אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

בגירה על תקן קטינה

מיתוסית​(שולטת)
לפני 13 שנים • 12 בנוב׳ 2010
מיתוסית​(שולטת) • 12 בנוב׳ 2010
תראה, יש מקום להגדיר נער או ילד בסיכון, אחרת הם לא יקבלו הכוונה ואף טיפול ושיקום.
באותה מידה אתה יכול לומר שאין צורל להגדיר או לבאחן אדם כפוגע נפש, כי זה פוגע בסיכוייו לשיקום.
אין ספק שתיוג יכול להיות הרסני מאוד. אני חושבת שהבעיה היא שהיום הרבה פעמים קוראים לנוער מסביבה סוציו-אקונומית לא טובה (במיוחד אקונומית) נוער בסיכון ואין על מה. מדובר פשוט בנוער שזקוק לקידום ולדחיפה.
אני לא יודעת מה הרקע של הנוער שהתנדבת איתם, אבל אני יכולה לומר שברגע שנוער מגיע ממקום של מצוקה אמיתית של התעללות במשפחה, טראומות בחייהם, חוסר גבולות בבית, אין להם דמות משמעותית ומכוונת בבית או בכלל, סמים, אלכוהול, זנות, אלימות ועבריינות, אז אין מנוס מלהגדיר אותם ככאלה, אבל בכל מקרה (כמו עם פגועי נפש), חשוב להעצים אותם ולהסביר להם שזה אף פעם לא מאוחר מידי להשתנות ולשנות את החיים ולומר להם שהם בוגרים מספיק כדי לקחת אחריות על חייהם ולתת להם כלים כדי לעשות את זה.
יש בני נוער שהם כבר מזמן לא בסיכון, אלא "נוער מסכן" (מהמילה מסוכן) ויש גם הגדרה נוספת שנתקלתי בה: "נוער עובר חוק", שזה כל אלה שכבר יש להם תיקים במשטרה ומכירים מקרוב קצינות מבחן ואולי גם את הכלא או רגע לפני.

אין טעם לייפייף את המציאות, אלא להכיר בה ולשאוף לשנות אותה.

אני מאמינה גדולה בשיקום, בכל גיל ובכל מצב, כל עוד יש רצון של האדם שזקוק לכך ונכונות לעשות את הכי טוב שאפשר כדי להשתקם וכל עוד יש כלים ותמיכה רגשית.

אבל אנחנו סוטים icon_smile.gif
בת אדם

התשובה שלי..

בת אדם • 12 בנוב׳ 2010
גבר או אפילו ילד בן 20+ לא צריך לצאת עם בחורה בת 16.
לפעמים, בגיל 18 הילדה אפילו לא תהיה מוכנה לצאת עם גבר.
אבל שם הגבול כבר עוצר,
מה לעשות כדי להשאר שפוי צריך לשים גבולות.
כמו שיש גבולות בבדסמ, ואני לא מדברת על גבולות אישיים,
יש שלושה גבולות שצריכים להיות תשלימו אותי...כי זה יגרום לי להרגיש טוב שתבינו שזה עונה על השאלה.
וכן כן אני יודעת שלא מדובר רק על בדסמ אז זה תקף גם לגביי קשר אוהב, או סקס רגיל.

מניסיון, ילד חושב שטוב לו, דברים שלאו דווקא טובים לו,
ונכון יש גם בוגרים כאלה,
אבל לילד יש את הזכות להיות ילד.

אל תקחו אותה ממנו!

תם טקס החינוך של אנג'ל . אתם יכולים לקום ולהתפזר בשלשות.
שבת שלום.
נוריתE
נוריתE • 12 בנוב׳ 2010
tebayes כתב/ה:
,תרנגולות הן דינוזאורים אגב, לפחות מה שנשאר מהם אבולוציונית icon_smile.gif

כוח המוח=כפיים.

יותר נכון וקרוב
הוא ש..
הולוסירפטור
הוא הסב סב סב סבא
של
תרנגולי ההודו
icon_wink.gif
רק אני​(נשלטת)
לפני 13 שנים • 13 בנוב׳ 2010
רק אני​(נשלטת) • 13 בנוב׳ 2010
יש לי משהו אחד להגיד.
גברים שפוגשים בת 14-16 כאן או בכל מקום אחר, ולא נרתעים מלקיים איתה שיחות בעלות אופי מיני מובהק ואף לממש - מקומם על ספת הפסיכיאטר או לחילופין בכלא.
ומצאתי כאן לא מעט כאלה.
למעשה אני לא מאשימה אותם שנכנסתי לכאן בגיל 14 והייתי כ"פיתיון" אבל אני לגמרי חושבת שאם זו לא היתה אני זו היתה אחרת. אולי אני מושכת אליי אש - אבל הם מלכתחילה חיפשו את האש הזו.
in bi​(נשלטת)
in bi​(נשלטת) • 13 בנוב׳ 2010
[quote="Brave Dwarf"]
פרלין כתב/ה:
אני לא כועסת אפילו על הגברים שניצלו אותי כשהייתי בת 14 ורציתי שינצלו אותי.
לא כי אני חושבת שזה בסדר, אלא כי אני מעדיפה לחשוב שאני אחראית על הבחירות שלי בכל גיל.

אני כן חושבת שיש משהו בשנים האלה, בין 14-16 שהופך בנות לפגיעות במיוחד. המיניות שלך ניתכת עלייך במלוא עוצמתה. מילדה את הופכת פתאום לאובייקט מיני. גברים רואים אותך, את רואה אותם ולא כל כך יודעת מה לעשות עם זה. אין עדיין את הבגרות הנפשית לנהל את כל היצר הזה. אני שמחה שיש חוק שמגן על נשים בגיל הזה. בעיקר מעצמן.

מבחינה מוסרית אני חושבת שבעל הידע הוא תמיד בעל האחריות בסיטואציה. אם יחסי הכוחות הם כאלה שאתה מחזיק ביותר ידע ונסיון מעצם גילך, אתה אחראי לסיטואציה. זה נכון גם ליחסי שליטה - אתה מנהל את הסיטואציה, יש לך יותר ידע, אתה אחראי לסיטואציה.

בחירת המילים היא לא מקרית: אתה אחראי לסיטואציה. לא למי שאתה איתה, לסיטואציה.

ובגיל שש עשרה ושעה הפכת להיות אחרת?[/quo

אז אני מלפני כמה שנים ברגע שהבנתי את הדברים שכתבת לגבי אחריות וכל זה, החלטתי שמעכשיו אני כן כועסת עליהם. אני גם מבינה אותם, הם בני אדם ואני הגשתי את עצמי, חלקם אני רואה עד היום וכל זה, אבל יש מקום לכעוס ולשנות.
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 13 בנוב׳ 2010
[quote="in bi"]
Brave Dwarf כתב/ה:
פרלין כתב/ה:
אני לא כועסת אפילו על הגברים שניצלו אותי כשהייתי בת 14 ורציתי שינצלו אותי.
לא כי אני חושבת שזה בסדר, אלא כי אני מעדיפה לחשוב שאני אחראית על הבחירות שלי בכל גיל.

אני כן חושבת שיש משהו בשנים האלה, בין 14-16 שהופך בנות לפגיעות במיוחד. המיניות שלך ניתכת עלייך במלוא עוצמתה. מילדה את הופכת פתאום לאובייקט מיני. גברים רואים אותך, את רואה אותם ולא כל כך יודעת מה לעשות עם זה. אין עדיין את הבגרות הנפשית לנהל את כל היצר הזה. אני שמחה שיש חוק שמגן על נשים בגיל הזה. בעיקר מעצמן.

מבחינה מוסרית אני חושבת שבעל הידע הוא תמיד בעל האחריות בסיטואציה. אם יחסי הכוחות הם כאלה שאתה מחזיק ביותר ידע ונסיון מעצם גילך, אתה אחראי לסיטואציה. זה נכון גם ליחסי שליטה - אתה מנהל את הסיטואציה, יש לך יותר ידע, אתה אחראי לסיטואציה.

בחירת המילים היא לא מקרית: אתה אחראי לסיטואציה. לא למי שאתה איתה, לסיטואציה.

ובגיל שש עשרה ושעה הפכת להיות אחרת?[/quo

אז אני מלפני כמה שנים ברגע שהבנתי את הדברים שכתבת לגבי אחריות וכל זה, החלטתי שמעכשיו אני כן כועסת עליהם. אני גם מבינה אותם, הם בני אדם ואני הגשתי את עצמי, חלקם אני רואה עד היום וכל זה, אבל יש מקום לכעוס ולשנות.

לבריאות. ובפעם הבאה אני מבקש לא לפנות אלי בניקים ששינו את שמם אמש.
אם יש לך צורך לשוחח עמי, עשי זאת בניק המקורי. אני לא נושך.
(גם אם לפעמים משחק אותה כזה)
Lakshmi​(נשלטת)
לפני 13 שנים • 26 בנוב׳ 2010
Lakshmi​(נשלטת) • 26 בנוב׳ 2010
איילה שחורה כתב/ה:
אני חושבת שאתם מייחסים חשיבות מופרזת לנושא הזה.

זו רק - אבל רק - פנטזיה. קשר עם ילדה קטנה ובחור מבוגר, או גברת מבוגרת עם נער צעיר זהו קשר שנועד לממש פנטזיה מסויימת.

לדוגמה: כשזוג מעוניין לממש פנטזיית סקס במקום הומה אדם, או במקום פומבי דומה, הוא יודע שקיימים סיכונים במצב. שניהם מעוורים לגמרי מהיצר הזה שרוצה לחוות את הפנטזיה הזו, ולפעמים לא צופים נכון את ההשלכות.
אבל אין כל פסול בדבר, כל עוד הם שומרים על החוק.

מה נסגר איתך?
היה לך פעם קשר כזה בגיל 16?!
בואי אני אתאר לך סיטואציה אפילו בלי פער גילאים גדול מדי שנוצרת יותר מדי פעמים...כי לא נראה לפי הדעות שלך נראה שאת מסתכלת על גיל כעל מספר בלבד..:
ילדה בת 16 יוצאת עם גבר בן 20, הוא חייל וזה..היא מרגישה בעננים..יש לה חבר חייל, איזה ילדה לא תרצה חבר חייל? הוא כזה גבר עם המדים!
והוא מצידו? יוצא פעם בשבועיים הביתה, רוצה שתהיה שם מישהי שתעשה לו נעים...
היא רואה את זה כאהבה, הוא רואה את זה כמערכת יזיזות לעונת הנדידה.

אז היא עושה דברים, כי הוא אומרת לעצמה,
הוא אוהב אותי, אני לא רוצה לאכזב אותו..אני צריכה לעשות את מה שהוא מבקש
זה מה שעושות בנות בוגרות..ואני בוגרת! הוא מודע לעבודה, אומר לה שאם לא תעשה, הוא ייפרד ממנה
אז היא עושה ועושה..והוא תופס על זה טרמפ, כי זה נוח לו שיש שם ילדה שכ"כ קל להשפיע עליה,
ואז הוא גם נותן לחברים שלו לתפוס על זה טרמפ..כמו שנאמר "הנך מקודשת לי, למשק ולכל מי שיש לו חשק.."

ואז יום אחד, היא מבינה שהוא לא באמת אוהב אותה
והיא מבינה שהיא עברה ניצול
וזה מאוחר מדי.

ואני אומר שוב, בכל גיל אפשר לטעות
בכל גיל טועים.
אבל טעות כזו, שנובעת מחוסר ידע ויכולה לשבש את כל המשך החיים אפשר למנוע
כמו שאת היום, יודעת..לא לקפוץ לכביש ראשי שיש מכוניות שעוברות..

תחשבי על זה.
איילה שחורה​(נשלטת){אלעד}

בוקר טוב

עשיתי דברים גם בגילאים מוקדמים בחיי.
לא חושבת שגיל זה רק מספר. אני בת 22 ועוד ילדה קטנה...
יצא לי להפגע בחיים, ולא רק פעם אחת. קשה, מה לעשות. אני מאמינה שכל דבר שעברתי בחיים רק עזר לי להתפתח ולהיות מי שאני, חישל את קווי האופי שלי.
לגבי הסיטואציה שתיארת:
יש לי אחות בת 16. להגיד לך שהיא תמימה ומטומטמת? לא יכולה ככ להסכים... לא כל בחורה תתן לגבר
לעבוד עליה במשך חודשים ושנים ממושכות, לא משנה באיזה גיל היא. ואם היא הגיעה למצב שהיא מסכימה שהחברים שלו יזיינו אותה בתורות - בעיה שלה, והיא תשלם על הטיפשות שלה. היא תלמד להבא.
כמו שאמרתי כבר מקודם - כל בן אדם חייב לקחת אחריות על הבחירות שלנו בחיים.
אני לא מצדיקה גברים שעושים את זה - זה מעשה מלוכלך ודוחה, אבל הילדה הזאת תדע להשמר מגברים כאלה בעתיד.
Lakshmi​(נשלטת)

Re: בוקר טוב

Lakshmi​(נשלטת) • 26 בנוב׳ 2010
איילה שחורה כתב/ה:
עשיתי דברים גם בגילאים מוקדמים בחיי.
לא חושבת שגיל זה רק מספר. אני בת 22 ועוד ילדה קטנה...
יצא לי להפגע בחיים, ולא רק פעם אחת. קשה, מה לעשות. אני מאמינה שכל דבר שעברתי בחיים רק עזר לי להתפתח ולהיות מי שאני, חישל את קווי האופי שלי.
לגבי הסיטואציה שתיארת:
יש לי אחות בת 16. להגיד לך שהיא תמימה ומטומטמת? לא יכולה ככ להסכים... לא כל בחורה תתן לגבר
לעבוד עליה במשך חודשים ושנים ממושכות, לא משנה באיזה גיל היא. ואם היא הגיעה למצב שהיא מסכימה שהחברים שלו יזיינו אותה בתורות - בעיה שלה, והיא תשלם על הטיפשות שלה. היא תלמד להבא.
כמו שאמרתי כבר מקודם - כל בן אדם חייב לקחת אחריות על הבחירות שלנו בחיים.
אני לא מצדיקה גברים שעושים את זה - זה מעשה מלוכלך ודוחה, אבל הילדה הזאת תדע להשמר מגברים כאלה בעתיד.

לא בקטע רע,
את פשוט לא יודעת על מה את מדברת
לא צריך להיות תמימה ומטומטת כדי להגיע למצבים כאלה,

מה שאת אומרת זה,
גם ילד בן 7 שלא יודע איך לחצות את הכביש הוא טיפש וצריך לשלם על המעשים שלו?!

תצאי לרגע מחוץ לקופסא המקובעת של " עשית-תשלם "
זה קל לך להגיד את זה עכשיו שאת יודעת שברור שלא עושים את זה, את כבר למדת את התשובה..את מכירה גברים
את מכירה התנהגות של ניצול והתנהגות של אהבה.
קשה לי להאמין שאם היית מתאהבת בגבר כזה בגיל 15-16 היית מדברת ככה

יש סיבה מאוד מאוד מאוד מוצדקת והגיונית שיש התייחסות אחרת לקטינים.