שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

ניסיון שני להביא דעה...

SaTyR​(מתחלף)
לפני 18 שנים • 4 במאי 2006

ניסיון שני להביא דעה...

SaTyR​(מתחלף) • 4 במאי 2006
אני הגעתי למסכנה מסויימת (אוליי מובנת מעליה)... והייתי רוצה להביע אותה בפני הפורום ולשמוע דעתכם.... (וכמובן ובמיוחד דעתכן השולטות הנכבדות) :

צפיתי ובחנתי... והגעתי למסכנה ששולטת טובה היא לא תמיד זו שיבצעו בישבילה כל פקודה (זה גם נראה לי לא אפשרי) אלה זאת שיודעת לבקש רק את מה שאפשרי לבצע (וקצת מעבר).... icon_question.gif

כמובן ואפילו לא לדיון שאנחנו הנשלטים נעשה "הכל" בישביל גבירותינו.........
icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif
Morticia
לפני 18 שנים • 5 במאי 2006
Morticia • 5 במאי 2006
ואני תמיד אומרת ששולטת טובה אינה כזו שיודעת לקשור, אלא כזו שיודעת מתי לשחרר...

שמע, כדי להיות בשליטה אותנטית, חייב להישמר איזה קשר עם המציאות, בעיני.
אבל יש גברים שלא מחפשים שולטת טובה, אלא רעה...
יהלום
יהלום • 5 במאי 2006
לכל סיר יש מכסה....

<בשאיפה>
Morticia
Morticia • 5 במאי 2006
יהלום כתב/ה:
לכל סיר יש מכסה....

<בשאיפה>

<אמן>
Queencie​(שולטת)
לפני 18 שנים • 14 במאי 2006
Queencie​(שולטת) • 14 במאי 2006
הזכרת לי בשאלתך את הפרק הנסיך הקטן ומלך הכוכב (הנסיך הקטן/אנטואן סנט אכזופרי):

"...הנסיך הקטן התפעל מכוח שלטון שכזה, אילו היה בידו כוח כזה, יכול היה לצפות ביממה אחת, לא בארבעים וארבע שקיעות, אלא בשבעים ושתים, ואפילו במאה ואפילו במאתיים, בלי שיהיה עליו להזיז את כסאו כלל! וכיון שנזכר בכוכבו הקטן, הנטוש, התעצב מעט והרהיב עוז לבקש מהמלך חסד:
"הייתי רוצה לראות שקיעת שמש... אנא, עשה לי טובה... צוה נא על השמש לשקוע..."
"אילו צוויתי על מפקד צבא לעוף מפרח אל פרח כמו פרפר או לכתוב טרגדיה, או להפך לעוף ים, והמפקד לא היה ממלא אחר הפקודה, מי משנינו היה לא בסדר הוא או אני?"
"אתה", אמר הנסיך הקטן בוודאות.
"נכון מאוד. מכל אחד יש לדרוש מה שהוא יכול לתת", אמר המלך. "הסמכות מבוססת בראש ובראשונה על התבונה. אם תצווה על בני עמך שישליכו עצמם לים, הם יקומו ויעשו מהפכה. יש לי הזכות לדרוש שיצייתו לי מפני שהפקודות שלי מתקבלות על הדעת...."

זו דעתי.
Toxic Princess

הממ..

Toxic Princess • 14 במאי 2006
אני בהחלט בטוחה עכשיו שאני צריכה לקרוא שוב את הנסיך הקטן.
קראתי אותו פעם שעברה בגיל 10 נראה לי, ולא הבנתי כלום. ואני גם לא זוכרת כלום מתוכו..

לעומת זאת, רק הציטוט הזה מראה כמה אפשר ללמוד ממנו.

<הולכת למצוא ולקרוא אותו מחדש>

תודה icon_rolleyes.gif
The Shield​(שולט)
The Shield​(שולט) • 14 במאי 2006
אני תמיד מסכים עם קווינסי.
בייחוד שהיא יודעת לבטא זאת טוב יותר.
Morticia
לפני 18 שנים • 16 במאי 2006
Morticia • 16 במאי 2006
Queencie כתב/ה:

"...הנסיך הקטן התפעל מכוח שלטון שכזה, אילו היה בידו כוח כזה, יכול היה לצפות ביממה אחת, לא בארבעים וארבע שקיעות, אלא בשבעים ושתים, ואפילו במאה ואפילו במאתיים, בלי שיהיה עליו להזיז את כסאו כלל! וכיון שנזכר בכוכבו הקטן, הנטוש, התעצב מעט והרהיב עוז לבקש מהמלך חסד:
"אילו צוויתי על מפקד צבא לעוף מפרח אל פרח כמו פרפר או לכתוב טרגדיה, או להפך לעוף ים, והמפקד לא היה ממלא אחר הפקודה, מי משנינו היה לא בסדר הוא או אני?"
"נכון מאוד. מכל אחד יש לדרוש מה שהוא יכול לתת", אמר המלך. "הסמכות מבוססת בראש ובראשונה על התבונה. אם תצווה על בני עמך שישליכו עצמם לים, הם יקומו ויעשו מהפכה. יש לי הזכות לדרוש שיצייתו לי מפני שהפקודות שלי מתקבלות על הדעת...."

זו דעתי.

מעולה!
קווינסי, תבורכי.

כמובן שלצד המלך החביב מהסיפור המופלא הזה, ניצב עוד סיפור "ילדים" מופלא לא פחות מאת איזה לואיס קרול אחד שמספר על איזו אליסה הנקלעת לעולם פלאות ומראות בהן היא נתקלת בין השאר באיזו מלכה של כמה קלפים שעל כל זה היתה אומרת:
Off with their heads!

עכשיו כאן כבר יש לנו דוגמא למלכה שיודעת שהמלך של סנט אכזופרי צודק אבל מסרבת לקחת אחריות...
באמת מלכה די טיפשה...
(ומשעשעת בדרכה, אם אתם לא קלף...)
icon_wink.gif
SaTyR​(מתחלף)
לפני 18 שנים • 20 במאי 2006
SaTyR​(מתחלף) • 20 במאי 2006
Queencie כתב/ה:

זו דעתי.

תודה לך!!!

זו הייתה התגובה הכי יפה והכי מסבירה את מה שאני מתכוון אליו...

לא הייתי יכול לצפות לטוב מזה...

שוב תודה,
שלךicon_wink.gif
Satyr
Noxie
לפני 18 שנים • 20 במאי 2006
Noxie • 20 במאי 2006
יהלום כתב/ה:
לכל סיר יש מכסה....

זה נכון, ואני חושבת שחיפוש הגדרה לשולטת הכי טובה הוא קצת מיותר.