צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

היסוד הנפשי....

שיקי​(נשלט)
לפני 20 שנים • 22 ביולי 2003

היסוד הנפשי....

שיקי​(נשלט) • 22 ביולי 2003
עד כמה הוא מעסיק אתכם/ן?

לאחרונה אני חושב עליו דיי הרבה, לעניות דעתי מדובר ביסוד אקוטי ביותר בהליך השליטה הרבה מעבר לאקט הפיזי- שמתי לב בעיקר דרך קריאה בפורומים כי נשים הרבה יותר מתקדמות מגברים בתחום הזה (שוב עליונות נשית - היא לדעתי קיימת בהמון תחומים).

מעניין מה דעתכם בנדון...
convert​(נשלט)
convert​(נשלט) • 22 ביולי 2003
שיקי,

עבורי לפחות, היסוד הנפשי אינו רק "אקוטי ביותר" והוא אינו מעסיק אותי "דיי הרבה" בלבד.

אותי היסוד הנפשי מעסיק בכל שבריר של שנייה, בכל רגע בו אני ער ואף בכל רגע בו אני מצליח קצת לישון. היסוד הנפשי מלווה אותי כחלק קבוע משגרת חיי, הוא נמצא שם בכל עת. הוא נמצא שם כשאני מצחצח שיניים בבוקר, כשאני לוגם את כוס הקפה; הוא שם כאשר אני בדרך לעבודה; והוא שם גם כאשר אני משוחח עם חברים, רואה טלויזיה, אוכל, שותה ונושם. כן כן, נושם. הוא נמצא שם עם כל שאיפה ונשיפה.

עבורי לפחות - היסוד הנפשי הוא הבסיס. הוא היסוד. הוא הגורם בלעדיו אין.

קשה לפרוט את אותו יסוד נפשי לתכונות "ארציות", שהרי אם קיים מקרה בו אין השלם שווה לסכום חלקיו, הרי זהו המקרה. אולם לשם ניסיון להסביר את גישתי, אחטא בניסיון לציין, כי היסוד הנפשי מורכב מהתמסרות, נזקקות וכמיהה כה עצומים, עד כי נמצאים הם כ"כיפה" מעל כל פעולה יומיומית ופשוטה, מעל כל מחשבה ומעל כל הגיג; ובה בעת מורכב הוא מחרדה עצומה, קיומית ממש, של סיום אותו מצב נפשי, דהיינו חרדת נטישה.

אפשר לדעתי לקרוא ליסוד הנפשי גם אהבה. אהבה כה שונה מזו לה אנו רגילים, כה מיוחדת, עוצמתית ועזה; כזו המתבטאת בתלות ונזקקות מוחלטת, כזו השולטת ומכוונת כל שאיפה, מחשבה וכמיהה. כן, בדיוק כך -אהבה.

וכמו בכל "מערכת יחסים", צריך לדעת "להתאהב" בבן אדם הנכון...אלא שכאן, לדעתי, בן אדם שאינו נכון, פשוט אינו יכול להפעיל אצל האחר את אותה מוחלטות עוצמתית עליה אני מדבר.

ודווקא בשל כך, כל כך נדיר למצוא את אותה אהבה מיוחדת. בגלל שכה נדירות הן אותן דמויות אלוהיות ונשגבות, היכולות לגרום לנו לאותו מצב נפשי, הרי הוא כאגדה הנלחשת מפה לאוזן, כסיפור בדיוני.

אולם אני יודע אחרת.

ורק כאשר אותו יסוד נפשי שלם ומושלם, יכול הצד הפיזי, הטפל ונלווה לו, למצוא את מקומו. שכן כל פעולה פיזית, תהא אשר תהא, שמבצע זה עבור בוראו, אין יעודה אלא להמחיש את אותו מצב נפשי מדובר. להוכיח.

רבות הן ההשלכות של אותו מצב נפשי על נפשו של אדם ועל תובנותיו. רבות מכדי שאוכל אף להתחיל ולמנות אותן על גבי תגובה זו. אולם בתכלית הקיצור אך אציין, כי אותו מצב נפשי, שינה לחלוטין - לפחות עבורי - כל תחום אחר בחיים. לא שינוי הדרגתי. לא שינוי קל. שינוי קיצוני ומוחלט.

כל שאמרתי הן מילים, ומילים בלבד. אני מאחל לכל אחד ואחת גם להרגיש את שאמרתי.
שיקי​(נשלט)
שיקי​(נשלט) • 22 ביולי 2003
יפה - אהבתי - הצלחת לבטא חלק קטן ממה שאני מרגיש ואי אפשר לבטא במילים את כל מה שאני מרגיש - אני מודע לזה.

דעתי קרובה מאוד לשלך , אני סבור שלאחר שמתחילים להבין את מה שכתבת ומה שאני חש, המון דברים מקבלים משמעות חזקה יותר מכל סם הכי חזק שיש.

מסתבר שיש בחיים הרבה יותר מאשר מה שרואים מעל פני השטח....