בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

אקסיומה

convert​(נשלט)
לפני 20 שנים • 3 באוג׳ 2003

אקסיומה

convert​(נשלט) • 3 באוג׳ 2003
ניסיתי להסביר לעצמי - עבורי - מהם "יחסי שליטה".

התחלתי כמובן מהרבדים הפשוטים ביותר - הרבדים הפיסיים - המושתתים על "הבסיס", המצוי לטעמי ברבדים עמוקים יותר. המשכתי הלאה לאותם רבדים עמוקים - לאותו מצב נפשי העומד ביסוד כל פעולה פיסית המאפיינת יחסי שליטה. עד שלבסוף - לאחר חקירה ודרישה - הגעתי לאקסיומה העומדת לפי דעתי בבסיס התיאוריה כולה.

אקסיומה כידוע, הינה "מושכל ראשון", הנחה בסיסית , המהווה נדבך יסודי לתורה כולה. האקסיומה היא "משפט" אשר אינו ניתן להוכחה מתמטית (אלא אמפירית בלבד), המהווה מעין "אמת מוחלטת" ביחס לתיאוריה המושתתת על אותה אקסיומה.
אחת האקסיומות העומדות בבסיס הגיאומטריה האויקלידית לדוגמא, היא ההנחה שבין שתי נקודות עובר רק קו ישר אחד. זוהי אחת מחמש הנחות המוצא - האקסיומות - העומדות בבסיס הגיאומטריה האויקלידית, אשר אינן ניתנות להוכחה, ועליהם מבוססת התיאוריה כולה (אני מודע לאי הדיוק בנקודה זו ו"לתיאורית גדל"). עם זאת, אקסיומה זו - יחד עם חברותיה - אינה עומדת כלל וכלל ביסוד גיאומטריה שאינה אויקלידית (גיאומטרייה כדורית למשל), ולפיכך מאפשרת פיתוח של תיאוריות הפוכות לגמרי, גם הן - ראציונליות ונכונות מתמטית באותה מידה.

משמע - אין כל מניעה שתהא לפלוני אמת משלו - ראציונאלית להפליא - ובאותה עת הפוכה לחלוטין מהאמת של אלמוני - גם היא ראציונלית לחלוטין; שכן שתי האמיתות הנ"ל תהיינה מושתתות על הנחות יסוד - אקסיומות - שונות.

כלומר - האקסיומה אליה הגעתי אני, במחשבותיי, הינה אמת מוחלטת עבורי. אני לא צריך לה הוכחה. אני לא צריך לה הסבר. היא עבורי מושכל ראשון ויסודי, ועליה בנוייה כל התפיסה האישית שלי בדבר יחסי שליטה. אולם היה ויחלוק מי מהקוראים על אותה אקסיומה, הרי שבכך, יחלוק גם על נכונות כל ההבנות שפיתחתי אני על בסיסה. למותר לציין כי יציאה כנגד אותה אקסיומה תהיה לגיטימית, בדיוק כשם שיהיה לגיטימי לאמצה.

האקסיומה העומדת ביסוד הבנתי את "יחסי השליטה", היא כי "רצונה הוא רצוני".
שלוש מילים בעלות חשיבות עצומה, לטעמי - יסודיות, טבעיות וטבועות, מעין "אמת מוחלטת" שאינה צריכה הוכחה. על שלוש מילים אלה מושתת כל ההבנה שלי. אני יכול להסביר ולנמק כל זוית וכל פן בהבנה שלי; לחדד כל תובנה וכל רעיון; אולם בסופו של דבר ובבסיס הכל, עומדת לה אותה אקסיומה בסיסית.

וחשוב לחדד:

"רצונה" משמעו הרצון שלה. רק שלה. לא של אף אחת אחרת, אלא שלה בלבד. לא תמיד אני מבין בדיוק מה הרצון שלה. גם לא תמיד אני יכול להבין. אבל אני תמיד אתאמץ ואעשה ככל יכולתי על מנת להבין, שכן על מנת להבין מהו הרצון שלי, עלי להבין קודם לכן את רצונה. לעיתים רצונה יכול להתבטא במשפט ציווי פשוט וברור. לעיתים עלי לרדת לעומקם של דברים. לעיתים רצונה הוא שלא אבינה עד הסוף. אולם בכל מקרה ותמיד - רצונה הוא רצוני.
אני לא שוקל את רצונה. לא בוחן אותו. לא מביע לגביו דעה. לא מעלה לגביו ספיקות. לא מנסה להבין את הראציונליות שבו. לא מנסה להתאים אותו אלי. לא מנסה לפרש אותו. לא מנסה לגלות מה עומד בבסיסו. פשוט - מזהה מהו ודי לי בכך.
ואז הופך רצונה, באופן אוטומאטי וללא כל פעולה נוספת, לרצוני.
ואני שוב מדגיש - לא ציינתי, במכוון, "שרצונה הוא הקובע" או שרצונה הוא "האמיתי" או כל משפט אחר שיש בו כדי להביע דעה על רצונה. רצונה אינו נבחן. רצונה אינו עובר שום תהליך, פרט להפיכתו אוטומטית לרצוני ולפיכך הוא מבוצע.
לאחר שהופך רצונה לרצוני, רצונה-רצוני- מבוצע. פשוט כך. ללא כל תהליך ביניים של שקילה ומחשבה. רצונה מבוצע אך ורק משום שהוא רצונה. הא ותו לאו.

התהליך של הפיכת רצונה לרצוני אינו מיותר. למען האמת לדעתי הוא אפילו הכרחי. עצם העובדה שרצונה הופך לרצוני, גורמת לי לבצע את רצונה - אף אם תהא זו הפעולה "הביזארית" ביותר שניתן באופן אוביקטיבי להעלות על הדעת - בשקיקה, מתוך רצון אמיתי, תוך התמודדות והתגברות על כל תחושה של השפלה וכאב, משום שזהו רצוני. כלומר אני לא "רק" מבצע, אלא גם רוצה לבצע. יש לכך חשיבות לא מבוטלת לטעמי.

אין ספק כי מצב "מוחלט" שכזה לא נוצר בקלות, ומבוסס על אמון מוחלט ועל אמונה שלמה. זאת בדיוק הסיבה שמדובר ברצונה-שלה, אך לא ברצונו של אף אחד אחר. רצונה לא היה הופך לרצוני, לו היה בי צל של ספק כי אפגע מכך בצורה כלשהי. רצונה הפך לרצוני באופן כה מוחלט, רק לאחר שנוכחתי לגלות שהטמעתו בי משליכה עבורי על כל תחומי החיים, משפרת אותם ללא הכר, ונוטעת בי כוחות עצומים - לא יאומנים ממש.

אקסיומה זו אמנם אינה ניתנת להוכחה הגיונית, אולם אני כשלעצמי גם לא צריך כזו. בנוסף, כל הניסויים האמפירים שביצעתי הוכיחו לי, שכך טוב לי. כך צריך להיות עבורי. לי זה מספיק.
ואכן - על בסיס האקסיומה הנ"ל, יכול אני להסביר לפתע ולהוכיח, כל פרט ונקודה הקשורים להשקפת עולמי בדבר יחסי שליטה בפרט, וכפי שגיליתי לאחרונה - גם לגבי השקפת עולמי בכלל.

משמע - לראשונה מרגיש אני שלם.

convert
שיקי​(נשלט)
שיקי​(נשלט) • 3 באוג׳ 2003
אהבתי - מסכים כמעט להכל.

אני חושב שזוהי המהות של יחסי שליטה - היכולת להפוך את רצונה לרצונך - תוך ידיעה ברורה, שרצונה יטיב עמי, ישפר אותי, ויגרום לי להפוך לטוב יותר, חכם יותר, מבין יותר, ראוי יותר לה.

כשמגיעים להכרה הזו - ניתן לתת ה-כ-ל לה - להגיע לאותה טוטאליות שכולם רק מפנטזים עליה.

זו חלק מדעתי הצנועה בענין.

שיקי { L }
מוש​(נשלט){k}
מוש​(נשלט){k} • 3 באוג׳ 2003
מסתבר שהסכמתי איתך עוד הרבה לפני שידעתי את זה,
לא סתם בחרתי לחתום כמו שאני חותם.
שמח שאתה שלם עם עצמך, זה בסופו של היום הדבר החשוב מכולם.
תותי

אהבתי

תותי • 3 באוג׳ 2003
את החשיבה שמאחורי המילים.
את הצורך שלך להצדיק את עצמך - לעצמך . ולנו.
את הלוגיקה של מה שלא ניתן להסביר , של תחושות.

אהבתי גם את הפרופיל icon_smile.gif