שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

קצת מידע על הפרעת קשב וריכוז

פסיכו לוג​(שולט)
לפני 14 שנים • 29 בדצמ׳ 2009
פסיכו לוג​(שולט) • 29 בדצמ׳ 2009
מקבי כתב/ה:
אני כבר שנים טוען שאין לי בעיות של קשב וריכוז, אלא העולם פשוט מתקדם לאט מדי.
icon_lol.gif icon_lol.gif
Morticia
לפני 14 שנים • 29 בדצמ׳ 2009
Morticia • 29 בדצמ׳ 2009
פייה כתב/ה:
פסיכולוג בספת עור כתב/ה:
כשאתם מביאים את דעותיכם, אנא לוו אותן בקורות חיים מקצועיים? לקוראים חשוב לדעת אם המחקר שלכם מבוסס על בן דוד אחד שאתם מכירים. סליחה על הלשון הבוטה, אך קשה להישאר מנומס כשאנשים זורקים דעות קדומות ולא מבינים שהם הורסים חיים של אנשים בכך שמפחידים אותם ומונעים מהם לגשת לייעוץ מקצועי.

אם כבר העלת את זה -
לא זכור לי שצרפת את קורות החיים המקצועיים של עצמך, חוץ מלציין שאתה עושה משהו שקשור באבחון.
אז יכול להיות שאתה פסיכולוג / נוירולוג מורשה (ככל הידוע לי רק הם רשאים לאבחן ADD/ADHD) או שאתה סטודנט שעושה משהו שקשור או כל דבר אחר.

מין הסתם גם העמדות שאתה מציג באופן כה מוצק והחלטי דורשות איזשהו גיבוי.

הוא גם בעצמו השתמש בלא מעט מדיניות הפחדה שכל כך מפריעה לו אצל אחרים, התעלם מלא מעט מגיבים כאן שאובחנו כ-ADHD והעידו על עצמם דברים מאוד שונים ואף נפלאים, גילה אפס רגישות לאנשים שרואים אחרת ממנו את הדברים, גם אם יש להם ADHD אבל לא מאמינים בדברים שהוא הביא
ועוד כמה דברים...

שמעו, יש אסכולה, די מיינסטרימית, די פשיסטית במהותה, די בורה אם תשאלו אותי, די מתנשאת ודי מדכאת, המאמינה ורוצה לשכנע את העולם שפיזור קשב זו הפרעה נוראה שיש לשים אותה תחת ביקורת, שפיטה ורפואה מחמירה

יש אסכולות המאמינות אחרת

זכותן?
בדמוקרטיה כן
icon_biggrin.gif

לא כולנו עבדים של עולם התרופות ולא כולנו עבדים של קפיטליזם
ולא חסרים אנשים בעלי יכולת לפיזור קשב המשתייכים לאסכולות השונות
לא חסרים אנשים בעלי יכולת לפיזור קשב שמעולם לא התדרדרו לסמים או לפשע, שהצליחו להשיג המון בחייהם, שתרמו רבות לתרבות ולחברה, שבנו לעצמם חיים מופלאים ומשפחה - נדמה לי שראינו כאן כמה דוגמאות...
גם לא חסרים אנשים בעלי יכולת לפיזור קשב שניסו את התרופות המוצעות וגילו שהן לא עושות להן טוב או שהם לא זקוקים להן בכל מצב

אני שוב חוזרת ומבקשת מכל מי שטען, שיבדוק איפה האחריות שלו לדרדר כל כך הרבה אנשים לפשע ולסמים
איך לדעתכם מרגיש לחיות בחברה המתייגת אותך כאחר וממלאת את הזרות הזו שלך בביקורת, דיכוי, הפחדה ושאר נבואות שקר?
(גם אם לפעמים קורה שצודקים - רק בעלי יכולת לפיזור קשב מתדרדרים לפשע ולסמים?)

אתם בכלל יודעים מה זה לגדול כילד עם יכולת לפיזור קשב במערכת החינוך?
למה לא לדכא קצת אותה לשם שינוי ולהפריח איזו שממה אחרת במקומה?

אתם בכלל יודעים מה זה לגדול כילד עם יכולת לפיזור קשב בבית חסר סבלנות הדורש מצויינות ולא מוכן לסבול שום דבר אחר?

אתם יודעים כמה ילדים המאובחנים כבעלי יכולת לפיזור קשב ושאר לקויי למידה מבטאים בכלל איזו תופעה פסיכוסומטית למצוקות נפשיות ששום ריטאלין לא יפתור?

נסו קצת קונצרטים במקום קונצרטות
גם למוצארט היתה "הפרעת" קשב!

וכל מי שמסוגל לכך (לפיזור קשב, כלומר)
צריך להתכופף עכשיו, לומר לכם "כן המלך! תודה המלך!" ולקבל מכם בתחת?

אני מציעה שבמקום זאת תראו אם אתם מצליחים לשחרר קצת משלכם את המקל...
ברווזן​(שולט){פרהנטו}
לפני 14 שנים • 31 בדצמ׳ 2009
גם אני סובל מ-ADHD והיפר-אקטיביות.
אף ניסו לטפל בי עם ריטלין בגיל מאד קטן. זה נגמר מאד מהר. לא הגבתי טוב לתרופה הזו.
קטע מעניין אגב- לאדוויל יש עליי את האפקט שהיה אמור להיות לריטלין. אבל נעזוב את זה.

מי שחושב שזה "איני" או "טוב" או "נחמד" להיות במצב הזה, לא יודע על מה הוא מדבר.
זה כמו להיות תקוע בתוך וויברטור על "MAX".
המחשבה פשוט רוטטת- אתה לא יכול להתביית עליה, ואתה כל הזמן זז, בעצבים.
לא מואי כיף.
מצד שני, יש משהו בזה שהסובלים מזה הם יצירתיים בד"כ.
כשיש להם את העצבים אשכרה לשבת ולעשות משהו עם עצמם ליותר מ-2 דקות ברצף.
אני תזזיתי מאד אף בזמן כתיבת פוסט זה. לאחרונה אני מנסה להפסיק לעשן (3 ימים בלי סיגריה, תודה), והעישון היה גורם ממתן עבורי- מנחית לי את האנרגיות ומאפשר לי להתרכז, עכשיו גם תסמיני הגמילה וגם האנרגיות הטבעיות של ההיפר, זה שילוב עצבני במיוחד.

ונסיים עם משהו (שלפחות אותי) מעניין.

יום אחד נכנסה למקום עבודתי לקוחה שהיא היפראקטיבית גם כן.
במקרה באותו יום גם אני הייתי במוד היפראקטיבי. קורה.

בחיי, זו הייתה אחת השיחות הארוכות הכי מהירות שהיו לי בחיים שלי. אף אחד לא הצליח לעקוב אחרי המהירות שבה דיברנו, וזה זרם כל כך טבעי, זה עבורי היה תענוג צרוף.
פסיכו לוג​(שולט)
פסיכו לוג​(שולט) • 31 בדצמ׳ 2009
מורטישיה, את לא מוסיפה כבוד לעצמך
אני לא מגיב וגם אחרים הפסיקו להגיב מפני שאף אחד כבר לא מבין מה את רוצה
מסע הצלב שלך נובע מרגישות אישית לנושא. אי אפשר כבר לבלבל אותך עם העובדות. את מוציאה דברים מהקשרם בצורה אובססיבית ויוצאת להתקפה דמיונית.

בהתחלה עוד הגבתי כי חששתי שאת עלולה לגרום נזק לאנשים. אבל כשהתחילו לפנות ולהתייעץ גיליתי שאין מה לחשוש. אלו שפנו אלי גם סיפרו מה חושבים על הדברים שכתבת ולא עונים לך כאן כדי לא לפגוע בכבודך. גם אני משתדל.
Morticia
Morticia • 31 בדצמ׳ 2009
פסיכולוג בספת עור כתב/ה:
מורטישיה, את לא מוסיפה כבוד לעצמך
אני לא מגיב וגם אחרים הפסיקו להגיב מפני שאף אחד כבר לא מבין מה את רוצה
מסע הצלב שלך נובע מרגישות אישית לנושא. אי אפשר כבר לבלבל אותך עם העובדות. את מוציאה דברים מהקשרם בצורה אובססיבית ויוצאת להתקפה דמיונית.

בהתחלה עוד הגבתי כי חששתי שאת עלולה לגרום נזק לאנשים. אבל כשהתחילו לפנות ולהתייעץ גיליתי שאין מה לחשוש. אלו שפנו אלי גם סיפרו מה חושבים על הדברים שכתבת ולא עונים לך כאן כדי לא לפגוע בכבודך. גם אני משתדל.

אהה...
icon_rolleyes.gif

העיקר שאתה שומר על כבודך "הר דוקטור"
נראה לי שזה מה שבאמת צריך להיות חשוב לך...

ברווזן, אתה מתאר מקרה די קיצוני של היפראקטיביות - תסכים אתי שעל זה אחראי בעיקר ה-H וקצת פחות ה-ADD
תסכים אתי גם שאחרי הכל הצלחת לשבת ולכתוב את הדברים
תסכים אתי שאתה לא עבריין, לא נרקומן ולא חדל אישים
תראה אם אתה יכול להסכים אתי שיצירה זה דבר נפלא ואיזה יופי שיש מי שקיבל כזו מתנה
ותסכים עם עצמך שניסית וגילית שלא עושה לך טוב הריטאלין

אז כאילו בעד מי אתה כאן?
בעד אלה שרוצים לספר לעולם שיש לך הפרעה מסוכנת שיש לשמר תחת משטר קפדני?
אני מציעה שתהיה קודם כל בעד עצמך
ובכל הקשור להפסקת העישון - שיהיה לך בהצלחה

בנימה אופטימית זו,
שתהיה לכולם
(המוכשרים יותר ופחות, בהתאם לפרמטרים הנמדדים)
שנה אזרחית טובה
icon_smile.gif
ברווזן​(שולט){פרהנטו}
לפני 14 שנים • 1 בינו׳ 2010
Morticia כתב/ה:

אהה...
icon_rolleyes.gif

ברווזן, אתה מתאר מקרה די קיצוני של היפראקטיביות - תסכים אתי שעל זה אחראי בעיקר ה-H וקצת פחות ה-ADD

אז כאילו בעד מי אתה כאן?

בנימה אופטימית זו,
שתהיה לכולם
שנה אזרחית טובה
icon_smile.gif

מורטישיה, אני לא מגדיר את זה כ"קיצוני". זה היה חזק יותר כשהייתי ילד, אך בלית ברירה למדתי לשלוט על זה ורוב הזמן אני מסוגל, ואפילו יכול להתרכז בצורה מרשימה. נקודתית, קשה, הסיגריות הארורות האלה, שאני מקלל את היום שהתחלתי איתם...

אז נכון, הצלחתי לשבת ולכתוב, למרות שהשתעממתי קצת מזה-לא מהיר מספיק עבורי בהיפר,
אני בהחלט לא עבריין נרקומן או חדל אישים, אני מקווה שמי שאמר את זה לא יחווה היפראקטיביות אי פעם,
יצירה זה אכן דבר נפלא וממכר אפילו, ובלי המתנה הזו העולם היה משעמם.

אבל הריטלין, לי אישית לא עשה טוב, ולטעמי לחלוטין מפריזים במתן ה"תרופה" הזו לכל אחד שקצת משתעמם בכיתה. כל מקרה לגופו. יש כאלה שצריכים את זה, יש כאלה שעדיף להם לא לחשוב על זה אפילו.

בעד מי אני כאן?
אני בעדי.
רציתי לחלוק מילה או 2 על נושא באתר הכי לא קשור לנושא הזה, שהופתעתי לחלוטין לראות שהנושא הזה בכלל עלה בו. למה? כי רציתי לחלוק. לא יותר מזה.
אני רק לא מצליח להבין למה תגובתך כל כך תוקפנית גם כלפיי icon_eek.gif icon_rolleyes.gif

שנה טובה לכולנו!
Morticia
לפני 14 שנים • 1 בינו׳ 2010
Morticia • 1 בינו׳ 2010
ברווזן כתב/ה:
Morticia כתב/ה:

אהה...
icon_rolleyes.gif

אז כאילו בעד מי אתה כאן?

בנימה אופטימית זו,
שתהיה לכולם
שנה אזרחית טובה
icon_smile.gif

מורטישיה, אני לא מגדיר את זה כ"קיצוני". זה היה חזק יותר כשהייתי ילד, אך בלית ברירה למדתי לשלוט על זה ורוב הזמן אני מסוגל, ואפילו יכול להתרכז בצורה מרשימה. נקודתית, קשה, הסיגריות הארורות האלה, שאני מקלל את היום שהתחלתי איתם...

אז נכון, הצלחתי לשבת ולכתוב, למרות שהשתעממתי קצת מזה-לא מהיר מספיק עבורי בהיפר,
אני בהחלט לא עבריין נרקומן או חדל אישים, אני מקווה שמי שאמר את זה לא יחווה היפראקטיביות אי פעם,
יצירה זה אכן דבר נפלא וממכר אפילו, ובלי המתנה הזו העולם היה משעמם.

אבל הריטלין, לי אישית לא עשה טוב, ולטעמי לחלוטין מפריזים במתן ה"תרופה" הזו לכל אחד שקצת משתעמם בכיתה. כל מקרה לגופו. יש כאלה שצריכים את זה, יש כאלה שעדיף להם לא לחשוב על זה אפילו.

בעד מי אני כאן?
אני בעדי.
רציתי לחלוק מילה או 2 על נושא באתר הכי לא קשור לנושא הזה, שהופתעתי לחלוטין לראות שהנושא הזה בכלל עלה בו. למה? כי רציתי לחלוק. לא יותר מזה.
אני רק לא מצליח להבין למה תגובתך כל כך תוקפנית גם כלפיי icon_eek.gif icon_rolleyes.gif

שנה טובה לכולנו!

אני ממש מצטערת לקרוא שקראת תוקפנות במילים שלי - זו לגמרי פרשנות שלך וממש לא הנימה בה נכתבו הדברים מצדי

תודה על התשובה
icon_smile.gif