שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

היחס השונה לפאמדום לעומת המיילדום

huan
לפני 17 שנים • 16 באוג׳ 2006

היחס השונה לפאמדום לעומת המיילדום

huan • 16 באוג׳ 2006
זה לא סוד שיש יחס שונה והרבה יותר רך וסלחני כלפי הפאמדום.
בעוד שהבנים על הבנות סוער כל כמה זמן בעקבות עוד שירשור על הנושא האהוב על כולנו "דומים מסוכנים,סאביות פגועות,מי אשם ומה עושים".הבנות על הבנים שקט בצורה מחשידה.
האם בפאמדום יש סאבים נפגעים? התשובה המאוד פשוטה וברורה היא "בהחלט כן",לא פעם נתקלתי בתיאורים די קשים של נזק גופני המלווה לפעמים בתצלומים ובהפניית אצבע מאשימה לדומית או מוסד מאוד ספציפי אך המקרים מיצו את עצמם מהר מאוד ולרוב נשכחו אי שם במעמקי הפורום,אך הדבר הבאמת מעניין הוא שהרוב המוחלט של התלונות מופנה כלפי מלכות בתשלום או מכונים מסויימים ואני אישית לא ראיתי תלונה אחת לגבי מלכה איתה היה הסאב או הסאבית במערכת יחסים.עוד דבר מעניין ששום דבר מהדברים האלה לא הופיע בכלוב.
אחד ההסברים ללמה דבר מזה לא נשמע בכלוב הוא שבכלוב באופן כללי (לפחות מאיך שאני רואה את זה) הכותבים הדומנטיים,הנמרצים והמשפיעים הם שולטים ונשלטות ואני בספק שאם חלק מהם לא היו קיימים השירשורים האלה היו זוכים להגיע לעשרות עמודים והבעיה היתה זוכה לפרופיל גבוהה....וכמו בכל עניין גם הם יעידפו לעסוק בענינהם שלהם ופחות בנושאים אשר להם באופן אישי אין נגיעה להם.
כמו כן בכלוב אין פורום המיועד למלכות בתשלום ולכן פשוט אין מקום לכתוב על התלונות לגביהם שהם עיקר התלונות.
ההסבר למה יש מעט תלונות והרוב מופנה כלפי מלכות בתשלום הוא בגלל טיבעם ה"גברי"icon_smile.gif של הנשלטים...באם ירצו זאת ובאם לא נשלטים בסופו של דבר הם גברים וככאלה קשה להם לדבר על רגשותיהם,להודות שנפגעו ולדבר על כך ברבים (נשמע מאוד סטראוטיפי אבל בסופו של דבר די נכון).הדבר הרבה יותר קל כאשר מדובר במלכות בתשלום כיוון שמדובר בלקוח מול ספק שירות מה שהופך את הפגיעה מפגיעה אישית ופרטית לבעיה צרכנית.
מעבר לזה (וזו השערה לא מבוססת על דבר) קיים גם את מצב היחס המספרי בין נשלטים לדומיות...וכיוון שאנו קהילה קטנה איזו דומית תרצה לקחת נשלט אשר רק לפני שבוע נכנס בדומית אחרת והאשים אותה שהיא פגעה בו והיא מסוכנת?הדבר יוריד בצורה דראסטית את הסיכוי שלו למציאת מלכה בעתיד.בניגוד לסאביות אשר גם במידה והתלוננו תהייה להם פחות בעיה למצוא קשר חדש באם ירצו זאת.
אשמח לשמוע דעות על ההשערות שלי בדבר הגורמים ולפתוח את כל הנושא לדיון.
huan
huan • 16 באוג׳ 2006
מעבר לזה צריך כמובן אנשים שיקדשו זמן לעניין ויובילו את המאבק משהו שכרגע חסר בקרב הסאבים של הכלוב.אחרי הכל בלי רובספייר ונפוליאון המהפכה הצרפתית היתה סתם עוד בליפ בראדר של ההיסטוריה שאף אחד לא היה זוכר.
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 16 באוג׳ 2006
ציינת כמה סיבות מאד נכונות. אוסיף עליהן עוד שתי סיבות:
1. למרות שבטוח שיש גם מקרים של ניצול והתעללות בפמדום, ועל חלקם יוצא לנו לשמוע, אני בהחלט מאמין שבשל היותנו לא שונים בהרבה מהסביבה הונילית, גם אצלנו באמת יש יותר מקרים שבהם דום פוגע בסאבית מאשר מקרים שבהם דומית פוגעת בסאב. נשים באמת נפגעות יותר מגברים, זו עובדה.
זה קשור לדעתי גם לקשר המספרי, מזווית אחרת: ככל שאני מצליח לשפוט, יש הרבה יותר קשרים בין דומים לסאביות מאשר בין דומיות לסאבים, אולי כי יש יחסית מעט מאד דומיות שאינן בתשלום. כלומר לא רק שסאב לא ירצה להתלונן על דומית, כי בלאו הכי אין הרבה כאלה, מיעוט הדומיות גם מכתיב מיעוט יחסי של מקרי פגיעה על ידן.

2. קשור קשר הדוק ל-1. בשל העובדה שנשים הן בסיכון גבוה יותר להפגע, ובשל תפיסות תרבותיות מושרשות היטב שכולנו ינקנו החל מהסיפור הראשון שהקריאו לנו ובו הגיבור הציל את הנסיכה שהצליחה להסתבך בצרות איומות, התודעה של רובנו, נשים כגברים, היא שנשים צריך להציל, מעצמן או מאחרים, וגברים יסתדרו איך שהוא. משום כך כשמעורבת אשה מחפשים באופן פעיל איפה הניצול, איפה ההתעללות, ממה אפשר להציל את המסכנה הזו. כשמדובר בגבר התהליך הזה פשוט לא קורה. חושי האביר לא מתעוררים אצל הגברים וחושי הנסיכה לא מתעוררים אצל הנשים.

אגב, שרשור מעניין שבאמת הגיע הזמן לפתוח בצורה מסודרת.
huan
huan • 16 באוג׳ 2006
אני לא חושב שיש פחות קשרי פאמדום ממיילדום...לפחות לא בכמות כזאת שהווה סיבה לכך ש"אין" מקרי פגיעה בסאבים שמתפרסמים ומעוררים דיון.
מעבר לזה אני מסכים איתך בכל הקשור להשפעותיה של התפיסה התרבותי-חברתית הנלוזה הקיימת בונילה גם על הבדסמ (אחרי הכל לכולנו היו אמא ואבא ואצל רובינו הם היו וונילים).אך אני לא חובש שהעדר המודעות והחשיפה לעניין נובעת דווקא מהעדר ה"אבירות" אלה יותר ממחסור ב"נסיכות" שכן הגברים הנפגעים עצמם הם אלה אשר ממעטים להחשף.
בנוסף לכל מה שהוזכר ליעיל במיילדום יש איפה לנעוץ את השיניים יש את ה דום המסוכן הציר רשע שהרבה שירשורים העוסקים בנושא מתחילים מהתיחסות אליו בעוד שבפאמדום אין ציר רשע מוגדר שאליו אפשר להפנות את כל המאמצים והשירשורים.
מיתוסית​(שולטת)
מיתוסית​(שולטת) • 16 באוג׳ 2006
אני חושבת שיש כאן כמה טעויות בסיסיות ודברים שלא הסכמתי עם מה ששניכם אמרתם:

1. אומנם יש פחות מלכות מאדונים, אבל יש גם פחות סאביות מסאבים.

2. אין כל כך הרבה מלכות בתשלום.

3. מאחר ולעשות סשנים זה הפרנסה של המלכות בתשלום, הסבירות שהן יתעללו בסאב באמצע סשן שואף לאפס,פשוט כי הם יתפחו את הפה ויתלוננו וזה יהרוס להן את הפרנסה. מה גם שלדעתי מרבית מקרי ההתעללות הקשים יקרו יותר בתוך יחסים ופחות בסשנים חד פעמיים.
וכמו שאמרת, חואן, מדובר יותר במקרים של תלונות צרכנות.

4. השאלה היא מהם דום או דומית מסוכנים? האם יכול להיות שמדובר רק בפגיעה, ניצול והתעללות נפשיים? אם כן, אז גם נשים יכולות בקלות להכנס להגדרה הזאת ואף לנצל כלכלית את העבדים שלהן- אך גם אם עבד (שלרוב נכנס לשם ביודעין) ירגיש שניצלו אותו, האם יתלונן? הסיכוי נמוך.

באשר לפגיעה פיזית, אין ספק שככלל נשים הן חלשות פיזית יותר מגברים מה שהופך אותנו לפגיעות יותר אפילו כמלכות. דהיינו, בהחלט ייתכן שאכיר עבד כלשהו או עבד במסווה והוא "יתהפך" עליי באמצע סשן או פשוט יאנוס אותי בלי קשר לסשן. אלא אם כן העבד קשור, אני בספק אם אני אכן יכולה לכפות על הגבר הממוצע התעללות פיזית של ממש מבלי שתהיה לו יכולת של ממש להתנגד לי וגם לאחר הקשירה, ברגע שאתיר אותו- הוא יוכל להשיב לי כגמולי.

לכן, אין לי ספק, שבאופן כללי בלי קשר לפאמדום או מיילדום, נשים נפגעות פחות מגברים, נקודה. ויוכלו להעיד על זה כל אותם מקרים של גברים שהתעללו, אנסו וביצעו גילוי עריות בנשים, בנערות ובילדות לעומת המיעוט המובהק של גברים שהיו בעמדת קורבנות ובאופן לא מפליא בכלל- חלק גדול ממקרי ההאונס וההתעללות בהם גבריםה יו קורבן- זה על ידי גברים.
לכן אני מניחה שיש קשר מובהק בין הונילה לבדסמ.
ניתן לראות גם בונילה שגבר שנפגע, עוד יתלונן פחות מאשר אישה שנפגעת וזה עקב החששות הרגילים שיש לנשים-קורבנות שמתעצמים אצל הגברים, דהיינו:

*לא יאמינו לי, אני הרי גבר- יכולתי למנוע את זה, אני חזק ממנה.
*זו בושה להיות גבר חלש וחסר אונים באמת ולא עקב משחק.

וכיוצ"ב.

מכאן שיתרונם של הגברים- חוזקם וחוסנם הפיזי, בא בהכרח בעוכריהם, כי כשהם לא מוגנים ונפגעים, הם יוצאים קורבנות פעם שניה על ידי החברה באופן הרבה יותר קשה מאשר נשים.
huan
huan • 16 באוג׳ 2006
השירשור הזה לא מדבר רק על התעללות לשמה אלה גם על פגיעות פיזיות אשר במיילדום ישר היו מקפיצים את הדום הפוגע לרשימה השחורה של הדומים המסוכנים.
העובדה הפשוטה היא שלא רק שמקרי פגיעה על ידי מלכה בתשלום זאת או אחרת קורים (בין כי עם הן לא יודעות מה הן עושות או מסיבות אחרות) אלה הם גם מתפרסמים (אביא רק כמה דוגמאות מי מה שיצא לי לקרוא ב2 וחצי שלי....טרפלינג אשר גרם לסימנים כחולים גדולים ומפחידים במקומות מאוד רגישים והצלפות על הכליות) אבל מפני שהעניין די מהר מטואטא מתחת לשטיח אין הם מעבדות את הפרנסה ומשגשגות עד כמה שידוע לי.אני לא אומר שמלכות בתשלום פוגעות יותר ממלכות רגילות אלה שיש סיבה שדווקא המקרים האלה הם הזוכים לחשיפה...ואת ההשערות שלי בנושא כבר כתבתי.
מעבר לזה אני חושב שהגענו למסקנה והרוב מסכימים שניצול והתעללות נפשית בהחלט הופכים דום או דומית למסוכנים.
מעבר לזה לנשים בהחלט יש יותר פוטנציאל להיפגע אך זה לא אומר שצריך לשכוח את הגברים הנפגעים ולהתעלם מהדיון בנושא באופן סדרטי.
העובדה שגברים לא מתלוננים צריכה להיות פרוז'קטור אדום וענק שיש פה בעיה שצריך לתת לה את החשיפה המתאימה,לדון בה ובמקרה הצורך לנסות ולפתור.
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 16 באוג׳ 2006
כחולית, יש פחות סאביות מסאבים אבל יותר סאביות מדומיות, וזה מה שקובע (מספר הגברים לא רלוונטי לשם הערכת מספר הקשרים, כי בלאו הכי יש יותר גברים מנשים ולכן כמות הקשרים חסומה על ידי מספר הנשים בכל תחום ולא על ידי מספר הגברים).
פרט לכך אני מסכים עם רוב דברייך.

אני חושב שיש כאן בעצם שני נושאים שאולי רצוי לציין את ההפרדה ביניהם: ראשית, מיעוט התלונות והמקרים שנחשפים של פגיעה בסאבים לעומת פגיעה בסאביות. שנית, ולדעתי מעניין יותר, היחס הדו פרצופי של הקהילה למקרים שכבר כן נחשפים, משני הסוגים, כאשר פגיעה או חשד הכי קטן לפגיעה בסאבית מעירים שלל אבירים על שריון הקשקשים שלהם אשר יוצאים להלחם את מלחמתה ואת מלחמתן של הסאביות בכללותן, בעוד אצל סאבים אף אחד לא יטרח לצחצח את חרבו ולמעשה סביר שגם לא יחשבו בכלל שהיה שם משהו לא בסדר, אלא אם כן במקרה תום קורא את השרשור ומעיר על כך.

שני הנושאים מעניינים ויש קשר ביניהם ובין הגורמים להם, אבל למען הסדר הטוב ומכיוון שחלק מהדברים שנאמרו פה מתייחסים לנושא אחד וחלק לשני, כדאי לשים לב לכך שאינם היינו הך.
huan
huan • 16 באוג׳ 2006
בשביל לנתח את היחס של הקהילה אנחנו צריכים לפחות מקרה אחד שהתפרסם אני אישית אינני זוכר שירשור כזה...כי בלי נקודת התיחסות דה פאקטו אנחנו רק יכולים לעסוק רק בספקולציות של מה?ואיך?
לחליפין אפשר להביא קישור לפורום חיצוני ברשותו של כלובי כמובןicon_smile.gif
המלט
המלט • 16 באוג׳ 2006
huan כתב/ה:

העובדה שגברים לא מתלוננים צריכה להיות פרוז'קטור אדום וענק שיש פה בעיה שצריך לתת לה את החשיפה המתאימה,לדון בה ובמקרה הצורך לנסות ולפתור.

לדעתי, המסקנה מכך ש'גברים לא מתלוננים' היא שהיקף הפגיעה הינו קטן מאד, ושבעצם
אין כאן בעיה שצריך לתת לה את החשיפה המתאימה ולדון בה.

כמובן שצריך להפריד בין תלונות כנגד מלכות בתשלום לתלונות מהסוג המתעלל. הפורומים
השונים המתמחים במלכות בתשלום עושים עבודה די יעילה בחשיפת "מלכות בתשלום מסוכנות",
וחושפים כמעט בזמן אמיתי סיכונים שונים. על פי רוב מדובר בחוסר הבנה של המלכה בתשלום
בשימוש באביזרים שונים, בהיעדר היגיינה בסיסית, ובחוסר הקפדה על פרטיות. כאשר אתה
בא ומדבר על האפשרות להיפגע בתוך יחסי סאב-דומית, לרבות התעללות, מן הסתם מדובר
במערכת יחסים של ממש, ולא יחסי לקוח-מלכה בתשלום, שמטבעם אינם רציפים. ואם אכן
אנו מסכימים שאלה הם מערכות היחסים שצריך לדון בהם -- יחסי סאב-דומית בדסמים (להבדיל
מסשנים בתשלום), אז באמת ההערות שלך ושל זאלופון תקפות -- כי

א. נראה שבאמת יש פחות זוגות סאב-דומית מאשר סאבית-דום.
ב. טבע הדברים הוא כזה שנשים נפגעות יותר מגברים.

ועל שתי אלה הייתי מוסיף עוד משהו, שקשור לטבע הדברים. אם עוברים בסבלנות על פרופילים
של נשלטות, מוצאים שרבות מהן מחפשות אהבה, שותף לדרך, פרטנר. המלים האלה חוזרות
שוב ושוב. לעומת זאת, תוך הסתכנות בהכללה גסה, גברים, בעיקר אם הם לא פנויים רשמית, מחפשים בדרך כלל סקס. בין אם הם שולטים או נשלטים. המושגים של אהבה ושותפות אינם
בדרך כלל בעדיפות עליונה. אז אולי יש כמה שולטים או נשלטים כאלה שמחפשים את מערכת
היחסים האידיאלית בתוך הבדסמ, זו שתהיה מושלמת מכל הבחינות, ושתכיל את האהבה
והשותפות האולטימטיביים. אך כשמרימים את הראש מהמקלדת ומסתכלים סביב, לא רואים הרבה
כאלה. הבדל זה בין גברים ונשים כלשעצמו, כבר חושף את הנשים לפגיעות יתר, והדברים ברורים:
מי שמחפשת קשר רגשי עמוק, חשופה יותר לפגיעה מאשר מי שמחפש קשר פיזי עמוק.

אבל כל זה, לדעתי, הינו רק דיון תיאורטי. אני לא חושב שבאמת יש בעיה.
venus in our blood​(שולטת)
venus in our blood​(שולטת) • 16 באוג׳ 2006

,,....העובדה שגברים לא מתלוננים צריכה להיות פרוז'קטור אדום וענק שיש פה בעיה שצריך לתת לה את החשיפה המתאימה,לדון בה ובמקרה הצורך לנסות ולפתור''

האם לא הגיע הזמן שיהיה פורום גברים( שולטים ונשלטים ) סגור ?

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך רביעי אוג' 16, 2006 3:33 pm, סך-הכל נערך פעם אחת