בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

תליית הסאבית מהתקרה? טבעות וכ'

master of passion
לפני 17 שנים • 27 ביוני 2006

תליית הסאבית מהתקרה? טבעות וכ'

master of passion • 27 ביוני 2006
ברצוני לתלות את הסאבית שלי מהתקרה.
איזה ציוד צריך?
אילו טבעות?
אנא פרטו נתונים טכניים
דום-34​(שולט)
דום-34​(שולט) • 27 ביוני 2006
דיבלים מספר 12

שרשראות ברזל

רצועות עוד ידיים ורגלים

בהצלחה
{dOmCruise{A

תשובה מפורטת קצת יותר

{dOmCruise{A • 27 ביוני 2006
לגשת למסגר, לבקש שיכין לך פלטת מתכת העובי 8 מ"מ או יותר עם טבעת לתליה באמצע, מרותכת, וארבעה חורים בקוטר 14 מ"מ.
ההסבר שלך יכול להיות פשוט - פלטה לתלית מנוף (פלאשינג-צוק בסלנג), אבל לא חייב לתת הסברים.

למצוא בתקרה מקום שבו עוברת קורת בטון, מאחר ולא לכולם ידוע רוב התקרות בנויות מקורות בטון ובלוקים.

לקדוח ארבעה חורים 13 מ"מ בתאמה לחורים בפלטה, ולחבר באמצעות עוגן ג'מבו בקוטר בורג 3/8.

בתיאוריה, כל עוגן כזה יכול להחזיק משקל של כ-300 עד 500 ד"ג, אבל אנחנו הולכים על בטוח, מה גם שצריך להיות בעל ניסיון כדי להתקין עוגן כזה כראוי.

אם אתה רוצה שתי נקודות תליה מרוחקות, או שתקנה שתי פלטות ואז הכל כפול, או שתקנה/תבנה/תזמין מוט הנפה ממתכת ברוחב הנדרש עם טבעות מרותכות אחת באמצע ושתיים או יותר מלמטה בצדדים.

שימוש שחבלים עבים וחזקים או שרשרת, או אפילו לקנות מנוף חשמלי או ידני, יש במבצע מנופים חשמליים עד 250 ק"ג ב400-500 ש"ח.

לגבי הסאבית עצמה, חשוב לזכור שלהרים אותה מהרגליים פחות מסוכן מאחר והרגליים יותר חזקות ובקרסוליים יותר קל לאזוק, בכל מקרה מומלץ מאוד להשתמש באזיקים שתוכננו במיוחד להנפה, ולא באזיקי עור רגילים, שלא לדבר על אזיקי מתכת - אסור.

פרקי הידיים רגישים מאוד, צומת מפתח של גידים, עצבים, כלי דם והנזק שיכול להיגרם מהנפה בודדת לא בטוחה הוא מהיר מאוד - וחמור מאוד, מכמה שניות אפשר לגרום נזק בלתי הפיך.

בכל מקרה חשוב לבדוק כל כמה דקות את מצב הגפיים האזוקות.

יש גם אפשרות לקשירה בחבלים, אבל כאן נדרשת מומחיות גבוהה בקשירה נכונה שלא תתהדק מעצמה, לא פשוט, כי הידוק עצמי של חבל הוא נפוץ כאשר יש עליו משקל ואז שוב הנזק יכול להיות חמור מאוד.

תהנה.
teacher​(שולט)
לפני 17 שנים • 28 ביוני 2006

מיתדים

teacher​(שולט) • 28 ביוני 2006

*צולם על הכיסא של הקטנוע...

יש גם SWINGS, נדנדות בונדג' מעור, שמזכירות קצת ערסל.
אפשר להחזיק גוף באויר בזה, ללא החשש של הידוק או הסיכונים של תליה מהגפיים.
Bent
לפני 17 שנים • 28 ביוני 2006

אני שונא להיות

Bent • 28 ביוני 2006
המורה לבטיחות.

אבל (:

כשאתה אומר תליה למה אתה מתכוון?

רתמות וSWINGS הם יופי. כול דבר שמשקל הסאבית מונח על משטח תמיכה, אין בעיה למעט כול מצב בו אתה רוצה להשתמש בגוף הסאבית על מנת לתמוך את משקלה באוויר , לתליה בסגנון זה נדרש הרבה הרבה ידע.

קצת לגבי הוראות בטיחות ושיקולים בתליה.

1. אני ממליץ מאוד על מיתד כימי. יכולות העמידה שלו היא משופרת פי כמה בכול מה שקשור לרעידות והלמים שעלולים להיוצר עקב גוף נע.

2. תליה אתה חייב לתכנן .החוכמה המקובלת אומרת שכל חלק וחלק במערכת צריך לעמוד במקדם בטחון של 10 לפחות, כלומר אם יקירתך שוקלת 50 קילו, התכנון שלך צריך להיות כאילו אתה תולה 500 קילו וזאת מטעם הלמים.

3. ההצעה של DOM CRUISE ללוח תליה היא מעולה, אני מעדיף את הטבעת מחוברת דרך ציר ולא מרותכת, זה מוריד מהעומסים עליה בצורה מסויימת וגורם אחרים אבל מסגר שמבין יתן לך אחת מתאימה.

4. המלצה אישית, אל תשתמש בשום מנגנון הרמה עד שאתה מיומן מספיק לתלות או להניף את בת זוגך ללא כול עזר. החוק הזה יעזור לך לפתח מיומנות . החוק הזה נוצר במועדוני הבדס"ם בעולם ויש לו היסטוריה מעניינת וכואבת.

5. תליה מגובה 5 סנטימטר היא תליה נפלאה והסכוי לנזק קטן אקספוננצאלית מתליה מגובה. תחשוב קטן בהתחלה. מבחינת הנתלה אין הבדל.

6. על תבצע את התליה ללא נוכחות של מישהוא / משהו מספיק חזק שיכול לעזור לך להוריד את הסאבית במקרה של בעיות וללא כלי בטיחות לחתוך כל חבל שיש לך וכן הלאה.

7. שתי נקודות תליה מגבירות את הבטיחות, ומסבכות את התליה, לדוגמא מוט בין שתי נקודות תליה הוא נקודת כשל, חבלים עלולים להסתבך וליצור לחץ על אברים וכן הלאה.

8. חבלים, לא פחות מחבל בקוטר של 8 מילימטר עד שאתה צובר מיומנות אדירה. חוזק החבל עליך. אני ממליץ בחום לא להשתמש בשום חבל אורגני (או חבל שאין עליו תו תקן ומידע לגבי חוזק לקריעה), יש סיבה למה חבל לסנפלינג עולה פי עשר מחבל דומה ששוכב לידו.

למעשה ההערה הזו צריכה להיות מורחבת לכול מה שאתה עומד להשתמש בו, ציוד בטוח הוא ציוד שיש עליו את כול המידע והתחייבות יצרן לעמידה. למשל שאקלים של טיפוס, אפשר להשיג חיקויים דומים במספר שקלים הדבר האמיתי עולה הרבה יותר.

9. כול מעבר של חבל או תמיכה מתחת לגוף מחלק את העומס, לעכבישים יש ידע הנדסי מדהים, הרבה חבלים הרבה כריכות icon_smile.gif

10. במידה ואתה קושר את הקורבן, תדאג לדעת את ההבדל ביו קשר מתהדק ולא מתהדק.

יש עוד המון דברים שאתה צריך לדעת, אבל הזמן נגמר לי. יום אחד אני אכתוב מדריך מפורט יותר icon_smile.gif

למען הסר ספק, הכותב מהנדס מכונות ויודע משהו על חוזק.

במידה ויש שאלות ספציפיות אני אשמח לעזור אישית.
moonstone​(נשלטת)
לפני 17 שנים • 29 ביוני 2006

תלייה מפוקפקת

moonstone​(נשלטת) • 29 ביוני 2006
רק לפני שאתה תולה אותה
תתלה את עצמך - ואם תיפול זה באמת לא נורא נורא
RopeMaster​(שולט)
לפני 17 שנים • 13 ביולי 2006

Re: אני שונא להיות

RopeMaster​(שולט) • 13 ביולי 2006
bent_wordsmith כתב/ה:

למען הסר ספק, הכותב מהנדס מכונות ויודע משהו על חוזק.

בנט, אתה מפתיע אותי כל פעם מחדש - לגבי זה שאתה "יודע משהו על חוזק" אין לי ספק אבל זה שאתה מהנדס מכונות..... הדבר בהחלט מסביר כמה מהפוסטים שלך. ואני בתמימותי חשבתי שזו השכלה כללית icon_smile.gif

moonstone כתב/ה:

רק לפני שאתה תולה אותה

רק כמה חבל שאי אפשר להסתמך על הבדיקה הזו.......
.
venus in our blood​(שולטת)
לפני 17 שנים • 14 ביולי 2006

Re: תלייה מפוקפקת

venus in our blood​(שולטת) • 14 ביולי 2006
moonstone כתב/ה:
רק לפני שאתה תולה אותה

rffl.gif rffl.gif rffl.gif rffl.gif rffl.gif rffl.gif rffl.gif rffl.gif

את גדולהההה !!!
rffl.gif rffl.gif rffl.gif rffl.gif
rffl.gif rffl.gif
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ}
לפני 17 שנים • 6 באוג׳ 2006

לגבי הדיבלים

Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 6 באוג׳ 2006
מומלץ שהדיבלים יהיו ניצבים לכוח שיפעל עליהם.

כך פחות מהכוח שפעול עליהם בזמן הסשן פועל כדי לשלוף אותם מהחור שלתוכו נתקעו...
Bent
לפני 17 שנים • 6 באוג׳ 2006

Re: לגבי הדיבלים

Bent • 6 באוג׳ 2006
Dan_Kap כתב/ה:
מומלץ שהדיבלים יהיו ניצבים לכוח שיפעל עליהם.

כך פחות מהכוח שפעול עליהם בזמן הסשן פועל כדי לשלוף אותם מהחור שלתוכו נתקעו...

לא מדוייק.

הסיכוי לגזור בורג בשימוש לא נכון ככה גבוה מאוד.