סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

מקימה מחדש את הקו החם

Anjelina{Eliphal}
לפני 13 שנים • 19 ביולי 2011

A comment from Brave Dwarf

Anjelina{Eliphal} • 19 ביולי 2011
אני מתנצל אם אני חוזר על דברים שנאמרו כאן מכבר, אך אין באפשרותי לגשת למחשב ופי כמה להתחבר לכלוב ולהיכנס לעומקה של כל תגובה ותגובה (או לעקוב אחריהן). אני מבין את מפח הנפש בו הביע את דעתו רפאל. אכן המקרה שהתרחש בין כתלי הכלוב אז, מעורר מחשבות ורגשות ומכריח כל בר דעת לבחור צד. אבל אני גם מאמין שלמען הגינות, רפאל, כיוון שהמקרה עדיין טורד את מנוחתך ואף פגע במוניטין של אור בעיניך, היה עדיף לו תחת להעלות את העבר אל המרבד הכלובי, היית משוחח עמה אישית. אני מעריך שתגובתך לכך תהיה "אבל הסיפור נפרש על גבי דפי הפורום, מדוע אני צריך לשאול שאלות מאחורי הקלעים?" והתשובה היא – ככה. ככה, כי הוא ישן, כי הוא מלוכלך, כי אינו מחמיא לאף אחד וכי מה שמעניין אותנו זה לא מי צדק ומי טעה בסיפור ההוא והשתלשלות העניינים שלו, אלא האם אור השליטה הינה האדם הנכון לנהל את הקו החם. ואת זה, רפאל, ניתן לגלות אך ורק בשיחה בארבע עיניים עם אור השליטה של *היום*. אתה צודק, ברור שלא הייתי מפקיד את ילדיי בידיה של גננת סכיזופרנית שחושבת שהיא סופרמן, אך כן הייתי מפנה נאנסת למרכז סיוע לנפגעות תקיפה מינית מבלי לברר את עברה של המתנדבת שתקבל עליה את הטיפול בה. מה שאומר שגם אם קיים קשר בין מקצועיותה של אור השליטה בכל הקשור לניהולו של הקו החם לבין התנהלותה בכלוב, בסופו של דבר הוא חייב להתבסס על מי היא מחוץ לבמה הכלובית כיום כאדם. ואת זה אינך יודע וגם לא טרחת לברר. אתה אומר בתגובותיך החריפות והמושחזות כהרגלך (זאת מחמאה) שאינך עוסק ברכילויות, אך מהו הכלוב על כל מריבותיו אם לא מצבור של רכילויות פומביות ותו לא? מהו אם לא דו-שיח מסורס של יחסי כוחות המושתתים על מערך של קליקות, ותק וכו'? האם אכן די לך בו, רפאל, בדו-שיח כלובי, שלא אחת הוכיח את עצמו כרקוב ונטול יכולת וגם כוונה לשקף את האמת, כדי להחליט החלטה כמעט גורלית לגבי שפיותו, יושרו ומקצועיותו של אדם? אני בספק. אולי אם היה מדובר במישהו אחר, הייתי מנופף בידי ואומר "נו, זה מה יש", אך כאשר מדובר בך, אני בטוח שכדי לקבוע דעה כה חד משמעית וחשובה על אחר, אתה זקוק ליותר. אני מכיר את אור השליטה לא מהכלוב. אני מכיר אותה לא מהפורום בכלל. את אור אני מכיר עוד מימים כאשר טיפלה באישה שלולי סירבה לי, היום הייתה אשתי. אור השליטה טיפלה בה אחרי שנאנסה אונס קבוצתי. אני ראיתי מול עיניי כיצד נפש פגועה, קורבן נטול תקווה ומחר הפכה לשורדת מתפקדת שוות ערך לכל אדם אחר ואף יותר. אור, שבעצמה התמודדה עם שדיה ועדיין מתמודדת עמם (ומי לא?), לקחה על עצמה תפקיד להציל את חייה והצליחה במקום בו רבים אחרים היו נכשלים ולכן כאשר ניצבתי שוב מול מקרה דומה, האדם הראשון אליו פניתי, הייתה אור השליטה. אני מאמין בה בכל לבי ומי שלא מאמין *לי* מוזמן לזרוק אדומה לאנג'לינה ולבקש דרכה שהאישה המדוברת תצור עמו קשר ותעיד על מקצועיותה של אור השליטה מניסיון ופנים-אל-פנים. נ.ב.גם אם ייבחר אדם אחר לנהל את הקו החם, ואני שוב אעמוד מול בחירה דומה, את הנפגעת אפנה אך ורק אל אור השליטה. אליפל
נילי ונילי

Re: חברים יקרים

נילי ונילי • 19 ביולי 2011
טעימה אוהבת כתב/ה:

לעניות דעתי מערך שכזה צריך להיות מנוהל ע"י איש מקצוע בעל הכשרה לתמיכה נפשית מהסוג הזה. בטח לא ע"י אישה שנאלצת שוב ושוב להתנצל על מעשים לא ראויים שהיא עושה.

אז יש לי חדשות בשבילך, בובל'ה. בעולם קיים מושג של תמיכה peer to peer (יש על זה שרשור מקביל פה איפשהו). מדובר בתמיכה שאינה "מקצועית" אלא ניתנת על ידי אנשים דומים, שהיו במצב דומה, ויכולים להזדהות עם מצבך ולתמוך בך. זו התמיכה שאנחנו מדברים עליה.

אני לא חושבת שיש חובה בכך שתמיכה לנשים נפגעות תקיפה מינית צריכה להנתן אך ורק על ידי אנשי מקצוע. אישה אחרת שעברה תקיפה מינית, גם אם היא עקרת בית חסרת הכשרה "מקצועית" (מרכאות כפולות בכוונה תחילה)- יכולה לספק תמיכה טובה מאד מניסיונה האישי בנושא.

כשמרכזי הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית הוקמו לפני אי אלו שנים, האידאולוגיה הפמיניסטית שעמדה מאחוריהם היתה בדיוק זו: (1) אין צורך בהכשרה "מקצועית" (שוב, מרכאות כפולות) כדי לסייע לאשה אחרת. (2) כן יש צורך בהכשרה פמיניסטית. (3) כל אישה היא קורבן לאלימות מינית ולכן כל אישה יכולה להתנדב בקו ולחלוק מניסיונה. אפילו אם לא עברה אונס.

ההכשרה שמרכזי הסיוע מעניקים למתנדבות שלהם היא הכשרה פמיניסטית במהותה שנותנת להן כלים להתמודד עם הפניה ולהעניק את הסיוע הטוב ביותר שהם יכולים. גם את ההכשרה למתנדבי הקו החם הבדסמי, במקרה ולא קראת, יעניקו מרכזי הסיוע. השליטה כתבה את זה בהודעה הראשונה שלה (ואם לא קראת, אז חבל מאד שאת מגיבה בשרשור מבלי לקרוא אותו כמו שצריך).

אני לא יודעת על מה מדברים כשאומרים "ניהול הקו". אני מניחה שמדובר בשיבוץ משמרות, קנית מספר טלפון, מציאת מקום פיזי לעריכת סדנאות ההכשרה וניהול הצד האדמיניסטרטיבי של ההכשרה. וגם לתפקיד הזה אני לא חושבת שצריך הכשרה מקצועית כפסיכולוגית. מספיק לשלוט טוב בקלנדר של אאוטלוק.
נילי ונילי
פרחונית כתב/ה:
טעימה אוהבת כתב/ה:
אני לא מתכוונת להתייחס לכל מליצות היושר שבנחישות נהדרת מגוננות אחת על רעותה.
פירגון ענק לכולכן.
המשיכו בחיבוק החם והעוטף, זה מה שמחזק אתכן בסופו של דבר.
הבעתי את דעתי על מצב שנראה לי לא תקין.
מי שרצה הקשיב
מי שאטום מלכתחילה לא ציפיתי שיקשיב.

עוד משהו קטן:
אומרים " מודה ועוזב ירוחם"
השליטה, התנצלת על התבטאויות לא ראויות שהיו לך בפורום.
בתגובתך האחרונה את חוזרת לקלל:
"עזבו אותי באמא'לכם, מה אני חייבת לאכול את ההתקפות הללו רק בגלל שאיזו פסיכית סימנה אותי כמטרה לפני כמה שנים? "
חבל!

זה באמת מעניין, הדרך שבה את מתייחסת רק למה שאת רוצה להתייחס.

את מרשה לעצמך להעביר ביקורת ולהביע דאגה לגבי מצב שנראה לך לא תקין.

אבל כשמישהו שואל שאלות לגבי המניעים שלך,
את מתעלמת ומתקפלת,
ושוב מעבירה ביקורת.

אה, ותודה על הפירגון.
החיבוק החם באמת מאוד מחזק.
אני מאחלת לך אחד כזה.

עזבי, נו. זה שוב הטמבל ההוא, עוזרד. את לא מזהה את סימני הפיסוק?
נילי ונילי
ויש לי גם כמה מילים להגיד בנושא היחס לנפגעי נפש ולאנשים שמתמודדים עם מגבלה נפשית
רפאל כתב/ה:
מה בדיוק מכוער, נילי?
זה שאני מזכיר לאנשים מי היא השליטה?
זה שאני אומר שריבוי אישיויות אינו גושפנקה לשימוש מניפולטיבי בניקים מרובים?
זה שאני אומר את מה שרבים חושבים, והוא שאישה עם אישיות נפשית בעייתית כל כך לא צריכה לעמוד בראשו של קו חם?

אני חושבת שהיחס לאנשים שמתמודדים עם מגבלה נפשית הוא יחס אלים, בוטה, מפלה וקר לב במקרה הטוב. במקרה הרע הוא פשוט רוע. אנשים שסובלים מסכיזופרניה, ממאניה דפרסיה, מדיכאון כרוני או אפילו מהפרעות אישיות קלות נתפסים כאנשים לא כשירים, שלא יכולים לתפקד ושאין להם שום ערך לחברה.

ובכן, מדובר בטעות.
גם אנשים שמתמודדים עם מגבלה נפשית הם בעלי ערך לחברה. בדיוק כמו לכל אחד אחר. הם יכולים להיות אינטיליגנטים כמו כולנו וגם אהבלים כמו כולנו. הם יכולים להיות יעילים, מנוסים, חרוצים ומצחיקים, והם גם יכולים להיות שום דבר מאלו. בדיוק כמו כולנו. יכול להיות להם ניסיון מקצועי רב, יכולה להיות להם חמלה רבה, והם יכולים להיות אדמיניסטרטורים דגולים. והם גם יכולים שלא. בדיוק כמו כל אחד אחר.

רפאל, אין לי ספק שבצדקת טענתך בכך שאתה מייצג את מה שרבים חושבים בכך שאישה עם "אישיות נפשית בעייתית" לא צריכה לנהל את הקו. אין לי ספק בכך שזו אכן דעת הרוב. אבל תן לי להגיד לך ול"רוב" שמאחוריך משהו אחד קטן, וזו לא תהיה הפעם הראשונה שאני אומרת את זה:

כולכם, אבל כוווווווווווווווווווווווווולכם, טועים.
טעימה אוהבת

נהדר

טעימה אוהבת • 19 ביולי 2011
הלוחמות הדגולות למען המנהלת השליטה עומדות לנצח.
השליטה תוכתר בתוך המנהלת של הקו החם.
כפי שקראתי היא זו שהולכת לראיין מועמדים
היא זו שתקבע מי יכנס לתהליך ההכשרה
והיא זו שתנווט חברים במצוקה שיפנו לקו.
הכל ינוהל תחת ידה החמה והתומכת
כשברקע קללות גידופים והשמצות כלפי מי שיעז להמרות את פיה או לעשות משהו שלא מוצא חן בעיניה.
אותם חברים שרחמנא ליצלן יבואו עם מצוקותיהם ולא יקבלו את מרותה, יזכו למטר השמצות
ולעיתים קללות עסיסיות היוצאות השכם והערב מפיה.
אל דאגה
בערוב היום כשהכל ירגע היא תדאג להתנצל ולהגיד בשקט ובמבט מרחם,
שהכל נעשה רק בגלל שהיא כבר לא יכלה יותר ופשוט עיצבנו אותה!
אבל אף אחד לא יהיה ערב שלמחרת הדברים לא יחזרו על עצמם.
עדת החברים המעריצים אותה כל כך, יסגדו לה וישלחו חיזוקי רקע לדרך ניהולה.

אכן קו חם שיהיה תפארת וגאות הקהילה הבדסמית.

*** מי זה עוזרד, מסקרן לדעת?
נילי ונילי
ומילה אחרונה ליולי (יש לי מלא מה לומר היום. לא הייתי פה יומיים והשרשור הגיע לעמוד 9 בינתיים, אז אני משלימה פערים) :

אני חושבת שלא צריך להתרגש מכל מילה שרפאל פולט על המקלדת. גם אם ירום הודו כותב הודעה פעם בשבועיים, וגם אם היא מלאת רפש (או פנינות חוכמה), גם אז וגם אותו אפשר לקחת בערבון מוגבל ולעשות כמה בדיקות כדי להכנס לפרופורציות.

נניח, לפני שעורכים משפט שדה לשליטה על כל גרעפס שרפאל תוקע, אפשר לשאול את השאלות הבאות:
1.
מה מהות התפקיד שהיא לוקחת על עצמה? האם מדובר בשיבוץ משמרות של מתנדבים או אשכרה לשבת ולענות לטלפונים של מתלוננות?
2.
מה הכישורים שצריך לתפקיד הזה?
3.
מי מעניקה את ההכשרה למתנדבות? האם מדובר בשליטה עצמה או שמא היא מתאמת הכשרה עם מישהו חיצוני שיעביר את החומר?
4.
מתי היתה הפעם האחרונה שבה רפאל פירט סאגת אהבה לסבית כה מפוארת בפורום? מדוע דווקא עכשיו? מדוע הוא מכיר אותה לפרטי פרטיה? ומדוע הוא חושב שרלוונטי להכנס לזה עכשיו, ארבע שנים אחרי?

ולבסוף, מההיכרות האישית שלי עם דרמה לסבית (והיא ענפה), תמיד חובה לשאול בסוף-
5.
מה הרלוונטיות של הדרמה הלסבית לכישורי המשרה המוצעת?

אני לא מאשימה את השליטה על כך שנמאס לה, ועל כך שהיא התרגזה. וגם לא נראה לי מופלא מבינתי שהיא ענתה לך בלאקוניות. גם אני הייתי מתעצבנת אם בשרשור שפתחתי כדי להתנדב לעשות משהו, הייתי מוצאת את עצמי לפתע בשלב ההוכחות או שלב הטיעונים לעונש. זה לא משפט שדה ואין פה דיון ראיות, ואין סיבה שהיא תתחיל לפרט לך מה היה, מי נגד מי, ומה היא עשתה כדי לכפר על זה.

התרשמתי עמוקות מכך שהיא אשכרה ענתה לך על זה. אמנם בלאקוניות, אבל ענתה. אני באופן אישי לא הייתי טורחת לענות.

ובגדול, אחזור שוב על המסר המרכזי שלי- אני יודעת שזה רפאל, ושיש לו מעמד וסטטוס ושנוטים להתייחס אליו פה ברצינות. אבל, באמת, בשיא הרצינות עכשיו- אין שום סיבה. לא צריך להתעלף על כל הודעה שלו.
פרחונית​(לא בעסק)

Re: נהדר

פרחונית​(לא בעסק) • 19 ביולי 2011
טעימה אוהבת כתב/ה:
הלוחמות הדגולות למען המנהלת השליטה עומדות לנצח.
השליטה תוכתר בתוך המנהלת של הקו החם.
כפי שקראתי היא זו שהולכת לראיין מועמדים
היא זו שתקבע מי יכנס לתהליך ההכשרה
והיא זו שתנווט חברים במצוקה שיפנו לקו.
הכל ינוהל תחת ידה החמה והתומכת
כשברקע קללות גידופים והשמצות כלפי מי שיעז להמרות את פיה או לעשות משהו שלא מוצא חן בעיניה.
אותם חברים שרחמנא ליצלן יבואו עם מצוקותיהם ולא יקבלו את מרותה, יזכו למטר השמצות
ולעיתים קללות עסיסיות היוצאות השכם והערב מפיה.
אל דאגה
בערוב היום כשהכל ירגע היא תדאג להתנצל ולהגיד בשקט ובמבט מרחם,
שהכל נעשה רק בגלל שהיא כבר לא יכלה יותר ופשוט עיצבנו אותה!
אבל אף אחד לא יהיה ערב שלמחרת הדברים לא יחזרו על עצמם.
עדת החברים המעריצים אותה כל כך, יסגדו לה וישלחו חיזוקי רקע לדרך ניהולה.

אכן קו חם שיהיה תפארת וגאות הקהילה הבדסמית.

*** מי זה עוזרד, מסקרן לדעת?

רגע... לא אמרת שסיימת ?
הרי רק רצית להביע את דעתך על מצב שנראה לך לא תקין...
וכבר הבעת דעתך. שוב, ושוב, ושוב...

אבל לשאלות שנשאלת לגבי המניעים שלך את לא עונה.

ולגבי עוזרד,
שם למעלה, בפס האדום של הכלוב, יש תיבת חיפוש.
help yourself.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
טעימה אוהבת - מה את רוצה? מה הרקע לכל זה?
מה רפאל רוצה - זה הבנתי (לקח לי קצת זמן, אבל אני חושבת שהבנתי).
אבל ההערות שלך נראות כאילו יש פה עניין אישי שהוא מעבר לנושא. כאילו יש לך איזה אישיו לא פתור עם כמה אנשים פה, וזה הדבר העיקרי שמניע אותך. בכל אופן זה הרושם שקיבלתי, אולי אני טועה.

השליטה - לא אמרתי שתקפת אותי. ולא הרגשתי מותקפת. פשוט התגובה שלך נראתה לי מוזרה משהו. דיברתי בשבחך וביקרתי את תוקפייך, וענית לי כאילו פניתי נגדך. זה היה מוזר.
אבל ניחא, אני מבינה שכבר כואב לך הראש מכל זה.

אבל תראי. אני לדוגמה לא הייתי פה בזמן אותה סערה. אז בתור צופה מן הצד, מה אני רואה? באה השליטה וכותבת שהיא מקימה מחדש את הקו החם. מקבלת כמה תגובות אוהדות. ואז משום מקום מגיע שטף של הודעות היוצאות נגדה, ונסמכות על אירועי עבר בהם כביכול אותה שליטה התחזתה למישהי אחרת, התעללה נפשית בסאבית, שיקרה לכל מיני אנשים... טענות לא פשוטות. פוערת הצופה מן הצד עיניה ולא מבינה מה קורה פה. הרי השליטה עושה רושם של אדם מיושב ונעים, והיא הרי מתנדבת ליוזמה כה ברוכה. אז מה צופה כזו, שגם יודעת לא לקחת ללב כל מילה שנכתבת בפורום, עושה?
פונה אלייך ומבקשת מילות הרגעה.
אני חושבת שזה הדבר היחיד שאפשר לעשות במצב כזה.
אז נכון שנמאס ונכון שזה מעצבן - אבל את הרי טורחת להגיב, אז למה שעל הדרך לא תכתבי כמה עובדות פשוטות שאפשר יהיה פשוט להאמין להן או לא להאמין להן, במקום לנחש ולפרש?
לדוגמת המתנדבת האחרת – אני לא מבררת על כל אחד שאני פונה אליו, אבל אם יבואו ויגידו לי – הבחורה הזאת מסוכנת! אז הלוח כבר לא חלק, אז מה עושים בשביל להחליקו? מבקשים *ממנה* להבהיר.

אני כותבת את זה בחוסר בטחון בדברי. הרי זה לא דבר לגיטימי, להתעסק באיזה מין אדם את, במקום בנושא עצמו. ומצד שני, הנושא עצמו רגיש, ובא מישהו וזורק את זה, קשה פשוט להתעלם. זה לא הוגן שהעבר צף, אבל מה לעשות? אין לך איזו פסקה לקונית מוכנה?
חוץ מזה, מה קרה פה בעצם? לא באמת הייתה פה מתקפה המונית. היו פה בודדים שכתבו עליך כל מיני דברים מטרידים. בודדים. עבור כל מי שמברך על היוזמה ומבולבל מזה - למה לא להסביר בקצרה מה קורה פה ולמה אין סיבה לחשוש?
אני מבינה למה את מרגישה מותקפת אבל שימי לב שלמעשה רק שלושה (ספרתי נכון?) אנשים אמרו עלייך משהו רע. גם אני לא שמתי לב בקריאה ראשונה.
אני לא מנסה להתנגח בך, אני מנסה לעודד אותך לקחת *עוד* נשימה, והפעם בשביל לציין מהי האמת הרלוונטית לגבייך, כלומר - רלוונטית לנושא השרשור הזה. רלוונטית להיום. לציין מפורשות.
כי חבל שהעסק יתפוצץ בגלל עוד שרשור בפורום.