סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

מיהו דום מסוכן?

temperance
לפני 18 שנים • 27 בינו׳ 2006

Tame

temperance • 27 בינו׳ 2006
לפני שהגבתי חשבתי על מה שהעלת פה, אני מוכרחה לציין שהמחשבה הזו כמעט ומנעה ממני לכתוב. הסיבה שלבסוף הרהבתי עוז והגבתי הייתה התחושה שמדובר פה בסוגיה שהיא מעבר לאדם מסוכן באופן כללי. הכוח שיש לדום על הסאבית שלו שם אותה בנקודת פתיחה שבה קשה יותר לשפוט האם מעשה זה או אחר הוא לגיטימי. יש פה מרכיב של הערצה וייתכן שאף נהירה עיוורת.

אז אמת היא שלא ניתן להציל סאבית מפני עצמה, אך מטבעם של יחסים אלו יש להיות ערים יותר לסממנים שיכולים להסתיים בפגיעה ממשית.

" את הכעס והתסכול לא אמורים להוציא על הסאבית, גבר שרוצה סאבית רק כדי להוציא את תסכוליו עליה, מבלי להחשב "גבר מכה" הוא דום מסוכן " - זה הקשר שלך לבדס"מ מלבד היותו מסוכן כאדם - ההסתתרות מאחורי מסווה של דום.
Nymphaea​(נשלטת){זיעויה}

ואני הייתי מוסיפה לרשימה

Nymphaea​(נשלטת){זיעויה} • 27 בינו׳ 2006
דום שלא מאפשר לשפחתו מילת ביטחון או שמודיע לה מראש ששימוש במילת הביטחון הוא סיום הקשר ביניהם.
melody
melody • 27 בינו׳ 2006
שחור,
אני רק שאלתי את השאלה . לא קבעתי שהוא מסוכן icon_smile.gif
גם אם ישנה הסכמה לנזק בלתי הפיך, תמיד ימצאו איך להאשים את הדום.
הרי אנחנו הסאביות, "לא מבינות דבר" ותמיד נמצאות, לכאורה, באיזשהו מצב נפשי
שלא מאפשר לנו לחשוב ראציונלי.

אגב, נראה לי שעבור אחדים מאתנו, גם בראנדינג יוגדר בקטגוריית נזק בלתי הפיך.
ומה עם סימני כוויה של סיגריות או שוועה ?
גם זה בלתי הפיך אם זה עמוק.
וצלקות של חיתוכים ?

ועוד אגב, נסה דווקא להתמקד יותר בפגיעות נפשיות ופחות בפגיעות פיזיות.
הן לא פחות חמורות .
Tame
Tame • 27 בינו׳ 2006
גבר מכה באם הוא דום הוא לא רק דום מסוכן, הוא גם פושע על פי חוק.

הסיבה שכתבתי את מה שכתבתי למעלה היא לא כדי לרפות את ידיהם של המגיבים אלא להיפך, למקד אותם.
הרי בתחום החפיפה של הדום והחבר/בעל ישבו המון משפטנים וניסחו חוקים פליליים, החוקים האלה הם חוקי מדינה שנבחנו ועברו ודעות ואושרו ע"י חברי כנסת (טוב הקביעה האחרונה לא ממש מחזקת את מה שאני אומרicon_smile.gif ) אז אנחנו לא צריכים להתעסק בהם אלא פשוט ללכת לפי החוק.
במקרים בהם החוק לא נוגע כמו במקרה של בדסמ יש מקום לחשיבה וקביעה של קריטריונים משלנו.
לא לשכוח שמשמעותו שם "דום מסוכן" היא לא "פושע" . אבל היא כן מעין תגית אזהרה לאנשים בקהילה הקטנה שלנו. הקריטריונים שלנו כמובן לא יהיו תקפים בבית המשפט אבל הקריטריונים שהחוק מציב תקפים בכל מקום.

חוץ מזה אני חושב שזה תרגיל מעולה שלנו בתור קהילה, הרי חוקים היו צריכים להתפתח באופן הזה בכל חברה וקהילה אוטונומית - אז אמנם אנחנו לא אוטונומיה אבל אין לי ספק שהתרגיל הזה יגלה תהליכים מרתקים ויביא לרבים תובנות חדשות, כאלו שאי אפשר ללמוד מספרים או מאמרים icon_smile.gif
מאסטר מיינד​(שולט)
מאסטר מיינד​(שולט) • 27 בינו׳ 2006
שחור

כל הכבוד על ההגדרות שהעלית, הגיע הזמן לכך.

לאחר מחשבה אני מסכים עם לוליטה ש-
דומ המנתק את שפחתו מכל תמיכה אחרת הוא דומ מסוכן.

זוהי אבחנה חד-משמעית, והיא לא חלה על:-
1. מי שאוסר על שפחתו להיות בקשר עם כל חברי הקהילה זמן מוגבל (נניח שבוע) - לזה יכול להיות הסבר של חינוך/אילוף.
2. מי שאוסר על שפחתו להיות בקשר עם דומים אחרים (אבל לא עם סאביות)
3. מי שאוסר על שפחתו להיות בקשר עם אנשים מסויימים, או להגיב במדיום מסויים (אבל לא אוסר להיות בקשר במדיה אחרת).
Master_Abra_Kadabra​(שולט)
Master_Abra_Kadabra​(שולט) • 27 בינו׳ 2006
דום מסוכן יכול להיות גם זה המתעלם מרחשי ליבם המשותף (שלו ושל שותפתו/סאביתו ) כלפי כל דבר, יהיה זה אנשים אחרים או סתם מאכל מקולקל.

ממש כמו "חבר" מסוכן.

הבוטומליין:

דום הוא בסך הכל סוג מאוד אינטימי של חבר, או זה מה שהוא אמור להיות.
ng
ng

Re: Tame

ng • 27 בינו׳ 2006
לiליטה כתב/ה:
הכוח שיש לדום על הסאבית שלו שם אותה בנקודת פתיחה שבה קשה יותר לשפוט האם מעשה זה או אחר הוא לגיטימי. יש פה מרכיב של הערצה וייתכן שאף נהירה עיוורת.

עוד פעם:

לiליטה כתב/ה:
הכוח שיש לדום על הסאבית שלו שם אותה בנקודת פתיחה שבה קשה יותר לשפוט האם מעשה זה או אחר הוא לגיטימי. יש פה מרכיב של הערצה וייתכן שאף נהירה עיוורת.

אז מה זה אומר בעצם? מה זה אומר על כל הבחורות שעברו פה דברים איומים (ואני מניחה שרובן אפילו לא מספרות). ולא, לאף אחד בעולם לא מגיע שיתנהגו אליו ברשעות או שינצלו את הפגיעות שלו לרעה, או שישקרו לו, או שיכאיבו לו אלא אם כן הוא ממש אוהב את זה.
מה זה אומר על בדסמ? אה. זה מין תחביב כזה, שבו את מוזמנת לחשוף את כל הפגיעות שלך מול מישהו ולנסות בכל הכוח להאמין שהוא איש טוב, גם אם פגעו בך עשר פעמים קודם. כי זה מה שאנחנו רוצות, נכון? לדעת שיש שם לפחות אחד שהוא טוב. שיכול גם להכאיב וגם ללטף וגם להכיל. להאמין בזה ולמצוא אותו...
או שזאת רולטה רוסית של הנפש...
??
האיש בשחור​(שולט)

Re: ואני הייתי מוסיפה לרשימה

האיש בשחור​(שולט) • 27 בינו׳ 2006
בלהבלה כתב/ה:
דום שלא מאפשר לשפחתו מילת ביטחון או שמודיע לה מראש ששימוש במילת הביטחון הוא סיום הקשר ביניהם.

הסיבה שלא הוספתי את הקריטריון הזה לרשימה היא פשוטה.
אותו דום הודיע מראש לשפחתו שלא תהיה לה מילת בטחון או ששימוש במילת הבטחון הוא סיום הקשר בניהם. השפחה הסכימה לתנאים (הלא סבירים) האלו והחליטה למרות זאת להמשיך איתו את הקשר.

ואז כשהקשר מסתיים אותו דום הופך כבמטה קסמים לדום מסוכן? נשמע לך סביר?

אל תכנסנה מראש למערכת יחסים שתנאי הכניסה בה אינם לרוחכן.
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ}

תתפלא - שחורי

Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 27 בינו׳ 2006
האיש בשחור כתב/ה:
חתולת הלילה,

הקריטריון שהבאת הוא דוגמה מצויינת לקריטריונים שלדעתי אין מקומם ברשימת המסוכנים.

על דום שיאסור על שפחתו קשרים חברתיים או יבודד אותה מהעולם ניתן יהיה לומר הרבה מאוד דברים לא מחמיאים אולם בוודאי שמעשה זה לא יהפוך אותו בהכרח לדום מסוכן.

יש לא מעט מידידנו ה"מתמחים בחדשות" שזה חלק מדפוס הפעולה שלהם - למצוא מישהי שחדשה לתחום הבדסמ, להסביר לה מהו ה"בדסמ האמיתי", להסביר לה עד כמה היא "מאזוכיסטית אמיתית" ולמעוך אותה עד עפר.

כדי שהיא לא תגלה דברים בסיסיים כמו SSC או שמילת ביטחון איננה "שליטה מלמטה", הם דואגים לבודד את הסאבית החדשה מקשר עם שאר העולם.

הפחות מתוחכמים אוסרים זאת לחלוטין, היותר מתוחכמים בוחרים עבורה עם מי היא יכולה לדבר, דורשים לעבור על הלוגים של המנג'ר או ICQ ויש אפילו כאלו שמסבירים לה שכל הקהילה זו ביצה וכולם שם מקנאים בו.

איך זה כדי להצביע על מישהו שכל כך מפחד שהסאבית שלו תדבר עם סאביות אחרות ותגלה שמה שהוא מוכר בתור בדסמ הוא התעללות?

אם אתה צריך דוגמאות שמיות ל"גאונים" שכאלו מהעבר, אשמח לספק לך אותם בשיחה.

ולגבי שלילת מילת ביטחון - איך תתיחס לדום ששולל מילת ביטחון לסאבית או ממלכד אותה - כשהוא מקור המידע העיקרי שלה למהו בדסמ?
איך תתיחס לדום שלפני שהגיע לנקודה זו דאג להבנות תלות של הסאבית בו?
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ}

תוספות לרישמה

Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 27 בינו׳ 2006
icon_exclaim.gif דומ/ית שאינם שולטים בעצמם בסשן.
דומ/ית שמאבדים שליטה על עצמם במהלך סשן, למשל מצליפים בחמת זעם מבלי לשים לב מה מצבם של הסאב/ית.

icon_exclaim.gif דומ/ית שמועכים את הסאבית
דומ/ית שכישלון או תקלה הם תמיד אשמת הסאב/ית בעוד ההצלחות תמיד של השולט/ת.
שולט/ת שיודעים היכן הנקודות הכואבות באישיות של הסאב/ית ומפעילים עליהן לחץ בלתי פוסק - אם יש לסאב/ית דימוי עצמי נמוך - הם תמיד ייקראו בכינויי גנאי ויושפלו. אם יש להם טראומה מהעבר - היא תמיד תוזכר. אם יש להם דחפים אובדניים - הם יידחקו אל הקיר.

icon_exclaim.gif דומ/ית שמתימרים להיות על-אנושיים
"אין צורך במילת ביטחון - כי אני מנוסה ויודע/ת לקרוא אנשים היטב."
"אני מסוגל לפרק אותך וחהרכיב אותך מחדש"
"אני יכול לרפא את הטראומות שבחיים שלך"

icon_exclaim.gif דומ/ית שאינם מוכנים למין מוגן
מכירים את אלו ש"לא מסתדרים עם קונדום", אבל נמצאים במערכת יחסים עם הסאב/ית, עם האישה שלהם ועם עוד כמה שפחות מזדמנות?
הם כנראה מאמינים בלב שקט שיש להם חיסון מאיידס, הרפס, יבלות על איבר המין (HPV), פיטריות, זיבה, סיפיליס ושאר מרעין בישין - שאר הפרטים במרפאות המין של משרד הבריאות.
לעומת זאת הם מסתדרים יפה מאד עםם הפעלת לחץ ומניפולציות על הסאב/ית...

icon_exclaim.gif דומ/ית שמונעים שימוש במילת ביטחון או ממלכדים אותה
כן - אחד התנאיםפ ל-0SSC הוא שתהיה דרך כך שהסאב/ית יצנזרו את עצמם ולא

icon_exclaim.gif דומ/ית שאיננו מכבד גבולות של הסאב/ית, שאין לו גבולות או שאיננו טורח לברר ולהגדיר כאלו
(וכן - גם לטוטאליים יש גבולות. כמה טואליים מוכנים ללכת בבית על ארבע, עם קולר, אזיקים ושרשראות ליד הילדים שלהם?)

icon_exclaim.gif דומ/ית שאינם מבינים שהכוח שבידיהם בא מהסאב/ית
מי /שהאגו שלהם גורם להם לחשוב שעצם הבחירה שלהם בתקיד בדסמי מעניק להם יכולות וזכויות מופלאות על אנשים אחרים שלא בהסכמה הדדית - מסוכנים לנשלט/ת ולפעמים לעצמם.
הם מסוגלים להגיע לקיצונויות מאד רחוקות, ואז כשיש ערעור קל על "סמכותם" כמו שימוש במילת ביטחון, הגדרת גבול או תקלה - הם נעלמים לגמרי מהחיים של הסאב/ית.

icon_exclaim.gif דומ/ית שמוכנים בשמחה לנסות כל דבר על הסאב/ית מהצלפה בקיין, דרך שימוש במחטים ועד שימוש בסכינים וחניקות - אבל לא יטרחו ללמוד את הנושא קודם, לא יבררו מהם הסיכונים, לא ידאגו לקבל הסכמה המודעת לסיכונים של הנשלט/ת, לא ינקטו אמצעי זהירות ויתחבאו תחת עלה תאנה של "אבל הכל היה בהסכמה מלאה של הסאב/ית" לאחר שנגרם נזק.

icon_exclaim.gif שולט/ת שנתקפים באמוק בסירוב הראשון
במקרה הראשון של שימוש במילת ביטחון או שינוי בהגדרת הגבולות הדומ/ית מתחילים להפעיל מניפולציות ואיומים על הסאב/ית.
החל מ"אני מבין שאין לך אמון בי"" וכלה ב"סאבית אמיתית עושה X".
החל ב"כל החברות שלך עושות את זה" (שאמור להיות מוכר לרובנו מימי התיכון) וכלה ב"אם כך, אין טעם שנמשיל בקשר בינינו" ורצוי לא לשכוח את השוס ההיסטרי "אם את/ה לא רוצים - את/ה יכולים לעזוב אותי".
באורח פלא - כל אלו לא עלו לפני שהיה סירוב וייעלמו ברגע שהסאב/ית יסכימו. לפחות עד הסירוב הבא, כמובן...
[לקסיקון המניפולציות השלם מסתובב אי שם במחתרת הסאביות, למי שחידשתי לו/ה על הנושא]

icon_idea.gif פריטים נוספים לרשימה ניתן לאסוף מהמאמר שמתורגם על ידי ערגה על ההבדל בין בדסמ להתעללות כאן - http://www.thecage.co.il/phpBB/viewtopic.php?p=59361#59361