לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

"הקו החם" או: גבולות זה לא רק בסשן

Dom_Quixote
לפני 18 שנים • 17 באוג׳ 2005

"הקו החם" או: גבולות זה לא רק בסשן

Dom_Quixote • 17 באוג׳ 2005
לילה טוב,

אני לא פותח וגם לא יהיו בפוסט הזה השטיקים הקבועים שלי. אני חושב שעד היום יצא לי לפרסם באתר אולי שני פוסטים רציניים באמת, והנה השלישי.

מי שלא רוצה הקדמה (אם כי רלוונטית לשם שינוי) כי זה יהיה ארוך ולא יהיה תקציר, מוזמן לדלג לעניין עצמו.

מי שנמנה על חוג בני השיח שלי בקהילה, יודע שאני בהחלט "מעורב", אך בהחלט לא "מעורה". אני כותב פה הרבה ומגיב פה, בדר"כ בהומור, על כל דבר פעוט, זה נכון. אבל אין לי באמת מושג מי נגד מי, אני תמיד מתעדכן במי נפרד ממני ומי התחבר למי חודשים ארוכים אחרי שזה קורה, ותמיד אני מופתע כשמספרים לי ש"הוא היה הדום שלה לפני שנה" ו"הם היו ביחד לפני שהיא היתה איתו אבל אז היא עזבה אותו וחזרה אליו".

כשעולה בשיחה שם כזה או אחר אז אני מרכל קצת, אני לא קדוש. אני אומר "או, הוא איש נחמד" ו"או, הוא איש לא נחמד". אני גם אומר "שמעתי שהוא צייד סאביות סדרתי" ו"מספרים שהיא בוגדת בכל מי שהיא איתו". ברמה הזאת אני מודה ומתוודה שאני חוטא בחטא בר המיתה של רכילות. כשמדובר בשמועות אני מקפיד לסייג שזאת שמועה, אבל כשאני שומע סיפורים ממקור ראשון שנכח שם ואשר אמינותו מקובלת עלי ברמה בסיסית אני נוטה אפילו לחזור עליהם בלי סייגים מיוחדים. אני לא קדוש ולא טלית שכולה תכלת, אני די כמו כולם.

נדמה לי שבטוח לומר שכולנו יכולים להזדהות עם הכתוב בפסקה לעיל, מי פחות, מי בערך כך, ומי הרבה יותר. בכל מקרה אין בינינו מישהו שבאמת סותם את פיו ולא מבצע שום החלפת מידע כלשהי על חברינו לקהילה.

ומה אומר, זה לגיטימי. וזה אנושי. וזה טבעי. וזה קורה. ואין באמת אפשרות לעצור את זה, ואולי גם אין צורך. ברור שאין זה מצדיק השמצות, בוודאי לא כאלה חסרות שחר, אבל העולם רחוק מלהיות מושלם, כידוע.

עם זאת, מפה ועד למה שאנחנו עדים לו באתר הזה בחודשים האחרונים, דהיינו - חברויות על חשבון עובדות, אינטרסים אישיים על חשבון האמת ופנקסנות חשבונות ופוליטיקה בגרוש על פני התייצבות לצד הצדק, המרחק הוא גדול.

וכן, יש פה לא מעט אנשים שבמקרה שאדם א', הנמנה על חבריהם האישיים, יבצע מעשה מסויים, הם יקומו ויגנו עליו בחירוף נפש ויטענו כל דבר – הוא זכאי, הוא לא היה שם בכלל, לא הבינו אותו נכון, הוא לא כזה, אין לכם הוכחות, אתם כולכם קליקות, הוותיקים נגד החדשים, הבנים נגד הבנות, באיזה זכות אתם שופטים וכל הטיעונים האלה. ולמחרת יקום אדם ב', הנמנה על האנשים שהם אינם מחבבים, ויעשה את אותו מעשה בדיוק או אף חמור ממנו, והנה הם בחוד החנית של המאבק לביעור הנגע.

גם אותי האשימו כמה פעמים בהשתייכותי ל"קליקות" ובכך שאני מגיב לטובת חברים שלי. זו שטות מוחלטת. יש לי פה חברים קרובים באתר, בהחלט. ויש פה כמה אנשים שאני פחות מחבב, בהחלט. אבל אם יקום פה אדם אחד שימצא דוגמה רצינית אחת כלשהי לכך שאי פעם, אי פעם, הגבתי לא עפ"י צו מצפוני ודעותיי האישיות אלא על סמך זה שאני חבר או לא חבר של האדם בדיון, אני אישית אקנה מצביקה פיק כובע נצנצים ואוכל אותו עם רוטב ויניגר. אני מרשה לעצמי להעלות פה את הדוגמה של *נגה*, שהאשימה אותי לפני כמה חודשים בתגובה עפ"י קליקה באיזה שרשור, ואשר מאז למדה להכיר אותי, ונדמה לי שהיום היא לא עומדת מאחורי אותם דברים (אולי אני טועה, אבל נדמה לי שלא).

וזו דרכו של האתר הזה, ואין ממש מה לעשות. זו טחנת רוח שבאמת אי אפשר לנצח אותה. ולמרות שאני תומך בהחלט בכל השרשורים שניסו לכונן פה סוג של שלום בית, כמו "אחרית הימים זה כאן" ועוד כמה לפני כן שאינני זוכר כרגע את שמותיהם, מיעטתי להגיב בהם, ואף פעם לא אף פעם לא פתחתי שרשור כזה בעצמי. יש דברים שפשוט אי אפשר לשנות, גם אם אתה רוכב על סוסה צולעת.

אבל לפעמים יש דברים שחוצים את הגבול בין הטחת בוץ ורפש באתר אינטרנט (כמו שאנחנו כ"כ אוהבים לעשות פה), ועוברים קו אדום – הן אנושי, הן מוסרי, והן פלילי.

ולענייננו:

לאחרונה עלה פה לכותרות עניין "הקו החם". הקו החם, למי שלא ידע (כמוני), הם כמה אנשים, ביניהם בייבי, דן קאפ, השליטה ועוד כמה חברים שאינני זוכר כרגע. מבין כולם אני מכיר אישית רק את בייבי, ואת השאר במקרה הטוב קראתי בפורום או פשוט אינני מכיר כלל. האנשים האלה עברו קורס מטעם המרכז לטיפול בנפגעות תקיפה מינית, והם מטפלים בפניות שמגיעות אליהם מסאביות שסבלו מהתעללות או ממקרים דומים. איש לא ביקש מהם לעשות את זה, ייתכן גם שאיש לא רוצה שהם יעשו את זה. אבל הם עברו קורס רשמי במדינת ישראל לשם כך, והם פה אם בא לכם. אם לא, ת'פאדל, אל תפנו.

אמרתי שאני לא מכיר אותם, וזה נכון. עם זאת, אם אתם קצת מכירים אותי מעבר לפורומים אתם יודעים שאני לא סתם מברבר (לא כשאני מדבר על נושא רציני, לפחות), ולא אומר דברים שלא בדקתי בעצמי. אני אישית ערב לכך - על סמך הידוע לי - שהחבר'ה האלה בסך הכל רוצים לעזור. בניגוד למה שהייתם מצפים, הם לא הלכו ועברו קורס בשביל לכבוש את קהילת הבדסמ ולכלוא כל מי שרוצה להתנכל להם. למעשה, הם אפילו לא מטפלים במקרים בעצמם. הם בסך הכל גורם מייעץ ומתווך – הם לא רופאים, לא פסיכולוגים ולא עובדים סוציאלים. הם פשוט מעבירים את הפנייה לגורמים המוסמכים לטפל ולעזור לפונה.

ובואו נודה בזה, שחשוב שיש קו כזה. חשוב שיש מקום שאפשר לפנות אליו. בינינו, אני יכול לספר לכם שבשנה וחצי שאני בכלוב קיבלתי לפחות פנייה אחת SOS עניין של חיים ומוות, ועוד כמה פניות לא פטאליות אך רציניות מאוד. ומה עם מי שלא מכירה אותי? ומי שלא מכירה אנשים טובים אחרים באתר הזה? צריך שיהיה מקום מוכר שאפשר לפנות אליו.

עכשיו, ברור שבדמוקרטיה אף אחד לא חסין לביקורת, ואף אחד לא עומד מעל החוק (למעט ראשי ממשלה בישראל, כמובן). הדבר נכון וחשוב שבעתיים לגבי עובדי ציבור, ולצורך העניין מי שעבר קורס ע"י המרכז לנפגעות תקיפה מינית ומהווה כתובת לפנייה הוא עובד ציבור.

אם דן קאפ, לצורך הדוגמה, מנהל קרטל סמים בינלאומי, אז זכותי לדעת את זה, כי הוא מבחינתי כסאבית (!) שעברה תקיפה - עובד ציבור. ברור שלא ארצה לפנות אליו אם הוא פושע, או אפילו אם הוא סתם אדם לא אמין.

כך שאם למישהו יש ביקורת על אנשי הקו החם, אהלן וסהלן, תרבחו ותסעדו. לא רק רצוי וחשוב, אלא אף קריטי, שנדע אם האנשים האלה לא ראויים לאמוננו.

ופה אנחנו מסתבכים.

כי יש אנשים שלא מבינים, שיש דברים יותר חשובים ממריבות אישיות, ואפילו יותר חשובים משמו הטוב של ניק כזה או אחר. מריבות זה לא נעים, והשמצות פרועות וחסרות שחר על ניק כזה או אחר בקהילה הן לא רק לא דבר רע, הן גם לא לגיטימיות בשום צורה. אבל יש דברים יותר חשובים מאלה. ובעניין הזה הדברים האלה הם 1. גוף ציבורי שתומך בנפגעים בקהילת הבדסמ, אשר לכולנו, כולל כולנו, כולל כולנו, יש אינטרס מאוד ברור שהוא יהיה קיים וישגשג, ו-2. שמו הטוב של אותו אדם, מעבר לניק.

לצערי לא כולם פה יודעים לעשות את ההפרדה בין הניק לאדם שמאחוריו. להרוס למישהו את החיים בקהילה זה לא משהו בכלל, באמת. אבל זה נסבל. אדם יכול (מי כמו חברי הכלוב יודע) לחזור בניק חדש, ללכת לאתר אחר, לאסוף פרטנרים באתרי היכרויות ונילים, יש דרכים להתגבר. בחיים שמעבר לאתר זה לא עובד ככה. גם אם אני אשנה את שמי בתעודת הזהות לשם אחר (ניק כפול), קשה יהיה לי לברוח מההאשמות שדבקו בי, נכונות או לא נכונות.

כך שנניח שאני משמיץ בפראות וללא כל סימוכין מישהו, ניקח לדוגמה את אביס כי גם ככה אני עושה את זה כל הזמן... אז אני אפתח פוסט ואספר שאביס דום מסוכן, שאביס מתעלל בסאביות, שאביס נותן להן לעבוד בתחנת דלק ומצווה עליהן להדליק לו סיגריה כשהן חוזרות הביתה בלי להחליף את הסינור, ושהוא (כידוע) רצח את ארלוזורוב. אפילו אם אין בדברים האלה כל ממש (אם כי במקרה של ארלוזורוב אתם יודעים יפה מאוד שיש), עצם זה שאמרתי את כל הדברים האלה, אפילו אם לא הייתי דמות ידועה בקהילה, אפילו שהוא יזכה להרבה תגובות תמיכה, יש בה בכדי לערער לחלוטין את שמו הטוב של אביס.

האם נגרם לו נזק פה? בוודאי. האם נגרם לו נזק ממשי לחיים שלו כאדם? לא בהכרח. הוא יכול ללכת לאתר אחר שם לא שמעו את הסיפורים שלי, הוא יכול לחזור בניק "מצולות" ולהמשיך כמקודם, והוא גם יכול לחכות חצי שנה עד שיהיו מספיק אנשים חדשים שלא יידעו על כל השקרים שהמצאתי, והרי למעט אני עצמי אף אחד לא יחזור עליהם, ואיתי בשלב הזה כבר ממילא אף אחד לא ידבר (וסביר שכלובי גם יעיף אותי מהאתר).

לעומת זאת, תארו לכם שאפתח פוסט ואספר כי אביס גנב לי 2000 שקל. או שהוא היה מעורב באיומים על קציני צה"ל המשתתפים בהתנתקות. או שהוא מריץ מניות בבורסה. יש פה הרבה יותר מאאוטינג כפי שאנחנו מכירים אותו! זה לא אאוטינג, זו הוצאת דיבה לשמה. ולמה זה שונה? לאו דווקא בגלל שההאשמות יותר חמורות (לעניות דעתי להגיד לסאבית להצית סיגריה כשיש עליה שיירי דלק זה יותר חמור ומסוכן מאשר לגנוב 2000 שקל), אלא בגלל שפה אני כבר לא מכפיש את ABYSS, אני מכפיש את האיש, האדם, שהניק הזה שייך לו. ואם מישהו שעושה עסקים עם אביס יראה שהוא גנב 2000 שקל, או אם אביס משרת בצבא קבע ומישהו שמכיר אותו משם יראה שכתבתי שהוא איים על קצינים, או אם אביס באמת משקיע בבורסה, הרי שהנזק שאני עלול לגרום לו הוא מעל ומעבר לאיבוד מוניטין בקהילה.

אז נשאלת השאלה – אם אביס איים על קציני צה"ל, האם אין לי זכות לספר לציבור את זה? (ואני לא מדבר כרגע על אאוטינג באתר אינטרנט. נניח שהייתי מפרסם את זה במעריב לצורך השאלה, כך שאין שיקול של אאוטינג). התשובה היא שכן, לא רק שיש לי זכות, יש לי גם חובה.

רק מה,

אני צריך הוכחות.

כי לבוא ולהגיד שמישהו הוא דום מסוכן ושהוא מניאק ושהוא איכסה, זה הכל טוב ויפה, אבל כידוע לכם, אני אוכל לומר את הכל ולהתחמק מזה בקלות בלי לספק הוכחה של ממש. אני אטען שאני לא רוצה לעשות אאוטינג לסאביות שנפגעו, ושמי שמכיר את הסיפורים יודע על מה אני מדבר, וכל מיני בולשיטים כאלה. והתוצאה, כמו תמיד, תהיה שחלק יתמכו, חלק יתנגדו, ושאר הקוראים בכל מקרה ייזהרו מהשם שלו מעתה והלאה. הפשע המושלם.

אבל אם אני בא ומאשים אותו בפשע פלילי, זה לא עובד ככה. כי בעוד שכולם בכלוב איימו לפחות פעם אחת בתביעה משפטית נגד המלעיזים עליהם בפורומים (ועל כולם הלעיזו בפורומים), ולמעט המקרה האחד המוכר לכולנו לא באמת קרה שמישהו נקט בהליכים האלה (מסיבות אמיתיות שמובנות לכולנו, ובמקרים מסויימים פשוט משום שההשמצות היו אמת), זה לא אותו דבר אם אני מאשים מישהו בפשע פלילי. להרוס את החיים של ניק בקהילה זה דבר אחד. להרוס בפוטנציה חיים אמיתיים של בן אדם זה דבר אחר לגמרי.

ויש אנשים שלא מבינים את ההבדל.

ויותר גרוע. יש אנשים שמבינים את ההבדל, אבל שמים את המריבות שלהם בקהילת הבדסמ בעדיפות מעל החיים הווניליים של אדם זה או אחר.

אגב, זה מזכיר לי את עניין ג'ודי ניר מוזס ועוזר השגריר בוושינגטון. הוא לא השיג לה פגישה עם מדונה? זה מספיק בשבילה בשביל לתת בו אות קין ולפטרו מעבודתו (למען הגילוי הנאות: הנושא עדיין בחקירה. סתם הזכיר לי).

אז תנו לי להגיד לכם בבקשה שלושה דברים:

1. אתם רוצים להשמיץ בגבולות קהילת הבדסמ? זה לא כיף לי לשמוע, אבל יש חופש דיבור במדינה, ואין למנוע זאת מכם.

אבל לכל אלה שבעטיים פתחתי את השרשור הזה, שטוענים שבקו החם יש אינטרסים ו"סימון מטרות מסויימות" וקליקות ואינטריגות ותככים ואני לא יודע מה, אבל שגרוע מכך, מאשימים אותם בהאשמות בעלות ניחוח פלילי. תבינו משהו: האנשים האלה הם עובדי ציבור לכל דבר ועניין, והאמון בהם כמשרתיו של הציבור הוא קריטי. הם אשמים? אחלה, תביאו הוכחות ואני אישית אכנס בהם יותר חזק משהמתנחלים נכנסים בצמיגים של ג'יפ צבאי. אין לכם הוכחות? אין לכם שום זכות, שום זכות, להטיל בהם דופי שיש בו אשם לפלילים או לעבירה שיש עמה קלון. כניקים להגיד שהם חראות? בסדר, שיהיה. אבל כאדם להאשים אותם בפליליים? לא יקום ולא יהיה, לא בלי הוכחה מוצקה. בעוד חמש שנים אחד מהם עוסק בפעילות ציבורית, ופתאום מגלה איזה קולגה לעבודה שהחל להתעניין בבדסמ שאותו אדם נחשד פעם במירמה והפרת אמונים וניצל לרעה עמדה ציבורית – הרי במחי משפט אחד בלתי מבוסס שכתבתם כי הייתם מעוצבנים על מישהו שליכלך עליכם או אמר שאתם זונות או אני לא יודע מה עשה לכם, אתם יכולים להרוס חיים של בן אדם.

תביאו הוכחות, או תבדקו כל מילה מאה פעמים לפני שאתם שולחים תגובה, כי זה בדיוק ההבדל בין השמצה על רקע בדסמית שאף אחד לא יזכור בעוד חודש, לבין השמצה אישית שיש בה פוטנציאל נזק ממשי, שתוביל לתביעת דיבה, ואשר בה, ללא הוכחות, תפסידו בה את המכנסיים שלכם.

2. אתם צריכים להבין, שהקו החם חשוב יותר מהמריבות האישיות שלכם.לא בייבי ולא דן קאפ ולא השליטה חשובים יותר, אלא הקו החם כגוף. ככתובת שמחר סאבית שנקלעת למצוקה או עבד שמלכה גרמה לו נזק ממשי יכולים לפנות אליה. [size=24]בהטלת דופי באנשי הקו החם ללא בסיס עובדתי מוצק ומוצג לראווה – אתם פאקן כורתים את הענף שכולנו יושבים עליו. מחר חברה שלכם שאיכפת לכם ממנה תצטרף לקהילה, ומישהו ינצל את תמימותה לתקוף אותה מינית בלי קשר של ממש לבדסמ. נניח שלא תדעו איך לעזור לה, והיא תתבייש לפנות למשטרה. זה אינטרס שלה, שלכם, שלי ושל כל חברי הקהילה שיהיה גוף שהיא תוכל לפנות אליו. [B]אם היא תקרא באיזה שרשור שבייבי, לדוגמה, לקחה את השמות של הפונים לקו החם והשתמשה בכרטיסי האשראי שלהם לחגיגת קניות הרי שלא רק את בייבי מחקתם בשבילה, אלא את הקו החם כולו. היא לא תקבל עזרה ותמיכה שהיא צריכה ויכולה היתה לקבל, כי אתם בלהיטותכם כי רבה לסגור חשבונות אישיים זרקתם את התינוק עם המים, עם האמבטיה, ועם חצי מהחריסנות על הקיר.

3. תגידו שאני בקליקה, תגידו שאני משוחד, תגידו שיש לי אינטרס, תגידו שיש לי אויבים, תגידו מה שתרצו. אבל אני שם את כל כובד משקלי (כמעט 70 ק"ג) על זה שזה שאין ידיים ורגליים של ממש להאשמות שונות ומשונות נגד חברי הקו. אין אדם באתר הזה שיותר נכון לחלוק על דעת חבריו ואפילו לעמוד נגדם במקרה הצורך. כלובי חבר שלי, תשאלו אותו כמה פעמים חלקתי על מעשים שלו. טיצ'ר חבר שלי, תשאלו אותו כמה ויכוחים היו לנו כשאמרתי לו שהוא מדבר שטויות. הרי רק לאחרונה בכל מיני שרשורים יצא לי לעמוד מול חברים קרובים שלי באתר מעברו השני של מתרס זה או אחר, ורק לפני פחות משנה ניתקתי קשר עם חברה קרובה בגלל מחלוקת עקרונית מכדי לגשר עליה. אם היה לי ספק קל שבקלים בתפקודם של אנשי הקו החם, והייתי חושב לרגע שמישהו צריך להסס שניה אם לפנות אליהם בעת צרה, לא הייתי אומר פה מילה, אפילו אם הם היו מממנים לי קמפיין בחירות לכנסת.

ואני רוצה לומר, שיש חמישה דברים שאני בטוח בהם בחיים שלי: 1. שהשמש תזרח עוד בערך שעתיים וחצי. 2. ש-NRG הוא אתר מחורבן. 3. שמאיה בוסקילה פחות חכמה מרוני סופרסטאר. 4. שאביס רצח את ארלוזורוב. ו-5. שאנשי הקו החם, לפחות אלה המוכרים לי ברמה זו או אחרת, על סמך כל הידוע לי, הם אנשים שאפשר לסמוך עליהם בלי הינד עפעף.

ואם מישהו רוצה להגיד שאני שייך לקליקה ופועל ממניעים אישיים. שיגיד. בינינו, אני יכול להמציא אמירה יותר מופרכת ולכתוב אותה בפונט יותר גדול. הן עדיין יהיו שוות בערכן.

אבל אם מישהו רוצה להגיד לי שאני טועה, אני רוצה הוכחה. לא פוסט, לא שרשור, לא פונט גדול, לא הדגשה בבולד ואנדרליין, לא הסברים ש"לא רוצים לעשות אאוטינג". אני רוצה הוכחה.

ואם אין לכם הוכחה, מלאו פיכם מים, לפחות בכל הקשור להוצאת דיבתו של אדם. תשמיצו על רקע בדסמי כמה שאתם רוצים. אם אתם מתכוונים לטעון שאדם בעמדה ציבורית כלשהי מעל באמון הציבור ולא להביא כל הוכחה – את גזר דינכם הפלילי תקבלו בבית משפט. אבל את גזר דינכם הציבורי תקבלו מהחברים פה באתר. ואני כבר אומר לכם באיזה צד אני אהיה, עוד בלי לשמוע את הפרטים. להגיד שהשליטה מכריחה עבדים לגרור את מכוניתה בעזרת אשכיהם? אחלה. להגיד שדן קאפ פאשיסט מסריח? מעולה. להגיד שבייבי זונה? מי יודע זאת יותר ממני?

אבל אאוטינג? מעילה באמון? מירמה? מצד אנשים שהוכשרו ע"י גוף ציבורי לטפל בפניות מצוקה? אלה כבר האשמות רציניות מכדי להשאיר ריקות מתוכן.

אין הוכחה – אין האשמה. נקודה

וכשרבים וזורקים בוץ, בואו רק נשים לב בבקשה, במה עוד אנחנו פוגעים חוץ מאשר בניק כזה או אחר.

כבוד,
קיחוט

. אבל פאקן, אם אתם מתכוונים לומר משהו

אז אני רוצה
Dom_Quixote

תגובה לעצמי!

Dom_Quixote • 17 באוג׳ 2005
רק רציתי לציין, כי מכיוון שכתבתי את כל האמור לעיל (וזה חתיכת אמור לעיל) בעקבות נושא הקו החם, שכחתי לציין נקודה חשובה,

והיא שהדברים הללו תקפים כמובן גם למי שאינם חברי הקו החם, ואף לא נושאים בעמדה או משרה ציבורית כלשהי, ואפילו אם אינם מוכרים כלל לציבור מעבר לבאי המכולת השכונתית

יש הבדל של שמיים וארץ בין השמצה "על רקע בדסמ" בתוך הקהילה, לבין הכפשה של האדם שמאחורי הניק בחיים האמיתיים. למרות שגם הכפשות "בדסמיות" שאינן מבוססות ראוי שייעלמו מהעולם, הרי שאת הקו הזה אין לחצות.

כבוד,
קיחוט

נ.ב :

Dom_Quixote כתב/ה:

. אבל פאקן, אם אתם מתכוונים לומר משהו

אז אני רוצה

שנאמר: חחחח.

icon_redface.gif
אשת לפידות{a}

HELP היא לא מילה גסה.

אשת לפידות{a} • 17 באוג׳ 2005
ראשית, ויסלח לי הקיחוט על כי אני גוזלת את הטריידמרק ואומר: כבוד.

כבוד על כך שמישהו אמר דה פאק מה שצריך להגיד, בלי כחל ושרק, ובלי להסתתר מאחורי שומדבר:
יש אנשים טובים בכלוב, שעושים דברים מתוך מניע טהור של עזרה לזולת.
אני לא מדברת כמובן על טיפטופי שעווה על סאביות קשורות, למרות שיש כאלו שזה יכול רק לעזור להן.

אני מדברת על דברים שמעבר.

הם, אותם אנשים ונשים, לא פועלים משיקולים אנוכיים כאלו ואחרים, לא ''מאוננים'' על כמה שהם טובים
ומועילים לאחרים, לא פותחים על זה פוסטים השכם והערב, ולא עושים את זה מתוך שיקולי ''שופוני יא נאס''.

האלטרואיזם לא מת, פשוט קברו אותו מתחת לערמות של חרא והאשמות.
האם אנחנו צריכים להמשיך עד שזה מגיע למצב שאנשים צריכים להתנצל על טוב הלב שלהם?
לאן הגענו, רבותי?
אנחנו צריכים להתבייש בעצמנו, כקהילה.

לא, לא דיברתי על כל אחד ואחד מכם פרטנית, אני יודעת שכולם יקומו ויזעקו ''אבל אני לא אמרתי כלום''. אז לא,
לא דיברתי ספציפית אליך , גיברת זיליבנסקי. דיברתי לזה שאנחנו מאפשרים לזה לקרות. שזו נורמה.
נכון, כולנו ציניים מאגניבים וחסרי רגשות, אני אהיה הראשונה להניף את דגל ארץ צין,
אבל פה- מצטערת- אחרוג ממנהגי. וכדאי שתעשו כך גם אתם לרגע.

אז כן, כבוד.

כבוד לאנשי הקו החם, שעזרו לפחות לפי מה שאני יודעת (ממקור ראשון) למישהי שמאוד הייתה צריכה את זה.
והם עושים את זה מהלב. בלי תמורה. בלי אינטרסים. מתוך איכפתיות, שזה בימינו מצרך מאוד נדיר, חבריקוס.
כבוד גם לאנשים אחראיים ואיכפתיים שיש כאן, גם אלו שלא עובדים בקו החם- וכן, כותב הפוסט המקורי נמנה בקרבם,
אבל יש עוד רבים וטובים כאן שרוצים ויכולים וגם עוזרים כשצריך.

ולמי שתהה- לא, קיחוט לא משלם לי icon_smile.gif אני אומרת את זה מהלאאאאב.
(בכלל לא שילמתי דמי חבר במפלגה, מה שמזכיר לי, קיחוט: שלחתי חזרה את כרטיס החבר בדואר, מקווה שהוא הגיע בלי תקלות.)
הוא בטח ירצח אותי על שהשתמשתי בכלכך הרבה כבוד, אבל יש לו מחסנים שלמים איפושהו.
על בטוח.

ודי כבר עם ההתקטננויות הדביליות האלו, ההאשמות הילדותיות וחסרות השחר..
נמאס.

מצטערת אם נשמעתי תקיפה, אני פשוט קוראת כל יום עוד ועוד שירשורים מתלהמים וצעקניים,
ואתם יודעים מה? יש אנשים שזה מגיע להם, ויש אנשים שפשוט לא.
ויש כאן אנשים שצריכים עזרה. אם אתם לא יכולים או לא רוצים לעזור- לפחות אל תשימו רגל לאלו שכן.

אז שוב (פעם אחרונה קיחוט, מצטערת): כבוד.

אשת.
נוריתE
נוריתE • 17 באוג׳ 2005
אנשים לא רוצים לשמוע
אנשים , לא רוצים לדעת
אנשים גם לא רוצים שיספרו להם
כי זה מציק וטורדני וזה הורס את שלוותם היומ יומית.
ולמה בכלל לטרוח ולהיתעסק עם שפחה שניפגעה? שתלך ללקק את הפצעים בשקט ותסתום את הפה ותלמד לקח, כי בסך הכל זה "רק מילה שלה" ומי שניטען נגדו תמיד יכול להביא לפחות מינין של אנשים שיגידו שזה לא הוא ובכלל היא טעתה ואם בכלל אז הוא לא היה בארץ באותה תקופה וחוצ מיזה, כולם הרי יודעים שהיא רצתה את זה והכל היה מהסכמה ושהיא סתם לכל היותר כלבה נקמנית...
ואם ישנם כמה תמימים שעשויים לחשוב שאולי, הם יעזרו במשו, הרי שהם חיים באשליה.

כי פה בקהילה כל יופי טופי נחמד ונעים ואין אנשים רעים ואין נשים נפגעות וכואבות. והכל נחמד ויפה בגן הבידיסמ שלנו.

(ולמי שלא הבין, זה נכתב ב"הפוכה")
מייפל​(לא בעסק)
מייפל​(לא בעסק) • 17 באוג׳ 2005
אני שייכת לקו החם.
יתרה מכך, אני היא זו שהנחתה את קורס ההכשרה שעברו חברי הקו החם- קורס שהכשיר אותם לתת סיוע לאנשים שנמצאים במצוקה.
אין לי מושג על מה מדובר כאן.
אין לי מושג איזה האשמות מופנות אל חברי הקו החם, והאמת היא שזה די מזעזע אותי וגם קצת מפחיד אותי לשמוע שמדובר בכל מיני האשמות חמורות. קיחוט הזכיר את המילים מרמה, מעילה, האשמות פליליות ועוד מילים דומות.
יש דבר אחד שחשוב שיובהר כאן- מעבר לכל האינטריגות, הלכלוכים, הגועל נפש, והחולי שנפוצים בקהילה הזו כמו יתושים בקיץ, קיימים אנשי הקו החם, שעברו קורס במשך כחצי שנה מדי שבוע, שהשקיעו זמן יקר, משאבים כלכליים ובעיקר משאבים רגשיים ותעצומות נפש כדי שיוכלו לעזור לאנשים בקהילה הזו שנפגעים- ויש המון כאלה.
אני לא אוהבת לדבר על עצמי יותר מדי, תמיד אני מרגישה שחצנית, אבל רבאק- אני הנחתי את הקורס הזה בהתנדבות, בלי לקבל שום תמורה וגם נידבתי את הבית שלי למען המטרה הזו כי לא היה מקום אחר לעשות בו את הקורס, ואת כל זה עשיתי כי אכפת לי כשנשים נפגעות, כשנשים נאנסות. אכפת לי כי גם אני נפגעתי, כי גם אני נאנסתי, וכי אני מתנדבת כבר כמעט עשר שנים במרכז סיוע לנפגעות תקיפה מינית ואני יודעת כל כך מקרוב כמה חשוב כשיש תמיכה, כשיש מישהו שמקשיב, שנותן יד.
אז בבקשה, שאף אחד מהאנשים הקטנים, הרעים והחולים שמסתובבים כאן, לא יאשים לא אותי ולא אף אחד מחברי הקו החם האחרים בשום האשמות, כי כולן- כל ההאשמות יהיו שקריות ומכוערות.
נוריתE
נוריתE • 17 באוג׳ 2005
אין לך או לכל האנשים שבקו על מה להיכנס למיגננות וגם לא לשם מה.
הכלבים נובחים והשיירה עוברת.
teacher​(שולט)

תחשבו על זה ככה

teacher​(שולט) • 17 באוג׳ 2005
לפעמים השיירה עוברת,
ואין אפילו כלב אחד לרפואה... שינבח קצת..

icon_cool.gif
teacher