ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

5 שנים לבלוג העיברי :-)

venus in our blood​(שולטת)
לפני 18 שנים • 23 ביוני 2006

5 שנים לבלוג העיברי :-)

venus in our blood​(שולטת) • 23 ביוני 2006

{ בלוג= קיצור של ווב-בלוג }

למרות שבלוגים בעברית קיימים רק 5 שנים , מס' קוראי הבלוגים בארץ נאמד בכ250000 איש.
150000 בלוגים פועלים בסצינה המקומית , רובם המכריע באתר הבלוגים הגדול וראשון בישראל- ''ישראבלוג '' , חלקם ב''תפוז '' ועוד כמה בלוגים קטנים , כאשר אחד מהם, ''רשימות '' אינו פתוח לקהל הרחב.
יריב חבוט (33 ) , איש הייטק מגבעתיים הקים לפני 5 שנים את ''ישראבלוג'' . הוא עצמו לא כתב בלוג מעולם.
לדבריו : '' הבלוגייה הישראלית היא מראה מוקצנת של הישראלי. כי זה אנונימי בד''כ ולא נעשה פנים אל פנים.כך שכל מה שישראלי כ''כ, הופך להיות קיצוני עוד יותר . כך גם בנוגע לקליקות. בחברה הישראלית יש קליקות, ובאינטרנט זה אפילו חזק עוד יותר והכל מועצם ''.
סוג חדש של כותבים, לצד בנות העשרה, לצד הרווקות השנונות והתוססות, הרווקים , והנשואים, , הינם הכותבים המקצועיים שכמעט ואינם מספרים על חייהם , אלא עוסקים בתחום דעת אחד ובו הם חולקים את שפע הידע שלהם . כאלו הם הבלוגים המקצועיים , בנושאי מחשבים ואינטרנט; ספרות וביקורת ספרות; סביבה, ותקשורת.

ההסבר של יריב חבוט להצלחה ומימדיה : '' זה נותן לכל אחד את המקום שלו ברשת ומאפשר לשפוך את הלב '' .

יריב חבוט אנו מתפרנס מכך, וכאמור, אינו כותב. לשאלת המראיין, מה הטעם שלו להמשיך לאור העובדות הנ''ל, הוא משיב : ''אין לי תשובה אמיתית. אבל אני מרגיש שזה כמו שתשאל אבא מה הטעם להמשיך להיות אבא לילדיו. זה הבייבי שלי ואני ממשיך ''

( מתוך ידיעות אחרונות, \ המוסף לשבת\ מאת דודי גולדמן )
The Shield​(שולט)
The Shield​(שולט) • 23 ביוני 2006
נגה זוהיא דמוקרטיה אמיתית של האמנות. כמו שג'וזף בויס האומן הגרמני כתב כל אדם הוא אמן.
venus in our blood​(שולטת)
venus in our blood​(שולטת) • 23 ביוני 2006

זה אספקט מרתק , דני.

ובהמשך ישיר לכך..

כל אדם הוא פסל או צייר המעצב את חייו..

ומהי הטיוטה ? ומהי היצירה ?

''האדם שחולם את האלוהים ...?'' או אלוהים שחולם אותנו ..?

אולי יום אחד החלום יתאדה,

ומה שנשאיר אחרינו הן רק אותן יצירות.

רק הן לבדן.

וזה, המון.