לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

שק איגרוף - שאלה

Brave Dwarf
לפני 11 שנים • 12 באוק׳ 2012
Brave Dwarf • 12 באוק׳ 2012
בכוח המוח כתב/ה:
Brave Dwarf כתב/ה:
חזרזירה כתב/ה:

וכשאני כתבתי זעם, להבדיל מכעס רגעי על סיטואציה מסויימת שגורמת לאדוני לסטור לי, התכוונתי לזעם של ממש. איבוד עשתונות כפי שקראת לזה. וזה אני יודעת שהוא משהו בגדר פנטזיה [...] ברור לי, שלו היה מאבד עשתונות ומוציא את זה עליי, לא הייתי מסוגלת לשבת לכתוב את זה אחר כך. יש בינינו פערים מאוד גדולים מבחינת כוח פיזי, כמו אצל רוב הזוגות כאן. אבל ברמת הפנטזיה, כל כך עושה לי לחשוב על עצמי כמסוגלת לספוג את זה בשבילו. ואני יודעת שאני לא יכולה. גדול עליי.

לורי, אם אכן כיוונת לאבדן שליטה כזה, ואם אכן את מודעת לכך שלא תהיי מסוגלת לשבת ולכתוב את זה אח"כ, אז MasterKey צדק באזהרותיו ולכן חבל מאוד שזכה לתגובות כ"כ עוינות (אולי הניסוח, שוב? אני רציני). לגבי פנטזיות, אני לא מתערב לאנשים בפנטזיות שלהם ולא נוהג לדחוס אותן לתוך מסגרות של מציאות (בתנאי שהם לא דוחסים לשם את שלי כי זה גורם לי לאבד את השליטה בכעסים). (-:

אני כאן רק כדי להגיד - מאסטרקי לא דיבר על הפנטזיות של לורי, אלא על מערכת היחסים של מנגה ובעלה, מבלי להכיר את המערכת, והחליט שהוא מסוכן לילדיו והיא טומנת ראשה בחול. על כך יצא הקצף.

יש מבין. תודה. אז זה עניין של ניסוח. אולי באמת אנחנו צריכים לשים לב קצת יותר ולהפסיק לדבר על מערכות יחסים ספציפיות ויותר על מצבים היפותטיים כדי לחסוך לעצמנו ולאחרים אי נעימויות. אבל אני צריך לחשוב על זה עוד קצת (בזמן שאני מוריד את הכביסה ואופה כדי לנקז את הכעסים לאפיקים חיוביים).
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 12 באוק׳ 2012
טוב, חפרתי קצת (איזה לא כיף זה לחפור בשרשורים של הכלוב).

MasterKey כתב/ה:

נוח לך - משמע - את לא מסוגלת לדמיין סיטואציה דומה בינו לבין ילדתך.
אם הוא אדם, שלא מאבד שליטה בשום מצב אחר, אלא איתך במיטה, אחלה. מבחינתי זה הופך את היחסים האילו למין משחק. את מרוצה. הוא מרוצה, שהוא מרצה אותך והכל סבבה. כולנו משחקים כל החיים.

בכוח, עיניים שלי, מה הוא אומר כאן? הוא אומר שאם לא מדובר באבדן שליטה "אמיתי" (אחריו לורי לא תוכל להקליד בפורום ואני אהיה אלמן) אז הכל סבבה. לעומת זאת אם מדובר במצב של טירוף, אז זה מפחיד. את שמת לייק לתגובה שלי ואני הרי אמרתי את אותו הדבר שם:

Brave Dwarf כתב/ה:
אבדן שליטה, לעומת זאת, הוא אבדן גבולות אלה. אף אחת מהנשים כאן בפורום, ותהיה כנועה ככל שתהיה, אינה מצפה מבן זוגה לאבד שליטה, היא רק מבקשת שיזיז את הגבול הזה קצת, שייפנה מקום לכעסיו ויפנה את הכעס כלפיהן במידה סבירה שלא תגרום למותן או לשבירת איבריהן (במיוחד באזור הפנים, כמו האף, שיניים, ארובות עיניים וגו', נכון?) ולשם כך צריכים חתיכת שליטה, אגב.

הוא לא מזהיר את מנגה מפני בעלה בטענה שמחר יקום ויכה את הקטנטונת, אלא (בניסוח צולע) מנסה להבין על איזה אבדן שליטה היא מדברת ותוך כדי מפזר נבואות זעם מגוחכות.

לורי, לא דיברתי עליך ספציפית, אלא באופן כללי על רוח הדברים הלא נעימה. אבל אם כבר אני משיב לך, אנא שימי לב שתגובתך זו:

חזרזירה כתב/ה:

[...]לפני 5 חודשים ראיתי את אדוני מתפרץ על מישהי. היה איזשהו קטע לא נעים והיא הרימה עליי את הקול ובאותו רגע ניצת אצלו פיוז והוא התחרפן עליה בשאגות. יודע מה? ככה אני מפנטזת אותו מתחרפן עליי, בלי טיפת שליטה עצמית [...].
עמ' 8.

סותרת את תגובתך זו:

חזרזירה כתב/ה:

[...]גם בסיטואציה בודדת שיצא ממנו עשן על מישהי שהעזה לנסות לפגוע בי, הוא רתח ועדיין הצליח לרסן את עצמו [...]
עמ' 9.

אז בלי שליטה עצמית או שהוא הצליח לרסן את עצמו? איני תוקף אותך, אני רק מראה לך עד כמה קשה לפעמים להבין את מה שאחרים כותבים. אני בטוח שאצלך כלל לא קיימת סתירה בין שתי התגובות, אותי כקורא הן מבלבלות מאוד. אני לא יכול להיכנס לראשו של MasterKey ולדעת מה גרם לו לפצוח באזהרות ונבואות זעם בתגובותיו (פרט לזו שציטטתי ושמבהירה טוב מאוד שלא היו לו כוונות לפגוע במנגה או במערכת היחסים הנפלאה שלה עם אדונה, אלא רק להבין), אבל בהתבסס על הסתירה (בעיניי) שהראיתי לך כרגע, אני בקלות יכול לראות את המקור לשלל אי הבנות.

*הציטוטים "חתוכים" לא כדי להוציא את הדברים מהקשרם, אלא מפאת חיסכון במקום ובאורך תגובה.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שישי אוק' 12, 2012 5:19 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
lori{ע_מ}
lori{ע_מ} • 12 באוק׳ 2012
מישלי כתב/ה:
[color=violet]

ועוד משהו שנוגע בי:
כמו שאני כנשלטת, כמהה שהאיש הזה שנתתי לו אותי, יראה את כל מה שיש בי,
את היפה והמכוער, החלש והחזק, הטוב והרע, החולה והבריא...
כך קיימת הכמיהה האדירה הזו, לראות את כל אלה גם בו.
לדעת כשכואב לו, להרגיש גם את הכעס שלו, לראות את כל מה שיש בו,
לדעת את כל הכלי הזה שמכיל אותי. את כל הצדדים שלו.
וזה נורא מכאיב לפעמים, כי יוצא ש(גם)אני משלמת את המחיר של זה,
אבל זה גם מאד אמיתי, זה שיא האינטימיות, זה עומק מטורף.
/color]

אני יכולה להזדהות עם החלק הזה במובן מסויים.
לא עד הסוף. איפשהו, חלק קטן בי רוצה לראות את הכל, וכזוג נשוי, ברור שלא פעם אני רואה נפילות וחולשות ועומדת שם כדי לתת גב, כי ככה זה כשחיים יחד ואוהבים.
אבל מצד שני, אני חוזרת למשהו שכתבתי כאן קודם - השולט שלי תמיד חזק, בריא, שולט בעצמו, יפה, אצילי. תמיד תמיד תמיד. הוא תמיד שולט בכל פיפס שקורה סביבי או סביבו, גם אם זה רק בפנטזיה שלי. ככה אני רואה אותו.
אני לא חושבת שהייתי רואה באובדן השליטה הזה שאני מדברת עליו נקודה לרעתו, אני מאוד מתחברת לכוחניות פיזית. (גם לכוחניות ועוצמה נפשית, ומזה יש לו בשפע, אבל לא לזה אני מתכוונת). כוחניות פיזית תמיד עשתה לי את זה, ונראה לי שבראש שלי, כשאני מדמיינת אותו שם ברגעי זעם, הוא הופך להיות בעיניי מאוד פיזי וכוחני, פי כמה וכמה מבדרך כלל.
האמת היא שלאחרונה, בעקבות מספר אירועים, כל ההתייחסות שלי לנושא הזה הפכה להיות קצת אחרת, אני צריכה לחשוב על זה.
lori{ע_מ}
Brave Dwarf כתב/ה:
טוב, חפרתי קצת (איזה לא כיף זה לחפור בשרשורים של הכלוב).

MasterKey כתב/ה:

נוח לך - משמע - את לא מסוגלת לדמיין סיטואציה דומה בינו לבין ילדתך.
אם הוא אדם, שלא מאבד שליטה בשום מצב אחר, אלא איתך במיטה, אחלה. מבחינתי זה הופך את היחסים האילו למין משחק. את מרוצה. הוא מרוצה, שהוא מרצה אותך והכל סבבה. כולנו משחקים כל החיים.

בכוח, עיניים שלי, מה הוא אומר כאן? הוא אומר שאם לא מדובר באבדן שליטה "אמיתי" (אחריו לורי לא תוכל להקליד בפורום ואני אהיה אלמן) אז הכל סבבה. לעומת זאת אם מדובר במצב של טירוף, אז זה מפחיד. את שמת לייק לתגובה שלי ואני הרי אמרתי את אותו הדבר שם:

Brave Dwarf כתב/ה:
אבדן שליטה, לעומת זאת, הוא אבדן גבולות אלה. אף אחת מהנשים כאן בפורום, ותהיה כנועה ככל שתהיה, אינה מצפה מבן זוגה לאבד שליטה, היא רק מבקשת שיזיז את הגבול הזה קצת, שייפנה מקום לכעסיו ויפנה את הכעס כלפיהן במידה סבירה שלא תגרום למותן או לשבירת איבריהן (במיוחד באזור הפנים, כמו האף, שיניים, ארובות עיניים וגו', נכון?) ולשם כך צריכים חתיכת שליטה, אגב.

הוא לא מזהיר את מנגה מפני בעלה בטענה שמחר יקום ויכה את הקטנטונת, אלא (בניסוח צולע) מנסה להבין על איזה אבדן שליטה היא מדברת ותוך כדי מפזר נבואות זעם מגוחכות.

לורי, לא דיברתי עליך ספציפית, אלא באופן כללי על רוח הדברים הלא נעימה. אבל אם כבר אני משיב לך, אנא שימי לב שתגובתך זו:

חזרזירה כתב/ה:

[...]לפני 5 חודשים ראיתי את אדוני מתפרץ על מישהי. היה איזשהו קטע לא נעים והיא הרימה עליי את הקול ובאותו רגע ניצת אצלו פיוז והוא התחרפן עליה בשאגות. יודע מה? ככה אני מפנטזת אותו מתחרפן עליי, בלי טיפת שליטה עצמית [...].
עמ' 8.

סותרת את תגובתך זו:

חזרזירה כתב/ה:

[...]גם בסיטואציה בודדת שיצא ממנו עשן על מישהי שהעזה לנסות לפגוע בי, הוא רתח ועדיין הצליח לרסן את עצמו [...]
עמ' 9.

אז בלי שליטה עצמית או שהוא הצליח לרסן את עצמו? איני תוקף אותך, אני רק מראה לך עד כמה קשה לפעמים להבין את מה שאחרים כותבים. אני בטוח שאצלך כלל לא קיימת סתירה בין שתי התגובות, אותי כקורא הן מבלבלות מאוד. אני לא יכול להיכנס לראשו של MasterKey ולדעת מה גרם לו לפצוח באזהרות ונבואות זעם בתגובותיו (פרט לזו שציטטתי ושמבהירה טוב מאוד שלא היו לו כוונות לפגוע במנגה או במערכת היחסים הנפלאה שלה עם אדונה, אלא רק להבין), אבל בהתבסס על הסתירה (בעיניי) שהראיתי לך כרגע, אני בקלות יכול להבין את המקור לשלל אי הבנות.

גמד.. הבנתי.
אבל באמת, זה נראה לי מיותר לחפש ככה בציציות.
זה בדיוק הדברים שהופכים את השרשור הזה לטרחני בעיניי. (וגם בפוסטים אחרים שהתכתבנו בהם), ה-לחפש איפה מישהו זורק אותיות לא במקום מהמקלדת. אני חושבת שכולם או לפחות הרוב המוחלט הבין את הכוונות.
ויאללה, אם כבר עלית על ליקוי בתגובות שלי, אז אני אתן הבהרה:
אני מפנטזת שיוציא עליי בלי טיפת שליטה עצמית.
בפועל, בסיטואציה שבא הוא התעצבן מאוד על מישהי יצא ממנו משהו אגרסיבי ומפחיד והוא בכל זאת ריסן את עצמו. אם לא היה מרסן את עצמו סביר להניח שהיו עוצרים אותו ואז אני הייתי מאבדת שליטה על הגברת..

ובכלל, אני שמה לב שיש המון סמנטיקה בנושא הזה.
לא סתם הרגשתי צורך לתת הבהרה בשאלה שפתחה את השרשור הזה.
בכוח המוח​(שולטת)

Re: טוב

בכוח המוח​(שולטת) • 12 באוק׳ 2012
MasterKey כתב/ה:
ManGa כתב/ה:
MasterKey כתב/ה:
ManGa כתב/ה:
קראתי את הדיון במלואו. לא חסרות לי מחשבות בנידון.
אסכם אותן בקצרה.
יש משהו יפה ומעורר הערצה בגבר שנמצא בשליטה מלאה כל הזמן, אני יודעת כי היה לי את זה ונכרכתי סביב זה עם עינים נוצצות. הערצתי את זה.
לעומת זאת, יש משהו עוצמתי יותר בטשטוש הגבולות, בעיני. אני לא מתעסקת בהגדרות, הרבה פעמים אני חושבת שאנחנו (אני ובעלי) לא עומדים בסטנדרטים הבדסמים השגורים כאן, או בכלל. זה לא תמיד יפה ולא תמיד מרגיש נכון, זה לא תמיד נעים ולא תמיד נוח. זה הרבה פעמים מכוער, דוחה מעוות ומבחיל (אני מכירה עוד כמה מלים מתאימות). זה בהחלט לא מומלץ או מתאים לכל אחת ואחד.
לי, בסופו של יום, זה מתאים. גם אם אתבכיין ואקטר, אני שפוטה של השיגעון שלו. לא מצפה מהרבה אנשים להבין.

יש לי שאלה:
את רוצה לעשות איתו ילדים?

יש לנו ילדה. ואל תיקח את זה לשם בכלל כי זה פשוט לא.

האם את באמת מאמינה, שאדם שמאבד שליטה לעיתים תכופות, יכול בכלל לשלוט מתי, היכן ועל מי הוא מאבד שליטה?

אם נוח לך להאמין, שהוא מאבד שליטה רק עליך - מי אני שאנפץ לך את הפנטזיה?

זה לא כל מה שהוא אמר, אליפל. תסתכל כאן.

ואני אוסיף ואומר - אין צורך לומר שמי שמאבד שליטה מסוכן. אנחנו כולנו יודעים את זה, וזה מופיע שוב ושוב בתגובות. כולנו דיברנו על הרצון בחופש הזה להרחיב את הגבולות של ההתנהלות הנורמטיבית. מאסטרקי מחליט כאן כמה דברים -
האחד הוא שמה שיש בקשר של מנגה עם בעלה הוא אובדן שליטה.
השני הוא שאותו אובדן שליטה שקורה בקשר שם לא יכול להשאר רק במערכת שלהם, והוא מסוכן לציבור ובכלל זה לילדיהם המשותפים. (ע"ע: את רוצה לעשות ילדים איתו?)
ולבסוף - שהיא חיה בלה לה לנד אם היא חושבת ככה.

כל כך הרבה הנחות שגויות, במקום לשאול, ואז להקשיב, ואולי להבין שלא הכל מתכנס לשחור ולבן במערכת יחסים.
מישלי

לורי יקרה

מישלי • 12 באוק׳ 2012
חזרזירה כתב/ה:
...
אבל מצד שני, אני חוזרת למשהו שכתבתי כאן קודם - השולט שלי תמיד חזק, בריא, שולט בעצמו, יפה, אצילי. תמיד תמיד תמיד. הוא תמיד שולט בכל פיפס שקורה סביבי או סביבו, גם אם זה רק בפנטזיה שלי. ככה אני רואה אותו.

"גם אם זה רק בפנטזיה שלי" - זו אמירה מתוקה ומאד כנה בעיני.

חזרזירה כתב/ה:

אני לא חושבת שהייתי רואה באובדן השליטה הזה שאני מדברת עליו נקודה לרעתו...

אני התכוונתי גם (ובעיקר) לדברים הפחות אקסטרימיים... לא מדברת על הזעם.
בזה (לשמחתי) את ואני מאד שונות.

דיברתי על דברים הקטנים של היום יום, דברים שיש גם לשולט האולטימטיבי~האוניברסלי~האינטגרלי:
כאב ראש, כאב בטן, מצב רוח רע, עייפות, חוסר סבלנות.
אכזבה, חוסר שביעות רצון, תסכול (שלא קשורים אליי ולקשר איתי).
לראות את הדברים האלה אצלו ובו, לא עושים אותו פחות בעיני.
אולי אפילו עושים אותו יותר, עבורי.

וכן לורי, אני מודה...
יש משהו (בבחירה לראות בו) בהיותו מושלם ושלם תמיד תמיד תמיד,
ושולט בעצמו ובהכל תמיד תמיד תמיד,
שמאפשר לי לתת לעצמי להיות שם נשלטת טוטאלית,
לחזור להיות אינפנטילית בת ארבע,
כזו שבוטחת וסומכת על אבא בלי עוררין.

ושתינו נשים אינטיליגנטיות ומודעות (אני מעיזה להגיד גם חזקות).
שתינו יודעות שזה חלק מתוך state of mind שבחרנו להיות בו, לחיות בו, לראות דרכו.
שתינו יודעות שהם רחוקים מלהיות מושלמים (ממש כמו שאנחנו רחוקות).

זה הפרדוקס שדיברתי עליו.
בכוח המוח​(שולטת)

Re: לורי יקרה

בכוח המוח​(שולטת) • 12 באוק׳ 2012
מישלי כתב/ה:
חזרזירה כתב/ה:
...

חזרזירה כתב/ה:

דיברתי על דברים הקטנים של היום יום, דברים שיש גם לשולט האולטימטיבי~האוניברסלי~האינטגרלי:

וכן לורי, אני מודה...

זה הפרדוקס שדיברתי עליו.

שתהיי בריאה, מיש.

זו השאלה ששאלתי את לורי, והחלטתי שזה מסלול עקלתוני וזנחתי אותה, ועכשיו שמת אותה מדויקת על השולחן. האם הכניעה וההתמסרות מהסוג הזה, מאפשרת לראות את מכלול האדם השלם שנמצא באותו שולט מושלם, או שהידיעה שהם רחוקים מלהיות מושלמים תפגום בכך.
הידיעה שיש להם חולשות, פחדים, ואו אפילו לא חולשות אלא צרכים מנוגדים לקונספט של "שולט", מפריעה לסטייט אוף מיינד הזה בעצם, או שעצם היותו אדם עגול ושלם הופך את השולט שבו לאהוב אפילו יותר?
lori{ע_מ}

מיש..

מישלי כתב/ה:

וכן לורי, אני מודה...

lori כתב/ה:

אולי זה כמו הצורך של ילדה להרים את עיניה לאבא שלה ולדעת שהוא האדם הכי מושלם שקיים. ילדותי ונאיבי אבל במציאות, ככה אני רואה את אדוני.
בגלל כל אלו, אני לא רואה בדרך הפריקה הזו חולשה של השולט.

:-)
שלגי

שלגי • 12 באוק׳ 2012
בכוח המוח כתב/ה:
מישלי כתב/ה:
חזרזירה כתב/ה:
...

חזרזירה כתב/ה:

וכן לורי, אני מודה...

זה הפרדוקס שדיברתי עליו.

שתהיי בריאה, מיש.

זו השאלה ששאלתי את לורי, והחלטתי שזה מסלול עקלתוני וזנחתי אותה, ועכשיו שמת אותה מדויקת על השולחן. האם הכניעה וההתמסרות מהסוג הזה, מאפשרת לראות את מכלול האדם השלם שנמצא באותו שולט מושלם, או שהידיעה שהם רחוקים מלהיות מושלמים תפגום בכך.
הידיעה שיש להם חולשות, פחדים, ואו אפילו לא חולשות אלא צרכים מנוגדים לקונספט של "שולט", מפריעה לסטייט אוף מיינד הזה בעצם, או שעצם היותו אדם עגול ושלם הופך את השולט שבו לאהוב אפילו יותר?

אני אישית לא מבינה איך אפשר אחרת, להעריץ מישהו מושלם מרגיש לי פלקטי -
הרי אין דבר כזה באמת ובתמים - כשאני חושבת על זה, זה גם ״מפיל״ סוג של שואו שאותו צריך השולט לקיים בכל זמן נתון לא?

אצלי ובעיני, זו הדרך שמתאימה לי.
מישלי

בכוח ושלגי (היקרות גם :)

מישלי • 12 באוק׳ 2012
בכוח המוח כתב/ה:
שתהיי בריאה, מיש.

אני יכולה לענות רק בשם עצמי ותשובתי מתייחסת לשלושת קשרי השליטה שחוויתי.
גם בתוך ההתמסרות שלי (שהיא תמיד עמוקה וטוטאלית), אני מסוגלת לראות את המכלול שיש בבעלים שלי.
ברור לי שאף אחד (אפילו לא *הוא*) לא מושלם, שלכל אדם יש חולשות, דילמות, טעויות, התחבטויות.
הידיעה הזו לא פוגמת לי בכניעה עצמה.
גם ברגעי הספייס הכי גדולים ובמקומות הכי נמוכים, יש בי חלק שיודע את זה.
אני לא באמת הופכת למטומטמת גמורה בתוך האינפנטיליות הזאת.

אני כן יכולה להעיד, שהמחירים שאני משלמת על זה ש*הוא* אינו מושלם, הם לפעמים בלתי נסבלים.
ושם אני מוצאת את עצמי בתסכול גדול.
שם אני מתחרפנת ושם אני לא תמיד מצליחה להיות השפחה שאני רוצה להיות.
שם אני ביקורתית ושיפוטית וקטנונית ומתלוננת ומתפרקת וקרציה ובלתי נסבלת.

*הוא* = זה שאליו אני בוחרת להתמסר.

שלגי כתב/ה:
אני אישית לא מבינה איך אפשר אחרת, להעריץ מישהו מושלם מרגיש לי פלקטי -
הרי אין דבר כזה באמת ובתמים - כשאני חושבת על זה, זה גם ״מפיל״ סוג של שואו שאותו צריך השולט לקיים בכל זמן נתון לא?

אצלי ובעיני, זו הדרך שמתאימה לי.

המילה "להעריץ" אינה קיימת בלקסיקון שלי.
אני מעריכה, מכבדת, אוהבת ומצייתת, אבל לא מעריצה.

מעבר לזה, אני מסכימה עם מה שכתבת.

זו זכות בעיני לראות את השלם שבאדם (כל אדם), השלם שיש בו המון פנים.
זו זכות לראות אותו בכעסו, בכאבו, בתסכולו, בשמחתו, בהתרגשותו, בצערו.
זו זכות להיות שותפה להתלבטויות, למחשבות, לתחושות, מעבר להחלטות שאותן אני רואה בשטח.
בדיוק כמו שאני מאפשרת לו אצלי...