בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

שוק בשר!

דנדיליון​(שולטת)
לפני 18 שנים • 21 ביולי 2005
דנדיליון​(שולטת) • 21 ביולי 2005
כחולה, קודם כל תודה על הפוסט המושקע. מילים בסלע.

עניין אחר, הנה כמה חוויות שאני מוצאת לנכון לחלוק על גבי השירשור שלך, עוד מעט תביני למה.
כתבת על שוק הבשר הווירטואלי. אני רוצה לספר על דברים שהתרחשו בדאנג'ן.

ביום שלישי האחרון הגעתי למועדון אחרי חודשים שלא הייתי בו.
כל מה שאני יודעת ומרגישה כלפי המקום רק התחדד.
אנשים אבודים שמחפשים אהבה ומגע בכל מחיר נמצאים שם.
אנשים נצלניים, בורים, חסרי דרך ארץ והבנה בסיסית בבדס"מ, שלא לדבר על קומון סנס בסיסי מאכלסים את המקום.
לצידם יש מיעוט של יודעי דבר.
ויש כמובן את הוונילים אבל נניח להם כרגע.

כמה דברים התרחשו:

בזמן שאני רוקדת עם חברות, אישה אחת (בהמה לצורך העניין, קשה לי להתאפק עם זה) מספינקה אותי. זרה שאין לה מושג מי אני. אני מתבוננת בה בהלם, שואלת "למה". הייצורה מתבוננת בי בחזרה ומחייכת. היצור שאיתה ניגש אלי ואומר לי "טעות בזיהוי". וואלה יופי. האישה גם היא ניגשת מחייכת וחוזרת על המנטרה המטופשת הזאת.
אין לי שום רצון במגע עם אנשים כאלה.
זה אינצידנט, שמבחינתי מעיד על חוסר דרך ארץ. אין שום קשר בין בדס"מ לבין התנהגות נאותה.
אין לי מושג מה לעשות במקרה כזה. ולא, אני לא נוקטת בשיטת "עין תחת עין".
להעיר לאנשים האלה על טיפשותם, לנהל מולם דיון על נימוס בסיסי, נראה לי ביזבוז אנרגיה.

עניין אחר - אני יושבת עם חברה באחד החדרים למעלה, שם שוכב בחור על הריצפה. אין מושג למה/מי/מה וכו'. בסופו של עניין מסתבר שהוא קיבל פקודה מה"דומית" שלו לשכב כך. מקובל לחלוטין. העניין הוא, שאף אחד לא נותר להשגיח עליו. אף אחד. אני לא רוצה לספר מה עבר על הבחור. ייתכן שאחת המטרות של אותה "דומית" הייתה שייעשו בו שימוש. אין לי מושג. זו לא נראית לי התנהגות סבירה כלפי אותו בחור (ואני מזכירה, לפני שהוא סאב, הוא ב ן א ד ם ).

עניין נוסף - אני עם חברה מאוד מצודדת וחמודה. גברים מרשים לעצמם, לגעת בה, לשלוח ידיים, להכנס לספייס שלה, להתנהג בתוקפנות כאשר הצעותיהם אינן מתקבלות על ידיה (כן, הם "נעלבים" אם לא רוצים להצטרף אליהם לשתייה, למשל).

והיו עוד כמה דברים ש"העשירו" את הערב הזה.

הבהרה - אין שום סתירה בין היות האדם בן תרבות לבין היותו בדסמיסט. בהמות ישארו בהמות, ללא קשר לתחומי העניין שלהם.
Bent

מתנצל על השימוש במילה גסה - חינוך

Bent • 21 ביולי 2005
דעה של מי שמתבונן מבחוץ והיה קצת במקומות אחרים.

הייתי רוצה לחדד מעט, הייתי מגדיר את הבעיה כהתנהגות מחפירה במקום ספציפי.

הדאנגן.

שורשי הבעיה:

1. ישראליות. אין לי תרופה או רצון לשנות כלום בנושא, לכן אתרכז בגורמים אחרים שעליהם אפשר להשפיע.

2. קיום הדאנגן כעסק פרטי. לא קיומו כי זה ברכה אדירה בעיניי, אלא הצורך לקיים את בעליו ומונע מהם למשל לכפות חוקי התנהגות מקובלים.

3.ניהול הדאנגן- תצורת הנהול הונילי, כללי הטקס אומנם נקבעים על ידי כללי התנהגות שאינם אמורים להיות שונים בכלום מכללי ההתנהגות בכל מקום ציבורי, אך ההקפדה עליהם (ובמיוחד במקום משחק ציבורי) הם בעלי חשיבות רבה לחברים, ונילי לא ידע ולא יבין.

4. הגדרת כללי התנהגות בדאנגן ויותר חשוב הפצתם והטמעתם על ידי קהל המבקרים, פשוט אין.

5. החוסר ב DM - בכל מועדון בעולם מסתובבים DUNGOEN MONITOR , אנשים המצויים בתחום ותפקידים לשמור על המשחקים אבל לא פחות חשוב לשמור על פרוטוקול ההתנהגות כפי שנקבע על ידי המועדון.

קצת מחשבות על הנושא.

BENT
Lilu-FemdoM{Pon}
Lilu-FemdoM{Pon} • 21 ביולי 2005
כחולית יקירתי

אין מה להתמרמר , את הרושם הכללי את בוחרת לקבל
אי אפשר לשנות את העובדה שיש אנשים שרואים דברים
אחרת מאיתנו ושגישתם לאיך שדברים צריכים להיות גם כן שונה.
כמו שציינו , יש לעשות סינון רציני במערכת ההכרויות כאן , הרי
בסופו של דבר זהו אתר בדס"מ , כאן באים להכיר אנשים שאוהבים
את התחום כמוך , בין כל ההודעות ה"מגעילות" שאת מקבלת את פשוט
מסננת ובוררת (וגורסת או בועטת icon_wink.gif ) , לבטח יש בניהם את אותם אלה
שבאמת בסדר ולא פייר שיקבלו יחס שלילי בגלל אותם אלה שלא יודעים
להתנהג.
בסופו של דבר כמו שאמר טבאייס, ישנה קהילה קטנה שמורכבת מאנשים
טובים , חמים , אמיתיים וכל הזמן מצטרפים לשורותיה עוד ועוד אנשים טובים
אז אל תאבדי תקווה.

אוהבתותך

לילו.
מיתוסית​(שולטת)
מיתוסית​(שולטת) • 21 ביולי 2005
וואו, יש פה כמה דברים שאני רוצה לענות אליהם:

1. באשר לדאנג'ן, כן, גם במועדונים ונילים יכולים לקרות דברים מגעילים כאלו ונכון שזה שורץ בכלל החברה הישראלית, אולם התחושה שלי היא שבקהילת הבדס"מ התנהגות כזאת מקובלת יותר.. אני דווקא באה לדאנג'ן מתי שאני רק יכולה ומאוד נהנית ממנו- בעיקר בגלל היציאה משיגרת המועדונים הונילים, מלראות חברים מוכרים וטובים, להכיר אנשים חדשים ובכלל כמפקום מפגש נחמד עם מישהו פוטנציאלי שרק רוצים לבחון אחד את השני בלי גורם רשמי.
לגבי כללי התנהגות בדאנג'ן- אני עם בנט. אין הקפדה על כללי המועדון שהיו פעם רשומים בגדול בכניסה. אין הקפדה על דרס קוד. אין הקפדה על להגן על אנשים- לפעמים אנשים מתבעסים לעשות סשנים פומביים בגלל כל מיני אנשים חסרי תרבות שמתערבים בסשן ואף מנסים לגעת בנוכחים. אכן דרוש שומר או עבד/אדון הבית שתפקידם יהיה לעזור, לבדוק ולא רק להסתובב כמו נר ולעשות סשנים. מישהו בעל ידע נרחב בבדס"מ שיכול להבחין בשגיאות בטיחות וביטחון בסשנים ולעזור- משהו שהציעו בעבר.

2. לא יודעת מה איתכם. האתר הזה הוא לא בראש ובראשונה אתר היכרויות לדעתי- זה אתר לדיונים, אתר שבו אפשר ללמוד, לקרוא, להתבונן, להתייעץ בניגוד לאתרי היכרויות רגיל. כאן חברי האתר מכירים אחד את השני גם בפנים ולא איש איש לעצמו כמו באתרים היכרויות רגילים ואפילו סתם אתרי פורומים שבו לרוב כולם וירטואלים. אנחנו עורכים מפגשים מצומצמים יחסית -שימו לב של אנשים קבועים פחות או יותר- גם כאלו עם גוון ונילי יותר. אלו ההזדמנויות שאנו רואים את האדם שנמצא אחד בשני וגם פוטנציאל להיכרות בדס"מית/זוגית, וזה מצוין.

3.לגבי זה שאיש איש לעצמו. זאת בדיוק הבעיה. יש לי התחושה שהחוקים בעולם הבדס"מ משתנים ומוקצנים מאשר כשמדובר באתר ונילי.
אנשים טריים וחדשים באים לפה ומתנהגים כמו שהם חושבים שהם אמורים להתנהג- לפי פנטזיות או לפי איך שהם רואים אנשים אחרים שמתנהגים, או אנשים שמתנהגים אליהם. לפעמים הם באים בכוונה טובה ו"מתקלקלים". אני לא בטוחה למשל שדום שאומר לסאבית בצ'ט: "רדי על ארבע", אכן מודע לכך שזה לא חלק ממשחק ושזה פוגע. הוא אולי לתומו חושב שכך מתחילים עם סאבית באתר בדס"מ. או למשל היה סאב שפנה אליי דבר ראשון ב"שלום, גברתי". תיקנתי אותו ואמרתי לו שאיני גבירתו ואיני מכירה אותו ושיקראה לי "כחולית" למשל. הוא לתומו חשב שכך ראוי לפנות למלכות, כי היו מלכות באתר שממש דרשו ממנו לקרוא להן "מלכתי", חקרו אותו בדס"מית ועשו עליו סייברים. הוא חשב שכך מכירים מלכות.[/B הוא ממש נדהם כשאמרתי לו שאני קודם כל אישה ושידבר איתי כאילו הוא סתם פגש אותי בצ'אט של נענע או תפוז (לא של הסוטים...).
וזה חזר על עצמו. או למשל עוד מקרה שקרה לי: עבד אחד פנה אליי בהודעה פרטית וערכנו חלופת הודעות פרטיות. לא נפלתי ממנו אז אמרתי לו שאם אהיה מעוניינת, אפנה אליו בעתיד. הוא הטריד אותי קצת ושלח לי את מספר הטלפון שלו בבית כדי שאצור קשר וסרבתי (אין לי לב לנתק לאנשים בפנים או להתעלם מהם. כמו שאני דורשת נימוס, אני גם נותנת). ואז הגיעה ההפתעה: הוא אמר שהוא מוכן לשלם לי כדי ללקק את מגפי. אלוהים, הוא מעולם לא ראה אותי, לא דיבר איתי מעבר לכמה משפטים סתומים! כיצד הוא מעיז/יכול להציע הצעה כזאת?! מלבד זאת, נעלבתי עד עמקי נשמתי שהוא חושב שהוא יכול לקנות אותי בכסף. מה הוא חשב שאגיד לו? אתה לא מעניין אותי, אבל בגלל שהצעת לי כסף, אני מוכנה?!
אבל זה גרם לי לחשוב ש: אם אנשים מתנהגים בצורה זו או אחרת, [B]כנראה יש לזה בסיס!
ככל הנראה ישנן נשים (במקרה זה) שכן היו נעתרות לאי אלו הצעות וסגנון דיבור. תארו לכם למשל סאבית שדומים פונים אליה רק בזילזול ובפקודות- היא עוד עשויה לחשוב שאלו חוקי המשחק!

ניסיתי לתקן את המצב בכך שפרסמתי מאמר על "איך להתחיל עם נשים בכלוב". אמרו לי שזה צעד מבורך, אפילו הכנסתי אותו כלינק לפרופיל שלי. אתם חושבים שזה שינה בהרבה משהו? גורנישט.
Tobias​(אחר)

גורנישט בורנישט

Tobias​(אחר) • 21 ביולי 2005
המאמר שלך היה מצויין
את אומרת שהוא לא שינה כלום
אז אולי הוא לא שינה את אלא שכבר אי אפשר לשנות
אבל אני מאמין לפחות שהוא עזר למנוע הווצרות של כאלה חדשים.

בנוסף
הכלוב לדעתי הוא כמו קניון בדסמי וירטואלי
יש פה הכל מהכל לכולם
הכרויות
הצגות יומיות(בלוגים)
תרבות (מאמרים)
ורוני סופרסטר(קיחוט)

תני דוגמה לכולם בדרך ההתנהגות שלך
אנשים שרוצים חברת אנשים כמותך יבואו אליך
ואל תדאגי
יש לך חברים בנתניה שכחת?
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 21 ביולי 2005
קודם כל, אני חושב שיש קצת צביעות בקבילה כי הקהילה המשתרמטת שלנו היא שוק בשר. במועדון לא ביקרתי זה זמן רב והתפוצצות האגו, הקליקות והרוע בפורומים הרחיקו אותי גם מהם בתקופה האחרונה, אבל מאז ומתמיד היו אלה אנשי הקהילה, אנחנו ולא "הם", שהפכו את הקהילה הזו לשוק בשר. אנחנו - דומים, דומיות, סאבים וסאביות - שהלכנו לדאנג'ן ונישקנו בסבבה שפתיים זרות, הנחתנו כף יד על ישבן בקושי מוכר או ספגנו לראוווה הצלפות שוט מידידים חצי וירטואליים. אנחנו שמקדשים סיפורים ותיאורים נוטפי זימה של סשנים, אנחנו שמחפשים ללא הרף ולעתים בנואשות, אנחנו שמעלים תמונות, אנחנו שרומזים בצ'אט, אנחנו שכולם כבר היו עם כולם, אנחנו אנחנו ואנחנו.

אם זה רע או טוב אני כרגע לא שופט. מן הסתם חלק מהגורמים יותר לגיטימיים מאחרים וחלק מהתוצאות יותר בסדר מאחרות. העניין החשוב הוא להבין, בניגוד לנימה שעולה מפוסטים כאלה, שזה לא משהו שמישהו עשה לנו אלא שאנחנו עושים בעצמנו.

כמובן, יש לנו נסיבות מקילות. חזקות אפילו. אנחנו מתרכזים פה, בסופו של דבר, סביב תחום שהוא מיני בעיקרו (אה, סליחה, הוא בעצם רוחני ועמוק) וטבעי שאופי התחום ישפיע על אופי הקהילה. מלבד זאת, התחום הוא כזה שאין לו כמעט דרכים או מקומות חיצוניים שבהם הוא יכול לבוא לידי ביטוי ובהם ניתן לפגוש אנשים מהתחום או לחפש בני זוג. כתוצאה, טבעי מאד שתיערך פה פעילות חיפוש עניפה. מכאן שהתנאים הם של מין ושל חיפוש, ולפיכך מאד מקדמים אווירת שוק בשר.

אם נוסיף לכך את העובדה שכולם מכירים את כולם (ולכן יש קליקות ויש מלחמות אגו), שיש ראוותנות ואגו כמו בכל מקום ואפילו יותר, שיש יחס מספרי שיוצר קושי לגברים, שגברים הם יצורים חרמנים באופן כללי ועוד כמה מרכיבים - לא פלא שזה מה שמקבלים.

אני לא מסכים עם דנדי שלאווירה אין השפעה. לדעתי בהחלט יש כאן אנשים שיכלו להיות הרבה יותר טובים, או לפחות פחות גרועים, ללא האווירה כאן. זה שואב אותך פנימה, חלק מושפעים יותר וחלק פחות.

מה עושים עם זה? ברמה הגלובלית לא נראה לי שיש מה לעשות, עם כל הצער. ברמה הפרטית, הפתרון שלי הוא להכיר ולהתיידד עם אנשים בבודדת או בקבוצות קטנות. בלי הקהילתיות, בלי האגו, בלי הצורך להוכיח משהו או לתפוס פוזה, בלי הקונפורמיות ובלי המסיכות.
אני עצמי, למרבה העלבון, לא מקבל המון מסרים מפתים מהסוג שתיארתן. זוגתי לעומת זאת כן מקבלת, והפתרון שלה מעולה בעיניי, אם כי מצריך סבלנות. בניגוד לחלק ניכר מהדומיות/סאביות, היא לא מתעלמת וגם לא משיבה ב"לא" לקוני וכו'. תחת זאת, בדיוק בגלל שבמקרים רבים הפניות הללו נובעות מבורות, היא טורחת להסביר להם בקצרה מה הוא קולר וירטואלי, למה צריך לכבד אותו ואיך סאביות באופן כללי לא אוהבות שפונים אליהן. הרבה פעמים התגובה היא התנצלות ותודה על ההסבר. נסו את זה.
Tame
Tame • 21 ביולי 2005
זאלופון, אני מסכים עם הרוב המוחלט בדבריך, עדיין יש כמה נקודות שאני לא מסכים איתן אך הן לא מהותיות לדיון.

מה שכן, מאוד אהבתי את מה שתיארת בסוף הפוסט שלך ולדעתי זו בדיוק הדרך שצריך לנקוט בה. ברמה הפרטית נהיה נאמנים לעצמנו ואף ננסה להעביר לאחרים חלק מאותה "אידיאולוגיה" ולדעתי נראה שיפור שילך ויגדל. הדרך היחידה להנהיג היא ע"י מתן דוגמא אישית.
דנדיליון​(שולטת)
דנדיליון​(שולטת) • 21 ביולי 2005
זאלו, איפה כתבתי שלאווירה אין השפעה?

העובדה שרובנו חולקים פלטפורמה משותפת לא סותרת מבחינתי דרך ארץ (נימוס) וקומון סנס בסיסי. מעבר לזאת, יש לי תחושה שאיך אומר זאת, מעטים האנשים שהתעמקו בכללי עשה ואל תעשה בעניין הבדס"מי.

לומר ששיחות/כתיבה חושפנית, מינית, מתגרה, ייצרית, גוררת יחס שווה, זה כמו להאשים מישהי בלבוש פרובוקטיבי. זה כמו שתאמר לי, בהיותך זר מוחלט למשל, שהישבן שלי דורש מכות בשל ה"בולטות" שלו.

זאלו, לא חסרים דיונים יותר גבוהים מגובה המפשעה באתר. לא חסרה כאן כתיבה טובה. אפשר לומר שגם זה משפיע ו"מרומם" אנשים באותו אופן שאתה רומז שזה "מוריד" אותם.

מעבר לזאת, דיבורים לחוד ומעשים לחוד.
כל מה שאמרת לא סותר את העובדה שבמועדון אין סנקציות נגד אנשים שעושים בדיוק את מה שציינתי. ל"קהילה" אין בעצם גבולות חזקים ומישהו שיאכוף אותם (אני יודעת שעשיתי הכללה, אני יודעת שיש דברים שכלובי למשל לא נותן שיתפרסמו, ועדיין, אני אומרת את הדברים הללו מעומק ליבי ומתוך כעס על מה שהתרחש שם).
marlena​(נשלטת){נבט}

אבל גם...

marlena​(נשלטת){נבט} • 21 ביולי 2005
אין לי מה להוסיף על הדברים החשובים והנכונים שנכתבו פה, אז אנסה דווקא להפנות את הזרקור לחצי הכוס המלאה, לצורך העלאת המורל icon_biggrin.gif
בתור אורחת חדשה יחסית באתר ובמועדון, שמחתי למוצא בשני המקומות (בפרט באתר) אנשים מקסימים ונהדרים - חלקם כתבו פה דברים חכמים ונכונים. זה לא יסולא בפז. התמיכה, העידוד וההבנה שאני מקבלת פה, בעיקר מנשים נהדרות וחכמות, הן חסרות תחליף.
אז אולי באמת נהפכנו לשוק בשר, איני יודעת, לא הייתי פה בעבר. ואמנם יצא לי להיתקל בנודניקים ובגסות רוח. אבל יש פה גם הרבה יותר מזה, והשרשור הזה יכול להעיד על כך.
Bent

אנשים נפלאים - התנגהגות של ברברים

Bent • 21 ביולי 2005
עם יש משהו מקומם בדבריך - זאלופון- זה הויתור.

הדרך הקלה, אז אני מצטער לא להסכים ,ויש לי הרבה להגיד.

למשל, דנדי מתארת מצב בו פקצ'ה לובשת שחור ובעלת הזיות גדלות (מלכה?), חבטה בעכוזה בשוט, במועדון, וללא רשות, שאלה, או אזהרה כל שהיא.

מהתיאור אני קורא ניסיון פתטי ל"התחיל" איתה.

מה שלא קרה שם, זה תגובה הולמת, במקום שבו שולטים ושולטות לוקחים אחריות על לקשור אנשים, לחבוט בהם עד זוב דם, למשוך, לצבוט, להכאיב, ואף להשפיל מילולית ופיזית את אילו הנותנים בהם את אמונם, לא קם אחד, והסיר את ראש הפקצ'ה, לא הגיב, לא שאל לפשר העניין.

סליחה, האחריות להתנהגות במועדון ציבורי היא של האנשים שבתוכו קודם כול.

נכון שהאשמתי את הנהלת הדאנגן.

אבל, במבט נוסף כל זמן שגישת קבל את העולם כפי שהוא קיימת, אז אין זו אשמתם. במועדון שלם אף לא שולט אחד המכיר את הנפשות הפועלות לא בחר לפתוח פה? לא ראה? לא הקים צעקה.

פוי.

שולט/ת = קודם כול שולט/ת בעצמו, אחרת מאיפה לעזאזל התואר המגוחך.

אילו הייתה חובטת בעכוזה של נערתך?
לא היית אומר או עושה משהו.

לותיקים, לאילו שיש ידע ומוסר יש חובה להגיב. לחנך, לתרום. בכל תחום, אבל בטח למיעוט נרדף כמו חובבי הבדס"ם. בהעדר גורם משליט סדר יש להם חובה כפולה לדאוג, לשמור ולטפח. אמרת דוגמא אישית, איפה היא הייתה?

כדוגמא, במועדונים בחו"ל אותם ביקרתי יש על הקיר לפחות במקום ברור אחד, את רשימת החוקים של המועדון, באחרים המסיבה לא התחילה לפני הקראת החוקים, בכולם אי ציות לחוקים גרר הרחקה מיידית מאותו ערב, עבירה חוזרת הרחקה לתקופה, ועבירה שלישית (ולא נפגשתי בחיים באחד טיפש שכזה אלא בוירטואלי), הרחקה לצמיתות.

אחריות, על מעשיך, לא רק במבט הצר האישי אלא גם קהילתי.

באתר, האינטרנט הוא אנונימי ברובו, אין כמעט דרך למנוע את ההתבהמות של אנשים עקב היותם מאחורי מסכה מוצקה. הדרך הפשוטה היא ההתעלמות, ורשימת האיקסים אותה לצער כולנו נשים צריכות לעדכן יותר מגברים.