ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

הקרב על הרדיו הגיע לידיעות

כ'ץ​(נשלט)
לפני 18 שנים • 12 ביולי 2006

הקרב על הרדיו הגיע לידיעות

כ'ץ​(נשלט) • 12 ביולי 2006
אני ראשון!!!!icon_smile.gif

היום ב24 של ידיעות אחרונות כתבה על משבר הרדיו הגדול כתבים מעדכנים ושליחנו פזורים בכל הארץ.

icon_cool.gif

תמיד אמרתי שאריאל זילבר הוא מתנחל רשע וחשוך ולעולם לא אשמע אותו יותר!!

אבל אני בשוק על אביב גפן אני לא מאמין שזה באמת הדעה שלו דווקה אביבicon_sad.gif
Tainted​(לא בעסק)
Tainted​(לא בעסק) • 12 ביולי 2006
תודה על העדכון, אדאג לקנות עיתון היום!

יש מצב שמישהו סורק גם ?
המפקדת​(לא בעסק)

יפה..

המפקדת​(לא בעסק) • 12 ביולי 2006
יפה שזה הגיע גם לכתבת עמוד בידיעות..

אבל זה בטח לא ישנה שום דבר..

למה בכלל שואלים את דעת האומנים ?

אם משלמים לאקום, אין לאומנים זכות לצייץ בכלל...

מסתבר שיש פה באתר כמה וכמה אמנים חברי אקום..

אולי אם חלקם או כולם יעשו קצת רעש זה יעזור במשהו... icon_rolleyes.gif icon_rolleyes.gif
venus in our blood​(שולטת)

''שיר כאב ''

venus in our blood​(שולטת) • 12 ביולי 2006
אמנם, אין לי סורק icon_confused.gif אבל, העתקתי את הכתבה בשלמותה כפי שהופיעה בידיעות היום במוסף 24 שעות :

''שיר כאב ''

'' עד עכשיו הם רק הורידו מהאינטרנט תמונות של סאדו-מאזו והחליפו חוויות מההצלפה האחרונה. אבל לאחרונה קיבלו גולשי האתר ''הכלוב '' מכתב מאקו''ם ששולל מהם את הרשון להשמיע מוזיקה , בטענה שהבמה הוירטואלית הזו מבזה את היוצרים . באתר זועמים : '' אנחנו בני אדם, לא מפלצות '' והזמרים ? ''לא ארשה להם להשמיע את שיריי '' מצהיר אריאל זילבר . מרגול, לעומתו, מדגמנת ליברליות: '' מוזיקה היא זהב גם כשהיא מעטרת תכנים מיניים ''

''
אמילי, חברה מוכרת בקהילת הסאדו- מאזו בישראל שמארגנת מסיבות לחובבי הז'אנר , נפגעה עד עמקי נשמתה. דווקא עכשיו, בגיל 30 , כשהיא משתייכת לקהילה הולכת וגדלה של צעירים שבחרו להחליף את אידיאל המשפחה והילדים בזוגיות של יחסי שפחה-אדון , ודווקא כשהיא ושאר חברי הקהילה התחילו להרגיש שהנה, הציבור הישראלי סוף סוף מתחיל להכיר בהם- בא מיכתב אחד והרס הכל.
''כבר היינו בטוחים שמתחילים לקבל אותנו בחברה, להבין שאנחנו לא מפלצות '' היא מקוננת . ''עכשיו , כשהגיע המכתב מאקו''ם, הבנתי שאנחנו חיים בסרט. אנחנו ממשיכים לפנטז על קבלה , בזמן שאנשים חושבים שאנחנו סוטים מגעילים שצריך לכלוא ''.
אמילי לא לבד. קהילת הסאדו-מאזו הישראלית כולה גועשת בשבועות האחרונים בעקבות המכתב שנחת בתחילת יוני על שולחנו של מנהל ''הכלוב '', אחד מאתרי האינטרנט המובילים בתחום בארץ. האתר, שפועל כבר 3 שנים, הפעיל בשנה וחצי האחרונות גם רדיו אינטרנט עצמאי שמשדר מוזיקה קלילה, שמנעימה לגולשים את השיטוט בין צילומי ההצלפות לסיפורי ההשפלות, המופיעים באתר . הרדיו פעל עד עכשיו כחוק וברשיון אקו''ם , עד שהשבוע הופיע לפתע המכתב שבישר למנהל האתר שאקו''ם שולל ממנו את הרשיון לשדר מוזיקה , בטענה שהתכנים המשודרים בו גורמים לביזוי היצירות .

''יותר גרוע מפורנו ''

''
באתר משוכנעים שהחליטו לשלול להם את הרישיון בגלל תכני הסאדו-מאזו . אבל באקו''ם מכחישים, וטוענים שמדובר בסה''כ בעניין מינהלי יבש של זכויות יוצרים. ''זה לא עניין של חופש הביטוי '' אומר יוריק בן-דוד, מנכ''ל אק''ום ,''שלילת הרשיון התבצעה כיוון שהאתר לא שילם תמלוגים ליוצרים כנדרש. האתר פועל בדרך סחטנית , ומנסה להציג את אקו''ם כגוף חשוך וקנאי כדי להסית את תשומת הלב מאי- התשלום. ההעדפות המיניות של הגולשים אינן מקנות להם חסינות מהפרת זכויות יוצרים ''

במכתבך למנה האתר לא מוזכרת בכלל המילה תמלוגים. כתבת שבאתר ''יש תכנים מיניים קשים '' ש''מבזים את היוצרים ''

''בנוסף לתמלוגים, בהחלט יש פה חשש לפגיעה ביוצרים. כשמשדרים שירים על רקע צילומים מיניים מזעזעים- שפשוט נחרדתי לראות כששלחו לי לדוגמא - בפירוש יש פה משום ביזוי היצירה ''

''מנהל האתר טוען שמדובר באתר קהילתי של היכרויות, מידע והסברה ולא באתר פורנו''

''זה לא פורנו, זה הרבה יותר גרוע ''

''כל גוף המשמיע מוזיקה במדינה חייב ברשיון אקו''ם. למועדוני חשפנות אתם מעניקים רשיון ? ''

''לא ידוע לי שאנחנו מעניקים רשיונות למועדוני חשפנות , אבל יש הבדל. פה מדובר בפורנוגרפיה לא נורמטיבית ''

''מה פירוש לא נורמטיבית ? לאתר של הומוסקסואלים היית מעניק רישיון ? ''

''כן, כי זה נורמטיבי. לפני 20 שנה זה לא היה נורמטיבי. אבל היום כן. ''

'' אם תכני הסאדו-מאזו בעייתיים בעיניכם, למה הענקתם לרדיו רשיון מלכתחילה ? ''

''בזמנו , מנהל האתר הסתיר מאיתנו את אופיו האמיתי , ולא הוזכר נושא הסאדו-מאזו. אנחנו תמיד עורכים בדיקה לפני הענקת הרשיון, וכבדקנו, התכנים הבעיתיים לא היו ''

אבל באתר האינטרנט ''הכלוב '', הרוחות מסרבות להירגע. הסיבה האמיתית לשלילת הרישיון , הם מתעקשים, היא לא התמלוגים,- אלא תכני הסאדו-מאזו שמופיעים באתר. כנראה שתמונות השוטים המצליפים ובגדי העור ההדוקים לא הולכים כל כך טוב- לדעת אקו''ם- עם שירי אי'' הישנה והטובה.
''באקו''ם חושבים שעצם שידור השירים באתר סאדו מבזה את היצירה '' , אומר א', מנהל אתר הכלוב, איש הייטק בן 30 מת''א, שכינוייו בפורום האתר הוא ''כלובי ''.
א' מודה שאכן , לא העביר לאקו''ם את כספי התמלוגים. '' אם התמלוגים זו הבעייה, אני מוכן להעביר להם מחר כל מה שאני חייב. אבל זה לא יעזור לי לקבל רשיון, כי זה לא העניין . הרי לא הייתה להם שום בעייה עם האתר , עד שהם גילו במה הוא עוסק ''.

''ובכ''ז, אפשר להבין שהתכנים באמת עלולים להטריד אנשים מסויימים ''

''אבל אין שום קשר בין התכנים המיניים שיש באתר לשידורי הרדיו . אפשר להאזין לרדיו גם בלי להיכנס לאתר בכלל. באותה מידה, אני יכול להקשיב לגלי צה''ל ובמקביל לעיין בחוברת פורנו ולאונן , זה גם ביזוי היצירה ? ''

''על מה בעצם אתה מתלונן , אם אתה מודה בעצמך שלא שילמת תמלוגים ? ''

'' אם הייתי רוצה לא לשלם תמלוגים, לא הייתי פונה לאקו''ם מלכתחילה ומבקש רשיון. העובדה שאקו''ם חידשו את הרשיון אחרי השנה הראשונה מעידה שלא הייתה להם כל בעייה עם האתר , עד שהם הבינו איזה אתר זה ''

''באקו''ם טוענים שבבדיקה שערכו שבאתר לפני 3 שנים, הם לא מצאו תכנים של סאדו-מאזו, ושהצגת אותו כאתר היכרויות ''

'' באקו''ם ידעו מההתחלה במה מדובר, הרי כל גולש יכול לראות מה יש שם. וחוץ מזה, זה בפירוש לא אתר פורנו, אלא אתר של קהילת הסאדו-מאזו, שנועדה לשיתוף, הסברב והיכרויות ''

''ואם תוצע לכם פשרה שבמסגרתה תקבלו רשיון , אך אמנים שיסרבו שתשמיעו את שיריהם , לא יושמעו, תסכימו ? ''

''בוודאי. אין לנו כוונה לפגוע באף אחד. אנחנו פשוט לא מוכנים שיתייחסו אלינו כאל פושעים. בדיוק בשלב זה חשוב שיהיה אתר כזה, כדי שאנשים יבינו שאנחנו בני אדם כמו כולם. יש אנשים שנולדים עם נטיות שונות מאחרים. אבל כל עוד לא נעשה שום דבר בניגוד לחוק זה לגיטימי, ודעות קדומות מהסוג הזה צריך לבער ''

''ארגון חשוך ''

'' ומה חושבים היוצרים עצמם על הצעד הדרמטי של אקו''ם , הארגון שמבקש להגן על זכויותיהם ?
אריאל זילבר מבהיר חד וחלק : '' אני סומך על החלטת אקו''ם. גם אם אנשי האתר יתקשרו אליי במטרה לקבל רשות להשמיע את שיריי - לא ארשה להם '' . כשנשאל זילבר למה, השיב : '' ''השאלה למה תמוהה ''
דני רובס, לעומת זאת, סובלני יותר : ''אני מסכים שישמיעו את שירי בכל מקום שלא עובר על החוק ''.
גם מאיר קוטלר, מנהלו האישי של אביב גפן, הודיע ש''גפן סומך ידיו על החלטת אקו''ם '' .
אלון אולארצ'יק מגיב לעניין בהומור , ואומר : '' לא הייתי מסכים שישמיעו את שיריי באתר של פדופילים. אבל כל עוד זה אתר חוקי , אין לי בעייה ''. ואילו מרגלית צנעני מותחת ביקורת על אקו''ם : '' אני לא מכירה את האתר , אבל עקרונית , איני רואה מה הבעיה. אם יוצר לא מוכן שיצירותיו יקשטו מעשה אהבה או תמונה פורנוגרפית, זו זכותו , אבל אקו''ם כגוף צריך להבין שמוזיקה היא יצירה בפני עצמה , היא זהב, ואי אפשר להשחית את יופייה גם אם מקשטים באמצעותה תכנים מיניים . זו התייפיפות לצורך התייפיפות ''

אחד הגולשים הקבועים באתר באתר ''הכלוב '' הוא נ' , מוזיקאי חבר אקו''ם שמכיר את 2 צדדיו של המתרס- ומתנדב לסכם את הסוגייה : ''מצד אחד, האתר חייב לשלם תמלוגים '', הוא מודה, ''אבל עדיף שהכסף יילך לגוף מתקדם ונאור ולא לגוף שניזון מדיעות קדומות. ארגון שמגדיר את הסאדו-מאזו כדבר מושחת שמבזה את היצירה הוא או מטומטם וחשוך, או שלא בדק את החומר. אנחנו אנשים חופשיים , ואנחנו לא עוברים על החוק . אמנות זה חופש , ולא יכול להיות שדווקא גוף שמתיימר לייצג אמנים לא מבין את זה ''

( ''שיר כאב")
venus in our blood​(שולטת)

עלבון לאינטילגנציה....

venus in our blood​(שולטת) • 12 ביולי 2006

לפני 3 שנים הם ערכו בדיקה ולא הבינו שמדובר באתר היכרויות והסברה שמיועד לקהילת הבדס'מ בארץ, ועכשיו הם מבינים ??

ולגבי אביב גפן...באמת מאכזב..האיש שפעל פעם למען הקהילה ההומולסבית בארץ, מעדיף לתת למנהלו האישי לדבר במקומו..טוב, נו, יש לו נסיבות מקלות ( בעיניי לפחות,עסוק כרגע עם בלאקפילד וכ'ו..)

ח''ח למרגול .

משפט מפתח :

''מה פירוש לא נורמטיבית ? לאתר של הומוסקסואלים היית מעניק רישיון ? ''

''כן, כי זה נורמטיבי. לפני 20 שנה זה לא היה נורמטיבי. אבל היום כן. ''

כנראה ( כפי שטענתי תמיד..) שיעברו עוד מים רבים בתודעה הישראלית , עד שהבורות והדיעות הקדומות יתחלפו בפתיחות מחשבתית ....

זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 12 ביולי 2006
אכן, יוריק בן-דוד מבזה כאן את עצמו בטענותיו האוויליות הרבה יותר משהשמעת מוזיקה באתר סאדו-מאזו מבזה את היצירות. ואיך הוא הצליח לבדוק את הכלוב ולהחמיץ את העובדה שמדובר באתר סאדו-מאזו???

ומה לעזאזל הציטוט הזה אמור להיות?
ציטוט: דווקא עכשיו, בגיל 30 , כשהיא משתייכת לקהילה הולכת וגדלה של צעירים שבחרו להחליף את אידיאל המשפחה והילדים בזוגיות של יחסי שפחה-אדון
פייה{O}
פייה{O} • 12 ביולי 2006
כנראה שאני תמימה, אבל הייתי מצפה מאמנים לא לשבת בחיבוק ידיים כאשר האירגון שלהם נוהג בצורה כה פרימיטיבית ומעליבה, אלא למחות בעצמם.
לו אקו"ם היו נוהגים כך באתר של הומולסביים, הייתה מתעוררת מהומה ואני בטוחה שאמנים רבים היו טורחים למחות. לתמוך בגייז זה פופולרי, לתמוך בחופש מיני בדסמי כנראה שלא.
עכשיו מתגלה באמת מי חשוך וקונפורמיסט (ע"ע אביב גפן) ומי פתוח ופלורליסט (ע"ע מרגול, למרבה ההפתעה).

תמיד הייתה לי בעיה מצפונית עם הורדה של מוזיקה ישראלית באי-מיול.
אני מקפידה לשמור על זכויות היוצרים, ואקו"ם וכל היוצרים שלא טורחים למחות פוגעים בזכות שלי לחופש מיני.
מעורר מחשבה.

fishy.gif
Tainted​(לא בעסק)
Tainted​(לא בעסק) • 12 ביולי 2006
עכשיו סיימתי לקרוא את הכתבה הזו...
אריאל זילבר.... מי בכלל משמיע אותו ? על מה הוא כבר חושב להטיל וטו? על ה4 וחצי שירים שפעם בכמה שנים משמיעים?

הדבר היחיד שראינו מכל הכתבה הזו זה שגם חלק מהאמנים עצמם שכל הזמן רוצים שינוי, שלום, אהבה ותומכים בקהילה ההומו לסבית (כמו אביב גפן שהתחיל את הקריירה שלו בדריכה על כל המוסכמות ובמשפט ''אנחנו דור מזויין'')- לא כאלו נאורים כמו שהם חושבים שהם.

לטעמי אביב גפן יצא מעפן ברמות, אידיוט פשוט. אני בטוחה שאין לו מושג על מה הסיפור בכלל, מרגול יצאה מלכה חבל על הזמן, כל הכבוד לאישה כזו שמבינה מה זו אומנות באמת.
יצחקו אנשים עליה כמה שיצחקו- על הוולגריות שלה ועל ההתבטאויות שלה- אבל היא יותר נאורה מכל המתחסדים האלה כמו אביב גפן שעשה את הקריירה שלו על בעיטות במוסכמות, איפור לבן, שפתיים צבועות וחליפות וניל.
אה כן, ובלצעוק שצריך להיות פתוחים לשונים.
כנראה שלצעוק זה הכי קל.

הכתבה סה"כ מאוד אוהדת וזה יפה.
אני חושבת שמשפט המפתח הוא שאם זה היה אתר הומו לסבי לא הייתה בכלל בעיה.
זה רק מראה שמה שהטענהשהקהילה הזו במקום שבו הקהילה ההומו לסבית הייתה לפני 15-20 שנים- נכונה.

עצוב לי לחשוב שהיום בשנת 2006 יש אמנים שלא מבינים מה זה אומנות בכלל.

אני מעריכה את כלובי ואת נ' שפתחו את הפה ולא שתקו!
אני בעד לחפש דרכים חלופיות לאק"ום או לחלופין פשוט ללכת לתפוז בלוג TV ולפתוח שם רדיו כלובי ומשם לשדר כל הזמן ושאקו"ם ילכו לחפש.
כנראה שלא צריך לפרגן לחלק מהאמנים הישראלים כי כנראה שהם מספיק עשירים ומבוססים בשביל לברור מי הם רוצים שישמע אותם ומי לא. שלא יתלוננו אחרי זה למה אנשים מורידים שירים וצורבים דיסקים.
כי זה בדיוק למה העיקרון שלי של לא לצרוב מוזיקה ישראלית- עף כרגע מהחלון, אם הכסף שלי לא טוב בשביל תמלוגים- הוא לא טוב גם בשביל דיסקים.
BorderLines
BorderLines • 12 ביולי 2006
--------------------------------------------------------------------------------

סאבבית כתב/ה:
יווווו אלוהים איזה שרוטה הנוגה הזאת שהעתיקה את כל הכתבה

..................................................................

סבבית, אני איתך !!!!

[color=green][color=red] אני לא מאמינה שהיא ממש ישבה והקלידה אות לאות, מילה למילה...
כמה משועממת את צריכה להיות ?

נראה לי שאין לה חיים בכלל icon_lol.gif icon_lol.gif

אולי נבדוק את זה ?
נערוך הצבעה !
כמו שכנען ודארלינג עשו...

עכשיו לענייננו..
אנשים יקרים..
הקהילה שלנו לא מאוגדת בגרוש !
אין עם מי לדבר, אלא אם כן זה גוף נגד גוף !
כרגע אנחנו יוצאים כמו חבורת סוטים לא מאוגדת, שבאה בטענות לא מוצדקות..
אקו"ם לא קיבלו תשלום, לטענתם זאת הסיבה להפסקת הרישיון.
זה שהאומנים מנסים לצבור פרסום על חשבונינו, זה שקוף שיקרה..
אלון אוליארצ'יק, מרגול... ברור שלא יפריע להם..
גם ככה לא משמיעים אותם כמעט בשום מקום..

לגבי אביב גפן ואריאל זילבר, הם תומכים באקו"ם..
זה אומר שהם נמנעים מלהגיב כי הם לא רוצים להרגיז אף אחד..

COME ON PEOPLE זה לא יעזור !

רעש לא מספיק !

איפה כל המשפטנים ?
איפה כל האמנים ?
למה אתכם לא שומעים פה ?