שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

מאיפה נובעת הציניות בנושא הדומים המסוכנים?

עבודת מאסטר{lori}
לפני 18 שנים • 17 בספט׳ 2006

מאיפה נובעת הציניות בנושא הדומים המסוכנים?

עבודת מאסטר{lori} • 17 בספט׳ 2006
אפתח בדבריה של אישה שאני מאוד מעריך (אפילו שדעתה שונה משלי ואנחנו מתכסחים די הרבה), כפי שכתבה אותם בפוסט אחר -

מייפל כתב/ה:
אני חושבת שהבעיה עם הפוסט הזה היא שיש בו משהו מאד מזלזל כלפי נושא שאין שום סיבה לזלזל בו.
כלומר, מישהי שנפגעה מאחד מהאנשים המסוכנים שמסתובבים או הסתובבו כאן עשויה להרגיש שמזלזלים מאד בכאב שלה ובטראומה שלה.
חוצמזה זה פשוט נורא איך הכל הפך לכזו מלחמה. ממש כואב לראות את זה.

יש כאן אי-הבנה בסיסית שמונעת מכולנו את היכולת להתקדם בנושא מבורך שהוא זיהוי דומים שהם באמת מסוכנים.

ממה נובעת בעצם הציניות שלנו, הדומים שמתנגדים לרעיון מערך החונכות ודומיו? מאיפה נובעת העוקצניות? מדוע אנחנו מפחדים מזה?

כבר דיברתי כבדרך אגב על הסיטואציה בה אני הוכתרתי ל"דום מסוכן" במועדון הנו-לימיט - בחורה שלא איפשרתי לה ולחברותיה להכנס בזמן סשן לחדר הBDSM במועדון, צעקה מחוץ לחדר שאני דום מסוכן מאוד, ושאנסתי בחורות רבות.

מייפל, שליטה, בליסינה וכל התומכות ברעיון מערך החונכות - אני מבין ללבכן, ומודיע לכן רשמית, שכאשר תימצא בחורה שב-א-מ-ת הותקפה על ידי אדם מסוכן, אני המתנדב הראשון לעזור. ואני מוכן לעשות הרבה מאוד כדי לעזור. הרבה מאוד.

מה שמפחיד אותי, זה ביזוי המילים אונס ותקיפה. הדרך הצינית בה נשים מסויימות מעיזות לצעוק "זאב זאב" או "דומסוכן דומסוכן", על מנת להכתים ולבזות שם של אדם על לא עוול בכפו.
המילה "אונס" היא לא כלי נקמה. המילה "תקיפה" היא לא כלי סחיטה ואיומים. ולצערנו, מדובר בתופעה מתרחבת! נשים לא-איכותיות רבות עלו על ה"טריק" והן מנצלות את תום הלב שלנו כקהילה שנויה במחלוקת המעוניינת לשמור על כללי סדר והגיון בדרך החיים בה בחרנו. הן מנצלות את תום הלב הזה כדי להפיץ רוע. כדי לפגוע באנשים תמימים שלא רקדו לפי החליל שלהן.
נתתי את הדוגמה שלי כדוגמה יחידה. זהו אפילו לא קצה קצהו של הקרחון הנושא את התואר המפוקפק - האשמות שווא.
לדעתי, הציניות שאנחנו מביעים בפוסטים שלנו לגבי עניין הדומים המסוכנים היא תסמין בלבד לתופעת האשמות השווא המתרחשת בקהילה. אם נמצא דרך לטפל בתופעה זו - נוכל להתקדם יחד, מגובשים, ולהלחם בדומים מסוכנים באמת.
Zarial​(מתחלפת)
לפני 18 שנים • 18 בספט׳ 2006
Zarial​(מתחלפת) • 18 בספט׳ 2006
לצערי זה לא יקרה כל כך מהר
כי נשים שבאמת הותקפו הן מעדיפות לשתוק רק בשביל לא לעבור שוב פעם שם
יש גם כאלה שמאיזה שהוא סיבה לא ברורה לי לפחות לא פונות למשטרה
אין דבר כזה להזהיר עם דומים מסוכנים באמת ממשהו הבנתי בשיחות שלי עם נשים שעברו את זה הכל היה בדיוק לפי הכללים של בטיחות פגישות רבות לפני, שיחות וכו'
לי אישית זה קרה אבל לא במערכת הבדס"מית, ואני בהחלט מבינה מה שהן עברו
יודעת מניסיון אישי שרק אותה בחורה מול עצמה יכולה להתמודד עם מה שקרה
יודעת מניסיון אישי שלא כל כך אחד מתאים לשני ואם לי זה נראה מרגש לאחרת זה יראה מסוכן עד מאוד
אין סוף לכמה אפשר לדבר בנושא אבל זה לא ישנה כלום
אני מסכימה עם אש שהגיבה בפוסט הקודם
שכל אחד ואחת יקחו אחריות על עצמם\ן
לדעתי זה הברירה היחידה

חוץ מזה אני מסכימה לגמרי עם מה שכתבת
עינבר
עינבר • 18 בספט׳ 2006
אני מאוד מצטערת אם נפגעת מהאשמות שווא באונס. אני לא יכולה לתאר לעצמי עד כמה זה פוגע.
אני יודעת שכל פעם שמאשימים אותי במשהו שלא עשיתי, זה לא נעים לי בכלל.

אבל הסיפור שלך, לדעתי, ממחיש למה כן צריך רשימות. כי רשימות המסוכנים משרתות אותך אם אתה לא מופיע שם.

יותר מפעם אחת קראתי אותך כותב מידע תוקפני ושקרי, נגד רשימות המסוכנים, כאילו הן משמשות כלי לנקמה.
אין לי מושג על שום מה אתה מבסס את זה. אבל כמו שכתבתי בעבר, לא פשוט בכלל להכנס לשם.
צריך שיהיה מדובר בדפוס חוזר של תוקפנות או מניפולציות או סחטנות, ושיהיה בסיס של הוכחות.

אני הייתי מעורבת בהכנסת שם אחד לרשימה שהיו עדויות של שלוש נשים אמינות וכל מיני הוכחות
ועוד שמעות על עוד הרבה נשים שחוששות להיחשף.
דרך אגב, באופן אישי, אני חושבת זה שמישהו פגע בי, אפילו פגיעה קשה, לא מספיק כדי לפרסם שהוא מסוכן לאחרות.

מכיוון שאף אחד לא מתיימר לשחק שופט ולקבוע למי להאמין, אז אם יש רק בחורה אחת שמתלוננת,
לא סביר שהוא יופיע שם, גם אם היא מאוד אמינה.

לגבי חונכות, אני אפילו לא מבינה את הקשר. כמו שאני רואה את זה , יפנו כל מי שחדש לכמה מאמרים
יגידו שסאבית לא צריכה להיות בקשר שלא עושה לה טוב והיא לא צריכה להיות עם מישהו שלא מכבד אותה,
ישתפו אותה בחוויות מעבר של החונכת ובניסיון שלה ויזכירו לה תמיד שכל אחד יש סגנון משלו וטעם משלו.
בערך מה שכותבים לכל מי שמעיזה לכתוב שאלה בפורום.

זה מיועד לנשים ביישניות, שלא ישאלו בפורום או בפרטי, למי שמחפש/ת יד מושטת שהוא מגיע למקום חדש.

כל מה שההתארגנויות מבקשות זה שירות לנשים בקהילה, כי זה לא פשוט בכלל לפנות לשירותים שהמדינה מציעה.

אתה יודע שיש עדיין נשים שנפגעו באמת ושותקות, מחשש שיגידו עליהן שהן נקמניות. זה לא מטריד אותך ?

בקיצור, עבודת מאסטר היקר, אני מאוד מצטערת אם מישהי פגעה בך בהאשמות שווא.
אבל זה לא נותן לך תירוץ להאשים את כל המין הנשי ואת כל ההתארגנויות למען נשים בשנאת גברים ונקמנות.
aka BODYGUARD
aka BODYGUARD • 18 בספט׳ 2006
בוקר טוב עבודת מאסטר...

בשירשור השני סגרתי את המעגל למעשה,
מילותיך הקדימו במעט את שלי...

וענבר, לוחמת צדק יקרה...
זה כואב תמיד..
ולא רק לנשים..מה לעשות?!
נויה הל​(לא בעסק){צ}

Re: מאיפה נובעת הציניות בנושא הדומים המסוכנים?

נויה הל​(לא בעסק){צ} • 18 בספט׳ 2006
עבודת מאסטר כתב/ה:
מה שמפחיד אותי, זה ביזוי המילים אונס ותקיפה. הדרך הצינית בה נשים מסויימות מעיזות לצעוק "זאב זאב" או "דומסוכן דומסוכן", על מנת להכתים ולבזות שם של אדם על לא עוול בכפו.
המילה "אונס" היא לא כלי נקמה. המילה "תקיפה" היא לא כלי סחיטה ואיומים. ולצערנו, מדובר בתופעה מתרחבת! נשים לא-איכותיות רבות עלו על ה"טריק" והן מנצלות את תום הלב שלנו כקהילה שנויה במחלוקת המעוניינת לשמור על כללי סדר והגיון בדרך החיים בה בחרנו. הן מנצלות את תום הלב הזה כדי להפיץ רוע. כדי לפגוע באנשים תמימים שלא רקדו לפי החליל שלהן.
נתתי את הדוגמה שלי כדוגמה יחידה. זהו אפילו לא קצה קצהו של הקרחון הנושא את התואר המפוקפק - האשמות שווא.
לדעתי, הציניות שאנחנו מביעים בפוסטים שלנו לגבי עניין הדומים המסוכנים היא תסמין בלבד לתופעת האשמות השווא המתרחשת בקהילה. אם נמצא דרך לטפל בתופעה זו - נוכל להתקדם יחד, מגובשים, ולהלחם בדומים מסוכנים באמת.

הבעיה בצעקות ה"זאב זאב" המדומות שזה פוגע בכל הנשים שבאמת נפגעו. כשהאחת שבאמת נאנסה או הוטרדה תבוא להתלונן או תדבר ייתייחסו אליה בקלות ראש כי עוד מאות אמרו את אותו הדבר ושיקרו.
צעקה כזאת זה לא קשורה ללהיות אישה. היא קשורה ללהיות אדם שחושב רק על עצמו. אדם שמבחינתו רווח אישי רגעי ונקמה רגעית שוות פגיעה ברבים אחרים.

זה תמיד מזכיר לי את "השרוף", זוכרים? הבן אדם טיפס על הגב של הנכים כדי לזכות באוזן קשבת. הרי אם הוא לא היה עושה את כל ההצגה אף אחד לא היה טורח להקשיב לו. (לא שניתן להשוות דבר כזה לטענת אונס מבחינת חומרה)

נויה
עינבר
עינבר • 18 בספט׳ 2006
BODYGUARD כתב/ה:

וענבר, לוחמת צדק יקרה...
זה כואב תמיד..
ולא רק לנשים..

לוחמת צדק יקרה, אתה מחמיא לי ומציג אותי באור חיובי
היו מי שהאשים אותי במיליטנטית אטומה,
האשמה שלא הייתה נעימה לי כלל, למרות שחשבתי שהיא מגוכחת.
אז מה עשתי ?
כתבתי שכל מי שכותב נגדי בעצם מוכיח שיש לא בסדר בעצמו?
כתבתי שהקהילה היא הבעייתית?
הצגתי את הצד שלי בבהירות ועשיתי צחקו מהעניין בבלוג.

אני מבינה שהאשמה בהיותך מסוכן הרבה יותר פוגעת ואיומה
אבל אני עדיין מצפה לקחת אחריות על מה שכל אחד כותב
ולהבין שאולי לא כדאי לסתום את הפה למי שנפגעה.

ולתת קצת אמון באנשים שרוצים לעזור, שיהיו אחראים לא לפגוע סתם.
במיוחד שמדובר בקבוצה גדולה של נשים, שחושבת ביחד ולא באחת.

מה עדיף בעניכם להשתיק את דוברות האמת או לתת דרור לרכלנות?
אני גם יודעת עד כמה אתה לוקח ללב נשים שאתה יודע שנפגעו באמת.
אבל מי ישפוט מה אמת , אתה ?
aka BODYGUARD
aka BODYGUARD • 18 בספט׳ 2006
אני שופט ענבר?
אני בכלל בעלים של משרד הוצאה לפועל..

והתכוונתי בדבריי למילים לוחמת צדק מתוך הערכה אמיתית.

מי כמוך יודע כמה אכפתי אני בנושא, לכן קצת מוזר לי
הטרוניה שהעלת בפניי...
לא טענתי מה יותר כואב- הכל כואב.
אני מצר על כל כאב שנובע ממקום כזה,
וגם זאת את יודעת.
אני גם לא מסכים כלל עם מצב בו מישהי
החליטה להכריז "אונס" והוא לא קרה כלל..
אני גם לא מסכים עם "אונס" בכלל !
הספין הזה רק מחזיר אותנו לגראונד זירו-
האם החונכות תפתור את הבעיה, או האם מציאת
הדרך לפרסם את האנשים?
תשובה לשאלה הזו תהא הפיתרון לימים האחרונים
וערימת השירשורים שקמו בנושא.
עינבר
עינבר • 18 בספט׳ 2006
1.תיארתי לעצמי שהתכוונת בדבריך למילים לוחמת צדק מתוך הערכה אמיתית.

2. מי כמונך יודעת כמה אכפתי אתה בנושא.

3. יש לי ביקורת כלפי ההוזלה ובדיחות הדעת של המושג דום מסוכן.

4. אני לא מאמינה שחונכות תפתור את הבעיה, אבל מי שמאמין, שינסה.

5. לגבי מציאת הדרך לפרסם את האנשים, אולי צריך לחשוב על זה.
משהו שיעבוד על פי כללים של עיתונאות. מה דעתך?

מצד שני , נדמה לי שמי שאפשר לחשוף בדרך חוקית, כבר נחשף.
המלט

Re: מאיפה נובעת הציניות בנושא הדומים המסוכנים?

המלט • 18 בספט׳ 2006
תאר לך שבחדר אחד יש גברים ונשים.
חלק קטן מאד מהגברים הם 'מסוכנים': בהזדמנות אחת או יותר, הם פגעו באשה אחת או יותר,
אבל אין להם שלט על המצח שמעיד על כך.
כדי להתגונן מפני התוקפניים ולמנוע הישנות מקרים דומים בעתיד, חלק קטן מהנשים מחליטות לנסח 'רשימה שחורה' של 'גברים מסוכנים'.
הרשימה אינה נחלת הכלל, ומניידים אותה בתפוצה מבוקרת ומצומצמת
בפורומים סגורים, (לאחר החלפת סיסמאות מוצפנות בשיטת RSA, ושבועות בארמית עתיקה) אבל קיומה של הרשימה ידוע לכל.
אין איש יודע מהם הקריטריונים על פיהם נכנסים לרשימה הזו. על פניו נראה שברגע
שנכנסים לרשימה הזו, אין דרך החוצה.

קיבלת מצב חברתי שגורם לכל הגברים לאי-נוחות, שכן אף אחד לא יודע אם הוא ברשימה
או לא. אף אחד לא יודע אילו מעשים שיעשה עלולים לגרום לו להכנס לרשימה. נוצר תהו ובהו
ורוח אלהים מרחפת מעל פני הרשימה.

דרך מאד טבעית ואנושית להתמודד עם אי הנוחות הזו, היא ציניות -- להמעיט בערכה של
הרשימה, ולהמעיט בערכו של המושג 'מסוכן'. הגישה הצינית יוצרת סולידאריות בין
הגברים לבין עצמם, (אחי, כולנו מסוכנים) שהרי רוב רובם אינם מסוכנים, וגם הם זקוקים לאיזו
תחושת בטחון.

דינמיקה קבוצתית אלמנטרית.
babydoll

חשבתי שהורדנו את המילה חונכות

babydoll • 18 בספט׳ 2006
חונכות היא טובה למי שמסכים להתחנך ע"י מישהו אחר.

ליווי ועצות בגובה העיניים נשמעים דבר אחר.

דיבור לא צריך להיות הצגת רשימת דומים מסוכנים.

אם הסאבית או הסאב נמצאים בקשר עם מישהו רשימת הדומים המסוכנים לא מעניינת אותם.

הבנתי שהם רוצים להיות מלווים ולהציע עזרה בגובה העיניים ולא חונכות.

icon_wink.gif דומים יכולים לחשוב שכל עצה ודיבור הם חונכות ויכולים לומר לנשים מה לעשות.

נשים לא מקבלות מרות מכל אחד, לא מאמינות לכל אחד ולא שומעות לכל אחד.

חדשות הן לא שם נרדף לאמון עיוור וציות לכל אחד.