לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

שובניזם באתר

Lightblue​(לא בעסק)
לפני 18 שנים • 18 במרץ 2006

שובניזם באתר

Lightblue​(לא בעסק) • 18 במרץ 2006
Vice Squad כתב בבלוג, (מתוך הגותו של ניטשה):

"על שחרור האשה - למה אין פילוסופיות ומדעניות

האם נשים מסוגלות בכלל להיות הוגנות / אמינות? מאחר והן מחונכות לאהוב או מתרגלות לאהוב, הן מיד מחליטות להיות "בעד" או "נגד" דבר מסויים. ואז קשה ביותר אם לא בלתי אפשרי לשנות את דעתן כמו כלב הנועל את הלסת על טרף.
בגלל זה נשים פחות מתענינות במטרות נעלות / רעיונות - יותר באנשים.
אם הן מתענינות ברעיון מסויים הן מיד הופכות לקיצוניות ואז "מלכלכות" אותו. לכן קיימת סכנה בקשר לאפשרות של עיסוק של נשים בפוליטיקה או בסוגים שונים של מדע. מה יותר נדיר מאשה שבאמת מתענינת במדע? הטובות שבהן מזלזלות בסתר בכל דבר שקשור למדע כאילו הן מעליו."

אני אומרת:

"שובניזם שמתוקף בפילוסופיה זהו לא מראה מלבב..

א. ניטשה היה אדם בודד, חולני וצמא לאהבת אישה. מי יודע כיצד היתה נראית תרבות המערב, אילו ההוגים שלה היו מזיינים קצת יותר..

ב. לגבי נשים ופילוסופיה.. קשה לגברים לקבל את העובדה שנשים מסוגלות גם להביא חיים לעולם וגם להיות מבריקות.. כי קבלת העובדה הזו תראה כמה הבריאה אינה הוגנת , כלפיהם.. ולכן מאז ומעולם, מנסים הם להגביל את חרותן של הנשים..

ג. תזכור לך את זה וייס סקווד, אנחנו אוהבות את זה רק בסקס.

מה אומרים/ות אתם/ן?

מ. מגדלנה. באהבה
icon_wink.gif
חתול צללים​(לא בעסק){Cypris}
לפני 18 שנים • 31 במרץ 2006

האמת המרה

קשה שלא לקבל את הרושם שהשובניזם כתפיסה חברתית מושרשת כבר מזמן חלף עבר, והיחידות שעוד יוצקות בו תוכן זה אותן פמניסיטיות מקצועיות שהפכו את הפמניזם לסוג של עבודה המכבדת את בעליה או לפחות משלמת את החשבונות בסוף החודש (ע"ע לימודי מגדר).
t2k​(שולט)
לפני 18 שנים • 1 באפר׳ 2006
t2k​(שולט) • 1 באפר׳ 2006
בתור אחד שמאוד אוהב פילוסופיה אני חייב להגיד שאין פילוסוף מושלם, אם היה פשוט לא היו באים אחריו עוד פילוסופים שכן תורתו הייתה האמת היחידה.
בקיצור ניטשה היה גאון ואמר הרבה דברים ששינו את חיי אבל לא צריך לקחת את כול מה שהוא אמר כתורה מסיני, הוא אמר גם הרבה שטויות.
אולי הוא בעצמו היה מקובע מהשפעות עבר ומהיחס לנשים.
אין לי ספק שיש הבדלים בין גברים לנשים, הבדלים פיזיולוגים שאותם קל להוכיח ואני מניח שגם הבדלים אחרים שפשוט קשה יותר להוכיח, אבל בויכוח מי יותר טוב גבר או אישה לעולם לא תגיעה הכרעה, פשוט צריך לשפוט כול אדם לגופו.
teacher​(שולט)
לפני 18 שנים • 1 באפר׳ 2006

האמת העוד יותר מרה...

teacher​(שולט) • 1 באפר׳ 2006
שכל אחד מבין מה שהוא רוצה להבין.
בין אם זה מכתבי ניטשה ובין אם מפרופילו של אדם בכלוב.

לפרש פירוש מילולי את כתביו של ניטשה זה פירוש חסר ערך, אמר ג' פ' סטרן,
מחבר אחד הספרים הידועים ביותר על ניטשה.
ניטשה כתב באמצע הדרך בין המילולי למטאפורה.

א. ''..מי יודע כיצד היתה נראית תרבות המערב, אילו ההוגים שלה היו מזיינים קצת יותר.. "
היכן לדעתך ניתן למקם אמירה זו על ציר השוביניזם-פמיניזם?

ב. יש סיכוי שקשה לך (מגדלנה) לקבל שאין שום קשר בין יכולת הבאת ילדים למבריקות שכלית?
ולראיה - העומדות בשיא השינוי הדמוגרפי אינן נשות העסקים או המנהלות במשק...

ג. בניגוד לך, אנחנו (אני) אוהב את זה גם ובעיקר שלא בסקס, ואין לזה שום קשר לשוביניזם.
ככה אנחנו אוהבים את החיים שלנו. יש גם כאלה - תזכרי את זה.

מה את אומרת? שווה מחשבה נוספת?
t. teacher
icon_wink.gif
venus in our blood​(שולטת)
לפני 18 שנים • 3 באפר׳ 2006

האמת המתוקה מכולן

venus in our blood​(שולטת) • 3 באפר׳ 2006
גם אני, כפי שנאמר כאן, חושבת שניטשה היה גאון, אבל לא מושלם.

כנגד כל אימרה שובניסטית -פילוסופית, ניתן להביא אימרה פמיניסטית.

כמובן שנשים מבריקות מסוגלות להרבה דברים , לחיי קריירה, להוות דוגמא אישית ומורות דרך לאינטילגנציה רגשית מפותחת, וכן , להבאת ילדים לעולם.

ממש כשם שגברים מבריקים, מסוגלים להיות מדריכים ומורי דרך מחוננים, בחייהם האישיים, החברתיים, העיסקיים, הבינאישיים, וכן, לתרום להבאת ילדים לעולם..icon_smile.gif

כנגד כל אימרה שובניסטית, כביכול, ישנה אימרה פמיניסטית.

מה שיפה פה, הוא שחוסר השיוויון בא מתוך בחירה , אהבה וכבוד הדדי.

כשם שיש כאן נשים שאוהבות להישלט ולהיות מובלות ע''י שליטה גברית דומיננטית ( ו \ או גם נשיית ),

יש כאן למכביר גברים שאוהבים להיות נשלטים ע''י נשים.

אז לא, לדעתי אין כאן שובניזם.

יש כאן התחברות ל-מה שאוהבים.

כי, מאידך, יכולת גם לטעון שיש כאן פמיניזם ''מוגזם ''.

אף אחד מהדברים האלו, אינו נכון, לדעתי.

יש כאן גברים שאוהבים לשלוט, נשים שאוהבות להישלט, גבים שאוהבים להישלט ונשים שולטות.

לא שבניזם, לא פמיניזם.

התחברות..

ואגב, הערתך לגבי ''אנחנו אוהבות את זה רק בסקס '', אופיינית יותר לצד הגברי הנשלט ( לא כולם , אבל באופן יחסי לנשים נשלטות . )

לא, בעצם, בואי לא ניכנס להכללות. זה רע. icon_wink.gif

שליטה, כפי שאני תופסת אותה ( תקני אותי אם אני טועה, בבקשה ) , בבסיסה עומד הרעיון של יחסים לא שיוויוניים, ומתוך בחירה.

הבחירה הינה האמת המתוקה מכל.
משתמושים

אנחנו לא בתקופת הפוסט פמניזם???

משתמושים • 3 באפר׳ 2006
"שובניזם.... והיחידות שעוד יוצקות בו תוכן זה אותן פמניסיטיות"

מי שעקב אחרי התפתחות ילדים יודע שיש הבדלים מובהקים בין בנים לבנות.
למה זה מהווה בעיה?
למה צריך להיות זהים?
למה צריך לבחור מה טוב יותר או רע יותר (ומי בכלל יודע מה טוב יותר או רע יותר, הרי כולנו מוטים מעצם היותינו שייכים למין מסויים)?

את כל הצעות היעול או התלונות יש להפנות לאבולוציונר הראשי בשלושה העתקים !!!
Eve ov Destruction​(מתחלפת)

קודם כל ולפני הכל

Eve ov Destruction​(מתחלפת) • 3 באפר׳ 2006
ירצה ניטשה או לא ועד כמה שוייס סקאד יסכים איתו או לא , עובדה קיימת היא שיש היו ויהיו פילוסופיות או הוגות דעות שהן נשים.
http://plato.stanford.edu/entries/feminism-femhist/bib.html
כנ"ל גם לגבי מדעניות
http://www.liquidleaf.com/historia/historia.html
למה לא מלמדים עליהן? למה ממעיטים בערגן? זו כבר שאלה אחרת.
מגדלנה גם בדסמ בו גבר משלם לאישה על כך שהיא ערומה כשהיא משפילה אותו
הוא בעיני שובינזם והעתקה של המודל הפטריארכלי ולא החלפת תפקידים.
אבל זו דעתי בלבד.
Succubus​(אחרת)

Re: אנחנו לא בתקופת הפוסט פמניזם???

Succubus​(אחרת) • 3 באפר׳ 2006
משתמושים כתב/ה:
"שובניזם.... והיחידות שעוד יוצקות בו תוכן זה אותן פמניסיטיות"

מי שעקב אחרי התפתחות ילדים יודע שיש הבדלים מובהקים בין בנים לבנות.
למה זה מהווה בעיה?
למה צריך להיות זהים?
למה צריך לבחור מה טוב יותר או רע יותר (ומי בכלל יודע מה טוב יותר או רע יותר, הרי כולנו מוטים מעצם היותינו שייכים למין מסויים)?

את כל הצעות היעול או התלונות יש להפנות לאבולוציונר הראשי בשלושה העתקים !!!

הפמיניזם אינו מחפש זהות. הוא מחפש שוויון הזדמנויות. הוא מחפש את החופש לבחור.
או, בוא נאמר, זה נכון לגבי מה שאני קוראת לו "פמיניזם", כי לפמיניזם יש הרבה זרמים, וחלקם, לפחות הקיצוניים שבהם, מאוסים עלי מאד.
אבל אחרי הדיסקליימר הזה, לא, אנחנו לא בתקופת הפוסט-פמיניזם. אנחנו בתקופה שבה חלק מהמאבקים, הגדולים יותר, של הפמיניזם נחלו הצלחה, ועכשיו אפשר לעשות את הכוונון העדין יותר, כדי להבטיח חברה שבה נשים וגברים יקבלו הזדמנות שווה להתבטא ולממש את עצמם, כפי שמתאים להם אישית, לא כפי שמכתיב המגדר שלהם.

והאמת, אני חושבת שזה מיותר לגמרי לגרור לפה פרובוקציות שמישהו עשה או לא עשה בבלוג שלו. זה רק לתת לו עוד רייטינג. כולה בלוג.
Lightblue​(לא בעסק)
לפני 18 שנים • 5 באפר׳ 2006

תודה וגם

Lightblue​(לא בעסק) • 5 באפר׳ 2006
תודה לכל מי שטרח והגיב

אני יודעת שזה מיותר לתת להערה מן הסוג הזה את תשומת הלב, אבל זה נורא הרגיז אותי בזמנו..

שמחתי מאוד לקרוא את התגובות שלכם ולגלות כמה אנשים אינטלגנטים יש באתר.. icon_smile.gif

האמת אני אשמח לשמוע מהנשים הנשלטות 24/7 אך לא רק, איך זה מרגיש? איך לא מאבדים את הזהות ואת הכוח בתוך המשחק ? ומה ההבדל בין בחורה רגילה שיושבת ומחכה לטלפון מאיזה מישהו לבין סאבית שמחכה לטלפון מהמאסטר שלה?

אני באופן אישי מאוד נהנת מהוויתור על השליטה , במיוחד סביב המיניות שלי, אבל כל דבר שהוא מעבר לזה נשמע לי חשוד..
תקנו אותי אם אני טועה.. בכיף

באהבה, מ. מגדלנה

icon_wink.gif icon_wink.gif icon_cool.gif
דוכיפת​(נשלט)
לפני 18 שנים • 6 באפר׳ 2006

Re: תודה וגם

דוכיפת​(נשלט) • 6 באפר׳ 2006
Magdalena כתב/ה:
תודה לכל מי שטרח והגיב

אני יודעת שזה מיותר לתת להערה מן הסוג הזה את תשומת הלב, אבל זה נורא הרגיז אותי בזמנו..

שמחתי מאוד לקרוא את התגובות שלכם ולגלות כמה אנשים אינטלגנטים יש באתר.. icon_smile.gif

האמת אני אשמח לשמוע מהנשים הנשלטות 24/7 אך לא רק, איך זה מרגיש? איך לא מאבדים את הזהות ואת הכוח בתוך המשחק ? ומה ההבדל בין בחורה רגילה שיושבת ומחכה לטלפון מאיזה מישהו לבין סאבית שמחכה לטלפון מהמאסטר שלה?

אני באופן אישי מאוד נהנת מהוויתור על השליטה , במיוחד סביב המיניות שלי, אבל כל דבר שהוא מעבר לזה נשמע לי חשוד..
תקנו אותי אם אני טועה.. בכיף

באהבה, מ. מגדלנה

אגב אנשים אינטיליגנאטים
את לא שמה לב שהפורום הזה שמו "הבנות על הבנים"??????
אם כי,אפשר להבין,כי מה שנותר זה רק שמו.

icon_wink.gif icon_wink.gif icon_cool.gif