בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

בדסמ ככלי טיפולי

עינבר
לפני 18 שנים • 28 בדצמ׳ 2005
עינבר • 28 בדצמ׳ 2005
זאלופון כתב/ה:
איך הגעת למסקנה שב"בית מדרשי" לא צריך לבדוק כלום? בדיוק להיפך, תלמידי החכמים שלי, ובעיקר תלמידות החכמות, ישננו שוב ושוב ושוב שהתמסרות טוטאלית ועיוורת אינה רצויה ושתמיד עליהן לשמור על ביקורתיות מסוימת.

לא צריך לבדוק כלום אחרי קביעה חד משמעית : "השפחה תמיד מסכימה. לעולם לא נלקחת ממנה היכולת הזו... אם היא מאפשרת לדום לקחת את החירות הזו ממנה ולנקוט בפעולות שפוגעות בה, מלכתחילה היתה בעיה ולא הדום יצר אותה, אלא רק ניצל אותה."

זאלופון כתב/ה:
.ראשית, תוקפנות אינה מענייננו. אני מדבר אך ורק על קשר שכולו בהסכמה.

מה זה כולו בהסכמה? כל פעולה מתוכננת בראש ביחד? לא זורמים? אין ספונטיוניות? הכל שחור ולבן?

זאלופון כתב/ה:
.מניפולציות וניצול מצב הכניעות הם כמובן דברים שהדום עושה, אך הם לא יעבדו אם הקרקע אינה בשלה לכך. נכון שיש אנשים שיותר מוכשרים בכך, אך עדיין לסאבית יש בחירה, והבחירה הזו לא שקולה לבחירה תחת איומים (אם יש איומים, אנו חוזרים לתוקפנות שהיא כאמור סיפור אחר)..

הקרקע בשלה על בסיס של רגשות ואמון.
הבחירה איננה חופשית, כי מרגע שאת במצב של כניעות, יש לך נכונות להסכים לדברים שלא היית מסכימה אחרת. חסרה לך יכולת התנגדות, אין לך לשון רהוטה וניסוחים מבריקים.
במצב הזה - אין לך חופש בחירה כמו של אדם חופשי, למרות שיותר מהמצב המוקצן של הצמדת אקדח לרקה.
אני מדברת על סאבית, בלי קשר לנושא השישור, שלוקחת סיכון ונותנת אמון בדום ובתוך מצב הכניעות, מתגלים לה דברים חדשים ואז היא לא יכולה למנוע מהדום, מסיבות שונות, לנקוט בפעולות שפוגעות בה.

זאלופון כתב/ה:
ציטוט: כל מקרה לגופו. שני הצדדים שהגיעו למצב הזה מחוייבים בחשבון נפש נוקב וחסר פשרות

עם זה אני מסכים בהחלט.

חשבון נפש איננו מצביע בהחרכ על אחריות, אלא על מבט פנימה ובחינה מה גבולות האחריות שלך בתוך מצב נתון.
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ}
לפני 18 שנים • 28 בדצמ׳ 2005

תסריט לבחינה

Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 28 בדצמ׳ 2005
ציטוט:
ראשית, תוקפנות אינה מענייננו. אני מדבר אך ורק על קשר שכולו בהסכמה.
מניפולציות וניצול מצב הכניעות הם כמובן דברים שהדום עושה, אך הם לא יעבדו אם הקרקע אינה בשלה לכך. נכון שיש אנשים שיותר מוכשרים בכך, אך עדיין לסאבית יש בחירה, והבחירה הזו לא שקולה לבחירה תחת איומים (אם יש איומים, אנו חוזרים לתוקפנות שהיא כאמור סיפור אחר).

תסריט ישן, מופיע בתדירות של שלושה-ארבעה חודשים:

דום פוגש סאבית שחדשה לתחום.

דום דואג להבנות יחסי תלות בינו לבין הסאבית שלו.

דום דואג להסביר לסאבית שלו שהיא סאבית אמיתית, האחרות מזויפות.

דום דואג להסביר לסאבית שלו שהבדסמ שלו הוא האמיתי, ושככה זה בבדסמ.

דום דואג מדי פעם להשתיל לסאבית שלו רעיונות לסשן הבא.

סאבית מסכימה, אם כי אין לה שום דרך לדעת מהן המשמעויות לטווח ארוך של ההסכמה, או מהם הסיכונים של הפעילויות החביבות על הדום שלה - הוא הרי מקור המידע שלה.

וכשמערכת היחסים מתפרקת (בדרך כלל כשהסאבית מתפרקת, או כשהדום מוצא בשר טרי יותר) - הוא דואג להזכיר לה שהכל היה בהסכמה שלה.

[ טוב, לא תמיד - לפעמים הוא פשוט מתאדה... ]
ליהי_​(נשלטת)
לפני 18 שנים • 29 בדצמ׳ 2005
ליהי_​(נשלטת) • 29 בדצמ׳ 2005
מבלי לזלזל בכבודם של דומים מתאדים וסאביות מתפרקות... או שזה היה הפוך? לא חשוב. נשאלת השאלה, האם זה המדד? הרי אתה מתאר סיטואציה של תלות ושליטה, סיטואציה שיכולה להתקיים גם בלי שום ערך "טיפולי", או אשליה של ערך "טיפולי". סיטואציה שבדומה להרבה סיטואציות אחרות יכולה להסתיים רע, או טוב, תלוי ביושר של שני הצדדים, ברמת המוסריות שלהם ובאהבתם (לבני אדם, בכלל).
teacher​(שולט)

הצבא יעשה ממך גבר...

teacher​(שולט) • 29 בדצמ׳ 2005
כמה פעמים שמענו את המשפט הזה?
כמה פעמים הוא הוכיח עצמו כנכון?
ומה עם פנימיות צבאיות? ומסגרות מיוחדות בכלל?

האם אנחנו מדברים על מוסריות השימוש במסגרת? או על גבולות השימוש?
למה אנחנו שם? בגלל מקרים פרטניים שהצליחו או נכשלו?
עקרונית?

האישיות שלנו היא דינמית. אמנם לא משתנה מקצה לקצה אבל בהחלט זזה ומושפעת
מכל מה שקורה לנו. זה מבט צר מאוד לומר שרק הנשלטת עוברת את התהליך ואילו
הדום על תקן מציץ (כמו עציץ) מהצד. הוא חלק מהתהליך, ירצה או לא ירצה.

ולגבי העניין המוסרי / אתי/ מה שתרצו לשים כאן.
כל דבר בחיים משנה אותנו. יחסי העבודה שלנו במשרד, משחק הכדורגל
ששיחקנו אתמול, ויחסי ה-BDSM שלנו. חלק משפיע יותר חלק פחות, זה אגב,
שונה מאדם לאדם.
ומכל השרשור לא לגמרי ברור לי מה מפריע, האם לזה שמשתמשים במילים ''מטפל ו-''מטופל''?
(אולי בגלל האתיקה שמצורפת למילים הללו - שנועדה גם למנוע תלות לא רצויה), אבל האם
היתה נחה דעתכם לו היה מדובר בשולט סרוגייט, כמו מטפל בדיקור סיני, שבא, עושה את
עבודתו והולך? כמו מאמן כושר? האם בזה זה מסתכם? באינטרסים? כי אינטרסים יש תמיד,
לא משנה איפה, החכמה היא לזהות אותם ולהתרומם מעל.

צודק זאלופון בדברו על הסכמה. יש חופש לכל אחד מהצדדים לבחור, ולפעמים הבחירה היא
קשה, ובסופו של דבר אנחנו בוחרים לחיות בכל פעם שאנחנו קמים בבוקר. והבחירה הבסיסית
היא אכן בין חיים ומוות. ככה זה, וזה לא ישתנה, לא משנה כמה ננסה לייפות ול'סדר' את
המציאות שתתאים לנו, או נטיל את האחריות על האחר. אנחנו אחראים דבר ראשון על עצמנו !

אז נכון שבעולם אוטופי כולם יתחשבו בהלך הרוח של כולם, ורפי מחשבה לא ינוצלו בידי
חכמים ורעים מהם, ואנשים לא יהיו רעים אלא טובים, וסאביות קשוחות לא ינצלו דומים
רכי לבב למטרותיהן הנלוזות, וגר כבש עם שיפוד..

אבל מכאן ועד לבוא ולהיסגר למחשבה על שינוי או למידה בגלל
שזה ''לא נכון חברתית'' - לא אצלי. אני משתדל ללמוד מהכל ומכל אחד.
וביננו, בסופו של דבר מה שאתה מוציא מסיטואציה תלוי בעיקר בך.
אחד ישבר במקום שאחר יתחזק. ככה זה עם כל דבר בחיים, גם עם במיה.
(לא שגיאת כתיב)

ו.. למען הסר ספק בעליל - אני נגד ניצול כשהוא לא הדדי, אני שונא אנשים רעים,
כואב לי לראות מישהו בצרה, ואני שונא במיה.

teacher
שלווה פנימית​(מתחלף)

Re: "המטופלת"

פרנקי כתב/ה:
מדוע קיבלתי רושם שהרוב יוצאים מנקודת הנחה שנשלט/ת דווקא אלה שזקוקים לעזרה או טיפול
ושולט הוא באופן טבעי מאוזן , ויציב, ורגוע.. אין לו בעיות בחיים? הוא לא זקוק לטיפול ? או עצה? או הכוונה? ולמה לא מנשלטת דווקא? כל זה לא רלוונטי כמובן ל"סשן באדי'ס" , שלא מנהלים מערכת יחסים עם תשתית רחבה יותר.

לא זכור לי שבנוסף ללהיות כנועות ומתמסרות אנחנו (הנשלטות) חייבות להיות חלשות וסתומות .

הייתי שמחה לזכות בטיפול משולט שהוא פסיכולוג מוסמך , אבל למיטב הבנתי , זה נוגד את כללי האתיקה (שלהם, של הפסיכולוגים).

רכבי זקוק לטיפולים תכופים יותר אפילו .. והוא לא כפוף לשום כללי אתיקה.. יש מתנדבים ?

אף פעם לא אמרתי שהשולט אינו נקי מבעיות, להיפך, אני יודע על שולט שהיה עם
המון בעיות, ונוקה מהם, על ידי זה שעבר סשן בתור נשלט
(ואגב, מדובר בי, אם למישהו יש ספק)

אם הרכב שלך זקוק לטיפולים תכופים יותר, שיואיל לקפוץ למוסכינו בהקדם,
תודה.
electro-z
לפני 18 שנים • 31 בדצמ׳ 2005

Re: הצבא יעשה ממך גבר...

electro-z • 31 בדצמ׳ 2005
teacher כתב/ה:
ואני שונא במיה.
teacher

טיצ'ר. עד היום חשבתי עליך רק טובות.
בשלוש מילים הצלחת לחרב את כל התדמית החיובית שהיתה לי עליך...חבל.
teacher​(שולט)
לפני 18 שנים • 1 בינו׳ 2006

רק כדי שיהיה ברור שאנחנו מדברים על אותו דבר

teacher​(שולט) • 1 בינו׳ 2006
וסליחה על הסטיה מהנושא לרגע..

זה?

אין אדישות לבמיה, זה או ששונאים או שאוהבים...

ליל מנוחה ושנה אזרחית חדשה מוצלחת
teacher
electro-z

Re: רק כדי שיהיה ברור שאנחנו מדברים על אותו דבר

electro-z • 1 בינו׳ 2006
teacher כתב/ה:
וסליחה על הסטיה מהנושא לרגע..

זה?

אין אדישות לבמיה, זה או ששונאים או שאוהבים...

ליל מנוחה ושנה אזרחית חדשה מוצלחת
teacher

הכל עניין של איך אתה מציג את הדברים:

Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ}

בכל קללה יש ברכה

Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 1 בינו׳ 2006
טיצ'ר - אתה מוזמן להעביר אלי את כל הבמיה והקובה-במיה שמגיעים לכיוונך...

icon_twisted.gif

אני אפילו מוכן להתחלק עם אלקטרו...
השרלילית​(פמית מתחלפת)
לפני 18 שנים • 4 בינו׳ 2006

מחוויה אישית מאוד

אני יכולה לספר שה"דום" שדיבר כך, אכן גרם לי לפירוק מוחלט וטוטאלי, ונעלם. את השברים לקח לי כמעט שלוש שנים לאסוף. הוא רצה לגמול אותי מהדומיננטיות, להפוך אותי ל"נשית" יותר בעיניו (= כנועה יותר). בהיותי צעירה מאוד, לא הבנתי את מלוא המשמעות של מה שהחליט "לטפל" בו, או את הבעיה שיש לי עם זה. ה"טיפול" לא ממש הצליח, וגרם לי למשך זמן רב להרבה מאוד כאב וצער.

לא, BDSM אינו כלי טיפולי. מערכת יחסים בריאה ומתקשרת יכולה לסייע ולתמוך בכל מקרה. אבל להתייחס למערכת יחסים כטיפול? הBDSM אינו שונה בכך מכל מערכת יחסים רגילה. אקסטרים של משהו אינו חוויה מתקנת, ולכן גם BDSM אינו טיפול. אולי מתמודדים עם דברים בתוכו, אבל לא כמטופל מטפל. זה לא מקרי שהגבולות ברורים בין שני האחרונים, ולא יכללו מגע מיני משום סוג.
פסיכולוג שישתמש בהעברה אירוטית כדי לספק את תענוגו שלו? הרי זה אסור מכל וכל.
דום שלוקח לעצמו תפקיד טיפולי עושה את השימוש הזה, וזה שימוש ציני בבעיה אמיתית של הסאב.

ובמילים אחרות: אסור. פשוט אסור להשתמש בסקס בכלל ובBDSM בפרט ככלי טיפולי.
הנזק גדול מדי, גם למי שהינו מטפל מוסמך, ומה גם מי שאינו כזה.

סאבים שבאים בגישה שכזו עושים לעצמם חור בלב דרך הBDSM. הם משתמשים בדום ובמערכת היחסים כדי לעשות לעצמם רע, בשל בלבול בין דום לבין מטפל, נסיון לשחזר טראומות. דום שילך עם הסאב שלו למקום שכזה, ימצא את עצמו מהר מאוד משחק את התפקיד של גורם הטראומה, על כל המשתמע. דמות סמכותית מוציאה דברים מהנפש, וזה לגיטימי. אבל בין זה לבין לקחת אחריות טיפולית, רב המרחק.

Creativity