בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

השתמשו במילת הבטחון

sheket
לפני 18 שנים • 18 באוג׳ 2005

מוסיפה חיזוקים

sheket • 18 באוג׳ 2005
ברוכים הבאים קודם כל....

אמנם מתלמדת ועדיין יכולה לומר שיש לא מעט "שולטים" (אני משתמשת כאן במרכאות) שיטענו כי מילת ביטחון היא סוג של שליטה מלמטה, שאין צורך במילת ביטחון כי ה"שולט" תמיד יודע כשהנשלט שלו מתקרב לגבולות ועוד שטויות בסגנון.

חשוב, חשוב ואני לא יכולה לומר כמה חשוב לקבוע מילת ביטחון ולהשתמש בה. אין בזה שום בושה, אין בזה שום דבר שאמור להעיד עליכם כאנשים או על יכולתכם כנשלטים והמוכנות שלכם, כל אדם (בין אם הוא שולט ובין אם הוא נשלט) יש לו גבולות משלו, ומילת הביטחון נועדה לאפשר לנו, כנשלטים ולכם כשולטים לדעת את אותם גבולות ולבנות סשן תקין שבו שני הצדדים נהנים.

סביר שמה שאני כותבת נכתב כבר (עמכם הסליחה, לא קראתי את כל השירשור) ועדיין היה לי חשוב להדגיש: אין סשן בלי מילת ביטחון. אל תשחקו משחקי אמון על חשבון הנפש או הגוף שלכם-
אפשר להיות נשלט עד הסוף ולהתמסר ובכל זאת להשתמש במילת הביטחון היות ושולט אמיתי ירצה רק (ואני מדגישה ואומרת וחוזרת- רק) בטובתכם.

שוב, ברוכים הבאים- והמון כיף והנאה....
Here And There​(נשלטת)
לפני 18 שנים • 19 באוג׳ 2005

Re: השתמשו במילת הבטחון

Here And There​(נשלטת) • 19 באוג׳ 2005
כלובי כתב/ה:
אני חושב שמקומה של מילת הבטחון כאמצעי זהירות חיוני וחשוב אבד - בתוך כל הטקסיות והסממנים והנורמות החברתיות וגינוני השליטה.

אז אולי כדאי להדגיש כמה דברים לאור הדברים שאנו קוראים כאן מידי פעם.

מילת הבטחון היא לא צעצוע, לא סממן שליטה - היא לא קולר אימונים ולא מחסום לפה.
היא לא אמצעי שמטרתו להדגים כמה אתם סומכים, מקריבים, נכנעים, מעריצים וזורמים עם השולט/ת שלכם.

מילת הבטחון נועדה לא כדי שאי השימוש בה יגדיל את אפקט השליטה.

מותר, רצוי ואף חובה להגיד את מילת הבטחון כשמרגישים שהדברים נעשים קשים מנשוא.

חשוב מאד להדגיש שאין השימוש במילת הבטחון מעיד על כך שאתם נשלטים לא מספיק טובים, שאתם גרועים, שאתם לא מעריצים או סומכים על השולט שלכם. שולט שינסה להעניק לכם תחושה כזאת. הוא כזה שקשה לו בעצמו להתמודד עם ערעור כלשהו על סמכותו, אפילו במחיר גרמית נזק בריאותי ו/או נפשי.

חובה להשתמש במילת הבטחון כשמרגישים שמצבנו הנפשי הנפשי מתדרדר.
נורת אזהרה - הקו האדום - והסממן המוחלט לכך שהדברים הגיעו למקום לא בריא היא תחושה של ניתוק הנפשי שאנו מבקשים ליצור לעצמינו פתאום. כדאי להגיד את מילת הבטחון הרבה לפני שמגיעים למצב הזה.

מילת הבטחון לא נועדה כדי שתוכיחו את עצמכם במהלך הסשן. היא שם כדי להגן עליכם ורק עליכם ולא כדי שאי השימוש בה יעביר לשולט מסר של כניעה / הערצה התבטלות מוחלטת.

שימו לב ששולט שחשוב לו שלא תשתמשו במילת הבטחון גם במצבים קיצוניים ובכך תוכיחו צייתנות עלול לעשות זאת מתוך חוסר יכולת וחולשה להתמודד מולכם. מול הכח שיש לכם לשלוט בגבולות מערכת היחסים.

מילת הבטחון כמו כפתור האזעקה במעלית - נועדה למנוע סכנה ונזק. כשם שחוסר השימוש בכפתור האזעקה מעלית לא מעיד על גבורה. כך גם חוסר השימוש במילת הבטחון. כשאתם לא שם - לא נהנים מזה, או שנפשכם מבקשת להרגע. השתמשו במילת הבטחון!

מילת הבטחון נועדה על מנת שישתמשו בה!

כלובי,
אני מסכימה לגמרי עם מה שרשמת.

מסכימה לגמרי שאנשים משתמשים במילת הביטחון הרבה פעמים משיקולים לא ננכונים עקב הגדרות לא נכונות של המליה. ולא צריך לפחוד להשתמש במילת הביטחון ולהשתמש בו כאשר עולה הצורך.

עם זאת אני חושבת ששימוש תכוף של הסאבית במילת הביטחון בהחלט משקף משהו על המאסטר.
אני יודעת שהמאסטר לא יכול לקרוא מחשבות ולדעת מה עובר בראשה של סאבית באותו הרגע, ולא יכול לדעת את סף הכאב שלה. מצד שני, אני בהלחט מצפה שיהיה לו איזשהו רמה של רגישות לשפת גוף שלה ולמה שהיא אומרת תוך כדי הסשן ויכולת הערכה מינימלית של המצב ע"מ לדעת מתי הדברים מתחילים להיות קצת יותר מידי קשים עבורה.
אני חושבת שהתקדמות הסשן צריך להתנהל מאוד באיטיות, תוך כדי זה שגם המאסטר לבד יידע מתי כן ומתי לא להתקדם ולא רק שהיא/הוא ידריך אותו.
חוץ מזה אני חושבת ששימוש ב-2 מילות ביטחון זה גם כלי מאוד טוב. זו דרך מאוד טובה לקדם סשן, מבלי הצורך להפסיק כל הזמן....