סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

העידן החדש של הכרויות בין אנשים

צ'יטה​(שולט)
לפני 18 שנים • 1 באפר׳ 2006

העידן החדש של הכרויות בין אנשים

צ'יטה​(שולט) • 1 באפר׳ 2006
לאחר מחקר מעמיק ביותר, בתחום הדייטים, הגעתי למסקנה מאד חשובה.
לדעתי יש היום דור חדש של אנשים.
והכל בגלל הזמינות הבלתי נסבלת של ההיצע הבלתי מתכלה, והנראה כה מקסים מרחוק.
מה שמאפיין את ההכרויות של האנשים בעידן הזה, הוא שהם לא באמת נכונים להתאמץ, לא באמת נכונים לפשרות, לא באמת מערבבים דם. יש מילה כזו שגורה על פיהם, Next, והם עושים בה שימוש מאד בקלות. ולמה זה ? בגלל רשימת ההמתנה של אנשים קסומים לכאורה, שרק מחכים להם שיתפנו. ואו אז, כשעושים Next, הסיפור חוזר על עצמו בדייקנות מופלאה.
לפני עידן ההכרויות באינטרנט, אותם אנשים בדיוק, כשכבר מישהו מצא חן בעיניהם, היו נכונים להרבה יותר.
חבל ככה.
כאילו מה, כוסאוחתוק.
לא ככה ?
סוד לוחש​(נשלטת)

Re: העידן החדש של הכרויות בין אנשים

סוד לוחש​(נשלטת) • 1 באפר׳ 2006
צ'יטה כתב/ה:
לא ככה ?

כן. ככה. בדיוק.

לפעמים זה כל כך נוח.
למעשה זה כל כך עצוב.
The Shield​(שולט)
The Shield​(שולט) • 1 באפר׳ 2006
ציטה אתה כל כך צודק וחבל שכך.
teacher​(שולט)

אנשי ה-NEXT ג'נריישן...

teacher​(שולט) • 1 באפר׳ 2006
אני לא חושב שהמדיה היא הגורם לכך.
נראה לי שתמיד הם היו כאלה, עכשיו רק קל יותר לכל השאר לראות את זה.

מה שאנשי ה-NEXT לא מבינים זה שכל NEXT כזה דווקא כן משנה אותם בפנים.
הוא לוקח אותם עוד צעד אחורה, מרחיק אותם מהמטרה העיקרית של מעשיהם -
למצוא פרטנר לחיים.

כולנו קוצרים מה שאנו זורעים,
אנשי ה-NEXT לא שונים מאיתנו.

teacher
venus in our blood​(שולטת)
לפני 18 שנים • 2 באפר׳ 2006

Re: אנשי ה-NEXT ג'נריישן...

venus in our blood​(שולטת) • 2 באפר׳ 2006
teacher כתב/ה:
אני לא חושב שהמדיה היא הגורם לכך.
נראה לי שתמיד הם היו כאלה, עכשיו רק קל יותר לכל השאר לראות את זה.

מה שאנשי ה-NEXT לא מבינים זה שכל NEXT כזה דווקא כן משנה אותם בפנים.
הוא לוקח אותם עוד צעד אחורה, מרחיק אותם מהמטרה העיקרית של מעשיהם -
למצוא פרטנר לחיים.

כולנו קוצרים מה שאנו זורעים,
אנשי ה-NEXT לא שונים מאיתנו.

teacher

אני מסכימה לחלוטין עם teacher
וחושבת שיש לזה פן נוסף,
בעידן המהיר, המשוכלל , קל מאוד להעצים את תחושת הניכור בין בני האדם.
אנשי ה-NEXT הם אותם אנשים שחששו תמיד מאינטימיות, מקירבה
עכשיו יש להם גם, כביכול, ''סיבה מספיק טובה '' לממש את הניכור, ''אולי יש משהו טוב יותר מעבר לפינה?''

בפועל, בהכרה, הם רוצים להכיר, לאהוב כמו כל אחד אחר.
ברמה העמוקה יותר, הם אלו שתמיד ייקחו צעד אחורנית כשמתחילה תחושה של אינטימיות אמיתית וקירבה במערכת-יחסים.

אני חושבת שהשינוי מתבטא, בסופו של דבר, באנשים מנוכרים ( לא בהכרח כלפי חוץ ) , ששאיפתם להכיר בן\בת זוג מרחיקה אותם מהמטרה.

ודבר נוסף,
בלי התחסדויות , אני חושבת שהזמינות הזו פוגעת, ברמה כזו או אחרת, בכולנו.
למה להתפשר על קשר שהוא טוב בבסיסו, אבל דורש מאמצים , אם מעבר לפינה ממתינות, לכאורה, הזדמנויות רבות אחרות ?

אי אפשר לחזור לעבר. גם אם מאוד מרגיע, לעיתים, להתרפק עליו.
אפשר ללמוד את אחד ''הכללים '' הבסיסיים בין בני אדם :
חיבור, כימייה, חברות טובה, תקשורת , אמון, הבנה
ולתת לאהבה לנצח.

RETURN TO INNOCENSSE
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 2 באפר׳ 2006
התופעה שאתם מדברים עליה נכונה באופן כללי, אבל נדמה לי שדווקא אצלנו בקהילה היא נחלתם של חדשים רבים אבל של ותיקים מעטים.
מי שמגיעה (אני כותב בלשון נקבה כי זו יותר תופעה נשית לדעתי) לקהילה בד"כ מסתנוורת מהזמינות ומהיכולת להתנסות ולברור בין כל השמות והגופים שמסתובבים פה באלפיהם (מאותיהם אם לא סופרים ניקים כפולים), אבל מי שנמצאת פה פרק זמן מסוים לרוב כבר הספיקה לעבור על חלק ניכר מהם ולגלות שהמציאות כאן מעטות ומה שנראה כל כך קל וזמין הוא למעשה קשה עד כדי ייאוש. בנקודה הזו רוב האנשים נהיים הרבה פחות נקסטיים, והמעטים שנותרים נקסטיים - אין טעם לבזבז עליהם זמן או רגש.
סוכן משנה מבנה

מה???

סוכן משנה מבנה • 2 באפר׳ 2006
כ ו ל ם מחפשים פרטנר לחיים??? אצל כ ו ל ם זו המטרה העיקרית?
סתם לפגוש אדם שמעניין ואולי באופן זמני מעניין אפילו מאוד, זה - לא לגיטימי?
ניחא אם היה מדובר באתר למטרות שידוך לנישואין גדר לבנה כלב וחתול.
אבל זה לא בדיוק כך.
מי שמצא את אושרו עלי אדמות - שייהנה, לא כולם מקנאים בזוגיות icon_smile.gif
לא כולם מצאו. לא תמיד האהבה מנצחת.
ולא הגיוני שכ ו ל ם בכלל מחפשים אושר שכזה. אני מכיר לפחות אחד שהאושר מוגדר אצלו במונחים אחרים לגמרי, שכלל אינם קשורים לזוגיות או "פרטנר לחיים" icon_smile.gif
יש מי שמחפש סתם חוויות להעשרה. להנאה. מה לא לגיטימי בכך?
אני אישית מעדיף לחיות בחברה שבה לגיטימי להגיד נקסט מאשר בחברה קתולית.
חיבור, כימיה, חברות טובה, תקשורת , אמון, הבנה - כן, טוב, מילים מהממות. אבל, לפעמים לא הולך. אז מה? בכוח? לא נראה שמסתדר, לא נראה שיסתדר, אין באמת רצון פנימי ועז להתאמץ? - מה רע בנקסט? הזמינות פוגעת? עדיף היה לו לא היתה זמינות?
וזה לא הזמנה להגיד לי נקסט icon_smile.gif
אני לא מצליח להבין את ה"מחקר" שלך צ'יטה. לא יצרת ידע. בטח לא חדש. יצרת שיפוט. גיבשת את דעתך, לא עשית מחקר.
ובעידן "המהיר" אולי דווקא קל יותר לשכך את הניכור אנושי, תופעה שהתחילה בשחר האנושות, או מאז היות העבודה יוצרת הרכוש, תלוי איזו פרשנות נבחרת...
התופעה קיימת? מאחר ואמרו לי נקסט וגם אני אמרתי נקסט, אז כנראה שכן icon_smile.gif
מה מקורות התופעה? נראה לי שהסיבות הן קצת יותר מורכבות ממה שעלה כאן.
והאם היא כה שלילית כפי שהוצגה כאן - צר לי, אך אני חייב לחלוק על הדעה הזו.
נסיך345

מסכים

נסיך345 • 2 באפר׳ 2006
גם אם לא מדובר בפרטנר לחיים עדיין ה next נאמר בקלות רבה מידי.
קרה לי כאן בכלוב יותר מפעם אחת שקשר פוטנציאלי פוספס בגלל שהיא ויתרה מהר (לפני פגישה) בגלל סיבות תמוהות.
חבל שזה כך, כי כמו שאמר זאלופון - המבחר אכן נראה במבט ראשון יותר גדול ממה שהוא באמת.
לדעתי מציאת פרטנר לבדס"מ זה בדיוק כמו חיפוש בת זוג (או בן זוג) לחיים - הדברים החשובים הם אכן פנימיים וצריך קצת זמן כדי לאפיין אדם.
הרצון המיידי למצוא את הפרטנר המושלם, ויותר עצוב - הרצון להרגיש זאת כבר מהתחלה הוא בסופו של דבר בעוכרינו.
קצת סבלנות ואורך רוח לא יזיקו, כדאי באמת לא לוותר מהר מידי ולא להסיק מסקנות מטופשות
על סמך כלום.
Madame T​(שולטת)

עידן האינסטנט

Madame T​(שולטת) • 2 באפר׳ 2006
סוכן משנה מבנה כתב/ה:
כ ו ל ם מחפשים פרטנר לחיים??? אצל כ ו ל ם זו המטרה העיקרית?
סתם לפגוש אדם שמעניין ואולי באופן זמני מעניין אפילו מאוד, זה - לא לגיטימי?
ניחא אם היה מדובר באתר למטרות שידוך לנישואין גדר לבנה כלב וחתול.
אבל זה לא בדיוק כך.
מי שמצא את אושרו עלי אדמות - שייהנה, לא כולם מקנאים בזוגיות icon_smile.gif
לא כולם מצאו. לא תמיד האהבה מנצחת.
ולא הגיוני שכ ו ל ם בכלל מחפשים אושר שכזה. אני מכיר לפחות אחד שהאושר מוגדר אצלו במונחים אחרים לגמרי, שכלל אינם קשורים לזוגיות או "פרטנר לחיים" icon_smile.gif
יש מי שמחפש סתם חוויות להעשרה. להנאה. מה לא לגיטימי בכך?
אני אישית מעדיף לחיות בחברה שבה לגיטימי להגיד נקסט מאשר בחברה קתולית.
חיבור, כימיה, חברות טובה, תקשורת , אמון, הבנה - כן, טוב, מילים מהממות. אבל, לפעמים לא הולך. אז מה? בכוח? לא נראה שמסתדר, לא נראה שיסתדר, אין באמת רצון פנימי ועז להתאמץ? - מה רע בנקסט? הזמינות פוגעת? עדיף היה לו לא היתה זמינות?
וזה לא הזמנה להגיד לי נקסט icon_smile.gif
אני לא מצליח להבין את ה"מחקר" שלך צ'יטה. לא יצרת ידע. בטח לא חדש. יצרת שיפוט. גיבשת את דעתך, לא עשית מחקר.
ובעידן "המהיר" אולי דווקא קל יותר לשכך את הניכור אנושי, תופעה שהתחילה בשחר האנושות, או מאז היות העבודה יוצרת הרכוש, תלוי איזו פרשנות נבחרת...
התופעה קיימת? מאחר ואמרו לי נקסט וגם אני אמרתי נקסט, אז כנראה שכן icon_smile.gif
מה מקורות התופעה? נראה לי שהסיבות הן קצת יותר מורכבות ממה שעלה כאן.
והאם היא כה שלילית כפי שהוצגה כאן - צר לי, אך אני חייב לחלוק על הדעה הזו.

מסכימה עם סוכן משנה שלא כולם מחפשים כאן בני זוג לחיים, אבל כמו שציין נסיך, קשר של שליטה גם אם אינו קשר זוגי הוא בסופו של דבר קשר בין שני אנשים ורצוי מאד שיכירו זה את זה ויבדקו את ההתאמה ביניהם מבחינת האישיות, ה"כימיה" הפיזית, הציפיות, המטרות וכן הלאה. מה לעשות שבימינו אין לאנשים הרבה סבלנות ולפעמים הם ממהרים מדי לשפוט לכאן או לכאן ואין להם רצון להקדיש זמן רב מדי להכרות אם "על פניו" לא נראית כמתאימה להם מסיבה זו או אחרת. העובדה שיש אפשרויות נוספות היא טובה סה"כ ("תחרות" תמיד טובה ל"צרכנים"...), אך בנימה רצינית יותר - חלק מההנאה אולי טמון גם בחיפוש, בהכרות עם אנשים חדשים, גם אם לא תמיד הופכים לבני זוג/ חצי שני בקשר של שליטה וכן הלאה.
BlackDragon​(מתחלף){תפוס}
BlackDragon​(מתחלף){תפוס} • 2 באפר׳ 2006
מצד אחד, אתה צודק צ'יטה, יש באמת הרבה מאד אנשים שפשוט לא מתעמקים, סוקרים את פני השטח וזהו... אני בעצמי בהרבה מקרים מרגיש שניפסלתי עוד לפני שהיה לי סיכוי להכיר...

מצד שני, באמת יש הרבה מועמדים, לשני המינים, ככה שבגדול הכל מסתדר.

חוץ מי זה, למה להסתפק בטוב, כשאפשר למצוא מדהים? (ואפשר...)