צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

פרוייקט החונקוּת

קייסי
לפני 17 שנים • 19 בספט׳ 2006

צודקת, איימי

קייסי • 19 בספט׳ 2006
זה לא המקרה היחיד. תוכלי לגלול את הטקסט בידיעה עד לסופו, ולהבחין שהיו דברים מעולם עוד קודם לכן, לפני מקרה מאסטר אור ולוליטה. נדמה לי שמדובר בתקדימים חזקים למדי - שביסודם הבנה כי שמו של אדם אינו מרמס, גם אם הוא חלק מקהילת סוטים כשלנו.

* ללא כל קשר, בעקבות עיון דקדקני בשרשורים האחרונים בכללי, אני ממליצה לכל מי שנקלע אליהם ביודעין או לחילופין, שלא ברצונו ושלא בטובתו - לפקוד את הקליניקה שלי להמשך טיפול.
יש דרכים לשרש את הנגע - והן עשויות להיות נעימות!
Yosefus​(שולט)

Re: בליסנה והשליטה, לתשומת לבכן

Yosefus​(שולט) • 19 בספט׳ 2006
איימי_ כתב/ה:
קייסי כתב/ה:
נדמה לי שאל מול חיצי הלעג אל מול רעיון התביעה שלכן, כל הטוענים כי היא חסרת סיכוי/חסרת טעם/בלתי רלוונטית, וכי הסיכוי לתבוע ניק פיקטיבי בפלנטה וירטואלית קלוש - הייתי מציעה שתעיינו בלינק הבא: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2892004,00.html

אפשר ללגלג, להשמיץ, לנאץ ולהכפיש בחסות ניקים חמקמקים, אבל נדמה לי שכל מי שניתן יהיה לאתר באמצעים חוקיים שונים (ובמידה שלא - תחול האחריות על בעל הפלטפורמה שלא ימחק את השתלחויותיהם - כלובי), חשופים לתביעת דיבה, אם הוציאו דיבתכן רעה ללא הוכחות מספקות.

נדמה לי שכל מי שפתח את פיו חסר העכבות ואמר דברים מכוערים ובלתי מבוססים דיים (לתחושתו שלו) - דוקא מוטב היה שיתחיל להלחץ.

גמרת אותי, קייסי. דווקא את הלינק הזה הבאת? icon_biggrin.gif

אגב, למיטב ידיעתי זה לא המקרה היחיד של תביעות על דברים שנכתבו באינטרנט (בארץ). איכשהו זכור לי לפחות עוד מקרה אחד.

רק אני לא מכיר את הסיפור הזה?
מה היה בסופו של יום? האם אור באמת שילם, או שאולי אותו פסק דין בוטל והוא נחלץ בעור שיניו?
shushu

Re: תביעת דיבה

shushu • 19 בספט׳ 2006
Belisana כתב/ה:

אם כל ההשמצות נגדי לא ימחקו לאלתר, אגיש תביעת דיבה נגד ריס ונגד כל מי שימשיך להכפיש אותי וכן נגד מי שמגבה את ההכשפות האלה. טחנות הצדק אולי טוחנות לאט, אבל הצדק בסופו של דבר יצא לאור בדרך זאת או אחרת.

תתפלאו, אבל יש גם סאביות מסוכנות ואני לא אמשיך להיות קורבן של אחת כזאת בשם הרחמים.

ריס, אליך באופן אישי - שמעת צד אחד והחלטת שאתה יודע מה האמת, מי אני ומה אני. אם אינך מתכוון להסיר את האשמות נגדי ואתה עומד על צדקתך ושאתה יודע מה האמת, אתה מתבקש לשלוח לי את שמך המלא, כתובתך ומספר תעודת הזהות שלך, לצורך הגשת תביעה כזאת.

אין לי שום כוונה להתחיל עכשיו עוד 18 עמודי שרשור של בעד ונגד. קצתי בכך שאנשים מאחורי כינויים מחליטים מי אני ומה אני ומרשים לעצמם לרדת לחיי ולהפיץ שקרים עליי. אם זה לא יפסק מיד, את מה שיש לי לומר אומר בבית המשפט, אני וכל ההוכחות שלי.

סליחה, אפשר שניה?

בליסאנה והשליטה - על מה בדיוק תביעת לשון הרע?

נכון ש- RIS השתמש כאן במלים חריפות למדי (ונכון גם שהוא נרגע מייד לאחר האיום האפקטיבי שלכן), אבל כל כמה שהופכים בהודעה שלו, קשה למצוא שם איזושהי הכפשה, אפילו את המלים "דומית מסוכנת" לא מצאתי שם - אלא רק בפוסטים העוקבים שלכן. ממילא, אם קוראים את השרשור ההסטורי ההוא- מגלים שאכן רוב הדברים שנכתבו כאן - לקוחים מההודעות שלכן אז.

לדעתי האישית - היה מוטב לכולם לאפשר קצת יותר חופש ביטוי בפורומים באינטרנט, לאפשר את ריבוי הדעות וההשקפות והבעתן, להשלים עם ריבוי הסגנונות - ולהשאיר את האיום בתביעות לשה"ר ופגיעה בפרטיות - למקרים הקיצוניים הראויים להן. בלי להכנס להתפלפלויות משפטיות, נדמה לי שזה גם הכיוון בפסיקה.

בלי קשר, וכיוון שאין לי כל מעורבות, וירטואלית או "נוכחת", בשרשורים הקודמים - תמיכתי הכנה ברעיון המעולה שאתן מובילות; אני מקווה שאף גבר מתוסכל ומאותגר-מינית החרד לאיבוד-שליטה-עקב-יתר-מידע-אצל-הסאבית-שאיתו - לא יסיט אתכן מהמטרה ומהדרך הישרה אליה.
זאלופון​(שולט)

זאלופון​(שולט) • 19 בספט׳ 2006
shushu כתב/ה:

בלי קשר, וכיוון שאין לי כל מעורבות, וירטואלית או "נוכחת", בשרשורים הקודמים - תמיכתי הכנה ברעיון המעולה שאתן מובילות; אני מקווה שאף גבר מתוסכל ומאותגר-מינית החרד לאיבוד-שליטה-עקב-יתר-מידע-אצל-הסאבית-שאיתו - לא יסיט אתכן מהמטרה ומהדרך הישרה אליה.

מי שאלה, בשרשור ההוא, מה זה בעצם אומר "שנאת גברים"? icon_rolleyes.gif

יוספוס, עד כמה שאני זוכר הפסיקה שלונקקה כאן התקבלה משום שאור כלל לא הגיע לבית המשפט והשופט התעצבן. לאחר מכן היא בוטלה. אבל ודאי יש מקורות קרובים ממני לסיפור שיכולים לספק מידע מהימן יותר.
Yosefus​(שולט)

Yosefus​(שולט) • 19 בספט׳ 2006
זאלופון כתב/ה:

יוספוס, עד כמה שאני זוכר הפסיקה שלונקקה כאן התקבלה משום שאור כלל לא הגיע לבית המשפט והשופט התעצבן. לאחר מכן היא בוטלה. אבל ודאי יש מקורות קרובים ממני לסיפור שיכולים לספק מידע מהימן יותר.

כן, בנתים עדכנו אותי שהפסיקה ההיא אכן בוטלה ושלוליטה היא שנאלצה לשלם (הוצ' משפט).
אז אולי בכל זאת שווה להמתין רגע לפני שרצים לבית המשפט לתבוע...

י.

(למען הסר ספק: הנ"ל בלי קשר לדעתי לגבי נושא החונכות ומבלי להכיר כלל את הנפשות הפועלות).
נשמה אבודה

נשמה אבודה • 19 בספט׳ 2006
Belisana כתב/ה:

תתפלאו, אבל יש גם סאביות מסוכנות ואני לא אמשיך להיות קורבן של אחת כזאת בשם הרחמים.
.

נדמה לי שמישהי הצהירה מפורשות שאני סאבית מסוכנת. מישהי שמפזרת איומים על תביעת דיבה לכל עבר.

בקשה לי אלייך, מכיוון שכל האימיילים שלי מסודרים יפה אצלך בקלסר (שודאי עוד יילמד כקורס מבוא לסאביות מסוכנות בתואר ראשון לחונכות) - אנא, פרסמי את כולם, ללא יוצא מן הכלל. תשתמשי באותו נשק יום הדין שאת כל כך אוהבת לנופף בו.

את הרי טוענת שלא מאפשרים לך להוכיח עד כמה אני מסוכנת ועד שהבנת שאני אישה עלובה פשוט ריחמת עלי. מכיוון שמזמן לא נותרו בך רחמים ומכיוון שלטענתך אני מסוכנת אני חושבת שזו אחריות ממדרגה ראשונה לפרסם את כל האיומים. את חייבת את זה לקהילה, שאף אחד חלילה לא ייפגע ממני.

ומשום שאני מסוכנת, אני חושבת שגם על רשויות החוק לדעת.

אני חוזרת שוב שאת מוזמנת להגיש נגדי תלונה על הטרדות, איומים, מארבים, מה שתרצי, כיד דמיונך החופשי.

מסרתי לך בזמנו את תעודת הזהות שלי. אני יכולה למסור שוב את שם משפחתי אם שכחת.

קדימה, גו פור איט. למען הקהילה!!

וגם אור הוטרדה - שנתיים שלמות!! היא טוענת -. גם את אור, פרסמי את כל המכתבים ששלחתי אלייך...

גם קלייר (והיתר) ואניגמטית מוזמנות.

כל אישיות שתמצאו לנכון.

מן הסתם זה לא יעניין במיוחד אף אחד אבל לפחות תדענה שאת חובתכן לקהילה עשיתן.

(על התעלולים שלכן עוד לא הומצא סעיף אישום. אבל אולי אתן העונש של עצמכן וזה מספיק)
shushu

R you talking to me??

shushu • 19 בספט׳ 2006
זאלופון כתב/ה:
shushu כתב/ה:

מי שאלה, בשרשור ההוא, מה זה בעצם אומר "שנאת גברים"? icon_rolleyes.gif
.

שונאת גברים? moi?? לא ממש... ויש לי עדים.

מה שכן, אני בהחלט סולדת מגברים מסוגים מסויימים. דוגמא: ז'אנר "הבלונים". נפוחים וריקים מתוכן; אלה שהפסאודו-שליטה שלהם באה לחפות על חוסר-בטחון נוראי שצועק מכל מילה שהם אומרים או כותבים. אחד המאפיינים של הז'אנר הוא התנגדות קולנית לכל מה שנדמה כקומונת-נשים-בלבד, וחורג מגדרי החלפת מתכונים ושיטות למסג' בשמנים ארומטיים.

אבל כל זה אקדמי בלבד, זאלופון. אני לא מכירה איש מהכותבים הקולניים בשרשור ההוא, אף לא אותך. אגב, שאלת-תם, האם אתה באמת צריך לשמוע פעם נוספת את מה שאמרו לך כולן (בשרשור ההוא): "לא, זאלופון, אתה לא דום מסוכן, ברור, אתה דום מעולה והלוואי על כולנו מדריך כמוך"? אותי לפחות זה שכנע. אז שנאמר שוב?...
שפיץ רציני
שפיץ רציני • 19 בספט׳ 2006
רחפנית-הדומית המרחפת כתב/ה:
שתוכל לשמור את נפשן הזכה והברה של הסאביות מהזאבים הרעים,

השאלה היא
Who's afraid of the big bad wolf?

ולענין השרשור

אני לא מבין
למה אנשים בכלל
וסאבים וסאביות חדשים בפרט
צריכים לקבל דיעה של אדם אחד
כאשר הם יכולים להכנס לפורום ולקבל קשת של דיעות
להפעיל שיקול דעת עצמאי
ולבחור את דרכם

אולי דן קאפ וחבר מרעיו חושבים שסאבים נעדרים כושר שיפוט?
או אולי דוקא יכולת חשיבה עצמאית זו
היא שמדירה שינה מעינהם
ואותה הם מעונינים לדכא בעודה באיבה?

על כל מקרה
אני לא מאמין באלטרואיזם
והניסיון הזה לצוד סאביות בתחילת דרכן
נראה לי חשוד.
זאלופון​(שולט)
לפני 17 שנים • 20 בספט׳ 2006
זאלופון​(שולט) • 20 בספט׳ 2006
ציטוט: שונאת גברים? moi?? לא ממש... ויש לי עדים.

מה שכן, אני בהחלט סולדת מגברים מסוגים מסויימים. דוגמא: ז'אנר "הבלונים". נפוחים וריקים מתוכן; אלה שהפסאודו-שליטה שלהם באה לחפות על חוסר-בטחון נוראי שצועק מכל מילה שהם אומרים או כותבים. אחד המאפיינים של הז'אנר הוא התנגדות קולנית לכל מה שנדמה כקומונת-נשים-בלבד, וחורג מגדרי החלפת מתכונים ושיטות למסג' בשמנים ארומטיים.

אבל כל זה אקדמי בלבד, זאלופון. אני לא מכירה איש מהכותבים הקולניים בשרשור ההוא, אף לא אותך. אגב, שאלת-תם, האם אתה באמת צריך לשמוע פעם נוספת את מה שאמרו לך כולן (בשרשור ההוא): "לא, זאלופון, אתה לא דום מסוכן, ברור, אתה דום מעולה והלוואי על כולנו מדריך כמוך"? אותי לפחות זה שכנע. אז שנאמר שוב?...

קודם כל, נתתי הסבר ממצה בשרשור ההוא אשר מבהיר ששנאת גברים אין פירושה נטיות לסביות. אפשר לשנוא אותנו ולנצל אותנו מינית...

גם אני סולד מנשים מסוגים מסוימים. למעשה אני סולד גם מגברים מהסוג שציינת. אבל לא הייתי אומר משהו שממנו נרמז שכל הגברים או כל הנשים שהגיבו לנושא מסוים שייכים לסוגים האלה מעצם מינם. נדמה לי שדוגמאות הופכיות של איך משפטים כאלה נראים כשמחליפים גברים בנשים ניתנו באותו שרשור וחסכו לי את הטרחה שבלנסח דוגמה שכזו בעצמי, וכשהמינים הפוכים ברור מאליו שזה צורם וששלי יחימוביץ' כבר בדרך.

לשאלת התם: לא, אני לא צריך לשמוע שוב איזה דום נפלא אני (גם לא שמעתי שם את זה כל כך הרבה. את מוכנה לצטט? icon_smile.gif ). אבל אני מעדיף גם לא לשמוע משפטים שמהם ניתן להבין שהעמדה המסוימת שנקטתי הופכת אותי לגבר מתוסכל ומאותגר מינית.
עינבר
לפני 17 שנים • 20 בספט׳ 2006
עינבר • 20 בספט׳ 2006
The Big Bad Wolf כתב/ה:

אני לא מבין
למה אנשים בכלל
וסאבים וסאביות חדשים בפרט
צריכים לקבל דיעה של אדם אחד
כאשר הם יכולים להכנס לפורום ולקבל קשת של דיעות
להפעיל שיקול דעת עצמאי
ולבחור את דרכם.

פעם רציתי לדעת מה זה אפטר קר. התקשרתי לידיד טוב ושאלתי אותו.
התשובה שלו הייתה כל מה שהייתי זקוקה לו.
גם ששאלתי בפרום, קיבלתי רק תשובה אחת והרבה פחות טובה.

ויש אנשים ביישנים, שאם לא תהיה להם כתובת אישית, הם לא ישאלו.
בכל מקרה, לא קל למצוא בפורומים מידע מקיף על נושאים שונים.

The Big Bad Wolf כתב/ה:

אולי דן קאפ וחבר מרעיו חושבים שסאבים נעדרים כושר שיפוט?

האשליה שכושר שיפוט לבדו יכול להגן עליך מסכנות, מפחידה אותי מאוד. שגיתי בה.
זה לא שסאבים נעדרים כושר שיפוט, זה שלמידה דורשת זמן והתנסויות.
להכיר את התחום, את הסכנות שלו ובעיקר לפתח מודעות לסגנון ה BDSM האישי שלך.
שולט/ת שיש בהם אטימות מסיבות שונות, יעשה בו כרצונם ועלולים לגרום נזק.

למיטב ידיעתי, הרעיון של דן קאפ איננו ליווי סאבים, אלא אופציה לליווי כל מי שרוצה.

The Big Bad Wolf כתב/ה:

או אולי דוקא יכולת חשיבה עצמאית זו
היא שמדירה שינה מעינהם
ואותה הם מעונינים לדכא בעודה באיבה?

על כל מקרה
אני לא מאמין באלטרואיזם
והניסיון הזה לצוד סאביות בתחילת דרכן
נראה לי חשוד.

אין סיבה לחשוד בכשרים.
ברור לי שאף אחד לא מתכוון לייצר נשלט או שולט בדמותו. זה לא הרעיון.
רעיון הליווי של חדשים בתחום, יש בו יתרונות ויש בו בעייתיות.
אבל בהחלט אפשר ללוות אנשים בלי לעצב אותם.

לגבי אלטרואיזם . . . זה שאת לא מאמין בה, זה הפסד כולו שלך
לפני כמה שנים התארגנה קבוצה לעזור למי שנפגעו. הקבוצה עשתה מספר פעולות.
בינהם הקימה קו חם של מתנדבים שסייעו , בשאוזן קשבת ותמיכה מקצועית
לכל גבר או אישה שנפגעו , אחרי שעברו הכשרה של מרכז לנפגעות תקיפה מינית.
האנשים האללו ובכללם השליטה, דן קאפ ומייפל, השקיעו ממיטב זמנם
ולעתים אפילו מכספם, בכדי להקשיב לנשים שנפגעו. היום נותרו שם מעטים.

הכאב ששמעו, זאת לדעתי, המוטיביציה שלהם לעשות פעולה שתמנע את זה.

ועוד מיידע על פעולות נוספות שנעשו בעבר ...
מפגש הסברה על BDSM למתנדבים במרכז לנפגעות תקיפה מינית.
והרצאה לסאביות על ההבדל בין BDSM להתעללות + הגנה עצמית.