בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

דינמיקה בצ'ט - שאלה:

Adonasuy​(שולט)
לפני 20 שנים • 21 ביולי 2003

דינמיקה בצ'ט - שאלה:

Adonasuy​(שולט) • 21 ביולי 2003
בצ'יטוטי אני נתקל בתופעה נפוצה.
יוזמי השיחה יהיו, כמעט לעולם, הגברים.
מנקודת מבטי די מובן שדום ייזום את הפניה לסאבית וינווט את השיחה - אבל בפועל, אני רואה איך הסאבים מנסים לצוד לעצמם מלכה , מתחננים בחדר הכללי לתשומת לב ומנסים לשכנע אותה להכניסם לפרטי.
השאלה: האם אין בכך אלמנט של שליטה מלמטה? האם אין בכך מתן שליטה יתרה לסאב?
ואם לא, מדוע הסאביות לא פונות לדומים?
הבדלי מנטאליות נשית / גברית?

יום נעים

אדונשוי
מוש​(נשלט){k}
מוש​(נשלט){k} • 21 ביולי 2003
אחת הבעיות בצ'טים היא חוסר תרבות. אני לא מוצא שום דבר רע בכך שעבד או שפחה יפנו לדום או למלכה, להיפך אני חושב שכך הדברים צריכים להיות. הבעיה היא בדרך כלל באופן הפניה. עבד טוב יפנה למלכה באופן מנומס, יציג את עצמו ויבקש את רשותה לשוחח איתה. כנ"ל שפחה טובה. כיוון שהצ'טים עמוסים בילדים קטנים, בני נוער עם לשון ארוכה ושאר טמבלים, הפניה שלהם נעשית לרוב בצורה אגרסיבית, חסרת נסיון ותרבות ובכל ערוץ אפשרי.
אגב, מנסיון, גם הרבה מאלו המציגים עצמם כשולטים בצ'ט לא יודעים מימינם ומשמאלם.
ואם כבר מצאת שפחה ראוייה בצ'ט, תבדוק טוב טוב טוב! בת כמה היא באמת.
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 21 ביולי 2003
דיברת על הבדלי מנטליות נשים/גברים, ואין ספק שזה חלק מהעניין, אך עיקרו נעוץ בתופעה פשוטה בהרבה - יחס היצע וביקוש. מובן מאליו שאם יש עשרים עבדים על כל מלכה, היא אינה צריכה לטרוח לפנות אליהם אלא פשוט לסנן את הפונים אליה.
לרוע המזל אכן הרבה פניות לוקות בחסר מבחינה תרבותית, מינית ושכלית, והתופעה המצערת הזו הובילה (יחד עם יחס ההיצע והביקוש) לתופעה מצערת אחרת - מלכות ושפחות, בצדק מבחינתן, אינן מעודדות פניות אליהן אלא מרחיקות את הפונים, לא פעם בצורה אגרסיבית ומזלזלת.
אגב, לי נראה דווקא הגיוני מאד שעבדים (שפחות) יהיו יוזמי הפניה ויסבירו למלכות (אדונים) מדוע הם ראויים לשרת. זה יותר מכובד מאשר שהמלכה או האדון ינסו להסביר לסאבים למה כדאי להם לבחור בהם דווקא, שכן פה אכן יש איזשהו היפוך בתפקידים. אבל בחיים הדברים לא עובדים לפי כללי הטקס אלא לפי כללי השוק.
רויטל

לי יש סוגיה אחרת

רויטל • 21 ביולי 2003
קודם כל הצאט הוא דרך לא כל כך נעימה להכיר אנשים, ואנו אנשים בדרך כלל בצאט אגרסיביות
וזה בגלל כמו שאנר זאלפון היצע וביקוש..אם תיכנס בניק של אישה אתה תראה את הפניות הרבות אליך כאשר לרוב הפניות יש חוסר ליקוי בתיקשורת נכונה, זילזול, הכפשה, קללות, ומה לא..
אבל לדעתי האדון צריך לפנות ל"שפחה" ולא ההפך.. וזאת צריכה להיות פניה בכללי ולא בפרטי
עליו לבקש רשות לשוחח איתה בפרטי, ואם היא מעונינת היא תשיב בחיוב, בינתיים לא כל אישה שנכנסת לצאט או כל שפחה שנכנסת היא השפחה\אישה שלך.. עליך לבקש זאת..
אתה צריך להיות ראוי להיות אדוני, ולא אני צריכה להיות רואיה להיות שפחתך..
זה לגבי הסאביות והאדונים
לגבי הסאבים והמלכות
כיוון למלכה יש ביקוש יותר מאשר לסאבית.. כי סאביות יש הרבה אבל מלכות יש מעט
על הסאב להציע לשוחח איתה ואולי ימצאו אחד את השני.. עדין זה שהוא משוחח איתה אינה הופכת אותו לעבדה הנאמן..

וואלה לא יודעת אם אני צודקת אבל אשמח לקבל תיקון באם טעיתי כמובן icon_smile.gif)

בהצלחה
Adonasuy​(שולט)
Adonasuy​(שולט) • 21 ביולי 2003
פוחדת...
אם זהו גם כינוייך בצ'ט, זכורה לי תקרית שבה ניסיתי להיות נחמד (בדרכי המתחכמת והלא תמיד מובנת) לפוחדת חדשה אחת שהגיעה למירק...
התגובה היתה צינית ובוטה, לא מובנת ולא מקובלת - לו טרחה אותה פחדנית לברר קצת, היתה יודעת שיש לי סאבית ושאני לא מחפש תחליפים או תוספות.

בכל מקרה -ההסברים לעיל גורסים שכנראה ש"היצע" הגברים , שולטים ונשלטים, עולה, תיאורטית לפחות על היצע הנשים (אני חושב שזה נתון לא מבוסס- אבל שווה בדיקה). המצב מקנה לנשים איזושהי תחושה שהכח בידיהן ומכאן , הפניה באה תמיד מהצד הגברי לנשי, בלי תלות במידת הדומיננטיות.
להערכתי ההסבר לא מדוייק - פשוט, הנשים רגילות ש"מתחילים" איתן.

ואחרון , קטן - הסאבית שלי היא זו שפנתה אלי, במייל, אחרי שקראה את מה שכתבתי בפורום.
הסקרנות שניצתה בי הביאה לקשר נהדר - סתם חומר למחשבה עבור ה"שמרניות".
galia​(לא בעסק)
galia​(לא בעסק) • 21 ביולי 2003
יופי נשויצ'יק, עכשיו אתה מספר את זה..
רויטל

פחדנית?

רויטל • 21 ביולי 2003
איני מבררת את המניעים לשיחות והפניות אליי... סורי!
כן זאת אני במירק פוחדת..ורק איתי כנראה ניתקלת..
אני צינית, קרירה, ביצ' ומה לא.. בצאט!
זהוי דרכי איני מנסה להרחיב את מעגל החברים שלי, טוב לי עם מה שיש..
אני נכנסת לצאט כדי לקורא ובעיקר לצפות, ואני יודעת לצפות!

אז הנה סגרת מעגל או שלא.. לא אכפת לי בעצם..
ונשים אינן שמרניות.. גם נשים מתחילות עם גברים.. אני מתחילה עם מי שמוצא חן בעיני..
למרות שכמעט אפ'חד לא מושך אותי באינטילגנציה שלו.. אבל אני מתחילה אכן!!
תאיר​(נשלטת)
תאיר​(נשלטת) • 21 ביולי 2003
לדעתי זה שילוב של שני דברים:
קודם כל בתרבות שלנו גברים מתחילים עם נשים בדרך כלל. זה טבוע כל כך עמוק שגם כשאנחנו חורגים מהמקובל זה נשאר.

וחוץ מזה, יש גם הפרש במספרים. נכון שההפרש בין הדומים לסאביות לא כזה גדול, אבל הוא קיים, והוא יותר בולט מכיוון שנראה לי שהסאביות יותר סלקטיביות.

לי נראה יותר טבעי שהדום יהיה זה שיחזר. גם כשאני יוזמת את הקשר, נניח שאני מתרשמת מאיזו מודעה, אני מצפה שהדום יתפוס את היוזמה. אחרי הכל הוא אמור להיות זה שיוזם ומוביל רוב הזמן בקשר.
sheze​(נשלטת)
לפני 20 שנים • 22 ביולי 2003
sheze​(נשלטת) • 22 ביולי 2003
אני חושבת שיש סיבה שלישית (בנוסף לשתיים שהועלו עד כה) הגורם למצב להרות כאילו רק גברים מתחילים עם נשים.

גברים עושים את זה בפומבי - ופה בולטים בעיקר העבדים המתרפסים בכללי, אבל גם דומים מתחילים עם סאביות, או לפחות (חלקם) מבקשים רשות לפנות בפרטי.
אני חושבת שנשים (סאביות או דומיות) פונות גם הן לגברים, אבל לא באופן פומבי, בלי לבקש רשות בכללי, או כמו שאדונשוי אמר - באמייל.

אם גבר (בעיקר סאב, אבל גם דום) יפנה למישהי בפרטי מבלי שביקש אישור, לפחות בחלק מהמקרים היא תתלונן עליו בכללי.
אבל כמה גברים שמעתם שמתלוננים על כך שמישהי התפרצה להם לפרטי?
זה קיים, פשוט לא שומעים על זה...

ואולי בגלל שנשים לא פונות בצורה כ"כ בוטה כמו שפונים גברים רבים....
Blood Countess​(שולטת)
לפני 20 שנים • 22 ביולי 2003
Blood Countess​(שולטת) • 22 ביולי 2003
אני חושבת שזה עניין חברתי תרבותי.
אני דיי חדשה בעניין אז אני מברכת פניות חדשות icon_biggrin.gif
חוץ מזה שאני מסכימה שהצע הגברים גדול יותר.