בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

לא לבעלי רגישות רליגיוזית <דתית>

shiri​(לא בעסק)
לפני 18 שנים • 24 בספט׳ 2005
shiri​(לא בעסק) • 24 בספט׳ 2005
אהבתי שלגיה.
אהבתי מאוד
כתוב מעולה
Tame

לא רוצה למנוע מאף אחד את חופש הביטוי או משו כזה אבל..

Tame • 24 בספט׳ 2005
לכל אלו שנפגעו, שנגעלו ושמעיהם התהפכו.

שלגיה הזהירה בכותרת שלה שאנשים רגישים לדת עלולים להיפגע מהסיפור, אני לא מבין למה אתם מאשימים אותה בכך שנפגעתם אחרי שהיא הזהירה.

בסופו של דבר יש לכם חופש לבקר אותה ולה יש חופש לכתוב מה שהיא רוצה.

אם היא הייתה מפתה אנשים רגישים לנושא להיכנס ולקרוא ובכך מקדמת את הפגיעה ברגשותיהם אולי חלק מהטענות היו מוצדקות, אבל היא מראש ניסתה למנוע את הפגיעה של מי שעלול להיפגע.
הוא​(שולט)

התגובות קצת מזכירות לי

הוא​(שולט) • 24 בספט׳ 2005
את תעסה גלזר על יונה וולך
דולי .​(שולטת)

אם כבר מדברים על דת

דולי .​(שולטת) • 24 בספט׳ 2005
רבנית רפורמית עם כיפה וציציות,
נכנסה לצרכניה של חרדים בירושלים.
הם צחקו,ושאלו אותה בגיחוך:"איך
זה שאצלכם הרפורמים,יש חזניות,
גבאיות,רבניות...אבל אין מוהלת רפורמית."
היא ענתה:"כי אנחנו לא כורתות את
הענף שעליו אנחנו יושבות."

ועוד אחד

Mentordom​(שולט)

Re: אמונה אינה נושא ללעג או לפינטוז

Mentordom​(שולט) • 24 בספט׳ 2005
Anan-Sagol כתב/ה:
כל אמונה לא רק האמונה הדתית היהודית
שלגיה בתשמישי קדושה עושים שימוש אחר
בפנטזיה יפה זו יש לעג לאמונתו של אדם, גם את רגישה לאמונה מסויימת, לכן
אין לי בעיה עם הרליגיוזיות אלה עם הקונספציה.
ענן-סגול

אמונה אולי אינה נושא ללעג. אולי גם לא מתאימה בתור פורנוגרפיה. אבל לדעתי זה מותר ואפילו חשוב שאמונה תהיה נושא לטיפול אומנותי כמו כל דבר אחר בחיים שלנו. אי אפשר לתת למאמינים מונופול על אופן ההצגה של האמונה שלהם, וכל צורת הסתכלות נוספת היא לא ביזוי, היא פשוט נקודת מבט. ואפילו אם היא מטרידה את המאמינים, היא עדיין ראויה לביטוי, ולשמיעה.

כשאני שואל את עצמי עם מה ששלגיה כתבה זה אומנות או פורנוגרפיה, אני יכול להעיד רק על מה שזה עושה לי. ולפי ההרגשה שלי זה מאוד יפה ועמוק.
cai
cai
cai • 24 בספט׳ 2005
אני לא יודעת מאיפה הבאת את המסמך הזה, דולי, אבל כל אדם עם מעט שכל ישר יראה שהוא לחלוטין לא הגיוני, וכל יהודי עם מעט שכל ישר יראה שאין לו שום קשר ליחסים בין איש ואישתו כפי שהיהדות רואה אותם (בהנחה שאנחנו מדברים על יהודי שמבין מהי יהדות).

ועל הטיפול באמונה- הסיפור הזה בכלל לא בוחן אמונה.
marlena​(נשלטת){נבט}
marlena​(נשלטת){נבט} • 24 בספט׳ 2005
אכן, בדיוק לשם התכנסנו כאן כולנו - כדי להפוך פוסטים מחרמנים ומשעשעים לפולמוסים רליגיוזיים (דתיים). והרי למה טרח כלובי יבדל"א לייסד לנו אתר ב.ד.ס.מ אם לא כדי שנסתום אחד לשנייה את הפה גם במרחב הוירטואלי? ולשם מה קיימות הדת והאמונה, אם לא בכדי שתהיה אמתלה להיעלב מכל דבר ולהתנשא על אפיקורסים בעלי דמיון וליבידו בריא?
שלגיה א ח ת

ואני אגיב, ברשותכם לכל המתקשים לעכל

שלגיה א ח ת • 24 בספט׳ 2005
שוב, מעומק הלב, מתנצלת אם פגעתי במישהו או מישהי אבל אני רוצה להסביר. ועדיין, אם מישהו חושב שזה לא ראוי לפרסום, ניתן לפנות להנהלת הכלוב ולבקש למחוק לאלתר.

העניין בפוסט הזה הוא לא התרסה נגד קודשי ישראל, חלילה. זה סוג של פוסט שמעביר הלך-רוח אירוטי וקונפליקט שהדוברת מנסה להתמודד איתו דווקא דרך האפשרות לפייס בין הקודש לחול. הצדקנות כביכול שזו פגיעה בקודש הקודשים מקומה לא כאן, לדעתי, משום שאין פה שימת לעג לדת, אלא ניסיון להרגיש מקודשת מינית, דווקא בתור אתר קדוש. יש בזה התרוממות רוח דתית כמעט, בתחושה של סאב-ספייס או בתחושה של ריגוש אורגזמי גבוה דווקא במקום המוגדר קדוש מתוך תחושה שאני מרגישה את הקדושה שבקיום אקט כזה או בסגידה לקשר המיני הזה בין שני אנשים.

אין בליבי דבר נגד דת ומסורת. אני עצמי אכן הולכת לבית כנסת ביום כיפור ויש לי משפחה ענפה שמשויכת לפלג דתי. יש בי את כל הכבוד לאושיות הדת, ועדיין, היה משהו מאוד מאוד מאוד משחרר בלכתוב את הפוסט הזה והרגשתי אחריו הקלה עצומה.

ושוב, אלף סליחות ממי שנפגע.
הנמרונת
הנמרונת • 24 בספט׳ 2005
Tame לא נמאס לך להיות הסניגור של השירשורים כאן בכלוב ?
אתה הבעתה את דעתך ... יפה ... תמשיך הלאה
התגובות שלך מאוסות , בכל שירשור אתה נמצא אלף פעם תוכן ולועס
ת'נשמה של הנושא , תרגיע ... תרפה , מה הלחץ ?
כל אחד מביע את דעתו ורגשותיו ...
זו הדרך להכיר כאן את כולם .
להזכירך ... זה למה מהפרופיל האישי של החברים כאן יש גישה ישירה
לתגובות בפורום .

אני לא פסלתי ולא שללתי
ומי אני שאשפוט את סטיותהם של חבריי ?
פשוט הבעתי את דעותיי ורגשותיי !

פשוט לי בא בחופשיות להראות מי אני

ומי אתה שתשוב ותחזור לכאן לתחון את תגובותיי שלי ושל חבריי ?

כנס ... תחזור למשבצת שלך !

שבוע נפלא לכולנו
וגם למשועוממים שבניינו !

הכל מאהבה
icon_wink.gif נמי
marlena​(נשלטת){נבט}
marlena​(נשלטת){נבט} • 24 בספט׳ 2005
Tame אכן נמצא בכל שרשור ולא מנסה להסתיר את חיבתו למלאכת הכתיבה, אבל הוא עושה זאת בנימוס ובחן, לא משתלח באף אחד בגסות, לא תוקף ולא עולב. ולכן אני משוכנעת שאנשי האתר מעריכים ומוקירים את תרומתו העשירה לכלובנו.