בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

מסיבה בחינם? אבל מה המחיר?

אחותופל
לפני 14 שנים • 3 בפבר׳ 2010
אחותופל • 3 בפבר׳ 2010
!!Take care now
!Bye bye then
Bloody
Bloody • 3 בפבר׳ 2010
טבאייס,
1. דמוגוגיה זולה - כי להשתלח בצורת ארגון המסיבות בטוענת לחימה על זכות השוויון לנשים זה נמוך. זה לתקוף את אחרון שבאחרוני הסימפטומים של בעיה כלשהי, ולהתיימר במינימום של המינימום למצוא פתרון למחלת הסרטן.
2. ההתיחסות שלי רובה ככולה הייתה למסיבות הספייס. במקום הזה, בפירוש ובאופן מובהק יש מקום לקביעת המחירים שנעשתה, ולדעתי לא לגיטימי לצאת נגד זה, וכאמור עוד לנסות לשייך את זה למאבק בעד זכויות האישה. אם לא היה ברור עדיין למה אני חושב כך, אחדד:
הספייס ומועדון המקסים הם עסקים. השיקול המינימלי שלהם צריך להיות כדאיות כלכלית. אין לי כוונה להיכנס לכיס של מי מבין המארגנים, לכן אני לא יודע אם הם סוגרים על האפס (ולכן רק תורמים לחיי הלילה של הקהילה), או חיים טוב בזכות המסיבות (לא נראה לי, אבל נניח, גם לגיטימי), וזה בכלל לא משנה. המודל העסקי שלהם הוא עניינם בלבד, הם מציעים לך מוצר, זכותך לרכוש או לא לרכוש אותו. עלה פה עניין המחיר השונה של תספורת נשים ותספורת גברים, ויש כמה קווי דמיון לדעתי. אישה שבאה להסתפר מקבלת מוצר שונה לגמרי מגבר שבא להסתפר, הן מבחינת השקעת הזמן, המאמץ, הדרישה לשביעות רצון אחרי כן, וכו'. מכאן שבפרוש צריך להיות תמחור שונה לשני הדברים. כנ"ל במסיבות, באיזשהו מקום החוויה של הנשים והגברים שונה, והמוטיבציה של גבר בא מסיבה ממוצע להגיע לשם מטבע הדברים גבוהה יותר. לכן, אם בעלי עסק בוחרים להוסיף תמריץ לנשים להגיע כדי לאזן את הדברים, זכותם, ושיקוליהם איתם.
לא הייתה לי כוונה להיכנס לסיבה להבדל הזה בגישת הנשים והגברים למסיבות, אשמח להתייחס אליה בשרשור שיהיה לגמרי מופרד מענייני התשלום בכניסה למועדון, מהסיבה שציינתי - לא חושב שזה במקום לנהל את מלחמת המינים על גבם של אנשי הספייס.

אחותופל,
קצת מצחיק שאת מצליחה באותה ההודעה להתלונן שהפסיכולוג מתיימר (בצורה לא מוצדקת) לדעת מה עובר לך בראש ואת הסיבות לכך שפתחת את השרשור, ובו זמנית לספר לי כמה התאווה שלי לחזות בנשות הקהילה ( icon_rolleyes.gif ) מעבירה אותי על דעתי ( icon_rolleyes.gif ) וגורמת לי להילחם עד חורמה על הזכות שלי לשלם יותר ( icon_rolleyes.gif ) . כדברי דמות כלובית ידועה, טלי קורה. אני מפנה אותך לדברים שכתבתי כאן קודם לטבאייס, הן לגבי התשלום בספייס ספציפית, והן לגבי התלהמות קודש על כבוד האישה במקומות לא לה. לא יודע מה את עושה בשביל הנושא במקומות והקשרים אחרים, לכן את נהנת אצלי ממלוא הספק, אבל כאן, אין לי ספק שזה לא לעניין.
מקבי​(מתחלף)
מקבי​(מתחלף) • 3 בפבר׳ 2010
ציטוט: כדברי דמות כלובית ידועה, טלי קורה

הוא לא דמות כלובית! הוא מלך המשיח לעולם ועד!

icon_sad.gif
Tobias​(אחר)
Tobias​(אחר) • 3 בפבר׳ 2010
מלך המשיח אכן חסר פה הנבלה הזה icon_smile.gif

בלאדי

אני לא דיברתי על הספייס, הדגשתי את זה כמה פעמים, אני מדבר על תופעה מסויימת שהיא הבסיס לדעתי להרבה רעות, וזה השימוש בנשים להשיג גברים פיננסית.
תכלס, מעבר לעובדה שזה מקבע את האישה בתפקיד מסויים שיש לו השלכות אחר כך בתחומים אחרים, זה מקבע את הגבר בתפקיד דוגמתי שכבר לא מתאים לדעתי לעולם המשתנה הזה.

אני יודע שמועדונים מאמצים נוהל עסקי מסויים, לא רק בשביל להשיג רווח, אלא כי לפעמים הם פשוט חייבים, כי אחרת הם יהיו בפיגור אחרי עסקים אחרים שכן עושים את זה.

אין לי שום ציפיה שהפוסט הזה יפתור משהו, וכתבתי את זה, אני לא מתעסק כרגע בתוצאות, אני מתעסק במחשבות, והעובדה שאנחנו מנהלים על זה דיון זה בדיוק המטרה, זה מביא את זה לשיח ציבורי שאנשים רואים, והופכים מודעים לזה, המחשבה נכנסת לראש שלהם והם יכולים לגבש דיעה עליה, ולהוסיף על הדיעה הזו משלל הדעות שמובעות כאן ולהתפתח עוד.

באופן אישי, אני מאוד לא אוהב את הקטע הזה של חינם לנשים, כי בסופו של דבר זה דופק אותי, כגבר וכבן אדם, ובסופו של דבר יוצר מלא חרא מסביב בחברה כי זה ממשיך משם הלאה לדברים גדולים יותר.

אני לא חושב שאם מישהי תגיע עכשיו למועדון ותגיד אני רוצה לשלם, זה ישנה משהו, תכלס אף אחד לא ישים לב.
אבל עם בעקבות השרשור הזה, על נושא שהוא קטן יחסית וניתן מנטלית לעיכול, באחת ההחלטות היותר קטנות שתכלול דוגמות מגדריות אנשים יחשבו לשניה עוד פעם אחת, אז זה בהחלט יהיה ניצחון, והוא יצמח לדעתי.

הפואנטה שוב, היא להביא דברים שלוקחים כמובן מאליו אל התודעה הערה שלנו ולהטיל בו ספק.
מה שקורה אחרי זה זה לגמרי אישי.
אבל לפחות זה.
רפאל
רפאל • 3 בפבר׳ 2010
Bloody כתב/ה:
הספייס ומועדון המקסים הם עסקים. השיקול המינימלי שלהם צריך להיות כדאיות כלכלית. אין לי כוונה להיכנס לכיס של מי מבין המארגנים, לכן אני לא יודע אם הם סוגרים על האפס (ולכן רק תורמים לחיי הלילה של הקהילה), או חיים טוב בזכות המסיבות (לא נראה לי, אבל נניח, גם לגיטימי), וזה בכלל לא משנה. המודל העסקי שלהם הוא עניינם בלבד, הם מציעים לך מוצר, זכותך לרכוש או לא לרכוש אותו.

זה גם האינטרס הכלכלי של בעל עסק לשלם כמה שפחות לעובדים שלו. ואם העובדים שלו הם נשים אז קל לו לממש את האינטרס שלו. אז אסור במקרה כזה להתערב בשיקול הכלכלי של אותו בעל עסק? הרווח אינו חזות הכל. ובוודאי שהאינטרס להרוויח אינו היתר לאפליה של בני-אדם. 

והערה כללית: המקרה הזה הוא בעיקרו דוגמה מובהקת לאפליה של נשים לטובה, ושל גברים לרעה. יש משהו עקום מאוד בהצגה של אפליית האישה לטובה כהחפצה שלה. כמובן שאפשר לפרש זאת באופן כזה, אבל עם מעט כוח דמיון אפשר לפרש כמעט כל דבר כהחפצה של האישה. ואם פמיניסטיות שמות לעצמן כמטרה לפרש כל דבר ודבר כמעשה של פגיעה במעמדן, הן חדלות להיות לוחמות למען שוויון בין בני-אדם, ומתחילות להיות עדר של מתקרבנות שמבקשות לבסס את מעמדן כUNDER-DOGS.
מקבי​(מתחלף)
מקבי​(מתחלף) • 3 בפבר׳ 2010
מה יש, שתהיה כניסה לנשים בחינם! פעם אחת שלא תיצטרכנה לשלם. כל פעם הן משלמות על דייטים, על האוכל, כרטיסים לקולנוע, באות עם הרכב, משלמות על הדלק, דייט ראשון, שני ושלישי... פעם אחת שיפנקו אותן!
Lola Just Might{חבוב}
Lola Just Might{חבוב} • 3 בפבר׳ 2010
מקבי כתב/ה:
מה יש, שתהיה כניסה לנשים בחינם! פעם אחת שלא תיצטרכנה לשלם. כל פעם הן משלמות על דייטים, על האוכל, כרטיסים לקולנוע, באות עם הרכב, משלמות על הדלק, דייט ראשון, שני ושלישי... פעם אחת שיפנקו אותן!

דוגרי.
אדם'
לפני 14 שנים • 5 בפבר׳ 2010

באת לברך ויצאת מקללת

אדם' • 5 בפבר׳ 2010
נדמה לי שהגיע הזמן לסכם את האשכול:
אחותופל העלתה נושא בעייתי מבחינתה, אולם נראה שהמעט שכתב פה ג"ג עונה על הכל, שכן הפתרון במקרה הזה טמון בידיה וידי אחיותיה- תעמודנה על זכותכן לשלם ובא לציון גואל. אך אבוי, התברר שהבעיה קצת יותר מורכבת, דהיינו לא ערכים הם אלו העומדים כאן למבחן כי אם מזומנים.
או אז התברר, שדווקא אחיותיה של אחותופל, שעליהן היא באה להגן ואת החפצתן היא מבקשת להפסיק, קמות עליה לכלותה ("משעמם לכם לגמרי", "התחסדות" וכיוצא באלו), כשגם אחיותיה האחרות, המנומסות יותר, ניסו להלך בין הטיפות, ובכדי להצדיק את הנ"ל אך לא ללכת עד הסוף הרחיקו והסבירו לנו שבצבא יש אפליה, שזאת למעשה בכלל אפליה מתקנת שהמדינה אחראית לה, או שזה רוני גלילי, שהוא זה שבגללו הנשים נכנסות היום בחינם!
נראה שדווקא דבריה הפשוטים והכנים של פוליאנה, הם אלו המשקפים את המציאות ואת הלך הרוח הרווח אצל אחיותינו:
"אני בקושי גומרת את החודש אז אם נותנים לי להיכנס בחינם- אגיע" ו- "אני קול עם זה לגמרי".
אהיה כן עמכם ועמכן אחיי ואחיותיי, אני אמנם גומר את החודש, אך אם היו מציעים לי להיכנס למסיבות בחינם בשל היותי גבר, כנראה שלא הייתי מתעקש לשלם icon_smile.gif ובהחלט הייתי קול עם זה לגמרי.
שתי אחיות חורגות נמצאות כאן באשכול, שהצהירו שהן תהיינה מוכנות לשלם בכניסה למסיבות והן בהחלט ראויות לאזכור:
פרלין, שהיא בלי ספק פרח מלבלב בערוגה הלא תמיד נעימה שנקראת "הכלוב".
והיילני, או היילני, תעשי לי ילד icon_redface.gif.

*אדם בעל השיער האדמוני, הגולש עד מעט אחרי הכתפיים, שמשלם 100 ש"ח (כולל טיפ נאה), כשהוא מגיע לספר שלו.