סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

נראות

הלן הדובה
לפני שנה • 25 בנוב׳ 2022

Re: נראות

הלן הדובה • 25 בנוב׳ 2022
Exaltation כתב/ה:
הלן הדובה כתב/ה:
פיקאצ'וית כתב/ה:
זה נושא שהרבה ירימו גבה עליו ויגידו שזה טעם אישי אבל חשוב לי לדבר על זה.
קיימת תחושה באתר שהנראות היא מעל הכל.
שלא תבינו אותי לא נכון, מי שרוצה רזות או מלאות זה טעמו האישי אבל
האם להיות שמנה בהכרח אומר להית מוזנחת ?
להיות אישה פחות טובה?

נכון כל העניין של למצוא בן זוג קשור גם כן בנראות
אבל אני שואלת באמת, כדי למצוא אהבה אני צריכה לעשות ניתוח? או לרעוב? רק כי הצד השני מפנטז על type מסוים וזה הופך אותי ללא טובה
או זה שאני שמנה זה כי אני מוזנחת..

איפה עובר הקו בין דרישות שפויות לדרישות לא הגיוניות.
האם אני הלא הגיונית, זו שצריכה לקבל את העולם כמו שהוא ולהבין שלרזות תמיד יהיה יתרון וביקוש על פני מלאןת?
מתסכל כל כך..
אשמח לתשובות כנות גם אם זה כואב.

תשובה הכי כנה?
מי שבאמת תהיי חשובה להם ימשכו למי שאת. נקודה.
לרזות יש יתרון כי התעשיה מכרה לנו בלוף במשך 100 שנים שלהיות דחליל זה סקסי.
אבל זה לא ולאט לאט מעוררים מודעות ליופי של אנשים.
בת הזוג שלי רזה והנשלטת שלי שמנה. סו? הם אנשים שונים מאוד בכל כך הרבה מובנים.

מסכים שמי שתהיי חשובה לו יאהב אותך כמו שאת.
לא מסכים שזה ב100 שנים האחרונות, תראי פסלים מלפני 500 שנים, תמיד הייתה סגידה לגוף שרירי, ספורטאים, גלידאטורים, מיתולוגיה יוונית וכו' חוץ מאולי איזו תקופה קצרה שהיה רעב עולמי ולהיות מלא היה סימן שיש לך כסף.

טעות קלה. האומנים של פעם סגדו ליופי פרופורצינאלי וגוף בריא. ע"פ הgolden ratio. זה התבטא כמובן בעיקר בנשים כי הגברים יכלו להפגין בריאות בתירה פשוטה יותר. גוף אתלטי = בריאות. אבל לעומת זאת נשים שלא היו משתתפות בספורט? או בקרבות? (לרוב) אצלהם הבריאות התבטא בפרפורציות.
פרלין​(נשלטת){ש}
לפני שנה • 25 בנוב׳ 2022
פרלין​(נשלטת){ש} • 25 בנוב׳ 2022
הלן הדובה כתב/ה:
פרלין כתב/ה:
זה נורא לקרוא לנשים רזות דחליל. לא צריך להוריד כדי להרים.
יש רזה ויש לא בריא. מה שהתעשיה מוכרת לבנות כיום זה אנורקסיה.

וגם אם הן אנורקטיות הן לא דחליליות. ויש נשים שפשוט רזות מאוד… וגברים. הפואנטה היא שההשוואות לשני הצדדים מבזות ומבאסות. אף אחד לא דחליל ולא פיל, לכולם יש גוף אנושי.
Exaltation​(אחר)
לפני שנה • 25 בנוב׳ 2022

Re: נראות

Exaltation​(אחר) • 25 בנוב׳ 2022
הלן הדובה כתב/ה:
Exaltation כתב/ה:
הלן הדובה כתב/ה:
פיקאצ'וית כתב/ה:
זה נושא שהרבה ירימו גבה עליו ויגידו שזה טעם אישי אבל חשוב לי לדבר על זה.
קיימת תחושה באתר שהנראות היא מעל הכל.
שלא תבינו אותי לא נכון, מי שרוצה רזות או מלאות זה טעמו האישי אבל
האם להיות שמנה בהכרח אומר להית מוזנחת ?
להיות אישה פחות טובה?

נכון כל העניין של למצוא בן זוג קשור גם כן בנראות
אבל אני שואלת באמת, כדי למצוא אהבה אני צריכה לעשות ניתוח? או לרעוב? רק כי הצד השני מפנטז על type מסוים וזה הופך אותי ללא טובה
או זה שאני שמנה זה כי אני מוזנחת..

איפה עובר הקו בין דרישות שפויות לדרישות לא הגיוניות.
האם אני הלא הגיונית, זו שצריכה לקבל את העולם כמו שהוא ולהבין שלרזות תמיד יהיה יתרון וביקוש על פני מלאןת?
מתסכל כל כך..
אשמח לתשובות כנות גם אם זה כואב.

תשובה הכי כנה?
מי שבאמת תהיי חשובה להם ימשכו למי שאת. נקודה.
לרזות יש יתרון כי התעשיה מכרה לנו בלוף במשך 100 שנים שלהיות דחליל זה סקסי.
אבל זה לא ולאט לאט מעוררים מודעות ליופי של אנשים.
בת הזוג שלי רזה והנשלטת שלי שמנה. סו? הם אנשים שונים מאוד בכל כך הרבה מובנים.

מסכים שמי שתהיי חשובה לו יאהב אותך כמו שאת.
לא מסכים שזה ב100 שנים האחרונות, תראי פסלים מלפני 500 שנים, תמיד הייתה סגידה לגוף שרירי, ספורטאים, גלידאטורים, מיתולוגיה יוונית וכו' חוץ מאולי איזו תקופה קצרה שהיה רעב עולמי ולהיות מלא היה סימן שיש לך כסף.

טעות קלה. האומנים של פעם סגדו ליופי פרופורצינאלי וגוף בריא. ע"פ הgolden ratio. זה התבטא כמובן בעיקר בנשים כי הגברים יכלו להפגין בריאות בתירה פשוטה יותר. גוף אתלטי = בריאות. אבל לעומת זאת נשים שלא היו משתתפות בספורט? או בקרבות? (לרוב) אצלהם הבריאות התבטא בפרפורציות.

סבבה אני בטוח שאם מישהי או מישהו היום ישמור על הgolden ratio הזה הוא לא יהיה שמן, אולי טיפה מלא
Menta​(שולטת)
לפני שנה • 25 בנוב׳ 2022
Menta​(שולטת) • 25 בנוב׳ 2022
קראתי את כל הדיון רק כדי לוודא שלא הקדימו אותי.

הבלבול בין נראות למראה מחרפן אותייייייי.

מראה זה מה שכולכםן דניםות בו בשרשור הזה. מראה. מראה חיצוני. שומן, גובה, שיעור, קרחת.

נראות זה משהו שונה. נראות היא המידה שבה תופעה כלשהי זוכה לחשיפה.

הנראות הטרנסית, לפיכך ולמשל, היא המידה שבה אנחנו כצופים נחשפים לטרנסים וטרנסיות בתקשורת החזותית ובמדיה החברתית. המראה הטרנסי, אם יש דבר כזה, הוא מאפיינים חיצוניים של גברים טרנסים ונשים טרנסיות.
זאלופון​(שולט)
לפני שנה • 25 בנוב׳ 2022
זאלופון​(שולט) • 25 בנוב׳ 2022
אחד מפירושי המילה "נראות" היא מצבו של הדבר הנראה, כלומר היא דווקא יכולה להתאים כאן גם אם מתעקשים על עברית תקנית. בניגוד, אגב, לשיבושים מעוותים דוגמת "דניםות".
פרלין​(נשלטת){ש}
לפני שנה • 26 בנוב׳ 2022
פרלין​(נשלטת){ש} • 26 בנוב׳ 2022
נראה לי שלפי המילון מנטה דווקא צודקת… למרות שבהקשר של טרנסים זה שימוש מודרני. נראה לי שנראות מתייחס למידה שזה רואים משהו ולא לשיפוט שלו.

אבל מה אני יודעת תכלס, מעניין!
זאלופון​(שולט)
לפני שנה • 26 בנוב׳ 2022
זאלופון​(שולט) • 26 בנוב׳ 2022
בגדול אכן צודקת, השימוש הנכון ביותר והנפוץ ב"נראות" הוא במשמעות שציינה. היא שונה מהמילה "מראה" ומוטב שלא לבלבל ביניהן. כוונתי היתה לומר שבהיותה מתארת את מצבו של הדבר הנראה, שימוש בה בהשאלה כ"מראה" (במובן מטאפורי של עד כמה קל לעין לראות אותך) שוחט את השפה העברית פחות מ"כולכםן" ודומותיה, שאין להן שום משמעות בעברית מדוברת ושורטות את העין בעברית כתובה.

https://hebrew-academy.org.il/keyword/%D7%A0%D6%B4%D7%A8%D6%B0%D7%90%D7%95%D6%BC%D7%AA
ve-ra{Q}
לפני שנה • 27 בנוב׳ 2022
ve-ra{Q} • 27 בנוב׳ 2022
אז מה סוכם? שמנה או רזה? כי בדיוק נתקעתי עם הקרואסון או-בר ביד כשהפנו אותי לדיון הזה והקרואסון מזדקן בינתיים.
Average
לפני שנה • 27 בנוב׳ 2022
Average • 27 בנוב׳ 2022
Ve-ra כתב/ה:
אז מה סוכם? שמנה או רזה? כי בדיוק נתקעתי עם הקרואסון או-בר ביד כשהפנו אותי לדיון הזה והקרואסון מזדקן בינתיים.

תמורת 35 שקלים אני מספק לך גרסא של השרשור הזה ללא ההודעות של וויצ'י וזורד.
ve-ra{Q}
לפני שנה • 27 בנוב׳ 2022
ve-ra{Q} • 27 בנוב׳ 2022
מה? אבל אלה החלקים הטובים בכל השרשור הזה. מוסיפה לך עוד 50 ומצפה לקבל רק אותם. סגרנו?