אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

פורומים

ThePassionMaster
לפני 21 שנים • 11 באוג׳ 2003

פורומים

ThePassionMaster • 11 באוג׳ 2003
שלום לכולם
הרבה זמן התנזרתי מפורומים, מכל מיני סיבות שונות
החלטתי שוב להציץ ולראות, אני גם מניח שפה ושם גם אכתוב

יש כאן הרבה קטע של אגו ברעיון הכללי של הפורום
כלומר די ברור לכולם שהרעיון בפורום זה לשתף אחרים ברגשות, בדעות
במחשבות.
לשמוע תגובות של אחרים.
לשמוע רעיונות שונים משלנו.
לקבל תשובות על דברים שלא מובנים לנו והיינו רוצים מעט ביאור בעניין.
להכיר אחרים על פי מה שהם מספרים כאן.
ואני בטוח ששכחתי עוד כמה סיבות ללמה אנשים כותבים בפורומים.

אחת הסיבות הלגיטימיות - אם כי כשלא ממש דואגים לשמור על הרמה הנכונה, גולשים למשהו שלילי - היא להראות את עצמינו, לומר לעולם (ובעיקר לקהילה) הנה אנחנו, תראו מה אנחנו ומי אנחנו, מה דעתכם ?
לגיטימי, כי יש כאן עניין שידעו מי אנחנו וכך הקהילה תכיר את משתתפיה ואנשיה
זה עלול לגלוש למשהו שלילי כשמאבדים את כל הסיבות שהזכרתי ללמה בכלל כותבים בפורום ומתמקדים בקטע של להראות את עצמינו.
אני עצמי חטאתי בזה בעבר ומקווה מאוד להמנע בזה בעתיד. לכן גם ממעט לכתוב ולהגיב.

כמו בכל קהילה, גם כאן, יש אנשים מצויינים, אנשים טובים, אנשים פחות טובים, אנשים פחות פחות טובים וחראות של אנשים.

וגם אנשים מצויינים לפעמים מועדים ונופלים למלכודת הפורומים.
דוגמא ?
מישהו כתב משהו פוגע, מעליב, שחצני, לא במקום, או כל דבר שלילי אחר.
אין שום מצב שבעולם שאם מישהו מכם יענה לו, הוא יצליח לחנך אותו, ללמד אותו להתנהג יפה יותר ובצורה מנומסת יותר.
יש, או צריך להיות מנהל פורום אחראי שיודע את עבודתו ובמידה והוא מחליט שיש הצדקה בדבר להוריד את אותה הודעה.
אבל מה אם אותה הודעה לא עד כדי כך קיצונית שמצדיקה הורדה ?
אז ההודעה נשארת.
ואז אנשים מצויינים אחרים, פשוט לא עומדים בפיתוי.. וגוערים באותו אדם, מעמידים אותו על טעותו. מקניטים אותו, יורדים עליו ועוד ועוד
לא הולך לספר לכם שאתם יורדים אל רמתו, לא הולך לחנך גם אותכם (אתכם ? אף פעם לא הצלחתי לנחש מה נכון..) אבל אני לא חושב שמישהו מכם באמת מאמין שהתוספת שלכם תשנה משהו אצל אותו אדם
אבל אם כבר חוגגים, אז למה לא עד הסוף.. אה ? לרדת, לכתוש, להשמיץ, ולהשפיל.
חברה - זה לא בדסמ.
סתם רעיון, מחשבה, אולי אפילו עצה.
לפני שאתם באים להגיב למשהו, נסו לחשוב:
האם אני עומד להגיב לעצם העניין שבגללו נפתח הנושא ?
האם לאחר שאפרסם את שכתבתי זה יתרום למישהו ? או יגרום נזק ?
האם מישהו עלול להפגע ממה שאני כותב ?
אם לא אכתוב דבר ופשוט אתאפק, אולי בסופו של דבר יהיה בכך אף תועלת ?

אם מישהו נהנה להקניט חזרה, להתנצח, "להראות לאותו אדם", אז סבבה, אני חושב שמדי פעם זה באמת משחרר לשחרר רסן ולהתפרע על המקלדת, אני יודע שלי אישית היו התפרקויות מאוד כיפיות בקטע הזה.
אבל אם מישהו באמת חושב שבתגובה לאדם שכותב משהו לא יפה, הוא יתקן את העוול, או ישפר את העניין, אני חושב שהוא מפספס כאן משהו.

יש אשר מנסים לכבות את האש בעזרת מים, אבל מסתבר שמדובר בקוץ והקוץ מסתדר יופי עם מים
בדבר אחד אני די נוטה להאמין:
אם אנשים יתעלמו מהקוצים כאן, הם פשוט יתייבשו וייעלמו.

נ.ב.
אני כבר ילד גדול
אני יודע שלמרות מה שכתבתי זה לא אומר שמעתה והלאה לא יהיו יותר "דיונים מסעירים" בפורומים
אבל אולי עכשיו לאחר שהורדתי את זה לכתב זה יכנס לי טוב יותר לראש icon_smile.gif
mr. hyde​(שולט)
mr. hyde​(שולט) • 11 באוג׳ 2003
אתכם זו הצורה הנכונה
עכשיו אתה יודע icon_wink.gif
כלובי
כלובי • 11 באוג׳ 2003
היי אדון התשוקות
אהבתי את מה שכתבת.. כרגיל..
ברוך הבא לפורומים, אנא הדק חגורת בטיחות
בילוי נעים icon_wink.gif
יעל34​(נשלטת){ג}
לפני 21 שנים • 12 באוג׳ 2003

צודק

יעל34​(נשלטת){ג} • 12 באוג׳ 2003
אתה צודק.

בדיוק בגלל זה אני בדרך כלל חושבת טוב טוב לפני שאני מגיבה.
בעיקר בהתנצחויות כאלה ואחרות.
וזו הסיבה שאני לא נכנסת לפורומים שמכפישים .
לדעתי זו הדרך היחידה לסגור אותם ושכמותם.

גם פה, הודעה שצריכה להעלם, הכי טוב להתעלם ממנה, כי תגובות רק מחזקות אותה ומשאירות אותה פעילה.

לעומת זאת, האתר שלך מאוד מעניין ואני ממליצה לכולם להכנס לשם.
(גם זו דרך להראות ולראות...) icon_smile.gif
תאיר​(נשלטת)
לפני 21 שנים • 13 באוג׳ 2003
תאיר​(נשלטת) • 13 באוג׳ 2003
אני מקווה שמתישהו בשנה הקרובה טופ-נוט יסיים לגרור את החפצים שלו צפונה ויכנס לכאן, כי הסיפור הבא הוא סיפור שלו, ואולי יש לו כמה פרטים לתקן.

בניו יורק יש כידוע מספר מועדוני בדסם. הידוע שבהם היה ההל פייר וישראלים רבים, גם לא מהקהילה, הלכו לביקור שם.

אבל יש גם מועדונים אחרים, בעלי אופי שונה מעט. אחד מהם הוא פאדלס. אחד ההבדלים בין פאדלס להל פייר, הוא שבהל פייר מסתובבים גברים עירומים אוחזים בכלי זינם, ועל כל שולחן אפשר למצוא גליל נייר לקינוח, ובפאדלס זה לא מקובל.
שלא תבינו לא נכון, פאדלס הוא לא מועדון ברידג' של כמה דומיות בפנסיה. בכל ערב ניתן לראות שם מספר גדול של סשנים. רובם לא מאורגנים דווקא אלא פשוט דום או דומית שמחליטים להצליף בסאב שלהם או לתת לו ספאנקינג.

כשטופ נוט נכנס לפאדלס, ניגש אליו אחד מאנשי המקום, שזיהה שהוא חדש, ובצורה אדיבה הסביר לו על הכללים של המקום (זאת נקודה שאולי אני טועה בה, אולי הוא ניגש אליהם לשאול) היה להם כרטיס מנוילן ועליו כללי המקום.

לפעמים קרה שם, שמישהו הפר כלל כתוב או לא כתוב, נניח התקרב יותר מידי לסשן או דיבר יותר מידי ליד הסשן. בדרך כלל מישהו מהוותיקים היה ניגש אליו ומעיר לו בצורה עדינה, בלי לבייש אותו בפני כולם.
עם זאת, כאשר מישהו הפר את הכללים בצורה גלויה וברורה (נניח תפס חזה של מישהי) מיד בעל המקום או אחד מאנשיו העיפו אותו מחוץ למועדון ולא נתנו לו לחזור. אבל, גם במקרה זה, התגובה באה בצורה מסודרת מצד בעל המקום ולא כלינצ'.

בארץ יש לנו כמה בעיות: קודם כל - אף אחד לא טורח לברר את הכללים ואת נורמות ההתנהגות המקובלים במקום שהוא נכנס אליו.
דבר שני, הרבה ישראלים באים בגישה של "אף אחד לא ילמד אותי" הם יראו מישהו מצליף במשך כמה שניות ומיד יהיו בטוחים שהם יכולים לעשות את זה יותר טוב ממנו.
והדבר השלישי הוא, שאנחנו קצרי סבלנות, וכשנראה לנו שמישהו עובר את הכללים או מתנהג לא לעניין אנחנו מגיבים בחריפות.

דוגמה: במשרד ממשלתי, יש ישר מול דלת הכניסה גלגל עם מספרים. למרות זאת יש אנשים שנכנסים ו"מפספסים" אותו. הם כאילו לא שמים לב שיש פה תור מסודר, והם הולכים להעמד ליד אחד הדלפקים.
במקום אחר האנשים בתור היו רגועים כי הם היו יודעים שהפקידים לא יטפלו באדם ללא מספר. במקום אחר, אותו אדם היה מסתכל סביבו, רואה שיש מספרים, והולך לקחת אחד.

בארץ, יש סבירות מסוימת שמישהו יכוון אותו לכיוון המספרים, אבל באותו מידה סביר שמישהו יצעק עליו למה הוא נדחף לתור. זאת למרות שיתכן שהטעות שלו היתה תמימה.

אני חושבת שבהחלט ראוי לנקוט בסבלנות כלפי מי שנכנס ועושה טעות תמימה (נניח "שלום לכל המלכות וכל הכלבלבים"). אבל אפשר להבין בהחלט תגובות פחות סבלניות כלפי התנהגות תוקפנית ("כולכם פה סתם שחקנים, רק אני אמיתי כי אני שותה שוקו").
בנוסף, כאשר מעירים לאדם על טעותו, אם ההערה הראשונה נעשתה באדיבות יחסית, והאדם לא מודה בטעות אלא מחמיר אותה ומפתח כל מיני תיאוריות עליונות כדי להגן עליה, ניתן להבין את הכעס.
ולבסוף, יש אנשים מסוימים שהם פשוט מצחיקים מידי בשביל להתעלם מהטעויות שלהם ("יש לי אף יפה ועדין מידי וכואב לי כשדומית יושבת עליו").
Demi
Demi • 13 באוג׳ 2003
תאיר, כזאת התנהגות במועדון יכולה להתקיים רק עם שיתוף פעולה של המועדון.
בלי כזה שיתוף פעולה זה לא יהיה אפשרי.
תאיר​(נשלטת)
תאיר​(נשלטת) • 13 באוג׳ 2003
רק להבהיר,
לא כתבתי את זה כביקורת על המועדון. זאת היתה דוגמה שהתיחסה לתרבות בישראל בניגוד למקומות אחרים.