אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

אגו ..........

Zarial​(מתחלפת)
לפני 18 שנים • 1 בפבר׳ 2006

אגו ..........

Zarial​(מתחלפת) • 1 בפבר׳ 2006
מה הבדל

בין ויתור אגו במערכת BDSM מצד של שפחה

ובין מודעות לאגו כבנאדם רגיל (לא קשור לBDSM), ז"א לדעת לשלוט בתגובות, להיות מודע שהאגו מדבר ולא היגיון ולבחור ללכת עם היגיון ולא עם האגו?
צ'יטה​(שולט)
לפני 18 שנים • 1 בפבר׳ 2006

אגו

צ'יטה​(שולט) • 1 בפבר׳ 2006
האגו הוא משהו שצריך לדעת לוותר עליו ולא משנה מה נטייתך.
נארקסיסם, שלא בא מאגו, הוא לגיטימי, לשולט.
הוויתור על האגו לחלוטין מהצד הנשלט הוא הנושא. לבוא מתמסר, מוכן לתת עצמך לחלוטין לצד השולט. להכנע, להתמסר.
מאסטר מיינד​(שולט)
לפני 18 שנים • 2 בפבר׳ 2006
מאסטר מיינד​(שולט) • 2 בפבר׳ 2006
אם זה קשור לBDSM הוויתור הוא רק כלפי אדם מסויים, השולט/ת, אבל כמובן שזה משפיע קצת בשוליים, ומאפשר לוותר גם במקומות אחרים.
aka BODYGUARD
aka BODYGUARD • 2 בפבר׳ 2006
שאלה מצויינת בייבי....

אגו הוא מחלה קשה שפוגעת בכל צידי השוט ואף בונילים.
בשום מקרה אגו אינו טוב, הוא תמיד יביא לפגיעה
ותמיד לא בזמן שאנו מוכנים אליו.

פעם הייתי מוציא אצבע משולשת לנהג שמנסה לעקוף
בכוח.. היום אני זז ימינה ונותן לו לעבור ותוך כדי
מאחל לו שיגיע בשלום למחוז חפצו...

ואני רוכב על אופנוע... icon_lol.gif
ואופנוענים לא אוהבים , בלשון המעטה,
שמישהו מנסה לעקוף אותם...
עינבר

לא מסכימה , באדי

עינבר • 2 בפבר׳ 2006
אגו הוא מונח פסיכולוגי שמתייחס ל"אני". אסור שהאגו לא ינהל אותנו , אבל לא צריך למחוק אותו לחלוטין.

אני חושבת שההבדל הין להיות שפחה ללהיות אדם שאחנו לוקחות קצת יותר רחוק את הגבול של הויתור על האגו, על האני שלנו.
aka BODYGUARD
האני שלי נמדד מולי ולא מול העולם...
דרכי נמדדת בעיני בלבד ולא מול העולם....

לקחת את האני שלי ולהציג לעולם עלול
להתפרש כאגו, לא כל אחד יאהב זאת.

המדידה האישית שלי היא מול עצמי בסוף כל יום.
זה המדד הראשוני.
המדד השני הוא החיוך של יהלום,
הרכות של הנסיכה,
האש של זריאל....
icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif

ואחר כך העולם....

וכעת בנימה קצת יותר רצינית.
אגו לרוב לוקח אותנו למקומות רחוקים מדי..
האי ביטול העצמי במצבים מסויימים
מכניס אותנו לבלגנים...
כמה פעמים תפסת את עצמך אומרת-
"אם לא הייתי אומרת/עושה.... אז...."?

ביום שאצטרך לאגו בשליטה שלי
אניח את השוטים שלי ואתפטר...

icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
זאלופון​(שולט)

Re: אגו ..........

זאלופון​(שולט) • 2 בפבר׳ 2006
Zarial כתב/ה:
מה הבדל

בין ויתור אגו במערכת BDSM מצד של שפחה

ובין מודעות לאגו כבנאדם רגיל (לא קשור לBDSM), ז"א לדעת לשלוט בתגובות, להיות מודע שהאגו מדבר ולא היגיון ולבחור ללכת עם היגיון ולא עם האגו?

"את צריכה ללמוד לוותר על האגו" הוא עוד משפט שיכול להכנס לז'רגון של מה שנהוג לכנות כאן "דומים מסוכנים". המשמעות שלו היא בדרך כלל: "אם את לא עושה מה שאני אומר כיוון שנראה לך שזה לא נכון בשבילך, הכשלון הוא בך, שפחה גרועה שלא יודעת לוותר על האגו, ולא בי, שולט מופלא שכל הוראותיו הן אך ורק לטובתך".

אני מניח שלצורך הדיון הספציפי הזה המשמעות שונה, אבל כדי שניתן יהיה לענות על השאלה צריך להגדיר בעצם מה זה "לוותר על האגו". בתור התחלה, האם מדובר על "אגו" במשמעותו הפסיכולוגית (כלומר "אני") או במשמעותו היומיומית (שהיא שלילית ומתייחסת בעצם לאגו מנופח מדי שתמיד טוב לוותר על חלק ממנו)? ומהו בדיוק הויתור עליו מדובר?
aka BODYGUARD
לפי דבריך ,זאלופון, אני פאקינג
דום מסוכן מאד...
אבל טענתי זאת מזמן..

icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Zarial​(מתחלפת)
Zarial​(מתחלפת) • 2 בפבר׳ 2006
עינבר כתב/ה:
אגו הוא מונח פסיכולוגי שמתייחס ל"אני". אסור שהאגו לא ינהל אותנו , אבל לא צריך למחוק אותו לחלוטין.

אני חושבת שההבדל הין להיות שפחה ללהיות אדם שאחנו לוקחות קצת יותר רחוק את הגבול של הויתור על האגו, על האני שלנו.

איפה בדיוק הויתור הזה שהוא יותר רחוק ?

ולא אני לא מדברת על אגו במונח הפסיכולוגי שלו
אגו הוא חלק ממני
חלק מהפזל הגדול – אני
יש עוד הרבה חלקים, עם הזמן למדתי לזהות את אגו כמו כל דבר אחר, למדתי לקבל אותו כי חלק ממני, למדתי לשלוט בו
שאני עומדת מול מאסטר אני לא מרגישה שום ויתור על שום אגו, כי הבחירה שלי לאותו רגע מסוים זה להיות בלי אגו
יש הבדל ענק בין ויתור לבחירה

זה משהו אני מנסה להבין
אם סאבית בוחרת להיות בלי אגו מול המאסטר שלה, אז איפה הויתור עצמו?

לוותר מבחינתי זה באמת לוותר על משהו שאני מאמינה בו וחושב לי מאוד למען המאסטר
מצד שני אני לא מוכנה לאבד את עצמי
נוצר קונפליקט
מצד אחד אני רוצה לרצות את המאסטר שלי
מצד שני קשה לי לוותר כי אני מאמינה בדבר עם כל הנשמה
וכמה שאני אחליט להיות בלי אגו באותו שנייה זה לא יעזור כי אני בנאדם ולא אוותר על הדברים באמת חשובים לי .......
צ'יטה​(שולט)

אגו

צ'יטה​(שולט) • 2 בפבר׳ 2006
נראה לי שבאומרנו אגו, לא כולם פה מתכוונים לאותו דבר.
להיות בלי אגו, אין פירושו שלא עוסקים ברצונות של אותו אדם. אין פירושו שהוא כלום כזה, שלא איכפת ממנו בכלל. אין זה אומר שאין לו דעות משלו.
בתפישתי, אגו זה מקום כזה של כבוד עצמי מוגזם. כזה כמו שאומרים כבוד של ערבי. הכבוד הזה יכול להפעיל אותנו.
דוגמא שקרתה לי: ישבתי אצל חבר בביתו. היינו שני זוגות, צחקנו, ושמענו מוסיקה בקול רם בשעת לילה מאוחרת. נכנס השכן, הלם בדלת כמו אחוז אמוק. פתחנו לו. הוא נכנס ואיים שירצח אותנו, והוא ממש התכוון לזה. אם נמשיך ככה להתנהג.
מסתבר שאישתו בהריון, וקודם לכן התרשם שחברי העליב את אישתו במדרגות. הוא נפגע בכבודו, באגו שלו. ומהמקום הזה הוא כעס באופן מאד חריג. אמרתי לחברי, שסיפר לי את המאורע עם אישתו של הבחור. לך אליו, תגיד לו שאתה מתנצל מעומק ליבך, שאין לך שום כוונה לפגוע בו או באישתו. שעשית את זה מחוסר תשומת לב. שאתה מצטער מעמקי ליבך. למחרת ניגש אליו אותו שכן, והתנצל שהתנהג בצורה כה גסה.
כל הסיטואציה הזו, והסיפור הארוך שלה, עסק באגו. כאילו מה, מישהו בא ומאיים על חיי, ומתכוון לכך. סרט ! אבל מה, אם מתבוננים, לא על עצמנו לרגע, אלא על העומד מולנו, מסתכלים לו טוב בעיניים, לא עלינו, ומבינים אותו. אז פתאום הכל נראה אחרת. פתאום הכל פשוט. פתאום מבינים אותו, את זה שמולנו, מבינים מאיפה הוא פועל. אז כבדרך קסם, נגוז כל הקונפליקט. הכל נהייה פשוט.
בדומה מערכת יחסים בי די אס אמית, סשן. אין זה אומר שלנשלטת אין רצונות. היא פשוט אינה עוסקת בהן בסשן. היא שם בשבילו, רואה אותו. לא את עצמה, בכלל. יש הגדרה לסשן, מוגדר מה מותר ומה אסור, מה הגבולות. ומשם הכל טוב. ולמחרת, יכול הכל להתהפך (מתחלף), וההפך יקרה. ואין זה אפילו אומר, שהשליט בעיסוקו במה שהוא רוצה, יעשה למה שהוא רוצה וזהו. ייתכן שדווקא יעסוק באושר שלה, מתוך מקום שלו.
יש לי עוד מלא לומר בנושא, אבל הולך למסיבה בדאנג'ן. אולי יום אחר.