני לאום, ואחת לכל אזרחיה הישראלים ללא סממני לאום?

מה התוכן של הסיסמה הזו, אצלכם?

הכוונה היא ל: מדינה אחת לעם הפלסטיני, ואחת לעם היהודי.
אבל בחד"ש מאמינים שהגדרה עמצית אינה צריכה, וגם אסור לה, להפלות קבוצות מיעוטים. זאת אומרת שכל מדינה דמוקרטית, גם אם הקמתה היתה מעשה של מימוש לאומי, חייבת להיות מדינת כל אזרחיה. לא יתכן שבמדינה אחת יהיו אזרחים מסוגים שונים, ועם זכויות שונות, להלכה ולמעשה.

תודה.
אתה מדבר על הקמת המדינה כמעשה של מימוש לאומי; האם ע"פ חד"ש ראוי שגם קיומה היום ימשיך להיות כזה? מדינה שהיא מימוש הלאומיות היהודית?
ובאופן יותר קונקרטי: מדינת כל אזרחיה - משמעותה ביטול חוק השבות? או לחילופין יצירת סימטריה בין השבות והשיבה? חוק השבות כאן כביטוי הכי מובהק להיותה של המדינה מדינת העם היהודי.

(גילוי נאות: כבר הצבעתי הבוקר)
huan
huan • 10 בפבר׳ 2009
ציטוט: שמע,
ביקרתי באתר, קראתי את המצע ובחנתי אותו. הוא נראה לי טוב ומספק, יש בו אפילו הומור.
שלא תבין לא נכון, אני לא מצביע עלה ירוק וחושב שמחר יהיה גן עדן.
אני מצביע עלה ירוק כי הם מפלגה טובה עם אנשים טובים, כי אני רוצה לתת להם הזדמנות להוכיח את עצמם וכי ברוב הנושאים אני רואה איתם עין בעין.

אם אדם מבצע החלטה לאחר שקולה ומחושבת ויכול להגן על עמדתו הרי שמדובר בהחלטה, שגם אם אני לא מסכים איתה, היא החלטה טובה ובמקרה של בחירות - אות ומופת לאזרחות טובה ופעילה.
T Bone

Re: אולי תהיו, ליום אחד, קצת חכמים?

T Bone • 10 בפבר׳ 2009
קטסטרופה כתב/ה:
יום שלישי הקרוב יש בחירות. בחירות די גורליות אבל אומרים את זה כל שנתיים.
לדעתי חובה ללכת להצביע ולהשפיע ואני על סף התחננות, לכו להצביע!

היות שאני לא יכול להגיד לכם למי להצביע אבל אני בהחלט יכול להגיד לכם למי לא להצביע:

קדימה? מה פתאום, שאני אצביע לצחי הנגבי? זובי.
הליכוד? נו באמת, זה ביבי נתניהו ולמרות מה שהוא חושב, אי אפשר לשקר כל הזמן את כולם.
העבודה? הם זונות, המקום שלהם בכל ממשלה שלא תהיה וסתם עובדים עלינו בעיניים.

ליברמן? תגידו, מה הוא עשה כל השנים שהיה בממשלות כאלה ואחרות מבלי לברבר את עצמו לדעתולעבוד על הפחד שלכם? תנו לי דבר אחד ייחודי שעשה. אחד.
ש"ס? נו באמת, הם יכניסו אותנו, הסוטים, לגטאות וישללו מאיתנו כל זכות הצבעה\מחאה.
יהדות התורה? כנ"ל
הבית היהוי? כנ"ל.
המפלגות הערביות? מה לנו ולהם בכלל, שישברו לעצמם את הראש איך לדאוג לקהל שלהם וישיביאו חזרה לארץ את בשארה המזדיין הבוגד הזה.

הירוקים? וואלה הם בסדר אבל הזויים במקצת.
עלה ירוק? מה לנו ולסמים אם כי חברו לניצולי השואה שלהם בהחלט חובה לדאוג.

יסלחו לי שאר המפלגות הקיקיוניות שאין להן שמץ של סיכוי לעבור את אחוז החסימה.

מה נשאר לנו?

חד"ש או מרץ.

כרגע נראה שאני אלך על מרץ.
אני מציע גם לכם לשקול את זה.

מרצ זו לא מפלגה ערבית ? icon_rolleyes.gif
קטסטרופה{Adonai}

קטסטרופה{Adonai} • 10 בפבר׳ 2009
parker כתב/ה:
קטסטרופה כתב/ה:

היות שאני לא יכול להגיד לכם למי להצביע אבל אני בהחלט יכול להגיד לכם למי לא להצביע:

הליכוד? נו באמת, זה ביבי נתניהו ולמרות מה שהוא חושב, אי אפשר לשקר כל הזמן את כולם.

ליברמן? תגידו, מה הוא עשה כל השנים שהיה בממשלות כאלה ואחרות מבלי לברבר את עצמו לדעתולעבוד על הפחד שלכם? תנו לי דבר אחד ייחודי שעשה. אחד.
יהדות התורה? כנ"ל
הבית היהוי? כנ"ל.
המפלגות הערביות? מה לנו ולהם בכלל, שישברו לעצמם את הראש איך לדאוג לקהל שלהם וישיביאו חזרה לארץ את בשארה המזדיין הבוגד הזה.

מה נשאר לנו?

חד"ש או מרץ.

אתה לא קצת מוגבל שכלית? icon_eek.gif
T Bone

T Bone • 10 בפבר׳ 2009
קטסטרופה כתב/ה:
parker כתב/ה:
קטסטרופה כתב/ה:

יהדות התורה? כנ"ל
הבית היהוי? כנ"ל.

מה נשאר לנו?

חד"ש או מרץ.

אתה לא קצת מוגבל שכלית? icon_eek.gif

אני מבין שבמקום להיות נוכח בשיעור שהמחנכת הסבירה מה זה אילן יוחסין, הלכת להוריד עוד אבטיח מהשוק icon_twisted.gif
ממי השלמת את החומר ? מאחמד ? icon_twisted.gif איתו לא תגיע לכלום
T O M​(שולט)
T O M​(שולט) • 10 בפבר׳ 2009
רפאל,

במצע של חד"ש בנושא הסיכסוך הישראלי-פלשתיני מצוי רק
מה ישראל צריכה לתת לפלשתינאים. זה נקרא שותפות?

כאשר צד אחד נותן הכל בעצם מבלי לקבל תמורה שום דבר מלבד
הבטחה מפוקפקת שגם אין לה ערבות שאז יהיה הסדר ולא ילחמו בנו?
הבטחה שכלל אין לה כיסוי (גם אם יפרו את ההבטחה לא נוכל לתקוף אותם.
השמאל יגיד שזה לא מוסרי והם התחזקו בינתיים על חשבונינו והפכו למדינה)

אני לא רואה במצע של חד"ש שום שותפות ישראלית-ערבית.
רק תשלומים כבדים, בריבית דריבית שישראל תפצה את הפלשתינאים.

ובעיקר,

איך בדיוק מדינת ישראל תתמודד עם הסעיף הבעייתי הזה:

ציטוט: "יובטח פתרון צודק לבעיית הפליטים הפלסטינים, בהתאם להחלטות האו"ם
(המכירות בזכותם לבחור בין שיבה למולדתם לבין קבלת פיצויים) ובמסגרת המשא-ומתן."

אתה מתנדב לתת לפליט הפלשתינאי שיבוא,
את האדמה, הבית והרכוש שלך ושל משפחתך?

אם התשובה היא לא, אז אל תגיד לאחרים לפנות את בתיהם ורכושיהם.
גם ככה המדינה היא קטנה ואתה רוצה להקטין אותה עוד יותר.
ואין שום ערבויות מהצד השני. שום דבר. התקפלות על ריק.

ראינו גם כמה עזרה ההתנתקות לקידום השלום בינינו לבין הפלשתינאים....
אפס עזרה. ועכשיו אתה רוצה לעשות עוד התנתקויות, כאילו האחרונה הייתה מוצלחת
ועוד מדבריהם באתר:

ציטוט: "חד"ש היא התנועה העקבית ביותר בהגנה על עקרונות השלום הצודק,
על האינטרסים של העובדים ושל האוכלוסייה הערבית."חד"ש פועלת בשיטתיות לאחדות
מאבק, ולכן אנו קוראים לכל המסכימים עם עקרונות חד"ש, יהודים וערבים, נשים וגברים, לתמוך בה בבחירות וליטול חלק בפעילותה ובמאבקה.

*הדגש נעשה על ידי.

"אוכלוסיה יהודית" לא מופיעה במשפט הזה. אז גם כאשר יהודים יצביעו למפלגה,
האינטרס של המפלגה מופנה בעיקר כלפי העם הפלשתיני וזכויותיו.

זו שותפות רק בהצבעה (יהודים וערבים)
האינטרס הוא ערבי לגמרי.

אני ואתה כנראה רואים דברים שונים.