שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

בפעם הבאה שתכעסו על נושאי הסרטים הכתומים

נוריתE
לפני 19 שנים • 1 ביולי 2005

בפעם הבאה שתכעסו על נושאי הסרטים הכתומים

נוריתE • 1 ביולי 2005
תחשבו שחוסמי הצמתות לא שייכים אליהם באמת אלא סתם מנצלים אותם למטרותייהם הם
זה א.
וב..תחשבו מה היה אם לכם היה שמה ביית ואתכם היו רוצים להזיז לקרוון אחרי עשרים שלושים
(עם"פיצוי נאות")שנה.

רצרץ

גירוש

רצרץ • 1 ביולי 2005
מגרשים פה אנשים מבתיהם מדי יום כי אין להם כסף להחזיר משכנתא.
לא בגוש קטיף - בבת ים, תל אביב, ירושלים.
ולא לווילה בקיבוץ עם חוף ים פרטי - לרחוב.

התנתקות נעימה.
real-one​(נשלט)

מבט קצת יותר רחב

real-one​(נשלט) • 1 ביולי 2005
המתנחלים דורשים משאל עם או חוק מיוחד.

כאשר הם התנחלו שם, הם לא ביקשו משאל עם, הם לא הגיעו על סמך חוק מיוחד ברוב מיוחס.

הם הגיעו מקסימום לפי החלטת ממשלה ימנית בדרך כלל, ולכן אין להם זכות לדרוש פינוי שלא על פי החלטת ממשלה ימנית ברובה.

פיצוי הולם? הם מקבלים פיצוי יותר מהולם, במיוחד אם ניקח בחשבון שאני על הבית שלי שילמתי את ערכו המלא, והם קיבלו את האדמה ללא תמורה, את הבתים במחירים מגוחכים, והפיצוי מאפשר להם לקנות בתים זהים במקום אחר.

אם הפיצוי אינו מספק, יש להם אופציה ללכת לבית המשפט, או להכנס לדיון מול האוצר.

אין לי בעיה עם הכאב שלהם, אני מזדהה עם הכאב של לפנות בית וישוב שהשקעת בו שנים ארוכות מחייך.

אני לא מקבל את חסימות הכבישים וכל השאר, בטח לא כאשר הם לא מוכנים לשלם את המחיר.

מי שרוצה מרי אזרחי, שיהיה מוכן לשלם את המחיר.

מי שגורם לי להיתקע שעות בפקק, שלא יופתע אם אצא מהרכב ואזיז אותו בכוח, ומותר לי על פי החוק.

מי שטוען בריש גלי שיהודי לא מגרש יהודי, אבל מוכן שיהודי יפצע יהודי, יהרוג יהודי, רק כדי שלא יגרשו אותו, שלא יצפה לסימפטיה ממני.

חיילים נהרגים ונהרגו בהגנה על המתנחלים, והתודה היחידה שלהם זה להכות אותם, לסגור להם מים, ולהתעמר בהם.

ההצהרות שלהם כי המדינה תשותק, כי אין מספיק שוטרים גם לפנות אותם וגם לטפל בפשיעה, מובילה למסקנה אחת.
אנחנו נמרר את החיים כדי שהמשטרה תגיע אלינו, וככה נגרום לשאר אזרחי המדינה לסבול מפשיעה מוגברת.
זה שווה בעיני לכך שהם בעצמם מבצעים את הפשעים הללו.

2000 שוטרים הקציבה המשטרה לטיפול באירוע חסימת הכבישים האחרון, 2000 שוטירם שהיו בכבישים במקום להיות בשטח, לטפל בנשים מוכות, למנוע פריצות, או סתם להיות בבית עם המשפחה.

אין בליבי כלום נגד מי שנוסע ברכבו עם סרט כתום על האנטנה.
להיפך, כל הכבוד לו שהוא מוכן להראות שהוא נגד ההתנתקות.
זה לגיטימי, זה מאבק על דעת קהלץ

לא מקובל עלי שהוא וחבריו יחליטו לחסום לי את הכביש פתאום.
ואם החליט לחסום את הכביש, שיהיה מוכן לשלם את המחיר של ישיבה בכלא על הפרת חוק.
Fritz The cat
Fritz The cat • 1 ביולי 2005
למדינה ששלחה יש זכות לקרוא חזרה.
בקרב המצדדים בחסימת כבישים, יש חברי כנסת , נציגי הציבור בכתום.
נכון, שדוקא העתידים להתפנות, מפגינים פחות בכבישים, אך הם חלק מציבור גדול למדי, ושלוחיו בהחלט מייצגים אותו בצמתים, אפשר לראות זאת בכמות הכיפות,השביסים והאוטובוסים המגיעים מישובי יש"ע לצמתים.
לא מגרשים אף אחד לקרוואן. הקרוואן הוא בית של 80 מ"ר שעולה 50 אלף דולר והוא זמני ובחינם עד שיבנו את הוילות החדשות שלהם בכספי הפיצויים.
אכן, אין פיצוי הולם למפעל חיים ולשבר הנפשי , שעובר אדם ,שמועבר מביתו.
אבל בהחלט הפיצוי הכספי הוא הוגן וניתנו די פתרונות למגורים ,שישמרו את הקהילה .
ולכן מושגים כמו גירוש וטרנספר וביטויים כמו " מגרשים אותנו כמו שהנאצים גירשו את היהודים" לא נכונים מעבר לכך שהם מקוממים.
crazy_toast​(שולט){אליס}

Re: גירוש

crazy_toast​(שולט){אליס} • 1 ביולי 2005
בירדי כתב/ה:
מגרשים פה אנשים מבתיהם מדי יום כי אין להם כסף להחזיר משכנתא.
לא בגוש קטיף - בבת ים, תל אביב, ירושלים.
ולא לווילה בקיבוץ עם חוף ים פרטי - לרחוב.

התנתקות נעימה.

צודק.
Tame
Tame • 1 ביולי 2005
מצחיק נורא העובדה שהם אומרים לשוטרים "אתם עוצרים יהודים" זה שופך אותי מצחוק כל פעם מחדש..
כאילו שהשוטרים האלה לא עוצרים יהודים בכל יום... אנחנו לא צריכים לייבא פושעים מחול, יש גם אצלנו.. (או שאולי המחשבה שלהם זה שרק ערבי עשוי להיות פושע ושהמשטרה בעצם נועדה לעצור ערבים?).

בנוסף, גם נגד נושאי הסרטים יש לי הרבה.. לא בגלל ההזדהות שלהם עם המאבק - יותר בגלל שהיו הרבה מקרים שבהם הם התנקלו לקושרי הסרטים בכחול לבן...
למה אנשים צריכים לפחד שישברו להם את האנטנה אם הם יחליטו להזדהות עם תומכי ההתנתקות? לגיטימי למחות נגד אבל לא לגיטימי להביע תמיכה?

לדעתי הצד המתנגד להתנתקות פשוט אלים, בכל צורה - מילולית פיזית, פוגעים ברכוש, בבני אדם, ברגשות, בחוק עצמו ובמדינה עצמה.

ואחרי כל זה - לא חושב שצריך "להיכנס בהם" לא חושב שצריך להתנקל להם חזרה.. לא חושב שזה מצדיק מלחמת אחים - מישהו צריך להיות הבוגר בעניין הזה..
יש המון מה להפסיד.
Seth
Seth • 1 ביולי 2005
Tame כתב/ה:
יש המון מה להפסיד.

עכשיו יהיה קצת פחות ...
Tame
Tame • 1 ביולי 2005
פלאג, לא הבנתי את כוונתך..
למה שיהיה פחות מה להפסיד? (כשאני אומר שיש לנו מה להפסיד אני מדבר על המדינה שלנו)
Seth
Seth • 1 ביולי 2005
זו בדיוק היתה כוונתי .
עכשיו כשתהיה לנו פחות מדינה מן הסתם יהיה גם פחות מה להפסיד .
real-one​(נשלט)
לפני 19 שנים • 2 ביולי 2005

ובכן

real-one​(נשלט) • 2 ביולי 2005
אם הראיה שלך לגבי המדינה היא שהמדינה היא שטח האדמה שלה, אז אתה צודק.

אבל מדינה היא לא שטח אדמה, כזה או אחר, שמישהו לפני 2000 שנה השתין במקום זה או אחר והפך אותו לקדוש יותר או פחות, לחשוב יותר או פחות.

מדינה זה האנשים שבתוכה, והשלם גדול מסכום חלקיו במקרה הזה.

אם המדינה תהיה עם קצת פחות אדמה, אבל תהיה יותר מגובשת, יותר מאמינה בעצמה, והאנשים שגרים בה לא יראו אחד את השני כאויבים אלא שתושבים הנמצאים כאן כדי לחיות ביחד, המדינה תהיה הרבה הרבה יותר ממה שהיתה קודם.

לטעמי. קצת פחות אדמה וקצת יותר אנשים שנשארים בחיים זה הרבה יותר מדינה.

נכון, שכמו שהדברים נראים עכשיו, הולכת להיות מלחמת אחים, אבל אני מקווה שלא.
אם תהיה אז באמת יהיה פחות מה להפסיד, פחות אנשים, פחות מדינה.

לא בגלל אדמה, לא בגלל שמדובר בשטח היסטורי יותר או פחות.

אני נגד התיזה שאומרת שאסור לוותר על אדמה במחיר חיי אדם, וכמובן שעד גבול מסוים.

לא אסכים להתפנות לגמרי מכל שטחי מדינת ישראל, אבל בהחלט להתפטר מהשטח הספציפי הזה שמכיל בתוכו כמות אנשים שאף אחד אינו מעוניין לשלוט עליהם.

דברים צריכים להיות בפרופורציה.
לא לוותר על הכל, אבל לא להיתפס על אידאולוגיה שלא מחזירים אף שעל אפילו במחיר בנינו.

נכון, יש כמה שמוכנים לאבד בנים תמורת ה"זכות" לגור בשטחים.

אני לא מוכן לאבד בן, ולא מוכן להשאיר ילדים יתומים על זה.