בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

יש לי בעיה

ורוניק
לפני 17 שנים • 14 באוג׳ 2006

יש לי בעיה

ורוניק • 14 באוג׳ 2006
אני קצת בבעיה
המחשב שלי מגמגם
אני חוששת שהאנטי וירוס שלו חולה
אם מישהו יכול לעזור שיפנה אלי לפרטי

תודה
מקופלת​(נשלטת){Blue eyed }
שום דבר שקצת מנוחה, מוסיקה ו 2 כוסות מים לא יעשו לו טוב.
את המים לפזר באופן שווה על המחשב, המקלדת והמסך.
אם זה לא עוזר - קצת מכות.
מוכנה להשבע שאצלי מכות עזרו.
פייה{O}
פייה{O} • 14 באוג׳ 2006
מקופלת כתב/ה:
מוכנה להשבע שאצלי מכות עזרו.

מאמינה לך icon_twisted.gif

אגב, אני לא ממש מבינה בזה בעצמי,
אבל מישהו שמבין עניין אמר לי לאחרונה שאנטי-וירוס זה אאוט.
שכבר אין ממש וירוסים, יש בעיקר תוכנות ריגול וסרגלי-כלים פולשניים (מה שזה לא יהיה),
ונגדם ממילא האנטי-וירוס לא עובד.
הוא המליץ לי לא להתאמץ יותר מידי לחדש את האנטי-וירוס שהולך להגמר לי בקרוב,
וטען שיותר יבלגן לי את המחשב להתקין אנטי-וירוס חדש מאשר פשוט להשאר בלי.
computer.gif

אם יש למישהו תובנות בנושא, אשמח.
מקופלת​(נשלטת){Blue eyed }
מישהו פה הולך למחזר תשובות.
אבל אני לא יודעת על מה אתם מדברים.
מכחישה.

מקופלת כתב/ה:
שום דבר שקצת מנוחה, מוסיקה ו 2 כוסות מים לא יעשו לו טוב.
sasson​(שולט)
sasson​(שולט) • 14 באוג׳ 2006
בעיקרון ניתן לחלק את ה"תוכנות שגורמות לנזקים למחשב" לשלוש קטגוריות.

הראשונה מזן הוירוסים ותולעים-שיכולה לגרום לנזקים ממשיים למחשב(מחיקת קבצים חשבוים ואף הפסקת העבודה של מערכת ההפעלה מה שיחייב התקנה מחדש)
השניה מסוג רוגלות-SPYWAREשיקפיצו חלונות מעצבנים על המסך או יאיטו טיפה את המחשב אבל לא יגרמו לנזקים למידע
השלישית-סוסים טרויאנים TROJANS אשר מאפשרים לאחרים שליטה על המחשב שלך מרחוק ומהווה פתח לאפשרות למחוק לך קבצים ולקריסת מערכת ההפעלה שלך. או קריאת מידע אישי שלך לששמור במחשב.

האנטי וירוס אמור לספק הגנות כנגד האפשרות הראשונה וחלקית נגד האפשרות השלישית,חלקית מכיוון שישנן תוכנות לשליטה מרחוק לגיטימיות שאמורות לעזור למנהלי רשתות ומנהלי תמיכה לעזור מרחוק והאנטי וירוס לא אמור להסיר אותן.
עדיין בעזרת תוכנות אילו ניתן לקרוא מידע אישי ולמחוק קבצי מידע חיוניים ובכך לגרום לנזק.

לצערי מערכת ההפעלה של חלונות מלאה פירצות בטיחות ולכן לפעמים על ידי שליחת מייל וירוס יכול לתקוף את מחשבך ולגרום לנזקים.

אני מאוד ממליץ על שימוש באנטי וירוס שמתעדכן מהאינטרנט בתור מעגל ראשון של אבטחה ושימוש בחומת אש למניעת חדירות דרך פירצות האבטחה של חלונות.
כמו כן מאוד !!!!! מומלץ להתקין את העידכוני אבטחה שמיקרוסופט מפיצים על מנת לסתום את פירצות האבטחה שנתגלו בחלונות.

ניתן להשתמש בתוכנה נגד רוגלות כגון SPYBOT SEARCH AND DESTROY על מנת לנסות להפטר ממטרדים של חלונות קופצניים של סרגלי חיפוש וכדומה אך מומלץ!!! לתת לאיש שמבין בנושא לבצע את ההסרה כי לפעמים הסרה לא נכונה יכולה לגרום למערכת ההפעלה להפסיק לעבוד.

*איש שמבין בד"כ יהיה טכנאי מחשבים(עדיף אחד שמומלץ על ידי מכרים שכבר הוכיח את בקיעותו בעבר) ושיש לו נסיון בנושא.

אבטחת מחשב כיום היא נושא שגורם לכאבי ראש אף למומחים הגדולים עקב מורכבותו והשתנותו המהירה (לפעמים מספר פעמים ביום מתפרסמים עדכוני אבטחה) ועל כן מומלץ תמיד לגבות מידע חשוב על מדייה חיצונית כגון דיסק און קי / דיסק קשיח חיצוני / מדיה CD או DVD לצריבה.
ולו רק על מנת למנוע דמעות בעתיד
מקווה שעזרתי
ששון.
sasson​(שולט)

ולורוניק

sasson​(שולט) • 14 באוג׳ 2006
מה זה האנטי וירוס חולה?
במה מתבטאת התופעה?

רוב הוירוסים מנסים לנטרל את תוכנת האנטי וירוס ובמיד הוהיא לא מעודכנת ולא יודעת לזהות אותם אף מצליחים במשימה.

בד"כ גם הם יחסמו את האפשרות להריץ TASK MANAGER זוהי האפליקציה שבחלונות XP ו 2000 בלבד מופעלת על ידי לחיצה על הסרגל כלים האפור שלמטה היכן שלחצן START על השטח הריק ללא האייקונים שבו עם כפתור העכבר הימני ובחירת האםשרות השלישי מלמטה TASK MANAGER במידה ולא קופץ החלון יכול להיות מאוד שיש לך וירוס במחשב ורצוי לקרוא לטכנאי על מנת שיבדוק אותו.

ששון
ורוניק
לפני 17 שנים • 15 באוג׳ 2006

אוף

ורוניק • 15 באוג׳ 2006
אני מנסה להחיות את האנטי וירוס
וניראה לי אני עושה את המצב יותר גרוע
מישהו יכול להמליץ על מישהו שיכול לעזור?