בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

מלצרית שולטת

Tame
לפני 20 שנים • 13 בספט׳ 2003
Tame • 13 בספט׳ 2003
או קיי, זכותך שיהיה לך רף גבוה (לא מבין למה אנשים חושבים שלהיות עם מישהי יפה מוסיף להם כבוד) אבל אתה רשאי לשפוט לפי אותו רף רק את אלו שפונות אליך בבקשות/הצעות..
ואם כבר אתה שופט אז למה לא לשמור את הדעה לעצמך?
אני בטוח שקרוליין לא "אשמה" בכך שהיא קיבלה המון תגובות הקשורות רק במראה החיצוני שלה ועל כן זה לא כל כך מתאים לומר שהיא צריכה לקבל משני הצדדים...

ובכל מקרה, חופש הביטוי הוא דבר נפלא אולם יש דבר שהוא פועל יוצא של חברה הנקרא נימוס, זה אומר בין היתר שמחמאות "מותרות" ואילו עלבונות "אסורים" על פי כללי הנימוס..
תאר לעצמך שאתה יושב בארוחה ביתית שהוזמנת אליה וכל השולחן מחמיא ל"שף" על המרק שלו/שלה ואילו אתה לא חושב שהוא טעים, אפילו חושב שהוא מגעיל...
היית טורח להביע את דעתך?
crazy_toast​(שולט){אליס}

אתה טועה בקשר אליי

crazy_toast​(שולט){אליס} • 13 בספט׳ 2003
וודאי שהייתי אומר.
הייתי אומר שאני לא אוהב את זה וזה לא טעים לי.ולא הייתי אוכל את זה.

דיברנו כבר על הנושא של "ללכת עם הזרם" באשכול של "אם אתם מאמינים באלוהים אז.."
ודווקא לאחר כל מה שאמרת שם אני מתפלא לשמוע שיש כללים ושרק מחמאות מותרות ודיעות אחרות יש לשמור לעצמך.

לא אמרתי שקרוליין"אשמה" בכך שקיבלה מחמאות.
אמרתי שלכל מטבע יכולות וברוב המקרים יש שני צדדים.הבעתי את דעתי כמו כל אחד.אין צורך להעלב מכלום.חופש הביטוי כולל גם אפשרות של הבעת דיעה שהיא שונה משל אחר/ים.

אתה יודע עשו ניסוי פסיכולוגי פעם והוא הלך ככה:

לקחו קבוצת אנשים(שהניסוי סוכם איתה מראש) וצירפו אליה עוד בן אדם אחד שלא ידע על הסיכום המוקדם בין הקבוצה למארגני הניסוי.
עכשיו עברו אחד אחד ושאלו כמה זה 60 ועוד 60 כל בן אדם שעברו אמר 121 וכשהגיעו לבן אדם האחרון הוא גם אמר 121 אח"כ שאלו אותו למה הוא אמר שהוא ידע שהתשובה היא 120 אבל כל שאר הקבוצה ענתה 121 וזה גרם לא לחשוב שאולי הוא טועה.זה ערער את בטחונו.

ובכן זה לא מה שקורה עכשיו.הדיעה הראשונית והאמיתית והכנה שלי שהיא שלטעמי הגברת קרוליין היא לא משהו וזה שכולם כאן אמרו שהיא נראית טוב לא גרם לי אולי לשנות ת דעתי ולחשוב שאולי היא נראית טוב אלא נשארתי בדעתי.
Tame
Tame • 13 בספט׳ 2003
נכון, דיברנו ודווקא בגלל כל מה שאמרתי על לא ללכת לפי הכללים ונון-קונפורמיזם ושאר האמונות שלי כתבתי לך את הדברים האלה...

אתה חייב להתחיל מאיפשהו, אתה חייב לדרוך על משהו.... כשאתה מגלה שהמציאות היא נוזלית לגמרי אתה חייב ליצור לעצמך איזושהי דריסת רגל מוצקה אפילו שתהיה מלאכותית בכדי לא לאבד את עצמך..

אתה עושה את זה מתוך אינסטינקט, אחרת לא היית לובש בגדים כשחם לך, לא היית מתאפק כשהיית צריך להשתין אלא פשוט עושה את זה איפה שאתה נמצא ועוד כל מיני דברים שנחשבים כ"ל מקובלים" בחברה שלנו...

לדעתי נימוס הוא דבר בסיסי שכזה אלא אם כן אתה לא מעוניין בקשר עם בני אדם אחרים.. ואז אתה גם יכול להשתין להם על השטיחicon_smile.gif
crazy_toast​(שולט){אליס}

להשתין להם על השטיח!

עכשיו אתה מדבר!

יש אלמנט מסריח של צביעות בכל הנושא של נימוס וכו'.וזה מה שלא מתאים לי.
Tame
Tame • 13 בספט׳ 2003
כן יש, אתה צודק

אבל זה לא מחוייב הנימוס אלא תוצר של אופי של אנשים...

לדעתי אם אתה חושב שמראה חיצוני/אופי/מעשה ידיו או כל דבר אישי אחר של בנאדם שאתה רוצה לחיות איתו באיזושהי קהילו - לא מוצא חן בעיניך. אתה לא אמור לשקר ולומר שכן אלא פשוט לא לומר דבר.
אם אין לך שום רצון להשתייך לאותה קהילה אז עשה כראות עיניך..

ברגע שאתה פוגע ברגשותיו של אדם (או לא נזהר מספיק על מנת שלא) אותו אדם ירגיש מנוכר.
בנוסף לכך עוד אנשים יכולים להרגיש מנוכרים מתוך סימפתיה לאותו אדם (בין אם הם מכירים ובין אם לא). דברים כאלו יכולים בסופו של דבר לגרום להוקעת הפוגע ע"י החברה...

ושמע.. זה לא שאני חסיד כה גדול של חברות וקהילות, אני פשוט מתווה לך את ההיגיון הבסיסי שעומד מאחורי הרעיון/המבנה האנושי הזה...
למה אני טורח?
כי החברה הנ"ל כבר די שברירית ומוכת תככים ועימותים, בנוסף זו חברה מאוד מצמצמת, קהילה אפילו, שהמכנה המשותף שלה אינו משותף לאף קבוצה אחרת ואלו שמצאו כאן את "ביתם" לא ירצו שזה יהרס (תחשוב על זה.. איפה עוד היית יכול לפרסם הודעה של "דרושות שפחות" מבלי לקבל שטיפות/לעג/קריאות גועל וחלחלה למיניהן שהיו לא רק פוגעות בך אלא גם מונעות מתוך לחץ חברתי את אותה אחת שכן הייתה מעוניינת להגיב להודעה הזו מלעשות כן..)
Tame
Tame • 13 בספט׳ 2003
למה שהיא תרגיש ניכור?
אם המראה החיצוני שלה הוא לא לטעמך זה אומר אוטומאטית שאתה חייב להתייחס אליה בצורה שלילית?
crazy_toast​(שולט){אליס}

לא היית מעדיף

לדעת את האמת?
לדעת מה באמת חושבים עלייך אנשים ? ולא שיעמידו פנים מולך ומאחורי הגב יגידו אחרת?
ושוב אני אגיד דיעה שונה היא לא שלילית.
להגיד שקרוליין לא לטעמי זה לא שלילי.
Tame
Tame • 13 בספט׳ 2003
נכון, זו לא דעה שלילית.. לא הבנת מה שכתבתי...

אין סיבה שתתיחס אליה בצורה שלילית רק בגלל שהיא לא לטעמך..

ובכל מקרה, לא כולם מחפשים לשמוע ביקורת על כל דבר שהם עושים/אומרים או על איך שהם נראים...

ונניח שהיא לא תקרא את ההודעה.. האם תפנה אליה בצורה אישית ותאמר לה שהיא לא לטעמך רק בכדי שהיא תדע?
dan_sub​(נשלט)

הגזמתה טוסט.

dan_sub​(נשלט) • 13 בספט׳ 2003
טוסט יקירי,

למה אתה חושב שהיא לא משהו,
מי אתה מכיר כאן יותר יפה ממנה?
למי יש מראה יותר דומי ממנה?
ספר לנו על הטעם שלך, או שאתה יודע רק לפסול,
תן לנו דוגמאות שנבין אותך.

דן