סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

מיהו דום מסוכן?

TV_Eye​(שולט)
לפני 18 שנים • 27 בינו׳ 2006
TV_Eye​(שולט) • 27 בינו׳ 2006
הכול טוב ויפה במה שנירשם בעליל

אך אתם שוכחים שכול הדברים האלה לא ממש תקפים בביצה שלנו

אצלנו דומים מסוכנים זה כאלה שאחרים אומרים שהם מסוכנים אם הם כאלה או לא אין זה משנה

ברגע שמרצים את השמועה שהוא דום מסוכן

שם זה מתחיל ושם זה ניגמר הוא דום מסוכן עד שיוכיח שיש לו אחות וקוראים לה ברוריה השמעונית
Artemis^
לפני 18 שנים • 28 בינו׳ 2006

דום שמבודד את השפחה שלו

Artemis^ • 28 בינו׳ 2006
האיש בשחור כתב/ה:
חתולת הלילה,

הקריטריון שהבאת הוא דוגמה מצויינת לקריטריונים שלדעתי אין מקומם ברשימת המסוכנים.

על דום שיאסור על שפחתו קשרים חברתיים או יבודד אותה מהעולם ניתן יהיה לומר הרבה מאוד דברים לא מחמיאים אולם בוודאי שמעשה זה לא יהפוך אותו בהכרח לדום מסוכן.

בהחלט מסוכן בעיניי. זה אומר שהוא מנתק אותה ממעגלי תמיכה. שבמקומות שיותר קשים לה, ולא תמיד היא מרגישה שהדום שלה פנוי אליה, אין לה לאן לפנות.
זה אומר שאם הוא עושה דברים שמסוכנים לה, אין מי שישים את שלטי האזהרה מולה.
אדם כל כך חסר ביטחון שהוא מרגיש שהוא צריך לנתק את שפחתו ממעגלי התמיכה שלה, כדי להיות בטוח בשליטה שלו לדעתי כדאי שקודם יחזק את העוצמות שלו לפני שהוא מנסה לשלוט במישהי אחרת.
אדם כזה כדי להעצים את עצמו, יקטין את שפחתו. וזה מאד מסוכן בעיניי.
סוד לוחש​(נשלטת)

Re: ואני הייתי מוסיפה לרשימה

סוד לוחש​(נשלטת) • 28 בינו׳ 2006
[quote="האיש בשחור"]
בלהבלה כתב/ה:
דום שלא מאפשר לשפחתו מילת ביטחון או שמודיע לה מראש ששימוש במילת הביטחון הוא סיום הקשר ביניהם.

ומה אם במקביל אותו דום הוא "קשוב, ערני לתגובות השיפחה, מתיחס בכבוד אליה כאדם וכאישה, ןמאפשר לה בדרכים אחרות לסמן לו כאשר היא חשה שהיא על הסף ....

ועדין - שימוש במילת ביטחון יהיה סיום מיידי של הסשן. וכנראה גם של הקשר.

גם אז יחשב בעיניך דום מסוכן?
עינבר

צר לי איש שחור

עינבר • 28 בינו׳ 2006
אבל הקיטוריונים שלך לא מלמדים על כלום ולא מועילים לכלום.

דום מסוכן הוא דום שהקשר איתו יכול לגרום לנזק נפשי , פיזי ו/או סחיטה ואימים.

הקריטריונים הם לא של משפט, להיפך , הם של הזהרות.
מי שפגע בנשים אחרות ולא הפיק לקחים ממעשיו הוא מסוכן.

סימני אזהרה לסכנה, שהציעו כאן:
1. לבודד מההילה או מחברים ונילים - סימן אזהרה ידוע לכל גבר אלים וחשוב להתייחס אליו.
2. לא לאפשר מילת בטחון, לא לעשות אפטר קר, לא לאפשר גבולות - סאבית שהסכימה לדבר כזה, סימן שאינה מודעת שיכול להגרם לה מצוקה מתוך דינמיקה של סשן.
שהמצוקה הזאת נגרמת, יש להפסיק סשן ולטפל במצוקה, לפעמים לאורך זמן.
אם לא, יכול להגרם נזק נפשי חמור מאוד.
שמעתי פעם על סאבית שלא יכלה ללכת לעבודה 3 ימים אחרי סשן. זה לא נזק נפשי ?

יש גם דומים שלא יודעים מה מסוכן, לא תמיד קל להבין מה קורה לסאבית.

נ.ב. דום מסוכן הוא אחד שחושב שכל הסאביות מטורללות, היסטריות ונזקקות.

אני חושבת שההגדרות של דן_קאפ מספיקות , רק לזכור לא לעשות לינץ באף אחד.
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ}

Re: ואני הייתי מוסיפה לרשימה

Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 28 בינו׳ 2006
[quote="סוד לוחש"]
האיש בשחור כתב/ה:
בלהבלה כתב/ה:
דום שלא מאפשר לשפחתו מילת ביטחון או שמודיע לה מראש ששימוש במילת הביטחון הוא סיום הקשר ביניהם.

ומה אם במקביל אותו דום הוא "קשוב, ערני לתגובות השיפחה, מתיחס בכבוד אליה כאדם וכאישה, ןמאפשר לה בדרכים אחרות לסמן לו כאשר היא חשה שהיא על הסף ....

ועדין - שימוש במילת ביטחון יהיה סיום מיידי של הסשן. וכנראה גם של הקשר.

גם אז יחשב בעיניך דום מסוכן?

מילת ביטחון לא חייבת להיות מילה - כשקשורים בגאג, משתמשים בחפץ המונח ביד של הסאב/ית, כשמשחקים במקום פומבי קובעים סימן כמו גירוד באוזן הימנית, כשמשחקים במקום רועש כמו המועדון משתמשים בכדור שכשזורקים אותו נדלק בו אור אדום.

כל אלו הם סימנים מוסכמים המאפשרים לעשות מה שבני אדם אחראים צריכים בסשן שבו נוגעים בגוף ובנפש - לעצור אם מתעורר הצורך לעצור.

וכן, יש מי שהאגו שלהם כל כך שביר או כפי שארטמיס כתבה - התפישה שלהם את עצמם כשולטים כל כך חלשה שגם אמצעי בטיחות שבא להגן על הסאב/ית מתקלות ושגיאות מאיים על השליטה שלהם.

ואלו אנשים שמוכנים לנפץ אדם אחר כדי שלא יחושו סדק בדימוי העצמי שלהם - פרטים במערכת (או לכל מי שקורא את הכלוב יותר מכמה חודשים).
temperance

...

temperance • 28 בינו׳ 2006
ng אמרה :

"אז מה זה אומר בעצם? מה זה אומר על כל הבחורות שעברו פה דברים איומים (ואני מניחה שרובן אפילו לא מספרות). ולא, לאף אחד בעולם לא מגיע שיתנהגו אליו ברשעות או שינצלו את הפגיעות שלו לרעה, או שישקרו לו, או שיכאיבו לו אלא אם כן הוא ממש אוהב את זה.
מה זה אומר על בדסמ? אה. זה מין תחביב כזה, שבו את מוזמנת לחשוף את כל הפגיעות שלך מול מישהו ולנסות בכל הכוח להאמין שהוא איש טוב, גם אם פגעו בך עשר פעמים קודם. כי זה מה שאנחנו רוצות, נכון? לדעת שיש שם לפחות אחד שהוא טוב. שיכול גם להכאיב וגם ללטף וגם להכיל. להאמין בזה ולמצוא אותו...
או שזאת רולטה רוסית של הנפש...
??"

לא ממש מבינה מה ניסית להגיד, אם זו שאלה, טרוניה או התקפה, אבל אמרת בצורה בוטה יותר ממני את חלק מהשקפותי האישיות על BDSM - למען הכנות.

ההבדלים הם כאלה:

אני לא חושבת שזה משחק. ההיפך הוא הנכון.

אני ממש לא חושבת שמגיע למישהו יחס רע או ניצול.

לדעתי זהו חיפוש אחרי האחד שתיארת, ורולטה רוסית במקביל.

את אשר אמרתי לא הבאתי ממקום של זלזול, אלא של הכרה במציאות. הטוטאליות מסוכנת, וכמה אמצעי זהירות שיינקטו לפני לא יעזרו במידה והדום המסוכן לכאורה היטיב להסתיר צעדיו. אני לא חושבת ששרשור זה או אחר יפתור את הבעיה.

מעבר לכך, לדעתי יש סאביות (לפי חוק שוויון זכויות ההודעה מכוונת לזכר ונקבה למרות שכתובה בלשון נקבה icon_wink.gif ) שהן בקבוצת סיכון גדולה יותר "ליפול בפח" של דום זה או אחר, או ירחיקו לכת הרבה יותר מאחרות אחרי גחמותיו של הדום המסוכן לכאורה. אולי יש טעם להתיחס גם לאספקט הזה?
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ}

שליטה פירושה אחריות

Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 28 בינו׳ 2006
מי שרוצים לקבל שליטה על אדם אחר צריכים להיות מודעים לאחריות שהם נוטלים על כתפיהם.

אחריות לסאב/ית צריכה לעמוד בסדר עדיפות גבוה יותר מאשר ההנאה של השולט/ת.

כי כאן מתחיל ונגמר ההבדל בין התעללות, ניצול ורשלנות לבין בדסמ.

חלק מהאחריות פירושו גם לדעת לזהות עם מי אתה רוצה לשחק(*) - מי האדם שאתה עומד ליטול אחריות לחייו/ה.

חלק מהאחריות פירושו לדעת לזהות מתי האדם שאתה משחק איתו משתמש בך לצורך "התאבדות בתשלומים" - כחלק ממסע להרס עצמי.

חלק מהאחריות פירושו לדעת לזהות סימני מצוקה, גם אם לא נאמרת מילת בטחון - דעיכה של השותפ/ה, התנתקות במהלך סשן, דיכאון לאחר סשנים, הופעה של דחפים לפציעה עצמית (ומי שרוצה רשימה יותר מלאה מוזמן לאתר מקום http://macom.org.il/Topic_si.asp http://macom.org.il/Topic_trauma.asp http://macom.org.il/dissociation.asp)

וכן, חשוב ש גם סאב/ית ייכנסו בצורה ברורה ומודעת לסיכונים לתוך מערכת בדסמית - אבל אסור לשכוח את החוליה השניה שמתימרת להעניק אחריות מוגברת תמורת הסמכות המוגברת שהיא מקבלת מהסאב/ית.

מי שמוכנים לעצום עיניים מול אדם שהולך ונפגע, כי לעצור פירושו יהיה להקריב את ההנאה שלהם - צריכים לפחות לדעת שהמחיר החברתי על כך יהיה גבוה.

(*) משחק הוא מערכת שיש בה כללים ותפקידים מוגדרים המיועדת להנאה הדדית של המשתתפים נה. מי שהמילה משחק מעוררת בהם תחושה של חוסר רצינות מופנים לשוחח עם שחקני שח או שוערי כדורגל שספגו גול כדי להבין עד כמה משחק יכול להיות רציני או למלא את כל החיים שלך.
האיש בשחור​(שולט)

סיכום

האיש בשחור​(שולט) • 28 בינו׳ 2006
עינבר,

אני כמובן מכבד את דעתך למרות שהיתי אולי מנסח אותה בדרך מעט שונה.
לעומת זאת אני זוכר שכשקראתי את "הסטוריית ההתעללות שעברתי" שכתבת לפני זמן מה הרמתי גבה. אכן כותרת מפוצצת ושוברת קופות שהניבה אלפי כניסות ומאות תגובות.
היו שם בהסטוריה הרבה דברים שהיתי מגדירם כ"לא כוס התה שלי" אולם התעללות לא ראיתי שם.

זה נורא מעורר אמפטיה לזעוק התעללות ואז כולם נזעקים לחבק וללטף ולהציע כתף תומכת מבלי אפילו להבין היכן כאן ההתעללות.

אז תגידי או תגידו שחורשע הוא דום לא רגיש ולא קשוב (פוטנציאל של להיות דום מסוכן) ניחא, אוכל לחיות עם הטייטל הזה בשלום ובחיוך מבלי שהמוניטין שלי יפגע.

וחזרה לענייננו, קראתי בעניין רב את כל התגובות שנכתבו אולם אני איתן בדעתי שהגדרה חד משמעית של דום מסוכן היא אך ורק על סמך 4 הקריטריונים שהבאתי קודם. כל השאר יכולים להיות תמרורי אזהרה שראוי בהחלט לקחת אותם בחשבון במכלול השיקולים אולם בשום פנים ואופן אינם מעידים לבדם בהכרח על דום כמסוכן.

אם בעבר התייחסתי להגדרת המסוכנים בחשדנות מסויימת, היום כשאני מבין טוב יותר את הקריטריונים הרחבים שלכן לדום מסוכן אתייחס אליה בחשדנות ובפקפוק גדולים עוד יותר.

ותודה לכל מי שטרח והביע את דעתו בנושא.
הייתי כאן
הייתי כאן • 28 בינו׳ 2006
דום שאומר " שמעתי את רשימת המכולת שלך, תבחרי אחד" !