בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

סקר. היכנסו בבקשה (תפקיד טהור?)

פסיכו לוג​(שולט)
לפני 18 שנים • 26 באפר׳ 2006

סקר. היכנסו בבקשה (תפקיד טהור?)

פסיכו לוג​(שולט) • 26 באפר׳ 2006
ככל שעובר הזמן ואני לומד יותר, נדמה לי שהמושגים "סאדיזם" ו"מזוכיזם" מתקרבים האחד לשני.
ב-DSM הם אמנם מוזכרים כהפרעות נפרדות, אך ב ICD למשל, הם נכללים יחד.
יש לי הרושם שלרוב הנוכחים, לא משנה אם שולטים או נשלטים, יש לעיתים גם פנטזיות מהצד השני, ואף יתכן שהתנסו בכך מתי שהוא.
השאלות שלי הן:
1) האם יש כאן מישהו שיכול להעיד על עצמו שהוא נמצא בצד אחד בלבד בצורה טהורה? ללא התנסות מהצד השני, ואפילו מעולם לא היתה לו פנטזיה שכזו?
2) הרושם שלי הוא שסאדיזם ומזוכיזם הינם שני קטבים של אותה הפרעה, כשההבדל בבחירת הקוטב נובע מדברים כגון סגנון האישיות. אין די מקום לכתוב מדוע אני חושב כך (למשל- העובדה שלהרבה אנשים יש פנטזיות לשני הצדדים הינה אחת מהעובדות שמחזקות את המסקנה שהם שייכים לאותה הפרעה). אם מישהו חשב על כך, ורוצה להוסיף או לסתור, אשמח לשמוע.
walking dead

Re: סקר. היכנסו בבקשה (תפקיד טהור?)

walking dead • 26 באפר׳ 2006
פסיכולוג בספת עור כתב/ה:
2) הרושם שלי הוא שסאדיזם ומזוכיזם הינם שני קטבים של אותה הפרעה, כשההבדל בבחירת הקוטב נובע מדברים כגון סגנון האישיות. אין די מקום לכתוב מדוע אני חושב כך (למשל- העובדה שלהרבה אנשים יש פנטזיות לשני הצדדים הינה אחת מהעובדות שמחזקות את המסקנה שהם שייכים לאותה הפרעה). אם מישהו חשב על כך, ורוצה להוסיף או לסתור, אשמח לשמוע.

הפרעה? scratchead.gif
פסיכו לוג​(שולט)
פסיכו לוג​(שולט) • 26 באפר׳ 2006
זו המילה העדינה ביותר שמצאתי icon_lol.gif
סתם. מבחינת המגדירים הפסיכיאטריים ההגדרה נחשבת הפרעה, ואני משתמש במילה הזו למרות שרוב חברי הקהילה לא מתאימים לקריטריונים של סיווג ה"הפרעה".
אז פשוט מטעמי נוחות.
פסיכו לוג​(שולט)
לפני 18 שנים • 28 באפר׳ 2006
פסיכו לוג​(שולט) • 28 באפר׳ 2006
אוקי, אז אני מבין שאין אף אחד שהוא שלוט טהור או נשלט טהור? (גם מבחינת הפנטזיות)
huan
huan • 28 באפר׳ 2006
זה לא שאין כאלא (למרות שאני אישית לא נכלל בהם) פשוט נושאים עם קצת עומק בדרך כלל זוכים להתעלמות גורפת ואנשים עסוקים הרבה יותר בלהגיב לשירשורים צהובים וחסיר משמעות כמו השירשור עם הזה שיורד על הדומיות
Toxic Princess

אני חושבת

Toxic Princess • 28 באפר׳ 2006
שאין דבר כזה בנאדם שנמצא בצורה מוחלטת, במליון אחוז, רקקקקקקק ואך ורק בצד אחד.

הרי שאם כן, הוא בא ממקום לא נכון (לדעתי).. איך שולט שבא ממקום של "אני שולט בצורה מוחלטת" יכול לדעת איך הנשלט שלו מרגיש?
ונשלטים, כבר ידוע שלרובם יש נטיות גדלות... שהם חושבים מדי פעם בפעם על להיות שולטים בצורה כלשהיא.

בקיצור, לא נראה לי שקיים דבר כזה שבנאדם יהיה בצד אחד בצורה מוחלטת לגמרי, בעיקר כי הוא קודם כל בנאדם. בני אדם אינם מוחלטים בשומדבר... לכל אחד יש את הפיצול שלו שמושך לכיוון קצת שונה.
לחלקנו, כמוני למשל, יש אפילו יותר מפיצול אחד... icon_rolleyes.gif
Black Lotus​(מתחלפת){זאלופון}
זה סוג של מלכודת. אם שולט יצהיר על עצמו כשולט מוחלט אז יעלו טענות על חוסר מחוברות לעצמו ועל חוסר הזדהות עם הצד השנלט וכו' וכו'.
אם נשלט יצהיר זו על עצמו עשויים עוד לזכור לו את זה בתקופה שבה הוא יתבאס מההיצע / יצא מקשר ויחליט שהוא מתהפך או וואטאבר.
בקיצור זו שאלה שכמדומני לאף אחד אין אינטרס לענות עליה, ובנוסף היא עלתה אז בפוסט ההוא שבו אנשים נתבקשו לסמן עצמם על הסקאלה.
פסיכו לוג​(שולט)
פסיכו לוג​(שולט) • 28 באפר׳ 2006
לוטוס
איני שואל זאת בשביל לפרסם או בשביל לדעת עם מי להתחיל.
אם מישהו חושש לכתוב כאן, הוא מוזמן לכתוב לי הודעה פרטית. מובטח לו שהיא תישמר בסודיות. אני שואל מתוך ענין אמיתי.
חתולה, -"איך שולט שבא ממקום של "אני שולט בצורה מוחלטת" יכול לדעת איך הנשלט שלו מרגיש? " - קלעת להוכחה נוספת שנתקלתי בה אצל תיאורטיקנים.